Tatry Polskie

Zamknij

Kasprowy od wtorku otwarty dla narciarzy

Paweł Pełka 16:17, 06.02.2023
Treść artykułu pod wideo ↓
Skomentuj Kasprowy od wtorku otwarty dla narciarzy

Od 7 lutego kolej linowa na Kasprowy Wierch zostaje ponownie udostępniona dla turystów i narciarzy. Udostępnione będą także kolej krzesełkowa oraz trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej i trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej wraz z nartostradą do Kuźnic. Polskie Koleje Linowe podają, że TOPR najprawdopodobniej ogłosi trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Czekamy na potwierdzenie tej informacji.

Kolej krzesełkowa w Dolinie Goryczkowej jest w trakcie przygotowywania do ponownego udostępnienia dla narciarzy, co powinno nastąpić w najbliższą środę lub czwartek. Do tego czasu przejście do Doliny Goryczkowej dostępne będzie przez kopułę ze szczytu Kasprowego Wierchu – trwają prace przygotowawcze by udrożnić przejazd narciarski nad Cichą Doliną.


Szlak skitourowy z Kuźnic przez Dolinę Goryczkową na Kasprowy Wierch jest oznakowany i udostępniony. Szlak narciarski z Kuźnic przez Dolinę Gąsienicową na Kasprowy Wierch dostępny będzie dla narciarzy i skitourowców w ciągu najbliższych dni. Trwają prace przygotowawcze.

Po wcześniejszym zamknięciu szlaków w Tatrach spowodowanym bardzo obfitymi opadami śniegu, silnym wiatrem i lawinami jakie zeszły w wielu rejonach górskich 6.02 miała miejsce weryfikacja warunków panujących w Tatrach, co pozwala na udostępnienie kolei i tras narciarskich na Kasprowym Wierchu i jest możliwe na podstawie wniosku TOPR i zarządzenia wydanego przez TPN.
TOPR zdecydowanie zaleca narciarzom i snowboardzistom pozostanie w obszarze przygotowanych i oznaczonych tras narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu. W Tatrach wciąż obowiązuje zagrożenie lawinowe.

Jak informują Polskie Koleje Linowe, zgodnie ze wstępnymi informacjami z TOPR na kolejną dobę zostanie najprawdopodobniej ogłoszony 3 (znaczny) stopień Zagrożenia Lawinowego w Tatrach.

Zamknięty pozostaje szlak narciarski biegnący przez Żleb Marcinowskich (w obu kierunkach) z Polany Kondratowej do wylotu Doliny Świńskiej oraz szlaku narciarskiego (w obu kierunkach) prowadzący tzw. „górnymi Padakami” tj. odcinek między dolnym łącznikiem prowadzącym z Doliny Kondratowej do Doliny Goryczkowej, a wylotem Doliny Świńskiej.

PKL rekomendują sprawdzanie informacji o aktualnych warunkach atmosferycznych i dostępności tras narciarskich oraz kolei na Kasprowym Wierchu na stronie internetowej PKL, w social mediach PKL i PKL Kasprowy Wierch oraz każdorazowo przed wyjściem w góry zapoznanie się z komunikatem TPN dotyczącym warunków i dostępności szlaków w Tatrach oraz z komunikatem lawinowym TOPR. Należy trzymać się wyznaczonych tras i nartostrad oraz stosować się do zaleceń TPN i TOPR.

(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • domy

    14.05.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • praca

    14.05.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • budowy

    14.05.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • biznes

    14.05.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%