Ekonomia, finanse, inwestycje

Zamknij

Mieszkańcy jednej z ulic w Zakopanem protestują. Nie chcemy takiego remontu

Paweł Pełka 15:37, 11.08.2021
Treść artykułu pod wideo ↓
23  Mieszkańcy jednej z ulic w Zakopanem protestują. Nie chcemy takiego…

Do burmistrza Zakopanego trafiła petycja podpisana przez 54 mieszkańców ulicy Zwierzynieckiej i Tuwima.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"84403"}

Urząd miasta chce przeprowadzić remont Zwierzynieckiej, po którym na poboczach powstanie chodnik i parkingi. O planowanej modernizacji ulicy dowiedzieli się przypadkiem. - Nikt nie przeprowadził z nami żadnych konsultacji, a chyba władze powinny działać dla dobra mieszkańców i informować nas o tym co zamierzają - mówi jeden z mieszkańców ul. Zwierzynieckiej. 


Jak twierdzą protestujący ul. Zwierzyniecka leży w spokojnej, spacerowej dzielnicy, która stanowi jedno z ostatnich miejsc, gdzie nie dominuje beton i kostka brukowa. - Niezrozumiałym jest dla nas planowanie w ramach remontu wycinki kilkunastu zdrowych drzew będących naturalnym hamulcem silnych wiatrów oraz zabetonowanie pozostałej przestrzeni zielonej przy ul. Zwierzynieckiej, podczas gdy w tym samym czasie, w ramach polityki proekologicznej miasta sadzone są drzewa z informacją o trosce Gminy o czyste powietrze i rodzima przyrodę - czytamy w petycji. Mieszkańcy boja się, że zabetonowanie zieleni i wycinka drzew doprowadzi w czasie ulewnego deszczu do zalewania posesji. Ich zdaniem polityka miasta powinna być ukierunkowana na ochronę zieleni i ograniczenie ruchu samochodowego. 


- Przedstawiony plan przebudowy oznacza więcej samochodów, większy ruch, mniej zieleni, więcej betonu i co najistotniejsze , utrudnienia w życiu mieszkańców. Miasto powinno chronić mieszkańców i ostatnie niezabetonowane przestrzenie doceniane także przez turystów. Wobec tego ponawiamy nasz stanowczy protest wobec planowanych miejsc postojowych, poboczy utwardzonych oraz chodników, o których dowiedzieliśmy się przypadkiem, ponieważ nikt nas o nich nie poinformował, chociaż jesteśmy właścicielami położonych tutaj, zabudowanych działek.


Pytania o remont wysłaliśmy dziś do Urzędu Miasta, czekamy na odpowiedź.  

(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (23)

stały czytelnikstały czytelnik

0 0

Oj bo się przejmą jak starostwo/dziadostwo z wysepkami na ul Balzera trzeba pogonić obecnych włodarzy i wybrać myślących a nie partyjnych sługusów jedyniesłusznej

17:06, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

urzędnik na swoimurzędnik na swoim

0 0

I tak Wam zabetonują bo deweloper miał to obiecane. Zamiast on naprawiać ulicę to się zrobi remont na koszt mieszkańców.

17:07, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WsiokWsiok

0 0

Pobocze należy do właściciela drogi, kamienie możecie se dawać u siebie na podwórku. Popieram działania urzędu w tej sprawie.

17:17, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Oj marshallOj marshall

0 0

Haha haha
Ale jaja przemieniliscie domy na wolne pokoje i nie macie parkingu więc parkujecie na ziemi urzędowej.
Największy orędownik to Pan marsz,, ek.
Ma Pan pensjonat i nie ma Pan miejsc parkingowych i chodzi pan z domu do domu i nagabuje stare baby do podpisu petycji.

17:21, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec JaszczurMieszkaniec Jaszczur

0 0

Bedzie z Wami tak jak było z nami na Balzera. Prostestowac sobie możecie a władza i tak zrobi swoje...

17:23, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WowWow

0 0

Zdjęcie numer 1 widać właśnie nielegalny parking i piękna zieleń i spokój,protestujących. Wasi goście wracając sikają i rzygają więc przyda się studzienka i chodnik będzie gdzie spływać.
Ale się chłopie kompromitujesz.
Zrób wolne pokoje bez parkingu.

17:25, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KomediaKomedia

0 0

Dorula nie ma to jak darmowy parking dla camperow. Podrzucone śmieci i zrzut ścieków.
W czym problem całe Tuwima to nielegalny parking. Po vo inwestować. A przywódca protestu to zabetonowali sam zieleń i bój się o oarking dla swoich bonów turystycznych:)

17:31, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

gogogogo

0 0

Jak wybudują apartamentowiec na Zwierzynieckiej to przecież muszą być dodatkowe miejsca parkingowe.
Wykop pod nowy apartamentowiec na Zwierzynieckiej zajmuje prawie całą działkę .Czy tak można zabetonować całą powierzchnię ?
Chodniki by się przydały bo musimy chodzić po ulicy bo albo stoją samochody ,które nie mieszczą się na działkach właścicieli albo leżą olbrzymie kamienie.Tu chodzi o bezpieczęństwo.

17:41, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

TyTy

0 0

Marshall musisz iść na całość jak kurski z sylwestrem marzen
Wpadnij fo um z granatem

17:50, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Oj marshallOj marshall

0 0

Na szczęście ulica nalezy do nas!!! Podatników. Więc żaden urzędnik i na żadnym swoim!!! Kibicuję P. Marszałkowi

18:12, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZwierzynieckaZwierzyniecka

0 0

Ulice należą do podatników nie do urzędników.
Ktoś musiał sie tematem zająć. Pomysłodawca przedsięwzięcia liczył że uda sie po cichu... wszystko zmierza w pierwszej kolejności do przekształcenia zwierzynieckiej, finalnie mostek i przejazd od Zamoyskiego...
No to sie nie uda!
Ciekawe - kto?
Komu?
Za ile?

18:39, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WowWow

0 0

Ja też kibicuje Panu marszałkowi. Musi zapewnić parking swoim klientom.
Burmistrzu lej beton na potęgę.
A petycja jest surrealistyczna jak wiadomości w tvp, sztab protestujący mógł jeszcze dołożyć coś o covid i witkacym

18:56, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolskaPolska

0 0

Burmistrzu Twoi goście marzeń parkuja wszędzie, kur. A wszędzie, nie musisz kkekac i robić im zatoczek. Nie potrzebują tego. Dają sobie radę parkując wszędzie gdzie im się zachce w twoim krolestwie disco polo. Dlaczego tkwisz w urzędzie i hańbisz miasto?

19:02, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

jarząbekjarząbek

0 0

Mieszkańcy bezprawnie zajmują pas drogowy wprowadzając w błąd kierowców że jest to prywatny parking

19:08, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

tisa dajeptisa dajep

0 0

"Niezrozumiałym jest dla nas planowanie w ramach remontu wycinki kilkunastu zdrowych drzew będących naturalnym hamulcem silnych wiatrów" hej, mieszkańcy ul. Zwierzynieckiej, w tym piszący ten artykuł. Rozumiem, że pod wasze domy drzewa sam się wycięły. Albo, zostały wycięte, bo akurat te drzewa nie były naturalnym hamulcem silnych wiatrów, ha ha... A może, w ogóle żadne drzewa nie były tam wycinane, a wy, jak małpy, mieszkacie w gałęziach.

19:51, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObajmajtekObajmajtek

0 0

Soltysograd jest bogatym miastem
Twardą ręką rządzonym
Żadnego kroku wstecz
I jeszcze mniejszego kroczku cofającego rozwój tego miasta.Nie będzie
Burmistrzu bądź twardy jak Tomili Jon w krzakach ciernistych .

21:36, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

TruteńTruteń

0 0

A gdyby tak wprowadzić przepis że każdy: wynajmujący pokoje/hotel/pensjonat/jak zwał tak zwał ... musi mieć na terenie posesji na której dany obiekt stoi, do dyspozycji gości, co najmniej tyle miejsc parkingowych, ile obiekt ma pokoi/apartamentów? Na terenie, a nie gdzieś w pobliżu na poboczu drogi czy na chodniku.

Ile obiektów spełniłoby takie kryteria?

22:03, 11.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

czopekczopek

0 0

Trzeba sprywatyzować wszystkie ulice Zakopanego!

09:26, 12.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkanka Zwierzynimieszkanka Zwierzyni

0 0

Deweloper zryje ulicę do końca a miasto za pieniądze podatników lub otrzymane z Unii wyremontuje ją totalnie.Można? Oby nie. Kamienie na trawnikach leżą po to aby na nich nie parkować bo mieszkańcy dbają o te trawniki.W cywilizowanym świecie dba się o zieleń i jej nie niszczy,nie wycina się zdrowych drzew,nie zalewa trawników betonem. Z kilku komentarzy płynie jad.To zapewne ci,którzy zazdroszczą nam pieknej dzielnicy i tego,że możemy tu w łasnie mieszkać i z powodzeniem prowadzić działalność(miasto czerpie z tego profity,państwo także).Nasi goście mogą parkować na wielu z naszych posesji.Czasem to robią a czasem nie ,nie każdemu chce się codziennie wjeżdżać za ogrodzenie i wyjeżdżać. Tak bywa również i w innych miejscach w Zakopanem.Komentującym zaś trudno zrozumieć ,że można kierować się dobrem wspólnym a nie wyłącznie własnym interesem, że ktoś naprawdę chce zachować taka przestrzeń jak dotąd,zieloną i spokojną.Chodniki? Dla kogo? Nie pofatygowano się aby zmierzyć natężenie ruchu pieszych.Nawet teraz w takim sezonie niewielu ludzi tędy przechodzi. Największy tłok jest podczas imprez na skoczni ale wówczas wszystkie okoliczne ulice są zamkniete dla ruchu pojazdów i tłumy pieszych poruszają sie bezpiecznie.Parkingi wzdłuż posesji? Tuż przy naszych ogrodach i płotach??? Gdzie tak jest? To juz niemal otulina TPN.Na ul. Czecha i Piłsudskiego parkingi są ale są one usytuowane w pasie drogi,nikomu smród aut nie wpada do okien! Część komentarzy to najzwyklejszy i prymitywny hejt.Pisanina zawistnych maluczkich.Miasto ma gdzie inwestować pieniądze.Niech poprawią stan nawierzchni wielu ulic i zrobią to nalezycie czyli tak żeby co roku nie trzeba było ich łatac,niech zrobia dodatkowe scieżki rowerowe,niech dadzą dotacje ludziom do nowych pieców CO czy do fotowoltaiki,niech pomyslą o miejscach dla starszych obywateli naszego miasta, wreszcie niech przeznaczą pieniądze na ośrodek terapii dla dzieci,młodzieży czy rodziny (przemoc na Podhalu kwitnie wbrew pojęciu wielu radnych),niech w końcu należycie zadbają o środowisko naturalne!!! Potrzeby miasta to niemal studnia bez dna.Jest mnóstwo ważniejszych i pilniejszych aniżeli betonowanie Zwierzynieckiej.

09:40, 12.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

haloohaloo

0 0

he he , mieszkanka zwierzynieckiej:)
bogusz masz jeszcze jakis wolny apartament na 11 pietrze????
bez parkingu, stane se na trawce obok mieszkanki zwierzynieckiej, mam auto elektryczne to moge,

11:27, 12.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

o rety etyetyo rety etyety

0 0

przeciez to nie ostatnia inwestycja deweloperska w tym rejonie, na tuwima ludzie sprzedaja dwa budynki, podobnie zeromskiego i dobrze sprzedaja uciekaja a deweloper niech sprzedaje i buduje dla turystow

12:23, 12.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzczerbiecSzczerbiec

0 0

Przykre, że są w Zakopanem ludzie którzy wspierają władze działającą przeciw mieszkańcom z pozycji siły. Wszystkim dopingującym burmistrza do rozwiązań siłowych warto by przypomnieć , że w każdym momencie historii Polski były to haniebne momenty gdy władza gardziła jednostka. Niestety są jeszcze kraje do których można wysłać zwolenników takiego modelu sprawowania władzy.

22:08, 12.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Robin hooodRobin hoood

0 0

Camping pod krokwiommmm sprzedało miasto .
Ale jesce nie godajom
Ale diabły podle
Dewelopyr abcc kupiyll

22:52, 12.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%