Praktyczne rozwiązanie porządkujące ruch czy sposób na nabicie miejskiej kasy kosztem kierowców? Plusy i minusy Strefy Płatnego Parkowania w poniedziałek ocenią radni z komisji rewizyjnej.
SPP będzie pierwszym tematem analizowanym przez komisję nowej kadencji rady. Przypomnijmy, że obecnie Strefa Płatnego Parkowania swym zasięgiem obejmuje Rynek, większą część ul. Długiej, ul. Szkolną, Plac Słowackiego i parking przy lodowisku.
Rozwiązanie ma wymusić większą roszadę samochodów i zniechęcić np. osoby pracujące w centrum do całodziennego parkowania na poboczach ulic. O ile z pierwszych efektów zadowolenie są mieszkańcy ulic objętych SPP to już ci mieszkający tuż poza nią narzekają, że teraz całe odium spadło na nich - nie sposób znaleźć choć odrobiny wolnego miejsca przed domem czy sklepem.
Choć prace komisji skupią się raczej na ocenie zysków i strat wynikających z wprowadzenia tego rozwiązania to dyskusja może być przyczynkiem do dalszych zmian.
Czy strefa może zostać poszerzona? Poprzedni burmistrz Marek Fryźlewicz proponował utworzenie jej w granicach starej części miasta. Jego następca Grzegorz Watycha pomysł krytykował, a teraz jest zwolennikiem ewentualnego wprowadzania stopniowych zmian.
A Wy co myślicie o funkcjonowaniu nowotarskiej Strefy Płatnego Parkowania? Może czas ją rozszerzyć, pozostawić, a może... zlikwidować?
fig

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Jak najbardziej poszerzyć o długą do Kilińskiego , kolejowa od Kilińskiego do rynku chyba sokoła ta od ogrodowej do szkoły 1
0 0
Poszerzyć strefę oraz wprowadzić opłatę miesięczną dla pojazdów mieszkańców strefy. Tylko nie jakieś śmieszne 10-20 złotych. Wiem, wiem. Zaraz będzie, że przecież gdzieś muszą parkować. A czy przypadkiem nie maja podwórek, garaży? Mają, lecz wygodniej jest postawić samochód na ulicy.
Egzekwować opłaty za zajmowanie pasa drogowego, znane są przypadki blokowania chodników przez kosze na śmieci, paliki, krzesła itp. Właściciel posesji ul Sokoła 10 dzień w dzień wystawia kosze na śmieci. Czy śmieci w Nowym Targu zbierane są tak często, czy porostu jest zapominalski?
Nawet w mapach Google można zobaczyć że w 2012 blokował stołeczkiem, teraz codziennie stoją kosze na śmieci
https://link.do/qhAZ2
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz