Piłka nożna

Zamknij

Legia obserwowała kadrę Podhala

Paweł Wargenau 17:48, 25.06.2010
Treść artykułu pod wideo ↓

Przedstawiciele warszawskiego klubu odwiedzili Podhale. W Białce Tatrzańskiej obserwowali młodych piłkarzy spod Giewontu.

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsze polskie kluby piłkarskie poszukują talentów na terenie całego kraju. Skauci i trenerzy młodzieżowych drużyn jeżdżą do najdalszych zakątków, aby obserwować poczynania najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia. Tym razem do Białki Tatrzańskiej zawitali przedstawiciele Górnika Zabrze i Legii Warszawa. Okazją stał się mecz przebywającej na zgrupowaniu przed mistrzostwami Polski kadry Małopolski z reprezentacją Podhala pod wodzą trenera Pawła Podczerwińskiego, jednego z organizatorów meczu. Ku zadowoleniu obserwatorów młodzi piłkarze Podhala (rocznik 1996) zaprezentowali się bardzo dobrze w starciu z bardziej renomowanym przeciwnikiem. Nie da się bowiem ukryć, że w kadrze Małopolski większość graczy to piłkarze Wisły i Cracovii. Tymczasem mimo porażki 0:3, to zawodnicy reprezentujący Podhale trafili do notesów dyrektora Akademii piłkarskiej Legii Warszawa Jacka Mazurka oraz trenera rocznika 1996, Marcina Pawliny.

– Staramy się pracować z młodymi zawodnikami i pokazać, że na Podhalu jest również wielu młodych utalentowanych piłkarzy – stwierdził trener Paweł Podczerwiński, który wspólnie z Ryszardem Darlewskim wyselekcjonował najlepszych Podhalańczyków. Przedstawiciele stołecznego klubu nie kryli zadowolenia z wizyty w Białce Tatrzańskiej. Tym bardziej, że jak stwierdzili nasz region do tej pory był białą plamą na mapie poszukiwań Legii. – Jestem mile zaskoczony tym, co zobaczyłem. Kadrę Małopolski obserwowaliśmy już wcześniej, ale po dzisiejszym meczu stwierdzam, że kilku zawodników w reprezentacji Podhala zasługuje na bliższe zainteresowanie. Spodobali mi się szczególnie dwaj zawodnicy z obrony i jeden napastnik. Widać, że w tych chłopcach drzemie potencjał i przede wszystkim prezentują dużą chęć do gry oraz spore już umiejętności indywidualne– powiedział Jacek Mazurek. Efektem wizyty przedstawicieli stołecznego klubu na Podhalu jest deklaracja o chęci zaproszenia kilku zawodników z opiekunami na treningi przy Łazienkowskiej. Ponadto trenerzy Legii zamierzają częściej odwiedzać nasz region, aby nadal obserwować zdolnych piłkarzy naszego regionu. – Niewykluczone, że będziemy się starali zapraszać piłkarzy z Podhala na sparingowe mecze do Warszawy. Jesteśmy przekonani, że może to przynieść podhalańskiej piłce tylko i wyłącznie korzyści – zakończył dyrektor Akademii Piłkarskiej warszawskiej Legii.

Kadra Podhala – Reprezentacja Małopolski 0:3 (0:2)

Bramki: Marszalik 7, Szewczyk 34, Mlastek 65
Sędziował Bogusław Górnik

Kadra Podhala: Marcin Kaper (36’Mateusz Zając) – Jarosław Rusnarczyk (Lubań Tylmanowa), Jakub Hebda (Lubań Tylmanowa), Michał Czubin (Jordan Jordanów), Mateusz Hreśka (Szaflary), Michał Kantor (Czarni Czarny Dunajec), Mirosław Jandura (Lubań Maniowy), Jarosław Potoniec (Lubań Maniowy), Jakub Kozielec (Lubań Tylmanowa), Marcin Stasiowski (Szaflary), Maciej Udziela (Lubań Tylmanowa), Dawid Adamczuk (Lubań Tylmanowa), Szymon Bukowski (Czarni Czarny Dunajec), Artur Jandura (Lubań Maniowy), Dawid Bulańda (Szaflary)

Reprezentacja Małopolski: Mateusz Zając (Wisła Kraków)(36’Marcin Kaper)(Halniak Maków Podhalański) – Jakub Dziubas (Watra Białka Tatrzańska), Błażej Skrabowski (Unia Tarnów), Przemysław Szarek (Sandecja Nowy Sącz), Kamil Kupczak (Clepardia Kraków), Paweł Stolarski (Wisła Kraków), Patryk Pilch (Wisła Kraków), Grzegorz Marszalik (Wisła Kraków), Dawid Jancarzyk (Sandecja Nowy Sącz), Krzysztof Szewczyk (Unia Tarnów), Bartosz Kapustka (MKS Tarnovia Tarnów), Michał Matlęga (Unia Tarnów), Bartosz Nowakowski (Sandecja Nowy Sącz), Jakub Mordec (Wisła Kraków), Kacper Kapera (Cracovia Kraków)), Konrad Kołodziej (Czarni Jasło)

Paweł Wargenau
(Paweł Wargenau)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

no nareszcie ktos sie kapnal ze bialka to nie podhale i dal gosci do malopolski jak mozna byc z podhala i zamiast gwara gadac ka mowi sie dzie przecie to czysto spiskie

02:52, 26.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Zgadza się,a Legła to nie klub tylko złodzieje od pamiętnych komuchowskich czasów,CWKS-ZŁODZIEJE!!!

10:40, 26.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

te realista
trzeźwy byłeś jak to pisałeś?

11:30, 26.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

SILAS a co moze nie mam racji??? jak sie mowi w bialce dzie? cy ka lub kany??? mowi sie dzie a to spiskie

06:28, 27.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Kadra,kadrą a najlepsze \"perełki\" to można znaleźć wsród ochotników.Niezłe mecze są na boisku w Kościelisku.Zapraszamy!!!!!!

23:24, 29.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%