Piłka nożna

Zamknij

Hokeiści MMKS Podhale zagrali w Maniowach

Paweł Wargenau 11:00, 13.07.2010
Treść artykułu pod wideo ↓

Nietypowo zakończyli ośmiotygodniowy okres przygotowań do nowego sezonu hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ. Na stadionie Lubania Maniowy rozegrali mecz piłkarski.

Okazją stały się obchody 25-lecia firmy Wolski będącej głównym sponsorem najlepszego piłkarskiego zespołu Podhala. Na zaproszenie właściciela firmy do Maniów przybyli hokeiści MMKS Podhale w składzie których byli zawodnicy aktualnego mistrza Polski w hokeju na lodzie. Szkoda jedynie, że to ze wszech miar atrakcyjne dla kibiców widowisko nie miało praktycznie żadnej oprawy. Gdyby nie obecność przedstawicieli mediów, o tym naprawdę ciekawym wydarzeniu nie wiedziałby chyba nikt. Wystarczy powiedzieć, że na trybunie malowniczo położonego stadionu Lubania zasiadło zaledwie 20 kibiców, którzy mogli podziwiać zmagania rezerw swojego zespołu z hokeistami, którym jak się okazało zupełnie nieźle wychodzi również gra w futbol. Lubań nie mógł niestety wystawić składu, który nie tak dawno pokonał świeżo upieczonego pierwszoligowca z Ciecierzy, bowiem dzień później podopieczni trenera Marka Żołądzia grali finałowe spotkanie o Puchar Polski na szczeblu Podhala. Dlatego też przeciwko mistrzom lodowej tafli wystąpili w przeważającej większości zawodnicy Zapory Kluszkowce, która de facto stanowi zaplecze naszego IV ligowego jedynaka. W spotkaniu które trwało 2x35 minut zagrało też kilku zawodników szerokiej Kady pierwszego zespołu, a wśród nich Gogola, który w ósmej minucie zdobył prowadzenie dla gospodarzy pięknym uderzeniem z 19 metrów w samo okienko bramki strzeżonej przez Gabriela Samoleja. Później gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i żadnej z drużyn nie udało się stworzyć klarownej sytuacji. Dopiero w 22 minucie gospodarze mieli idealną wręcz okazję do podwyższenia. Pewnie broniący do tej pory Samolej popełnił błąd przy jednej z interwencji, ale dobitka gracza reprezentującego zespół sponsora Lubania poszybowała wysoko nad poprzeczką. W 34 minucie od utraty drugiej bramki podopiecznych trenera Jacka Szopińskiego uratowała poprzeczka, po tym jak w zamieszaniu podbramkowym jeden z napastników gospodarzy huknął z 10 metrów. Cztery minuty później szansę na wyrównanie mieli goście, kiedy po kapitalnym rajdzie lewą stroną Puławski strzelił w kierunku bramki, jednak piłka po poprzeczce wyszła w pole i padła łupem obrońców gospodarzy.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania padła bramka dla naszych hokeistów. Piłkę przed polem karnym otrzymał Bomba i pięknym strzałem przy lewym słupku nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W 54 minucie goście mogli objąć prowadzenie, kiedy po uderzeniu Gaja z około 20 metrów piłka odbiła się od spojenia, następnie od pleców bramkarza, ale ostatecznie nie wpadła do siatki miejscowych. Dwie minuty później po kąśliwym strzale z dystansu jednego z hokeistów MMKS bramkarz gospodarzy w sobie tylko wiadomy sposób zdołał odbić piłkę, natomiast dobitka Puławskiego była nieskuteczna. Później do głosu ponownie doszli gospodarze, jednak w ich poczynaniach brakowało skuteczności. Po końcowym gwizdku sędziego oba zespoły zgodnie zadecydowały, że losy spotkania rozstrzygną się w rzutach karnych. Minimalnie lepsi okazali się w nich gospodarze zwyciężając 8:7. Nie można jednak pominąć faktu, że ozdobą serii jedenastek było uderzenie Mateusza Leśniowskiego z MMKS Podhale, który po prostu zdjął pajęczynę z okienka bramki gospodarzy. - Uważam, że takie spotkania są wspaniałą promocją sportu. Przyjęliśmy zaproszenie pana Wolskiego i cieszymy się, że dane nam było wziąć udział w tej imprezie. Mamy nadzieję, że pan Wolski będzie jednym z tych, którzy pomogą i nam w kolejnym sezonie. Tym jubileuszowym meczem kończymy bardzo trudny, dwumiesięczny okres przygotowań przed nowym sezonem. Szkoda tylko, że nie mogliśmy się zmierzyć z pierwszym zespołem Lubania. Rozumiemy jednak doskonale, że finał Pucharu Polski na szczeblu Podhala jest dla tego zespołu priorytetem. My z kolei mamy wiele trudności i kłopotów, ale kibice hokeja i w ogóle sportu na Podhalu doskonale o tym wiedzą. Mimo tego mamy świadomość, że wykonaliśmy naprawdę kawał dobrej roboty. Zawodnicy przy tak trudnej dla nich sytuacji wykonali niemal 100 procent nałożonych na nich zadań i wierzę, że to zaprocentuje już wkrótce. Mamy tez nadzieję, że w końcu nasz klub złapie oddech finansowy i zawodnicy z nieco większym spokojem będą mogli patrzeć w przyszłość. Trzeba mieć bowiem świadomość, że mają rodziny i muszą z czegoś je utrzymać. Ale to jest już w gestii władz klubu. Mamy teraz przed sobą dwa tygodnie przerwy, a potem wracamy do kolejnego cyklu treningowego. W sierpniu czekają nas mecze w barażach o PLH, choć z pewnością brzmi to kuriozalnie, że mistrz Polski musi o to prawo walczyć – powiedział po towarzyskim meczu w Maniowach drugi trener MMKS Podhale, Gabriel Samolej.

Lubań Maniowy (Zapora Kluszkowce) – MMKS Podhale Nowy Targ 1:1 (1:0) Karne 8:7


Bramki: Gogola 8 – Bomba 50

Sędziował Krzysztof Sekułowicz

Lubań Maniowy(Zapora Kluszkowce): Królczyk - M. Potoczak, K. Potoczak, Sikora, Plewa, Damian Firek, Gogola, Kobylarczyk, Skupień, Mikoś, Dominik Firek, Sral, Gorlicki

MMKS Podhale: Samolej (36’ M. Sulka) – Gaj, Zubek, Tylka, Leśniowski, Bomba, Malasiński, Wilczek, Kmiecik, Puławski, Michalski, Furca, Kos, Cecuła

Paweł Wargenau
(Paweł Wargenau)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%