Hokej

Zamknij

Ważne zwycięstwo w Sosnowcu

Paweł Wargenau 23:50, 05.01.2010
Treść artykułu pod wideo ↓

Kolejny raz w bieżącym sezonie podopieczni Milana Jancuski okazali się lepsi od sosnowiczan. Tym razem hokeiści Podhala zwyciężyli na wyjeździe i powiększyli przewagę nad rywalami z Zagłębia.

Pewnym zaskoczeniem dla obserwatorów tego spotkania mógł być zapewne fakt przesunięcia Barklika do czwartej formacji. Posunięciem tym trener Szarotek Milan Jancuska dał zawodnikom do zrozumienia, iż nie zamierza tolerować „wyczynów” jakich dopuścił się zawodnik Podhala w ostatnich dwóch spotkaniach z Cracovią. Już od pierwszych chwil meczu nowotarżanie zaskoczyli rywali zdecydowanymi atakami, prowadzonymi w bardzo szybkim tempie. W 3 minucie po strzale Barklika krążek odbił się od poprzeczki bramki gospodarzy, a pięć minut później najpierw Sroka z niebieskiej, a zaraz potem Baranyk nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego Rajskiego. W 13 minucie ataki zawodników Podhala przyniosły w końcu powodzenie. Kolusz po pięknej indywidualnej akcji nie dał szans bramkarzowi gospodarzy i było 0:1. Sosnowiczanie mocno poirytowani utratą gola rzucili się do odrabiania strat i kilkakrotnie poważnie zagrozili bramce Zborowskiego. W 14 minucie nasz bramkarz parkanami obronił mocne uderzenie Sarnika, a chwilę później jego umiejętności sprawdził T. da Costa. Ten sam zawodnik miał doskonałą okazję do wyrównania w 20 minucie, ale krążek po jego atomowym uderzeniu trafił w poprzeczkę nowotarskiej bramki.

Druga tercja rozpoczęła się od obustronnych wykluczeń i w 22 minucie gospodarze grając w przewadze 4 na 3 doprowadzili do wyrównania. Podlipni zagrał do Droni, a ten mocnym i precyzyjnym strzałem spod niebieskiej linii zdobył bramkę na 1:1 Kolejne minuty przyniosły ponowna optyczną przewagę Podhala. W 23 minucie Rajskiego strzałem zza niebieskiej linii próbował pokonać Sroka, natomiast 4 minuty później dobrej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Baranyk. W 30 minucie strzałem z półobrotu bramkarza Zagłębia chciał zaskoczyć Bryniczka, a w 39 minucie Barklik nie zdołał umieścić krążka w bramce mimo, że Rajski leżał już na lodzie. Ostatnia minuta mogła należeć do hokeistów z Sosnowca, ale Podlipni w sobie tylko wiadomy sposób dwukrotnie strzelając do pustej bramki Podhala trafiał w słupek. Po 40 minutach na zegarze widniał nadal wynik remisowy, ale mimo tego kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Ostatnia odsłona już na początku przyniosła bramkę dla Zagłębia. W 42 minucie grając w osłabieniu sosnowiczanie wykorzystali błąd nowotarskich obrońców i Różański po indywidualnej akcji dał prowadzenie swojej drużynie pokonując Zborowskiego silnym uderzeniem po lodzie. Niespełna 60 sekund później ponownie był remis. W zamieszaniu pod bramką Rajskiego najlepszym refleksem popisał się Dziubiński i z bliskiej odległości doprowadził do stanu 2:2 Chwilę po wznowieniu Luka dwukrotnie stanął przed szansą pokonania Zborowskiego, ale bramkarz Podhala spisał się bez zarzutu. W 44 minucie padł decydujący gol meczu. Dziubiński precyzyjnie zagrał do Malasińskiego, a ten bez problemów zdobył bramkę na 2:3. Gospodarze ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego dla siebie rezultatu, ale w bramce Podhala doskonale interweniował Zborowski. Zawodnikom Zagłębia nie pomogło nawet to, że w końcówce ich szkoleniowiec zdecydował się na zdjęcie bramkarza i wprowadzenie do gry szóstego gracza. Podhale mądrze się broniąc utrzymało prowadzenie i ostatecznie odniosło w Sosnowcu cenne zwycięstwo.

KH Zagłębie Sosnowiec – Podhale Nowy Targ 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)


Bramki: Dronia 21:39, Różański 41:08 – Kolusz 12:02, Dziubiński 42:02, Malasiński 43:34

Kary: 8-10

Sędziował Sebastian Kryś

Zagłębie Sosnowiec: Rajski - David Galvas, Bychawski, Luka, T. da Costa, Bernat - Duszak, Dronia, Różański, Koszarek, Podlipni - Banaszczak, Kuc, Opatowski, Sarnik, Jaros - Marcińczak, Gabryś, Ślusarczyk, Kozłowski, Kozłowski.

Wojas Podhale: Zborowski - Ivicić, Sroka, Baranyk, Zapała, Kolusz - Dutka, Suur, Malasiński, Voznik, Kmiecik - Galant, Łabuz, Ziętara, Dziubiński, Gruszka - Gaj, Sulka, Neupauer, Bryniczka, Bakrlik.

Paweł Wargenau
(Paweł Wargenau)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • domy

    14.05.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • praca

    14.05.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • budowy

    14.05.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • biznes

    14.05.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%