Rowery

Zamknij

Punktowali w Langu

Stefan Leśniowski 19:09, 04.05.2009
Treść artykułu pod wideo ↓

W Szczawnie Zdroju rozegrane zostały pierwsze zawody z cyklu Lang Team Grand Prix MTB. W zawodach we wszystkich kategoriach udział wzięło prawie 350 startujących, a najliczniej obsadzonym wyścigiem była rywalizacja juniorów młodszych – 84. Na starcie stanęli również kolarze z Podhala i trzeba przyznać, że nie należeli do statystów. Wielu z nich znalazło się w punktowanej grupie. Szczególnie udany start zaliczyli przedstawiciele UKS Podwilk.

– Trasa była bardzo trudna, techniczna, interwałowa – mówi Wiesław Czerniawski, szef grupy UKS Podwilk. – Wymuszała stałe zmiany tempa i bezlitośnie obnażała wszelkie słabości, zarówno kondycyjne, jak i techniczne. Na słynnej „ściance” nie obyło się bez kraks. Było kilka wywrotek i groźnych upadków. Nas te przykre zdarzenia ominęły. Niemniej pech dokuczył nam na płaszczyźnie sprzętowej. Sporo mieliśmy defektów, które odebrały nam kilka punktowanych miejsc. Cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy. Śmiało mogę powiedzieć, że mam powody do dumy. Na dziesięciu startujących sześciu zdobyło punkty do klasyfikacji Pucharu Polski.

Monika Rapacz, w swoim debiucie, zajęła 8. miejsce w kategorii młodziczek. To pozwoli jej w następnych zawodach wystartować z uprzywilejowanej pozycji z pierwszego szeregu. Teraz musiała się przebijać przez sporą grupę rozstawionych kolarzy. W tej kategorii wiekowej na 6. pozycji uplasowała się Agnieszka Ceremon ze Skomielnej Białej. Na 11. miejscu ukończyła wyścig jej koleżanka klubowa Agnieszka Bal, a cztery pozycje niżej Klaudia Klupa (Sprint Jordanów).

W juniorkach młodszych na najniższym stopniu podium stanęła Monika Żur (Lubień), a Sabina Zamroźniak i Alicja Pyrgies z Podwilka zajęły odpowiednio 7. i 8. lokatę. Ostatnia z wymienionych długo jechała na piątej pozycji, ale defekt przełożenia spowodował, iż przez półtora okrążenia jechała na zdefektowanym rowerze. Dopiero w punkcie technicznym dokonano naprawy, ale… straciła blisko 10 minut.

W juniorkach Magdalena Witkowska z Witowa, która w poprzednim sezonie startowała w Górskich Orłach Nowy Targ, a teraz jest niezrzeszona, uplasowała się na 13. miejscu.

W Elite kobiet Podhale reprezentowała Katarzyna Solus z Bukowiny Tatrzańskiej, była reprezentantka juniorek, uczestniczka mistrzostw Europy i świata. Kasia dojechała do mety na 7. miejscu. Oczywiście wygrała srebrna medalistka z Pekinu, Maja Włoszczowska.

W młodzikach zapunktowali Adrian Siara i Jakub Zamroźniak z Podwilka. Ten pierwszy był 10., drugi sklasyfikowany został pozycję niżej.

W juniorach młodszych na 13. pozycji do mety dotarł Maciej Gacek (Lubań), a 17. był Dominik Czerniawski z Podwilka. Jego kolega klubowy Bartłomiej Domalik sklasyfikowany został na 29. miejscu, a dziesięć pozycji wyżej Bartłomiej Grzybacz z Górskich Orłów Nowy Targ.

W juniorach na 5. pozycji finiszował Emanuel Piaskowy (Górskie Orły Nowy Targ). 33. pozycję zajął Tomasz Mach (Podwilk). O wielkim pechu może mówić Mateusz Czerniawski. Przed startem był w dobrej dyspozycji, a i tegoroczne starty w przełajach napawały optymizmem. Liczył, że zmieści się w pierwszej piętnastce. Tymczasem sprzęt spłatał mu figla. Od startu zmagał się z awarią roweru. Jechał na zablokowanym kole i nie wiedział o tym.

W orlikach na 27. miejscu wyścig ukończył Jakub Surówka (Lubań), a Dawid Czerniawski był 32.

Stefan Leśniowski
(Stefan Leśniowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • domy

    14.05.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • praca

    14.05.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • budowy

    14.05.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • biznes

    14.05.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%