Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w kombinacji norweskiej na sezon 2022/2023.
Jak informuje Anna Karczewska z Polskiego Związku Narciarskiego, powołane zostały dwie grupy szkoleniowe: Kadra Narodowa A i Juniorów.
Jedenastu kombinatorów norweskich znalazło się w Kadrach Narodowych na kolejny sezon. – Utworzone zostały dwie Kadry Narodowe: A i Juniorów. Grupa pierwsza będzie liczyła trzech zawodników, natomiast druga grupa ośmiu. Wszystkie obozy i treningi w okresie przygotowawczym będziemy realizowali wspólnie. Rozłączymy się dopiero w okresie startowym. W sezonie zimowym planujemy głównie rywalizować w Pucharze Kontynentalnym i zawodach Alpen Cup – poinformował Tomisław Tajner, trener główny Kadry Narodowej A. – Można powiedzieć, że generalnie będziemy tworzyli jedną dużą grupę, a w zawodach międzynarodowych będą startowali najlepsi sportowcy z obydwu kadr – dodał.
Nowe twarze wśród juniorów
Kilka nowych twarzy powołanych zostało do Kadry Narodowej Juniorów w kombinacji norweskiej. – Następni młodzi zawodnicy dołączeni zostali do juniorskiej reprezentacji. Są to dwuboiści, którzy byli obserwowani przez nas w minionym sezonie. Poczynili duży postęp w rozwoju, a przede wszystkim widać u nich chęć pracy i zaangażowanie – przyznał Wojciech Marusarz, trener Kadry Narodowej Juniorów. – Chcemy budować kombinację norweską od młodych zawodników, którzy mają duże zdolności i których od początku możemy uczyć dobrych schematów i dbać o ich wczesny rozwój. Zależy nam na tym, aby w momencie w którym Ci młodzi sportowy wkroczą już w wiek seniorski, mieli duże podstawy i doświadczenie, dzięki którym będą mogli walczyć o jak najlepsze rezultaty w zawodach na arenie międzynarodowej – dodał. – Nasza grupa jest duża, ale docelowo będziemy trenowali wspólnie z Kadrą A, by w drużynie była rywalizacja. Przede wszystkim dla nowych i młodych zawodników nowością będzie jedna zmiana. Jak najwcześniej chcemy wprowadzać naszych zawodników do międzynarodowego świata kombinacji norweskiej, aby jak najszybciej uczyli się rywalizacji z zagranicznymi dwuboistami i walki o najwyższe cele – podsumował Wojciech Marusarz.
Kupczak trenuje poza kadrą
Nowy sezon przyniósł zmiany w życiu zawodowym Szczepana Kupczaka – najlepszego polskiego dwuboisty w ostatnich latach, który indywidualnie będzie przygotowywał się do kolejnej zimy. – Długo myślałem nad swoją przyszłością i po ostatnim sezonie stwierdziłem, że muszę coś zmienić. Nie kończę kariery sportowej i moim celem na przyszłą zimę są Mistrzostwa Świata Seniorów w Planicy, ale będę przygotowywał się do nich poza kadrą. Aktualnie mam za dużo obowiązków, które uniemożliwiają mi trening w systemie kadrowym, stąd ta decyzja – poinformował Szczepan Kupczak. – Czeka mnie nowe wyzwanie zawodowe, o którym więcej będę mógł powiedzieć w nadchodzącym tygodniu, ale to nie znaczy, że wybieram się na sportową emeryturę. Będę trenował dalej i na pewno kibice będą mogli mnie jeszcze zobaczyć na trasach biegowych – dodał reprezentant Polski.
Kadra Narodowa A
Zawodnicy:
1.Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane
2.Andrzej Waliczek – TS Wisła Zakopane
3.Bartłomiej Kuchta – LKS Poroniec Poronin
Sztab szkoleniowy:
1.Tomisław Tajner – trener główny
2.Wiktor Kubiński – trener techniczny
3.Piotr Śliwka – serwismen
4.Daniel Hankus – fizjoterapeuta
Kadra Narodowa Juniorów
Zawodnicy:
1.Mikołaj Serwatowicz – TS Wisła Zakopane
2.Miłosz Krzempek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3.Jan Cudzich – TS Wisła Zakopane
4.Grzegorz Mitręga – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
5.Kacper Jarząbek – TS Wisła Zakopane
6.Mikołaj Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
7.Jakub Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
8.Szymon Dubiel – AZS Zakopane
Sztab szkoleniowy:
1.Wojciech Marusarz – trener główny
2.Mariusz Hluchnik – asystent trenera głównego

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Znów pachnie ładnie Tomisław Tajner trener główny czy ktoś zrobi artykuł o zarobkach tego pana jestem ciekaw ile zarabia.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz