Rowery

Zamknij

W sobotę rozpoczyna się wyścig Tour de Pologne

Paweł Pełka 20:39, 02.08.2019
Treść artykułu pod wideo ↓
2 W sobotę rozpoczyna się wyścig Tour de Pologne

W sobotę 3 sierpnia z Rynku Głównego w Krakowie wystartuje 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze pokonają siedem etapów, ponad 1075 kilometrów, a losy klasyfikacji generalnej rozstrzygną się 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W piątek w Krakowie odbyła się konferencja prasowa oraz oficjalna prezentacja ekip. Lokalnym patronem medialnym wyścigu jest Tygodnik Podhalański.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"59960"}

- Myślę, że przed nami wspaniały wyścig. Mamy ciekawą i zróżnicowaną trasę, mieszankę etapów płaskich, pagórkowatych i górskich. Dzięki temu możemy liczyć na zaciętą walkę od startu do mety. Mamy na starcie znakomitych kolarzy, którzy powinni stworzyć fantastyczne widowisko. W tym roku nawiązujemy do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także stulecia Powstań Śląskich, więc pojawią się także akcenty historyczne - powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.


W konferencji prasowej w Novotel Kraków City West uczestniczyli Czesław Lang, a także czołowi kolarze startujący w wyścigu: Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), zwycięzca dwóch etapów TdP w 2016 roku, Ion Izagirre (Astana Pro Team), zwycięzca Tour de Pologne w 2015 roku, Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team), najlepszy młodzieżowiec tegorocznego Giro d’Italia, John Degenkolb (Trek – Segafredo), zwycięzca etapu TdP w 2012 roku, Michał Gołaś (Team Ineos), Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), Marek Rutkiewicz (Reprezentacja Polski) i Jakub Mareczko (CCC Team). Podczas konferencji ogłoszono także powołanie w najbliższych dniach Stowarzyszenia Kolarzy Zawodowych w Polsce. 


Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) – Pamiętam Tour de Pologne w 2016 roku, kiedy wygrałem dwa etapy. Teraz wracam po trzech latach. To naprawdę fajny wyścig i zobaczymy jak się potoczy. Początek jest nieco łatwiejszy, bo mamy płaskie etapy. Spróbujemy powalczyć o etapowe zwycięstwo, a potem pokazać się z jak najlepszej strony na górskich odcinkach.


Ion Izagirre (Astana Pro Team) – Bardzo lubię, wręcz kocham ten wyścig. Bardzo mi odpowiada i zobaczymy na co nas stać. Jestem w dobrej formie, ale pamiętajmy, że nie ścigałem się od Giro d’Italia. Mamy świetną drużynę, a Miguel Angel Lopez powinien walczyć w klasyfikacji generalnej.


Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team) – To mój pierwszy start w Polsce. Szykuję się na dobry wyścig, choć nie rywalizowałem po Giro. Myślę, że to Ion będzie centralną postacią, a ja postaram się mu pomóc. Z tak świetnymi kolegami trzeba walczyć dzień po dniu na każdym etapie tak, aby w górach móc wygrać etap.


John Degenkolb (Trek – Segafredo) – W 2012 wygrałem siódmy etap Tour de Pologne właśnie w Krakowie, skąd wystartujemy. To był szalony sprint, na ostatnim kilometrze szalała ulewa, ale udało mi się zwyciężyć. Cieszę się, że wracam do Polski, bo mam z nią związane piękne wspomnienia. Myślę, że na dwóch pierwszy etapach możemy się spodziewać sprinterskiej walki.


Marek Rutkiewicz (Reprezentacja Polski) – Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, wygrać etap, zbierać punkty w klasyfikacji górskiej i najaktywniejszego kolarza. Klasyfikacja generalna to bardzo wysoki poziom, ale zwycięstwo etapowe jest możliwe. Dla mnie to piętnasty start w Tour de Pologne, za każdym razem widzę tysiące wspaniałych kibiców, to naprawdę wyjątkowy wyścig.


Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) – Bardzo się cieszę, że jestem z powrotem na Tour de Pologne. Mamy silny zespół, myślę, że Bjorg Lambrecht, wicemistrz świata młodzieżowców z ubiegłego roku powinien walczyć w klasyfikacji generalnej. Cała ekipa mocno trenowała i wierzę, że wszyscy jesteśmy w dobrej formie.


Michał Gołaś (Team Ineos) – W każdym wyścigu, w którym startujemy skupiamy się na walce o klasyfikację generalną. Mamy silną drużynę z Pavlem Sivakovem, który był w dziesiątce na Giro d’Italia. Jest mistrz Wielkiej Brytanii Ben Swift, sami ambitni zawodnicy, więc na pewno będzie nas widać. A plan do wykonania jest taki, jak przed rokiem.


Jakub Mareczko (CCC Team) – Dla mnie to pierwszy start w Tour de Pologne, zobaczymy jak ułoży się wyścig. Mamy silny zespół, który powinien powalczyć na etapach i pokazać się z dobrej strony. Na pewno damy z siebie wszystko.


O godzinie 18 na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się oficjalna prezentacja ekip. W 76. Tour de Pologne wystartuje osiemnaście drużyn UCI World Teams oraz cztery drużyny z dzikimi kartami. 


KLASYFIKACJE


76. Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę na Rynku Głównym w Krakowie. W tegorocznym wyścigu kolarze będą rywalizowali w następujących klasyfikacjach:


·        Klasyfikacja Generalna CARREFOUR


·        Najlepszy Góral TAURON


·        Najlepszy Sprinter LOTOS


·        Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO


a także Premii Najlepszy Polak LOTOS.


Sponsorem Głównym Tour de Pologne jest Carrefour Polska - Naszą ambicją jako sieci dużej dystrybucji jest stać się liderem transformacji żywieniowej dla wszystkich. W Polsce sukcesywnie pracujemy nad tym, aby Carrefour kojarzył się ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem, a wsparcie Tour de Pologne -  największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju jest spójne z tym dążeniem – mówi Michał Sacha, Dyrektor Marketingu, Digital, IT, E-commerce i Usług Finansowych Carrefour Polska. – W trakcie całego Tour de Pologne będziemy przybliżać nasze konkretne działania, które podejmujemy jako sieć, aby zachęcić Polaków do lepszego jedzenia i lepszego życia oraz wspólnie z kibicami będziemy gorąco dopingować zawodników. W Miasteczkach Kibica Carrefour na trasie czekać będzie mnóstwo atrakcji – dodaje Michał Sacha.


TRANSMISJE TELEWIZYJNE


Transmisje ze wszystkich etapów 76. Tour de Pologne UCI World Tour przeprowadzi Telewizja Polska. Wyścig będzie można oglądać na żywo w TVP SPORT oraz TVP 1, a także na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Transmisje Telewizji Polskiej będą dostępne także na stronie tourdepologne.pl oraz w aplikacji mobilnej Tour de Pologne. 76. Tour de Pologne będzie także transmitowany przez Eurosport w Eurosport 1 oraz Eurosport 2. Szczegółowy plan transmisji z każdego etapu znajduje się na stronie internetowej wyścigu:


1 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-1/#lightbox-8


2 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-2/#lightbox-8


3 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-3/#lightbox-8


4 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-4/#lightbox-8


5 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-5/#lightbox-8


6 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-6/#lightbox-8


7 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-7/#lightbox-8


 

UTRUDNIENIA W RUCHU


W związku z 76. Tour de Pologne UCI World Tour wystąpią utrudnienia w ruchu oraz zmiany w komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej wyścigu:


1 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-1/#lightbox-9


2 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-2/#lightbox-9


3 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-3/#lightbox-9


4 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-4/#lightbox-9


5 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-5/#lightbox-9


6 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-6/#lightbox-9


7 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-7/#lightbox-9


SOCIAL MEDIA


Facebook https://www.facebook.com/tourdepologne

You Tube https://www.youtube.com/user/TourdePologne2011

Instagram https://www.instagram.com/tourdepologne/

Twitter https://www.instagram.com/tourdepologne/


OFICJALNA APLIKACJA


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cavalli.app&hl=pl


https://apps.apple.com/pl/app/tour-de-pologne-official/id896904527?l=pl


KINDER+SPORT MINI TOUR DE POLOGNE


W sobotę 3 sierpnia w Krakowie rozpocznie się Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. To największe wydarzenie kolarskie dla dzieci i młodzieży w Polsce. Mogą w nim startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Wydarzenie podzielone jest na rowerową paradę dla najmłodszych oraz wyścigi dla nastoletnich. Parada oraz wyścigi odbywają się w wybranych miastach etapowych Tour de Pologne UCI World Tour. Szczegóły znajdują się na stronie minitourdepologne.pl.


TOUR DE POLOGNE AMATORóW


9 sierpnia w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się Tour de Pologne Amatorów. W tym roku uczestnicy pokonają trasę o długości 60 kilometrów i będą rywalizować na tych samych podjazdach, na których później powalczą zawodowcy podczas królewskiego etapu 76. Tour de Pologne. W tym roku Tour de Pologne Amatorów wspiera Ryszarda Szurkowskiego, który przechodzi rehabilitację po wypadku i walczy o powrót do zdrowia. Część wpisowego będzie przeznaczona na pomoc w rehabilitacji Ryszarda Szurkowskiego. Szczegóły znajdują się na stronie tourdepolognematorow.pl. 

(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

MissMiss

0 0

Zaczyna się wyścig no i zaczynają się KORKI!
Proponuje w pola ich puścić niech szaleją.

11:42, 03.08.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

pitpit

0 0

Miss: a ciebie w piwnicy

13:32, 03.08.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%