W sobotnich derbach Podhala w VI lidze Rabka zremisowała z Porońcem. KS Zakopane 0:3 uległ na wyjeździe liderowi z Grybowa. Orkana Raba Wyżna pokonał Ogniowo Piwniczna, a Orawa Jabłonka zdobyła jeden punkt. W IV lidze Lubań Maniowy bezbramkowo zremisował z dotychczasowym wiceliderem z Andrychowa. W V lidze Watra Białka Tatrzańska została zdemolowana przez Wolanię.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"4073"}
VI liga:
Wierchy Rabka - Poroniec Poronin 0:0
Wierchy: Bednarczyk – Książek (70 Nawara), Majerski, Mitoraj, Tupta, Śmieszek, Świerk (60 Niedźwiedź), Pędzimąż, Gacek, Leśniak, Jagosz (65 Czyszczoń).
Poroniec: Stańco – Świder, Wysocki, Galica, M. Wicher (27 K. Łukaszczyk), Pańszczyk, Kucek (75 Zarycki), Grela, Zmarzliński, Ustupski (58 F. Łukaszczyk), Nuciak.
Mecz w Rabce miał dwa oblicza. Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando Wierchów. Poroniec został praktycznie zamknięty na własnej połowie. Gospodarze mieli kilka świetnych sytuacji do strzelenia goli, ale piłka mijała poprzeczkę, albo świetnie bronił bramkarz Porońca.
Najlepszą sytuację w 18 minucie miał Jagosz, ale w zamieszaniu podbramkowym jego strzał podbił Grela i piłka minęła światło bramki. Poroniec tylko raz zagroził bramce gospodarzy.
Druga połowa była zupełnie inna. Gospodarze opadli z sił. Poroniec atakował i mógł strzelić kilka bramek. Wyśmienitą sytuację sam na sam zmarnował na przykład w 60 minucie Zmarazliński.
Trener Wierchów Daniel Kościelniak: - Mecz na remis. My przeważaliśmy w pierwszej połowie, mieliśmy kilka sytuacji. W drugiej połowie nieco pogubiliśmy się, brakowało trochę sił. Poroniec miał więcej sytuacji w tej części gry. Niestety remis na własnym boisku jest naszą porażką. W naszym składzie nie zagrało dwóch młodzieżowców, którzy wyjechali na święta. Musieliśmy przez to zmienić ustawienie.
Orkan Raba Wyżna - Ogniowo Piwniczna 3:2 (2:2)
Orkan: Kołodziej – Michał Czyszczoń (60 Rapta, Bogdał (15 Mateusz Czyszczoń), Filipek, Możdżeń, Bala, Zubek, Zięba, Antolak ( 55 Traczyk), K. Bochnak (80 Grudnik), Teper.
Ogniwo: Lichoń – Smyda, Mikołajczyk, Izworski, Jarzębak, Rożek, Mikrut, Dorula, Weber, Sztuczka (46 Sobonkiewicz), Łukaszyk (76 Nawalany).
Bramki: Zubek (rzut karny) 15, Zubek 33, Bala 69 - Dorula 25, Mikrut 41 (rzut karny).
Po emocjonującym spotkaniu, szczególnie w pierwszej połowie Orkan zasłużenie pokonał Ogniwo, które gospodarzy wyprzedza w tabeli tylko o dwa miejsca.
W pierwszej połowie sytuacja w tym meczu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwsi już w 4 minucie zaatakowali gospodarze, ale strzał Bogdała minimalnie minął słupek. W 15 minucie Zięba energicznie wszedł w pole karne, został sfaulowany, a jedenastkę na gola zamienił Zubek.
Kolejne akcje Zubka i Zięby nie przyniosły zmiany rezultatu. To szybko zemściło się. W 25 minucie goście wyrównali również z dzięki jedenastce podyktowanej za faul w polu karnym. Osiem minut później piękną akcję przeprowadził duet Zięba Zubek, ten drugi mocnym strzałem z 25 metrów nie dał szans bramkarzowi gości. W 40 minucie padło jednak wyrównanie i do przerwy na tablicy wyników widniał remis.
Druga połowa była mniej emocjonująca. Na szczęście dla gospodarzy zadali oni decydujące trafienie. W 69 minucie Bala minął dwóch przeciwników i jego gol dało Orkanowi cenne trzy punkty.
Grybovia Grybów - KS Zakopane 3:0 (0:0)
Trener KS Zakopane Janusz Szczepaniak: W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Grybovia trafiła w słupek, a z naszej stronie Stępień przelobował bramkarza, ale piłka minimalnie minęła bramkę. W drugiej połowie gospodarze trzy razy nas skontrowali i niestety skończyło się na porażce trzema golami.
Na szczęście Zakopane nie traci dystansu do drugiego w tabeli Łososia Łososina Dolna, który w dzisiejszym meczu z KS Tymbark zdobył tylko punkt.
Orawa Jabłonka – Hart Tęgoborze 1-1 (0-1)
Owsiak 80 - Bryja 4 (samobójcza)
Orawa: Pulit – Bryja (55 Machaj), Czapp, Kita, T. Nowak, Rutkowski (46 Kucek), Skoczyk (75 Zembol), M. Nowak, Janiczak, Wesołowski, Stokłosa (60 Owsiak).
Hart: Mackiewicz – Kamiński (70 Górawski), Łukasik, Mirek, Baran, T. Olchawa, Ciastoń, Joniec (85 Kosakowski), Dziedzic, G. Olchawa (75 P. Olchawa), Gołąb.
Dla gospodarzy ten mecz zaczął się fatalnie. Po rzucie rożnym Bryja nieszczęśliwie trafił do własnej bramki. Na wyrównanie trzeba było czekać aż do 80 minuty, kiedy to Owsiak ładnie przelobował Mackiewicza.
IV liga:
Lubań Maniowy - Beskid Andrychów 0:0
Lubań po dwóch porażkach 1:2 zdobył jeden punkt na własnym boisku z dotychczasowym wiceliderem z Andrychowa. Po tej porażce Beskid spadł na czwarte miejsce w tabeli, a Lubań zajmuje 13. pozycję i ma siedem punktów przewagi nad strefa spadkową.
V liga:
Wolania Wola Rzędzińska - Watra Białka Tatrzańska 6:0
Niestety ambitni górale z Białki Tatrzańskiej nie sprostali liderowi V i doznali dotkliwej porażki na wyjeździe różnicą aż sześciu goli.
Paweł Pełka

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

14.05.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

21.05.2026
Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

14.05.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

14.05.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

14.05.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
2 i 7 zdjęcie - ten gość stał tak cały mecz?! :D lol
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz