Mieszkanki, które przychodzą na gminne sesje w Szaflarach, interesują się pracą radnych.
Od jakiegoś czasu na sesje rady gminy w Szaflarach regularnie przychodzi grupa mieszkanek z tej miejscowości. Na jednej z minionych sesji głos zabrała Helena Buksa, była sołtyska wsi. Najpierw zaczęła pytać przewodniczącego rady, Stanisława Wąsika, co jako radny do tej pory zrobił dla swojej miejscowości i dla mieszkańców. Następnie wytknęła dwóm radnym (Januszowi Jurzcowi i Jarosławowi Szlękowi) z ugrupowania Prawicy Powiatu Nowotarskiego, że nie startowali w wyborach z komitetu z terenu własnej gminy Szaflary a z ugrupowania starosty Krzysztofa Fabra.
22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

14.05.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

21.05.2026
Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

14.05.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

14.05.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

14.05.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Właściwe stanowisko mieszkanek Szaflar. Trzeba żądać rozliczeń radnych - ale niech przedstawiają konkrety - co pomógł zrobić, jakie działania podejmował i co z tego wynikło. Znam kilku radnych (niektórym już podziękowano ale kilku jest), których praca polegała na robieniu hałasu, z którego nic nie wynikło. Ale rozliczać trzeba pod koniec kadencji a nie na początku po wyborach. Panie i panowie radni weźcie się do pracy i najlepiej jak będziecie swoje poczynania dokumentować,. bo cztery lata upłyną szybko a wyborcy coraz śmielej patrzą władzy na ręce. Jeśli ktoś chciał być radnym, to brał na siebie obowiązek pracy na rzecz gminy i mieszkańców. Szkoda tylko, że nie jest to funkcja społeczna, bo wtedy startowaliby do wyborów chętni do pracy. Wiem, że niewielkie to pieniądze, które otrzymują radni ale jak mówi przysłowie "ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka". Wszystkim radnym życzę dużo zapału do pracy i wytrwałości w rozsądnych poczynaniach.
0 0
A tyj naszej pani sekretasz co to wesoło ze ktos zadał komus nie wygodne dla niego pytanie. Niek odpowie nie musi polemizowac po to tam siedzi.
0 0
Skoro na sesji mieszkańcy mają tyle pytań i nie zadaja tych pytań radnym na dyżurach to radni są im właściwie niepotrzebni. Może by tak zrezygnować z wyborów i spotykać się raz w tygodniu na śrdodku wsi i dyskutować do upadłego. Bedzie taniej i nie będzie winnych zaniedbań czyli radnych.
0 0
Dewotki stare Wezcie Sie za robote w polu! A nie ino w gminne siedziec I grzebac
0 0
a co to Panią Buksową obchodzi kto gdzie mieszka i jak często samochód koło domu stoi???? ważne żeby działal dla dobra wsi i jej mieszkańców. A ta Pani zamiast śledzić radnych skąd kiedy przyjada i gdzie ich samochody stoja niech lepiej sama powie co dobrego dla wsi zrobiła jak soltyska była.
0 0
Chyba mieszkanka jest zbyt mloda bo 20 lat temu byly inne mozliwosci wtedy robilo sie spolecznie wtedy to P.Buksowa razem z p. Kustwanem przywrocili gmine do Szaflar tego dzis nikt nie pamieta a to bylo duze wyzwanie I nikt im za to nie zaplacil ani dietek nie brali robili to z serca dla dobra calej gminy dzis sie krytykuje co zrobila na ten czas to bylo bardzo wiele , tu trzeba trochu sie zastanowic nad swoimi slowami I co ja dobrego zrobila dla gminy a pozniej krytykowac starych, a co do pytan p.Buksowej to ma racje ze tak pyta , bo niektorzy to tylko dla chonoru I pieniedzy no czas pokaze co dobrego zrobia zycze powodzenia mlodym....
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz