Materiał sponsorowany

Zamknij

Najsmaczniejsze wydarzenie w Polsce już 3–4 lipca w Szczawnicy. Tym razem padnie rekord bryndzówki!

Artykuł sponsorowany 13:31, 25.06.2026 Aktualizacja: 13:29, 24.06.2026
Najsmaczniejsze wydarzenie w Polsce już 3–4 lipca w Szczawnicy. Tym razem padnie r

Po rekordowym sukcesie ubiegłorocznego Szczawnica Lamb Festival, podczas którego ugotowano aż 1620 litrów gulaszu z jagnięciny i ustanowiono Rekord Polski, Szczawnica ponownie zaprasza na największe kulinarne święto w Pieninach. Rekordowy gulasz przygotowali wtedy Mikołaj Rey i Jakub Wolski „Dziki Szef”, a tysiące porcji błyskawicznie trafiły do uczestników wydarzenia.

W tym roku organizatorzy idą o krok dalej.

Już 3 lipca 2026 roku Szczawnica podejmie pierwszą w Polsce próbę ustanowienia rekordu Polski na największą porcję bryndzówki – tradycyjnej zupy z bryndzy, od pokoleń obecnej w kuchni baców z Pienin.

Za rekordowe gotowanie ponownie odpowiadać będą kulinarne gwiazdy: Mikołaj Rey oraz Jakub Wolski „Dziki Szef”, którzy będą gotować na żywo przed publicznością.

To będzie widowisko pełne smaku, aromatu i dobrej zabawy. Gigantyczny kocioł, ogromna chochla i setki litrów regionalnej zupy mają pokazać, że pienińska tradycja doskonale odnajduje się także w rekordowym wydaniu.

Dzień pierwszy – Smak Oscypka

3 lipca Plac pod Kolejką na Palenicę zamieni się w prawdziwe królestwo serów owczych i pasterskich tradycji.

Odwiedzający będą mogli spróbować bryndzy, bundzu, oscypków i wielu autorskich dań przygotowanych przez szczawnickich restauratorów oraz gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy zapowiadają prawdziwą ucztę smaków inspirowaną pienińskim dziedzictwem kulinarnym.

Nie zabraknie także opowieści o kulturze pasterskiej, pokazów regionalnych produktów oraz koncertów i występów góralskich. 

Kulminacyjnym momentem dnia będzie oczywiście próba ustanowienia Rekordu Polski na największą porcję bryndzówki. Wystąpi Tatra Folk, Tekla Klebetnica, a gwiazdą wieczoru będzie Piotr Szewczyk.

Dzień drugi – Szczawnica Lamb Festival

4 lipca na scenę ponownie wkroczy jagnięcina – produkt, który staje się kulinarną wizytówką Szczawnicy.

Podczas Szczawnica Lamb Festival – Pasterskie Smaki Natury” odbędzie się wielkie gotowanie gulaszu jagnięcego na żywo z udziałem Mikołaja Reya i Jakuba Wolskiego.

Przez cały dzień będzie można degustować dania przygotowane przez lokalnych restauratorów – od tradycyjnych gulaszy po nowoczesne interpretacje jagnięciny i baraniny w przepysznych pierogach, plackach ziemniaczanych czy cepelinach. 

To mięso od lat cenione jest w takich krajach jak Hiszpania czy Francja, gdzie stanowi ważny element narodowej kuchni. Szczawnica chce pokazać, że również w Polsce może ono zachwycać smakiem i stać się jednym z kulinarnych symboli regionu.

Zasmakuj Szczawnicy - kulinarna podróż przez Pieniny

Ubiegłoroczny sukces festiwalu zaowocował stworzeniem szczawnickiego Szlaku Jagnięciny oraz konkursem na najlepsze danie z jagnięciny w mieście. Do rywalizacji przystąpiło aż 16 restauracji, udowadniając, że Szczawnica coraz mocniej buduje swoją pozycję jako kulinarna stolica Pienin. 

Przez dwa dni wydarzenia na uczestników czekać będą koncerty, występy zespołów regionalnych, konkursy, pokazy kulinarne, degustacje, rękodzieło oraz wiele niespodzianek. Drugi dzień upłynie pod folkowych brzmień, na scenie pojawią się Kapela Śmiałki, Naso Grómada ze Scownic, Zespół z Doliny Grajcarka, Śpisko Qmpanijo oraz Holeviaters, natomiast wieczór zwieńczy koncert zespołu Pogwizdani

A zatem będzie coś dla podniebienia, dla uszu i dla serca.

Bo Szczawnica to nie tylko piękne góry i uzdrowiskowy klimat. To także miejsce, które coraz śmielej udowadnia, że potrafi smakować jak nigdzie indziej. Kulinarna uczta już 3–4 lipca na placu pod kolejką na Palenicę w Szczawnicy. 

Przyjedź, spróbuj rekordowej bryndzówki, skosztuj najlepszej jagnięciny w regionie i przekonaj się, dlaczego Szczawnica staje się jednym z najbardziej smakowitych miejsc na kulinarnej mapie Polski.

 

Odwiedzin: 73
(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • Sprzedam DZIAŁKĘ nr 16367/1 pomiędzy ogrodzeniem o...

  • MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.

  • PRACA / dam

    25.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • USŁUGI / inne

    24.06.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • PRACA / dam

    24.06.2026

    WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644

  • PRACA / dam

    24.06.2026

    Spółka POLSKIE TATRY S.A. w Zakopanem, działająca ...

  • PRACA / dam

    22.06.2026

    ZATRUDNIĘ W SKLEPIE JUBILERSKIM PANIĄ NA STANOWISK...

  • PRACA / dam

    22.06.2026

    Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA i PIEKAR...

  • PRACA / dam

    19.06.2026

    Zatrudnię od zaraz pracowników budowlanych (fachow...

  • SKUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ DZIAŁKI, DOMY, ...

  • DREWNO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.

  • PRACA / dam

    15.06.2026

    Zatrudnimy panią do sprzątania sanitariatów na cam...

  • PRACA / dam

    15.06.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko KUCHARZ DODATKOWY ...

  • Sprzedam jałówkę cielną 7 miesięcy miejscowość Chy...

  • DONICE Z SIATKI I KAMIENIA. 730 519 594.

  • KUCHENKA INDUKCYJNA Z PIEKARNIKIEM nowa. 505 903 9...

  • PRACA / dam

    09.06.2026

    Zatrudnię KUCHARKĘ I POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu ...

  • PRACA / dam

    08.06.2026

    Praca ogólnobudowlane Niemcy/Austria Przedsiębiors...

  • USŁUGI / inne

    05.06.2026

    MYCIE DOMÓW DREWNIANYCH kompleksowo. WOLNE TERMINY...

  • PRACA / dam

    26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • PRACA / dam

    26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • PRACA / dam

    26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • POŻYCZKI

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...

  • OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.


POLECAMY

0%