Dwunasta edycja imprezy "Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu Rowerowego" przeszła do historii!
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"51178"}
5 lat temu organizatorzy określali tę imprezę jako pożegnanie lata i rozpoczęcie sezonu zimowego. Był nocny zjazd oraz kawał śniegu wyprodukowanego w zadaszonej hali, na którym jeździli narciarze i snowboardziści. Tegoroczna edycja była natomiast przejściem lata w zimę wspieranym przez matkę naturę. W piątek podkoszulki i skóra czerwona od opalania, w sobotę czapki zimowe, a w górach śnieg! Zapraszamy na krótką relacje z minionego, burzliwego weekendu!
Karcher Dual Slalom
2 równoległe tory, 2 małe skocznie, eliminacje za dnia, finały w nocy - tak od wielu lat wyglądał Karcher Dual Slalom. Podczas tegorocznej edycji doszedł nowy element - kategoria wiekowa pod tytułem „super skrzaty” gdzie dzieciaki w wieku 5-8 lat walczyli o wygraną. Niesamowite emocje, chęć zwycięstwa i rywalizacja w miłej atmosferze - najmłodsi pokazali klasę, podobnie jak ich starsi koledzy i koleżanki.
Jak to w równoległym wyścigu bywa to setne sekundy decydują o zwycięstwie. I w taki oto sposób w swoich kategoriach wygrali:
Kat. Dziewczynki - Skrzaty - Marta wypiór (16:32) z Polą Motoszko (17:98)
Kat. Dziewczynki - Super Skrzaty - Franciszka Olesińska (19:98) z Mają Dendys-Malecką (20:75)
Kat. Elita - Szymon Kobylarski (13:75) z Bartoszem Giemzą (12:93)
Kat. Junior - Artur Więcławek (13:81) z Adrianem Bukejem (15:29)
Kat. Kobiety - Patrycja Buda (16:15) z Anną Domagałą (16:51)
Kat. Masters - Piotr Woźniak (13:66) z Piotrem Kuźmą (14:11)
Kat. Skrzaty - Kuba Gąsienica (15:42) z Igorem Krywultem (15:74)
Kat. Super Skrzaty - Michał Szlachetko (17:29) z Feliksem Olesińskim (18:10)
Konkurs przebierańców
Co roku przebierańcy otwierają sobotnie „show” dla widzów. W tym roku padł rekord jeżeli chodzi o ilość osób, które postanowiły przywdziać wyjściowe łaszki i zawalczyć o 300 złotych w gotówce. Aż 22 osoby, a wśród nich:
•Seria Januszów (również w towarzystwie Grażyn)
•Bobas (zjazd w samej pieluszce przy 10 stopniach jest wyzwaniem)
•Bliźniaki (riderka z doczepioną dmuchaną lalką na plecach)
•Rycerz (ze swoim rumakiem czyli rowerem przerobionym na konia)
•Krowa
Tę ostatnią postać warto nadmienić bo jako jedyna spróbowała swoich sił na ostatniej skoczni - niestety krowa okazała się zbyt powolna i zamiast dolecieć do lądowania postawiła swoje wymiona tuż przed zeskokiem zaliczając nie lada upadek. Nagrodę główną natomiast skradło trio - zamachowiec i dwóch żołnierzy, którzy po przekroczeniu linii mety rozpoczęli prawdziwy spektakl walki, którego nie powstydziłby się sam Steven Seagal.
Whip Contest
Tuż po przebierankach ostatnia skocznia zapłonęła i pojawiło się na niej ponad 30’stu zawodników. Każdy próbował swoich sił w whipie (wyskok, przekręcenie roweru o 90 stopni w locie i wylądowanie), a zadanie nie było proste. Jeden skok treningowy i jeden punktowany. Co więcej półmrok, pochodnie i głośnie fajerwerki. Bardzo czystego whipa wykręcił Wojtek Czermak, który otrzymał 1000PLN i buty Etnies Crank sygnowane przez samego Brandona Semenuka!
Downhill
Po podgrzaniu emocji przyszedł czas na najważniejszą konkurencję zakończenia sezonu. W tym roku była wyjątkowa bo po raz pierwszy zaliczana do Pucharu Polski. Jak to w Zakopanem bywa - wieczorami sporo się dzieje (nie tylko na afterze) - i tak oto podczas nocnego downhillu byliśmy świadkami masy dobrych przejazdów. A o to wyniki:
•Kobiety – Marta Wypiór nie miała sobie równych wyprzedając Anne Domagałę o ponad minut. Trzecia uplasowała się Patrycja Buda
•Kobiety – Puchar Polski – Natalia Budner wykręciła 3:15, na drugim miejscu Dominika Durcakova z Czech, na trzecim Natalia Staniewicz.
•Masters 2 – najwyższe podium zawędrowało do Rafała Wypióra, a ze stratą ponad pół minuty dojechał Tomasz Kaczanowski i podium zamknął Zdzisław Łukasik
•Masters 2 – Puchar Polski - Piotr Gębalik z czasem 2:58 wyprzedził Artura Szymańskiego
•Masters 1 – Tomasz Mołas pierwszy z czasem 2:53, drugi Grzegorz Maciejewski i trzeci Marek Jędrzejek
•Masters 1 – Puchar Polski – Zwycięzca zeszłorocznej kategorii Masters 2 Artur Miśkiewicz przeszedł do Masters 1, gdzie również zgarnął pierwsze miejsc
•robiąc niesamowity czas 2:26 - zapewne czuł motywujący oddech na plecach Mateusza Jasińskiego, który przyjechał na metę 00:36 sekundy później! Pudło zamknął Jacek Małaszkiewicz z Białego stoku.
•Hobby Hardtail - Grzegorz Kmiecik wygrywa z Marcinem Bukowieckim o 4:31 sekundy, a na trzecie miejsce wskakuje Michał Żołnierczyk
•Kadet - Kuba Gąsienica dojeżdża z przewagą 15.75 sekundy nad Hubertem Czyszczoniem, a trzeci przybywa Bartek Raszyk ze stratą ponad minuty do lidera
•Hobby Junior - Sebastian Podgórski wykręca 4:81 sekundy lepszy czas niż Jakub Sichelski, a tuż za nimi na trzecim miejscu mete przejechał Kacper Brzeczek
•Hobby Full - Piotr Janik zgarnia czas 2:21 - o 4:23 sekundy lepszy niż Piotr Gaik. Zaszczytne trzecie miejsce zgarnął Michał Ziobro
Ciekawa walka odbyła się w kategorii Junior zaliczanej do Pucharu Polski. W eliminacjach Filip Rawicki wykręcił czas 2:18, natomiast Kriss Kaczmarczyk zaliczył glebę przez co dojechał na metę przedostatni. W finałach natomiast to Filip stracił przyczepność, a Kriss zgarnął najwyższe podium wyprzedając Adriana Sukiennika o 2:33 sekundy. Trzecie miejsce należało do Artur Więcławek.
Oczywiście najszybsze przejazdy pojawiły się w kategorii Elity (zaliczanej do Pucharu Polski), gdzie pojawiły się spore przetasowania. Zwycięzca zeszłorocznej edycji Robert Piekara poprawił swój czas o 7 sekund pomimo upadku w górnej części trasy i zgarnął 4 miejsce. Trzecie miejsce zgarnął Adrian Purzycki. Świetny czas wykręcił Sławomir Łukasik 2:16 (II miejsce), ale to Wojtek Czermak z Go Ride Racing Team okazał się o 00:75 sekundy. To właśnie Wojtka można mianować nieoficjalnym królem Harendy - wygrał whip’a, night downhill i generalkę Pucharu Polski.
Red Bull Bez Łańcucha
Powtórka z ubiegłego roku, ale w przyjemniejszych okolicznościach przyrody. Dla przypomnienia w 2017’stym błoto wypełniło każdy skrawek trasy i tym samym bieżniki opon. W tym roku przyczepność wręcz idealna – przez co pojawiły się lepsze czasy niż podczas night downhillu! I tak oto Łukasik dojechał na metę w rekordowym czasie 2 minuty 8 sekund! Tuż za nim Piekara 2:11. Na trzecią pozycję skoczył Piotrek Janik z Joy Ride Crew (2:14). Panowie w nagrodę za perfekcyjne wykorzystanie każdej nierówności na trasie otrzymali kawał porządnej gotówki od Red Bulla.
Złoty krzyż dla Adama Witka
Podczas całego wydarzenia było z nami Województwo Małopolskie, które w swoim namiocie promowało rowerowy styl życia i ścieżki rowerowe Velo Małopolska, a w ich quizie można było wygrać ciekawe nagrody. Wisienką na torcie był natomiast przyjazd samego Pana Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego, który osobiście wręczył Adamowi Witkowi niezwykłe wyróżnienie – Złoty Krzyż Małopolski.
Do zobaczenia w maju
Zakończenie Sezonu Rowerowego… należałoby dodać letniego bo czas przywdziać cieplejsze łaszki i rozpocząć sezon jesienno-zimowy. Organizatorzy natomiast są myślami już w maju i zapraszają na kolejną edycję Małopolska Joy Ride Festiwal w Kluszkowcach (17-19 maja). Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/229891397770620/
Przyjaciele festiwalu
Partner tytularny: Województwo Małopolskie
Sponsorzy: Maxxis, Fox, Kärcher
Skrzydeł zawodnikom doda Red Bull
Patroni medialni: Podhale 24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Freestyle.pl, TVP Kraków, Informator turystyczny Infogram, Radio Eska
Współorganizatorzy: Kellys MTB Academy, Polish 4x Open, Choć że na rower

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz