Najpierw wielkie porządki, potem hydroizolacja, czyli zabezpieczenie budynku przed wodą.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"131943"}
Z początkiem lipca ruszył remont zabytkowej stacji trafo na Kozińcu. Fachowcy z firmy Remmers przeprowadzili zabieg hydroizolacji, rozpoczynając remont konserwatorski jednego z dwóch ocalałych tego typu budynków na terenie naszego miasta. Druga, bardziej zniszczona, lecz dużo większa stacja stoi nad potokiem Bystra przy Alei Przewodników Tatrzańskich. Zanim zaczął się remont, stację i teren wokół niej trzeba było wysprzątać. TESKO podstawiło kontener, a ekipa pod wodzą Agaty Nowakowskiej-Wolak przez kilka godzin teren wysprzątała.
Następnie, w trakcie prowadzonej operacji zainteresowani, m.in. konserwatorzy, budowlańcy czy architekci, mogli zapoznać się z najnowszymi produktami oraz sposobem użycia technologii zabezpieczających budynek przed zgubnym działaniem wilgoci.
- Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w renowacji zabytków i w hydroizolacjach różnego rodzaju. Czyli zabezpieczenie przed wilgocią, przed wodą - wyjaśnia Kamil Dudka, technik zastosowań w firmie Remmers. - Postanowiliśmy pomóc, zrobić ten pierwszy krok, właśnie odciąć tę wilgoć, która jest podciągana od strony gruntu, żeby nie szło coraz wyżej. To pozwoli uchronić przez zawilgoceniem i zniszczeniem nowe tynki, które zostaną położone w miejsce zniszczonych, starych. W kolejnym kroku należałoby zrobić porządek z poszyciem dachowym, bo jest w kiepskiej kondycji.
Fachowcy z firmy Remmers badający obiekt wykryli lekkie pęknięcie konstrukcyjne budynku biegnące od dołu, od strony skarpy. Ich zdaniem należałoby wykonać naprawę podbicia fundamentowego. - Jak to już będzie wszystko przygotowane, wtedy znowu możemy wkroczyć my, bo możemy zaproponować tynki renowacyjne, żeby tutaj wyprowadzić ściany na gotowo, zaprawy do wyprowadzenia gzymsów, materiały do czyszczenia kamienia, który też mamy w ofercie - podsumowuje Kamil Dudka.
Remmers jako specjalistyczna firma dysponuje całą paletą odpowiednich do prowadzenia tego typu remontów materiałami. Na rynku działa bowiem już ponad 70 lat.
- Serdeczne podziękowania kierujemy do panów Janusza Burtana i Kamila Dudki - przedstawicieli firmy, oraz pana Jacka Olesiaka - konserwatora zabytków, którzy zechcieli bezpłatnie wykonać prace izolacyjne i podzielić się z nami swoim doświadczeniem - podziękowania składa Agata Nowakowska-Wolak, prezes Oddziału Podhalańskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

14.05.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

21.05.2026
Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

14.05.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

14.05.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

14.05.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
NIE MA DARMOWCH OBIADKÓW . ile za to zapłacimy w przyszłosci ?
0 0
Rozumiem, że sporządzony i zatwierdzony został projekt renowacji. Zostały ustalone plany i programy przedsięwzięcia. Sporządzono stosowny kosztorys, a pracujące tam osoby mają stosowne, wymagane kwalifikacje, a materiały certyfikaty. Teren działania został prawidłowo ogrodzony, oznakowany i jest tablica informacyjna. Chociaż na zdjęciach tego nie widać, to wierzę że tak jest. Fotografowi nie zawsze wyjdą dobre zdjęcia.
Tak sobie o tym rozmyślam bo wiem czego konserwator i nadzór budowlany od innych tego wymaga.
0 0
Lepiej wyremontować stare trafo niż gdyby znowu kościół miał przytulić kaskę
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz