Gmina Krościenko nad Dunajcem

Zamknij

Barman musi mieć fantazję

Aneta Dusik 22:43, 11.11.2013
Treść artykułu pod wideo ↓
2 Barman musi mieć fantazję

Pomysłów na drinka może być wiele. Co z czym łączyć i w jakich proporcjach, można się było dowiedzieć podczas 3. edycji konkursu "Mam zawód. Mam fantazję", organizowanej w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"20810"}

W piątek 25 października w restauracji "Klasyczna" stanęło w szranki 14 najlepszych młodych barmanów z małopolskich szkół. Rywalizacja była zacięta. Uczestnicy sprawdzali się w kategoriach long drink oraz short drink. Uczniowie z Krakowa, Myślenic, Ciężkowic, Nawojowej, Nowego Targu, Bukowna, Nowego Sącza, Bobowej, Bochni, Suchej Beskidzkiej, Lubnia oraz Krościenka robili wszystko, by jurorów zachwycić pomysłowością i profesjonalizmem. - Ten konkurs to dla mnie kolejne wyzwanie - przyznaje Anna Głogowska, uczennica IV klasy krakowskiego ZSG, która próbowała zaskoczyć wszystkich drinkiem "Blue sky" na bazie tequili, curaçao i soku kokosowego. - Kobiety barmanki zupełnie inaczej niż mężczyźni dobierają smaki i mieszają ze sobą składniki. Podobnie jest przy wyborze drinków - panie zazwyczaj wolą słodkie i owocowe drinki, panowie wybierają zupełnie inne alkohole.

Ważny podczas konkursu był sposób przygotowywania oraz prezentacja drinków. - Jury było niezwykle miłe, a udzielane przez nich wskazówki cenne - zapewniała Magda Sikora, uczennica III klasy ZSG nr 2 w Krakowie, która przygotowała "A la paradis", czyli stock żurawinowy z sokiem ananasowym i limonką. - Głównym problemem był dla mnie posklejany lód, który dość trudno było nałożyć do kieliszków - dodała Magda.

Gospodarzy reprezentował Adam Myjak z IV klasy technikum o kierunku kształcenia kucharz. - Stres był ogromny, czekam, jak będzie smakował przygotowany przeze mnie drink - mówił tuż po starcie w kategorii long drink czwartoklasista.  - Jestem dobrej myśli, choć konkurencja była duża.

Konkurs w ZSiP w Krościenku był przygotowywany w ramach projektu modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce "Mam zawód. Mam fantazję". Kto wygrał - póki co nie wiadomo. Wyniki konkursu będą bowiem prezentowane pod koniec października na stronie www.zawodowamalopolska.pl.

Konkurs w ZSiP w Krościenku był przygotowywany w ramach projektu modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce "Mam zawód. Mam fantazję". Kto wygrał - póki co nie wiadomo. Wyniki konkursu będą bowiem prezentowane pod koniec października na stronie www.zawodowamalopolska.pl. Konkursowe popisy uczestników oceniali Daniel Ścierański, Karolina Ścierańska, Kacper Bogacz oraz Krzysztof Łyś  członkowie Stowarzyszenia Polskich Barmanów. To co przygotowano degustowali barmani i managerowie pracujący w hotelach w Zakopanem i w Szczawnicy oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. - Ten konkurs daje tym młodym osobom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce - mówi Krystyna Osowska, kierownik Centrum Kształcenia Praktycznego w ZSZiP w Krościenku. - Co ważne, większość tych uczniów, jak chociażby nasz reprezentant, nie mają w programie nauczania tego, co obecnie prezentują, uczą się tego na kursach zawodowych, organizowanych w ramach trwającego projektu i kursu barmańskiego - zaznacza.  

ad
(Aneta Dusik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Owszem musi mieć fantazje, ale i anielską cierpliwość. Wiem coś o tym bo sama pracowałam krótki czas za barem.
Ale, ale... czy czasem uczniowie klas III to nie za młodzi na serwowanie drinków, nawet jak jest to w ramach szkoły?
Czy tą sprawą nie powinien się zająć prokurator?

18:35, 12.11.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

miśśmiśś

0 0

spoko, wójt zdegustuje i będzie zaliczone!

12:11, 14.11.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%