Hokej

Zamknij

Co dalej z Szarotkami?

Maciej Zubek 11:06, 14.03.2025
Treść artykułu pod wideo ↓
6 Co dalej z Szarotkami?

Hokejowe Podhale, najbardziej utytułowany klub w Polsce, ma za sobą jeden z najgorszych sezonów w historii - zarówno sportowo, jak i wizerunkowo. Wszyscy, którym leży na sercu los "Szarotek", wierzą, że klub podniesie się z kolan, ale na ten moment brakuje przesłanek, by tak się stało. Dziś trudno mówić o realnym planie odbudowy najbardziej utytułowanego klubu w Polsce.

Prezesi Podhala, Jakub Majewski i Krzysztof Wajsak, nie ukrywają, że klub znajduje się w trudnym położeniu. - Nie zamierzamy ukrywać problemów, bo te są poważne. Wiemy, że konieczne są zmiany, ale kluczowe jest to, by były one przemyślane i prowadziły do rzeczywistej odbudowy klubu - mówi Jakub Majewski.


Obecnie władze klubu koncentrują się na uporządkowaniu struktury organizacyjnej, jednak konkretów dotyczących przyszłości drużyny nadal brak. - Naszym priorytetem na najbliższe tygodnie jest uporządkowanie struktury wewnętrznej oraz dokładne określenie podziału obowiązków. Nie chcemy działać chaotycznie, ale zdajemy sobie sprawę, że kibice oczekują jasnych informacji dotyczących przyszłości klubu - dodaje Krzysztof Wajsak.


Jednym z największych wyzwań pozostają finanse. Rosnące długi i brak pomysłów na ich spłatę sprawiają, że sytuacja Podhala jest trudna. - Nie da się ukryć, że problemy finansowe wpływają na wszystkie aspekty funkcjonowania klubu. Obecnie czekamy na decyzję sądu, która będzie miała kluczowe znaczenie dla przyszłości Podhala - przyznaje Majewski.


Mowa o zatwierdzeniu przez sąd układu restrukturyzacyjnego, który został zaakceptowany przez 89 proc. wierzycieli. Jeśli decyzja będzie pozytywna, klub otrzyma szansę na oddłużenie i nowy start. W przeciwnym razie może znaleźć się w jeszcze gorszej sytuacji. - To moment, który zdecyduje o naszej przyszłości. Zrobiliśmy, co w naszej mocy, by przekonać wierzycieli do układu, ale teraz wszystko zależy od sądu - tłumaczy Wajsak.


Podhale pilnie potrzebuje nowych źródeł finansowania, ale jak dotąd nie udało się pozyskać żadnego strategicznego sponsora. - Prowadzimy rozmowy zarówno z lokalnymi przedsiębiorcami, jak i dużymi podmiotami na poziomie ogólnopolskim - zapewnia Majewski. Problem w tym, że konkretów brak, a potencjalni sponsorzy czekają na większą stabilizację w klubie. - Nie ma co ukrywać - firmy niechętnie angażują się w klub, który nie ma jasnej wizji przyszłości. Musimy udowodnić, że jesteśmy w stanie zbudować coś trwałego i dopiero wtedy możemy liczyć na większe wsparcie - dodaje prezes.


Dodatkowym problemem jest całkowita przebudowa drużyny. Już w trakcie sezonu klub rozwiązał kontrakty z wieloma zawodnikami, a po jego zakończeniu umowy rozwiązano ze wszystkimi graczami. Oznacza to, że obecnie Podhale nie ma żadnego zawodnika z kontraktem na nowy sezon. - Była to trudna, ale konieczna decyzja. Musimy budować drużynę w sposób bardziej przemyślany, dostosowany do naszych realnych możliwości organizacyjnych oraz budżetowych - tłumaczy Wajsak. Problem w tym, że nie wiadomo, kto miałby do tej drużyny trafić.


Na razie nie wiadomo też, kto poprowadzi zespół.  - Chcemy, by trener miał pełną swobodę w doborze zawodników i ustalaniu strategii. To on, a nie zarząd, powinien decydować o kształcie drużyny. Dlatego szukamy szkoleniowca, który podzieli naszą wizję i będzie gotowy na wyzwanie, jakim jest odbudowa Podhala - dodaje Majewski.


Podhale stoi przed jednym z największych wyzwań w swojej historii. Choć zarząd zapewnia, że podejmowane są działania mające na celu stabilizację klubu, to wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi. - Wiemy, że czeka nas mnóstwo pracy, ale chcemy, aby proces ten był przemyślany i dopasowany do realnych możliwości klubu - podkreśla Majewski.


Najbliższe tygodnie pokażą, czy zapowiadane zmiany przyniosą realne efekty, czy też klub pogrąży się w jeszcze większym kryzysie. Dziś trudno jednoznacznie ocenić w jakim kierunku zmierza najbardziej utytułowana drużyna w historii polskiego hokeja.


Maciej Zubek

(Maciej Zubek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (6)

TomiTomi

0 0

Zamknąć to w cholerę,zapomnieć że istniał taki klub i koniec tematu.
Po co taki klub,który jedyne co ociąga to coraz większe długi.
Reanimacja zmarłego już zespołu bo tradycje itd nie ma sensu

13:13, 16.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie da sięnie da się

0 0

Co dalej z Gubałówką?

13:31, 16.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

relikwiarzrelikwiarz

0 0

Co dalej z kodem.
Jagna pomoze ?
Alimenciarz ?

14:13, 16.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

franekfranek

0 0

Tradycja? Przecież Podhale już naście lat temu upadło. Wtedy MMKS Nowy Targ magicznie "przejął tradycje" wraz z miejscem w lidze i po niedługim czasie nazwa zmieniła się na... Podhale.

14:29, 16.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekZenek

0 0

Cytat,, Musimy budować drużynę w sposób bardziej przemyślany, dostosowany do naszych realnych możliwości organizacyjnych oraz budżetowych - tłumaczy Wajsa'' Dobry żart z którego miej się cała Polska, jak budowaliście drużynę ze sweterkiem nie mając pieniążków i jeszcze kibiców nabiliście w balona z karnetami do końca kłamiąc o sponsorze. Kończ gościu bo nikt z tobą nie chce robić interesów.!!!!!

15:39, 16.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

panczenapanczena

0 0

Popieram @Tomi. Z tym, że zapomnieć to już nie. Nie wszystko było złe w okresie PRLu, dziennikarze unikają tego okresu a to jednak nasza historia.

22:11, 16.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • domy

    14.05.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • praca

    14.05.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • budowy

    14.05.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • biznes

    14.05.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%