Wreszcie - odetchnęli z ulgą nowotarscy urzędnicy - można budować obwodnicę miasta.
Ta inwestycja miała się zacząć rok temu. Tyle, że odwołania spowodowały, że trzeba było uzupełniać dokumentację i czekać na decyzję wojewody o rygorze natychmiastowej wykonalności. Ta dotycząca drogowej części obwodnicy łączącej Aleję Tysiąclecia z Waksmundzką zapadła wiosną.Dziś do magistratu wpłynęła Zgoda na Realizację Inwestycji Drogowej z rygorem natychmiastowej wykonalności dotycząca ronda u zbiegu ul. Sikorskiego z Al. Tysiąclecia.
- Wkrótce ogłaszamy przetarg, ruszamy jeszcze w tym roku tym bardziej, że mamy już obiecane dofinansowanie - nie kryje zadowolenia Waldemar Wojtaszek, wiceburmistrz Nowego Targu.
fig

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Domagamy sie obwodnicy centrum Zakopanego rezerwacja terenu od lat 70tych -posypia sie odszkodowania za wieloletnia rezerwacje terenu.
0 0
Obwodnica miasta przez środek miasta,super pomysł ,jeszcze co ona połączy i co ona daje ,przecież samochody na bialkę dalej pojadą alejami ,jedyny plus to,że mieszkańcy Sikorskiego bliżej bedą mieli do rumcajsa
0 0
@Sx co ona daje... a próbowałeś przejechać w godzinach szczytu z kowańca do... załóżmy maka? I nie jadąc przez zakopiankę? Droga usprawni ruch dla mieszkańców wschodniej części NT i tych, którzy się tamtędy poruszają. Bo żeby się na przykład z Bereków na Sikorskiego dostać, piechotą jest 2-3 minuty, samochodem... przy bardzo dużym ruchu to nieraz i pół godziny. Albo wyjazd na aleje przez wąskie doroty i ryzykowanie śmiercią przy zawracaniu na szaflarskiej, albo wjazd przez ogrodową, gdzie można stracić zawieszenie, następnie orkana i ciężki wyjazd z bolesława na szaflarską; albo jeszcze jedna opcja - zrobić kółko i jechać jp do ronda i aleje, ale to też dłuższa, często zakorkowana droga.
Poza tym jakiej obwodnicy ty się spodziewałeś? Takiej prawdziwej, jak np. A4 okrąża kraków? Pociągnąć aleje dalej dwupasmową do X waksmundzkiej, tam puścić przez SAG, targowicę i co dalej... wyjazd przy rajskim, czy na nowym moście?
0 0
Zupełnie się z tobą zgadzam tylko chodziło mi o to ,że urząd miasta kiedyś planował tą obwodnicę połączyć z zakopianką koło osiedla Bryksy przy polanie szaflarskiej ale niestety oddali grunty bryksie za kilka mieszkań teraz on im je odsprzeda ale za bardzo grubą kasę ,a połączenie tej niby obwodnicy miało się jeszcze łączyć z zakopianką nad szpitalem lecz urząd miasta zerwał rozmowy z właścicielami działek i zmienił założenia i plany związane z obwodnicą miasta,a tylko zrobienie jej w całości miało sens więc na razie jest to tylko droga lokalna ,która niewiele pomoże ,bo i tak jak tu kawałek auta pojadą to za chwilę zrobi się ogromny korek w innym miejscu
0 0
Współczuje ludziom na ulicy Podtatrzańskiej ,będzie jeszcze większy ruch . Taka niby obwodnica przez drogę osiedlową gdzie jest duży ruch pieszych w większości dzieci idących do szkoły . Cała ta droga miała by sens gdyby Sikorskiego była przedłużona i mijała bokiem Polane Szaflarską i łączyła się gdzieś z Szaflarską , a najlepiej gdzieś pod Szaflary połączyć z rondem Żarneckiego .
0 0
Masz rację że dobrze by było ciągnąć i od strony Sikorskiego i os strony kowańca dalej, tylko akurat tam jest już gęsto zasiedlony teren.
Mimo wszystko jestem przekonany że dobrze robią tworząc kolejną nitke by móc ominąć rynek. Obecnie jadąc z zachodu, południa na północ NT trzeba przejechać przez ten cholerny rynek co zajmuje dość dużo czasu. Światła, ronda, skrzyżowania, piesi... Teraz będzie to raz dwa. Także nawet, jeżeli obwodnica to głupia nazwa, to ta droga jak najbardziej usprawni ruch.
0 0
Panowie co za bzdury? Połączenie sikorskiego z nową zakopianką na Równi Szaflarskiej jest uwzględnione w planach miejscowych i jest to teren nie do ruszenia przeznaczony tylko i wyłącznie na tę drogę.
Nikt nikomu działek nie oddał, idźcie sprawdzić plany, nawet przez internet można i droga jest wpisana bez możliwości zabudowy terenu.
Łatwo rozsiewać plotki a wystarczy samemu zweryfikować jak jest s rzeczywistości.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz