Gmina Krościenko nad Dunajcem

Zamknij

Plażowy sprzeciw

Aneta Dusik 09:04, 12.10.2013
Treść artykułu pod wideo ↓

Wójt Krościenka chce, by przy Dunajcu, jak za dawnych lat, można było poleżeć na plaży. Pomysłowi sprzeciwiają się jednak mieszkańcy.

Dwadzieścia dziewięć osób podpisało się pod pismem skierowanym do wójta Stanisława Gawędy, w którym wzywają włodarza gminy do zaprzestania naruszania ich własności. Chodzi o części działek przylegających bezpośrednio do ścieżki pieszo-rowerowej, a położonych przy ulicy św. Kingi, od strony Dunajca. "W ostatnich dniach służby gminne bez naszej zgody - jak czytamy w piśmie mieszkańców - weszły na teren posiadanych przez nas działek i dokonały ich wykoszenia, co stanowi samowolne naruszenie posiadania". Dlatego zwracają się do wójta, by zaprzestał jakichkolwiek ingerencji w ich teren, bo skierują sprawę do sądu.

Na ubiegłotygodniowej sesji rady gminy wyjaśniała to jedna z mieszkanek Krościenka. - Mamy kawałek pola, który kiedyś użytkowaliśmy, i cały czas go kosimy. Nie pozwolimy sobie na to, żeby teraz nam go odebrano - oświadczyła. -  Chcecie, to dostaniecie 6 metrów, ale nie dwadzieścia parę - tłumaczyła, grożąc wystąpieniem do sądu o zasiedzenie. Jeśli do takiej sytuacji dojdzie, gmina, jeśli będzie chciała zagospodarować ten teren, będzie musiała zapłacić właścicielom odszkodowanie.   

Wójt podnoszonych przez mieszkańców argumentów nie rozumie i tłumaczy, że gmina Krościenko w 1998 r. skomunalizowała grunt, który obecnie zamierza wykorzystać na urządzenie plaży i ogólnodostępnego miejsca do rekreacji. - Faktycznie, kiedyś mieszkańcy Kingi mieli swoje działki do Dunajca, ale w związku z tym, że linia brzegowa rzeki się zmieniała, postanowiliśmy ją ustalić i całą sprawę własnościową uporządkować - przypomina Stanisław Gawęda. - Między starym korytem a nowym zrobiła się przestrzeń i to ją chcemy zagospodarować. Nic nikomu nie chcemy zabierać, szanujemy przecież prawo - dodaje.

By sprawę wyjaśnić, wójt w najbliższym czasie planuje się spotkać z mieszkańcami. - Czy ten teren ma być martwy? W Krościenku mówi się o różnych inwestycjach, tymczasem, gdy chce się coś zrobić, żadnego terenu nie można ruszyć. Dziś jestem wójtem, a jutro mnie nie będzie, nie robię tego dla siebie, wolą mieszkańców jest, by ten teren uaktywnić z korzyścią dla nich i turystów. Nie wiem, czy lepiej byłoby, żeby ten teren zostawić po to, by ktoś mógł na 10 m kopkę z sianem postawić - poddaje pod rozwagę mieszkańców wójt Krościenka.

Według planów zagospodarowanie brzegu Dunajca ma się zakończyć w przyszłym roku. Oprócz piaszczystej plaży ma się tam pojawić mała architektura, z której będzie można korzystać. Część środków na ten cel - w sumie ok. 25 tys. zł ma przeznaczyć sołectwo Krościenko Centrum.

ad
(Aneta Dusik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (11)

szokszok

0 0

Panie Wójcie.
Jest pan dwulicowy.
Chce Pan robić plażę od strony Kingi gdzie są prywatne działki i strome zejście do Dunajca a tereny wzdłuż ulicy Kozłeczyzna od dwóch stron mostu czekają i stoją puste pomimo że są idealnym miejscem na takowe pomysły i nikt nie rości sobie praw do tych terenów. Ale my mieszkańcy Zawodzie wiemy że nie chodzi o plażę a o zemstę że na Pana nie głosowaliśmy. Już nie mówiąc że po stronie Zawodzia nie mieszka Pana Kolega co ma Pensjonat i Restauracje. Już nie mówiąc że postawiono nam na całej Zdrojowej zakaz postoju. Więc o co chodzi. Idealny teren rekreacyjny do okolice bulwar z Każdej strony mostu a Pan kurczowo odciąga te inwestycje od tej strony Dunajca.

09:20, 14.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

krzyśśkrzyśś

0 0

"Dziś jestem wójtem, a jutro mnie nie będzie, nie robię tego dla siebie" SUPER! Wybory się zbliżają więc po 4 latach czas coś wreszcie zrobić? Krościenko umarło wójcie za Pańskich rządów. Dość już dziadostwa! Brak rekreacji, wyciągów, ścieżek rowerowych, tras do nordic walking, porządnego centrum kultury - to Pańskie rządy i kolejne kadencje, a wszędzie tylko na stołkach znajomi i skorumpowana rada.

09:51, 14.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

borutaboruta

0 0

No faktycznie, myślałem że sprzeciw dotyczy terenu od mostu w kierunku Nowego Sącza. Po stronie Kingi zróbcie promenadę do Krasu.
Ale most macie teraz ładnie oświetlony.

10:59, 14.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

wypłacenie ogromnych odszkodowań z gminnej kasy dla części mieszkańców na Zdrojowej, którzy akurat nie byli zainteresowani powstaniem Słonecznej II niesie ze sobą konsekwencje, trudno się dziwić, że teraz każdy też będzie chciał pieniążki i będzie mówił, że nie interesują go zmiany w Kr-ku

11:20, 14.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

stary zakopiańczykstary zakopiańczyk

0 0

Gmina wygra, bo 3-metrowy pas od rzeki stanowią WŁASNOŚCIĄ państwa czyli tak więc właściciele działki nie mogą nic zrobić ani podstawić coś przy rzecze.

14:35, 14.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Wescie coś raz przynajmniej skonsultujcie ze społeczeństwem a nie jak se wójt wymyśli tak ma być? Wiadomo że doskonałe miejsce na plażę jest po stonie zawodzia a nie tej niby ścieżki rowerowej od strony ul.Kingi.Tu nic dużo nie trzeba szukać aby zrobić plażę w odpowiednim miejscu.Tylko jak zawsze jak w urzędzie gro ludzi nie ma wyobraźni ani pomyślunku to tak się dzieje od lat,że nie wspomnę zabrukowanego placu zabaw w grywałdzie przez nam panujacego.Czy ta plaża też będzie z bruku?

16:28, 14.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

robrob

0 0

No no no Opera Leśna już koło kościoła jest , plaża będzie niby Grand Hotel Spa jest , brakuje jeszcze mola i z łancuszkowa zrobi się Sopot nareszcie miasto BRAWO!

19:47, 14.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kiciakicia

0 0

Nie dajcie się motać władzy sami swego nie oddają ale po czyje ręce wyciągają jeśli chcą zainwestować w plaże to na ul Kozłeczyznie jest tyle miejsca że można wysypać 2 plaże a na ul Leśnej jest basen który 30 lat służył ludziom a teraz straszy wstyd patrzeć na Krościenko które zostało tak zaniedbane przez ostatnie 10 lat wszystkie okoliczne miejscowości przyciągają turystę a wy go gonicie

17:15, 16.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

A te zabiegi kosmetyczne to są z pomysłu wójta czy pomysłu w-c wójta?bo on też ma działki od Dunajca!!!!a jak stan wody w dunajcu sie podniesie to co po plaży zostaną kamienie?widziałem zalany plac zabaw po tej stronie!

08:45, 17.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

newsnews

0 0

do jaśko 40
odpowiedź jest prosta. Zrobią za państwowe pieniądze plażę a potem jak woda ją zabierze dostanie odszkodowanie popowodziowe ;))

18:29, 17.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaśjaś

0 0

Właśnie wybory się zbliżają władza bierze się do roboty. Trzeba mieć argumenty, ale to już nic nie da. Władzę absolutną trzeba zmienić. Człowiek , stanowiska pracy dla włodarzy Krościenka się nie liczy. Dla nich tylko kasa a dla mieszkańców podatki i straszenie komornikiem jeśli nie zapłacisz. Znam takiego kolegę wójta ,który mówi " kto ma władzę ten ma co chce". Wójt zniszczył wszystko w Krościenku co było dobre przede wszystkim kulturę , koła gospodyń wiejskich,a teraz bez wstydu jeżdzi z radnymi na degustację potraw do Tylmanowej. Tak ja piszecie nie rozmawia z mieszkańcamii tylko wymusza,straszy sądem a wraz z zastępcą i sekretarzem tworzą idealne trio do robienia swoich interesów.

10:15, 18.10.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • domy

    14.05.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • praca

    14.05.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • budowy

    14.05.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • biznes

    14.05.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%