Gmina Czarny Dunajec

Zamknij

Rom awanturował się w kościele, znieważył policjantów

Marek Kalinowski 13:00, 17.09.2010
Treść artykułu pod wideo ↓

Pijany Rom zakłócił przebieg Mszy Świętej w Czarnym Dunajcu, a później znieważył interweniujących policjantów. Być może zainspirowały go ostatnie wydarzenia związane z krzyżem przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Mężczyzna przyszedł wczoraj, około godz. 18 do kościoła w Czarnym Dunajcu. W świątyni odbywało się wieczorne nabożeństwo. Intruz zachowywał się głośno, wykrzykując inwektywy. Nie chciał po dobroci opuścić kościoła, nawet wówczas gdy na miejscu zjawił się patrol policji.

– Dwójka funkcjonariuszy została znieważona przez tego pana – relacjonuje Roman Wolski, rzecznik nowotarskiej policji.

Jak się okazało mężczyzna był pijany. Gdy wytrzeźwieje spotka się z prokuratorem.

– Ustalamy, jaki był przebieg zdarzeń. Przesłuchujemy świadków tego incydentu. Prawdopodobnie mężczyzna usłyszy zarzut obrazy uczuć religijnych a być może również obrazy przedmiotów związanych z kultem. Do tego dojdzie zapewne zarzut znieważenia funkcjonariuszy – zaznacza Zbigniew Gabryś, zastępca szefa nowotarskiej prokuratury. – Sprawcy grozi więzienie.

Śledczy wciąż nie wiedzą, jakie motywy kierowały awanturnikiem. Treści, jakie wykrzykiwał mogą sugerować, że zainspirowały go ostatnie telewizyjne relacje z wydarzeń sprzed pałacu prezydenckiego w Warszawie.

mk, p

(Marek Kalinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (40)

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

pierwsza ofiara wojen \"krzyżowych\"...

13:27, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Kasiu prześladują Cię takie myśli?Z wyrazami ubolewania Jurajczyk.

13:29, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomanRoman

0 0

Komentarz dotyczący krzyża w Warszawie zupełnie niepotrzebny, chyba że TP chce uczestniczyć w nakręcaniu medialnym wojny religijnej polsko-polskiej. A tu wcale nie o krzyż chodzi...

13:30, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

\"kasiu\" jak masz na imię?

13:56, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Zgadzam się Roman z Tobą,ale TP,to inaczej PO!

14:16, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

krystian2krystian2

0 0

czemu ganicie TP za głupie słowa Kaśki oszczerskiej?

14:34, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

harnaśharnaś

0 0

A Białcon to inaczej PIS i wszystko jasne.

14:34, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

tadektadek

0 0

kometarz ni w pięć ni w dziesięć

14:41, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

odpowiadam: na imię mam tak jak naczelna tp :P

15:39, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

cyt : Treści, jakie wykrzykiwał mogą sugerować, że zainspirowały go ostatnie telewizyjne relacje z wydarzeń sprzed pałacu prezydenckiego w Warszawie.
ja swoj komentarz odnosze do tego zdania ..przypomne jeszcze ze nasi Romowie sa katolikami w wiekszosci ...skad te połajanki?? a z niusów w prasie europejskiej pojawiaja sie pytania o stan ducha prezesa...

15:42, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Przecież TP nie chce uczestniczyć w nakręcaniu medialnym wojny polski-polskiej,. TP cały czas w tym tkwi, przy współudziale eminencji, ministranta, ola, kasi co ma na imię beata. POza tym dla mnie nic nie jest jasne, POmijając harnasia -w butelce (puszce), który tylko ludzi otumania.

15:48, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Zelku, jak juz to ja jestem dwojga imion a tę parafrazę mojego nazwiska sobie daruj....

15:54, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

brawo Alias, dołóż jeszcze do tego szemranego towarzystwa Anę, Eedieda, Rysa, Evę.
Cygan,podobnie jak Kaśka bredzi,bo harnasia nadużywa. Gdzie ty tu kobito zelka widzisz ciągle , w każdym poście, Już totalnie cię nawiedziło. Ofiarą to sama jesteś-swojej chorej obsesji.

16:07, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Kasiu to mało ci na naszym rynku mediów wybiórczych,że sięgasz po jakieś rzekome zagraniczne?Co niektórzy widzę mają dziwną tradycję uniżoności w stosunku do tego co zachodnie czy rosyjskie.Typowy brak umiejętności autonomicznego myślenia,niestety wyjątkowo szkodliwy dla naszych obecnych realiów.Abstrahując od Kasi to ciekawe ilu w Polsce mamy rzeczników obcości i obcych wzorów?

16:13, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

ja tego niusa przechwycilam w drodze na akcje tozu :-P

17:00, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Realny, przestań do mnie wzdychać...a jak już tak koniecznie chcesz to \"se\"
odśwież oddech....:):):)

17:02, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Przepraszam,czy to zarzut,że TP to zwolennicy PełO czy zaszczyt? Jak myślisz Harnaś?

17:11, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

prorokprorok

0 0

tak czy inaczej more bendzie ukarany a wy nie ruszajcie tematu polityki

17:39, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

\"Kościół broni Romów przed Francją. Papież i francuscy hierarchowie krytykują rząd za politykę przeciw Romom. A publicyści zastanawiają się, czy to ostateczne rozejście się prezydenta Nicolasa Sarkozy\'ego z katolikami. Antyromska retoryka rządu, likwidowanie cygańskich obozów i odsyłanie ich mieszkańców do Rumunii i Bułgarii nie przestaje budzić emocji nad Sekwaną. W zeszłym tygodniu władze odesłały ponad 200 osób, do końca sierpnia zamierzają wsadzić do samolotów w sumie 850 Romów.
Do debaty włączył się Kościół katolicki. Biskupi biją na alarm już od lipca, a przywódca francuskiego Kościoła kardynał André Vingt-Trois ocenił, że straszenie innymi \"nie jest przesłaniem Ewangelii ani cywilizowanego społeczeństwa\". Chodzi nie tylko o Romów, lecz także o zapowiedzi prezydenta Sarkozy\'ego, że osoby imigranckiego pochodzenia, które dopuszczą się niektórych przestępstw, np. ataku na policjanta, będą pozbawiane obywatelstwa.\"
Przytoczone za Wyborczą.
I kto tu rusza politykę ?
A swoja drogą, tam potrafią sobie poradzić z takimi nawiedzonymi. Pakują w samolot i odsyłają, szkoda, że do nas. Czyżby Sarkozy nie wiedział gdzie leży Rumunia i Bułgaria ?

20:08, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Oczywiście, że TP to PO, on śmierdzi tą partią już od dobrych kilku lat. Jedno jest tylko jeszcze zadowalające ,że na forum internetowym można to powiedzieć. Na razie głosów krytycznych nie cenzurują, bo w wydaniu papierowym dominuje zasada jednego głosu. Wszystko co związane z Pis-em to \"be\", a co dotyczy platformy to piękne niczym prezydent Komorowski.
A tak na marginesie ten poprawny politycznie felietonista p. Bies nie ma lepszego zdjęcia, bo tym , które jest obok jego artykułów, można spokojnie dzieci straszyć. I ten kapelusz góralski niech zdejmie, a włoży czapeczkę jaką Peruwiańczycy założyli jego idolowi Tuskowi.
Oj Tygodniku, tygodniku, obrażając ciągle Pis, tragicznie zmarłego prezydenta obrażasz bardzo wielu ( większość, co pokazują wybory) mieszkańców Podhala.

20:26, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

O O O!! tylko na tych fanatycznych obrońcach Krzyża stolica straciła ok. mln.zł!! Jak bym była taką wielbicielką tragicznie zmarłego swojego PIS-denta to bym na swej działce postawiła Krzyż, nalepiła fotografie z napisem \"tyś mój prezydencie\" i gromnice paliła dzień i noc...albo nawet wawelskiego smoka zatrudniła by zionął ogniem niby znicz.

21:01, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Hmmm.. Milion złotych, niezła sumka. Ile z kolei stolica \"zyskała\" na gejowskich i narkomańskich paradach ??? Jakbym był takim wielbicielem pederastów , jak Kalisz, czy Wenderlich, to nie wyciągałbym tłustego i ohydnego łapska po podatki, tylko bym wytatuował sobie na na plecach akumulator samochodowy z napisem \" Ładuj mnie\" , i zaprosił na swoją \"działkę\" tych narkomanów i kochających inaczej, miast naciągać na koszty policjantów, obstawiających ich parady, a opłacanych również przez \"fanatycznych\" obrońców Krzyża, czyli pot. oszołomów !!!
Ps. A ile dzisiaj, dzięki \"gospodarce\" cudotwórcy donaldinio wzrasta PKB ?, Jak bardzo nam maleje dziura budżetowa ???
Póki co to pora na zatrudnienie dobrego specjalisty, od emocji.

22:39, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Ana ma ogródek...burżujka...;) ;) ;) A jedyny rachunek Anuś za całe wydarzenia pod pałacem wystaw panu Komorowskiemu gdyż on był przyczynkiem całego zamieszania ze swoją mało przewidującą wypowiedzią.Kto jak kto ale prezydent powinien być dalekowzroczny,a jak już jest z PO to nie tylko dalekowzroczny ale dalekowidzący,dużo dalej niż tylko żyrandol nad głową i krzyż przed oknami za którymi miał zamieszkać.No ale wiele już pan prezydent poczynił gaf i coś mi się zdaje,że będzie ich dużo więcej wszak to początek kadencji.
A co do Roma to wódka szkodzi wszystkim.Jego zachowanie szkodzi przede wszystkim społeczności romskiej,a przecież pośród nich nie brakuje chrześcijan i im zapewne to bezsensowne zdarzenie nie przypadło do gustu.

22:59, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

a tego co wcisnął si ena mównicę w NTargu nikt nie zgarnął??

23:07, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Jurajku a jeszcze z jakimi pieknymi różami, ci mówie :-)

23:12, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

No tak chaszcze porosły,a że z kolcami to niektóre chyba Panie odreagowują w komentarzach bolesne spotkania z pięknymi kwiatami.A czy aby czerwone te róże?Bo za PRLu to byście po goździku dostały,no i może po rajstopach...oby tylko nie pałką...;) ;) ;)

23:19, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Róże same w sobie piękne,zanim się nie przeprowadziłem w nieco wyższe strony miałem sąsiada który miał ich pełen ogród,szczepił drzewka i na konkursy jeździł.A u Any jak u Any pewnie róże i jakiś biały domek żeby było patriotycznie (biało-czerwono) chociaż z drugiej strony prawie warszawianka to chyba kolory żółto-czerwone tylko czy żółty domek czy żółte róże?...;) ;) ;)

23:44, 17.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

To był tylko zwykły, pijany Rom. Tylko zamiast poawanturować się w jakimś pierwszym lepszym sklepie, to wlazł do kościoła i zrobiła się draka, w dodatku polityczna.
Dzięki niemu będziemy jeszcze bardziej lubili Romów....

00:12, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Może go zdenerwowała konkurencja ze zbieraniem na tacę? Może chciał pomóc zbierać? A może chciał tylko golnąć sobie winka mszalnego ale mu nie dano?
W ogóle to wielce niesprawiedliwe, że ksiądz na mszy sobie popija a wierni tylko po jednym czipsie

08:13, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

a moze te winka maszalne niesmaczne? w sumie , ciekawe jak smakuja, wytrawne czy jakie sa w smaku Emi?

12:15, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Ja tam Jurajczyku nikomu nie bede rachunku wystawiać....dla mnie to się mogą tam pozagryzać....wstyd i tyle co sie tam wyprawia. Uważam jedynie, że na pomnik to \"trza se\" zasłużyć a i decezje do postawienia dojrzewają latami. A co do moich róż to myślę, że kolory by Cię zachwyciły...a tak wogóle to skąd wiesz , że mam biały domek??? No tak...zdrajczyni jest wśród nas.....:):):)

13:52, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

decyzje miało być:)

13:54, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

nie, to nie ja... Andziu; on zagrał va banqe!!

14:25, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

No ale czy cygan był za krzyżem czy przeciwko to już cięzką było dopisać?

16:22, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Jakie va banque?Jestem przeciwnikiem hazardu.Więc albo widzę zza płotu albo ktoś wygadał...;) ;) ;)

19:04, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Rom - Łom marylciu, na 100% był z pisu. Pisiaki tylko takie burdy wszędzie wszczynają.

19:06, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

No zza płotu to ja mam takiego co to nigdy nie idzie tylko pełżnie i nic nie widzi...znaczy sie wygadała. No istna kłamliwa CYGANICHA:):):) Nie ma co wierzyć \"ludziom\":(

20:02, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

nie gadaj... aco jak to Jurajek ??

20:09, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

ani nie kłamie ani nie jestem Gypsy Quuen ...szkoda ze mnie tak oceniasz Anulko...A cio jesli Jurajek podglada twoja pocztę albo jest twoim sasiadem ??

20:11, 18.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

To z niego taki \"hakier\" byłby?....czekaj no Ty....:):):)

09:31, 19.09.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%