Materiał sponsorowany

Zamknij

Smog a zdrowie - jak chronić się przed negatywnymi skutkami smogu w mieszkaniu?

Artykuł sponsorowany 13:41, 08.03.2023
 Smog a zdrowie - jak chronić się przed negatywnymi skutkami smogu w…

Smog staje się coraz większym problemem w naszym życiu. Rosnąca ilość samochodów i ciągła rozbudowa miast sprawia, że stężenie szkodliwych substancji w powietrzu rośnie z roku na rok. Nie każdy może pozwolić sobie na mieszkanie w domku pod lasem, czy na wsi, z daleka od zgiełku miast. Czy istnieje zatem jakiś sposób, który pomoże uchronić nas przed negatywnymi skutkami smogu w mieszkaniu?

Wyposaż się w oczyszczacz powietrza

Nie ma większego znaczenia czy mieszkamy na parterze w bloku, czy też na 11 piętrze wieżowca. Nie ma znaczenia też to, czy mamy nowe szczelne okna i drzwi, czy wymagają one wymiany — smog i tak znajdzie drogę do naszego mieszkania i musimy nauczyć się z nim walczyć.

Najnowsze technologie wychodzą nam naprzeciw i oddają nam do dyspozycji skuteczne oczyszczacze powietrza takie jak te marki Dyson. Niewielkie urządzenie elektryczne potrafi w kilka godzin przefiltrować całe powietrze w naszym otoczeniu, usuwając z niego wszelkie wirusy, bakterie, grzyby, nieprzyjemne zapachy, alergenne pyłki, czy zwykły kurz.

Oczyszczacze w bardzo szybkim tempie zaciągają powietrze, przepuszczając je przez specjalistyczne filtry, dzięki którym potrafią usunąć z całego mieszkanie wszelkie zanieczyszczenia w zaledwie kilka godzin. Są przy tym bardzo ciche i nie przeszkadzają w codziennych czynnościach. Te wyposażone w najnowsze rozwiązania jak np. Dyson oczyszczacz, wyposażone są w funkcję jonizacji powietrza, która pomaga utrzymać wszelkie nieczystości blisko ziemi, z dala od naszych dróg oddechowych.

Kup do mieszkania odpowiednie rośliny

Od dawna wiadomo, że posiadanie roślin w mieszkaniu wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Działają one również bezpośrednio na otoczenie, w którym przebywamy, albowiem potrafią one usuwać toksyny i zanieczyszczenia z powietrza, w tym również smog, dostarczając nam przy tym świeży dopływ tlenu.

Jeśli mamy w mieszkaniu wystarczająco miejsca i jest ono dobrze oświetlone, możemy zdecydować się na rośliny większych rozmiarów. Jeśli natomiast nie mamy do tego warunków, wystarczą rośliny doniczkowe umieszczone w strategicznych miejscach — przy oknach, w pobliżu drzwi, czy w sypialni — gdzie zależy nam najbardziej na ich dobroczynnych właściwościach.

Zadbaj o porządek

Kurz, szczególnie jeśli mieszkamy na parterze przy ruchliwej drodze, potrafi wdawać się we znaki. Warto jednak mieć na uwadze to, że kurz nie tylko drażni nas z estetycznego punktu widzenia, ale również zawiera w sobie szkodliwe związki, w tym głównie te pochodzące ze smogu. 

Musimy zadbać o to, aby pozbywać się go jak najczęściej. Nie należy jednak robić tego przy pomocy specjalistycznych zmiotek, które przy sprzątaniu elektryzują meble i drobinki kurzu, przez co te unoszą się dłużej w powietrzu i trafiają w większej ilości do naszych dróg oddechowych. Do sprzątania najbezpieczniej użyć mokrej szmatki, dzięki której pozbędziemy się kurzu na stałe.

Podsumowanie

Poza wymienionymi wyżej możliwościami należy pamiętać, aby dbać o swoje zdrowie również poza granicami miasta, tam, gdzie stężenie smogu jest najmniejsze. Nie rezygnujmy z wycieczek do pobliskiego lasu, na wieś, czy krótkiego urlopu z dala od ruchliwych ulic. Świeże powietrze zadziała zbawiennie na nasz układ oddechowy.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%