Mieszkający przez długi czas w Chicago Andrzej Czuma został w ubiegłym tygodniu zaprzysiężony w Pałacu Prezydenckim w Warszawie na stanowisko ministra sprawiedliwości RP. Informacja o nominacji Czumy w Chicago wywołała burzę.
Andrzej Czuma ma 71 lat, z wykształcenia jest prawnikiem, w czasach PRL był działaczem antysocjalistycznego podziemia.
W latach 60. został jednym ze współzałożycieli „Ruchu”. Skazany za planowanie wysadzenia pomnika Lenina w Poroninie. Członkom organizacji „Ruch” przypisuje się też zrzucenie w przepaść z Rysów tablicy ku czci Lenina.
W 1977 roku Andrzej Czuma był jednym z założycieli Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. W okresie Solidarności nowy minister doradzał NSZZ „S” na Śląsku. Internowany w stanie wojennym. Od 1986 na emigracji w Chicago. Pracował fizycznie jako malarz i robotnik, po dwóch latach zaczął prowadzić program radiowy „Radio Czuma”. (Radio pod tą nazwą działa do dziś, jej właścicielami są byli przyjaciele ministra).
Był posłem V kadencji Sejmu, po wygaśnięciu mandatu Hanny Gronkiewicz - Waltz, która objęła stanowisko prezydenta Warszawy. W wyborach parlamentarnych w 2007 ponownie wybrany na posła.
Informacja o nominacji Czumy wywołała w Chicago burzę. Suchej nitki na nim nie pozostawili słuchacze niektórych polskich programów radiowych, zwłaszcza tych dla których Polska to kraj wciąż w szponach komunizmu, w jakimś bliżej nie sprecyzowanym niebezpieczeństwie. Zwłaszcza ze strony Platformy Obywatelskiej.
Nad nowym ministrem pastwili się zwłaszcza słuchacze popularnego programu Łucji Śliwy ale nie tylko. Nagromadzenie inwektyw było tak duże, że prowadzący audycję \"Raport po pierwszej\" wyłączył w pewnej chwili jednego ze słuchaczy. - To jest człowiek który oszukał cały naród (…) Teraz załatwi sobie te 800 tys. odszkodowania (…) Zdrajca (…) – to tylko te łagodniejsze wypowiedzi.
Andrzej Czuma został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta RP na uchodźstwie Kazimierza Sabbata oraz Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
MS

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

14.05.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

21.05.2026
Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

14.05.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

14.05.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

14.05.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Dzisiaj Tygodnik pokazał prawdziwą twarz. Zostały usunięte komentarze, które nie zawierały wulgaryzmów. Ale dziennikarze walczą o wolność słowa!
Od MODERATORA: Komentarze razem z całym tekstem zniknęły na pół godziny przez pomyłkę. Nie ma mowy o usuwaniu opinii, które nie naruszają regulaminu. Teraz komentarze zostały przywrócone.
0 0
amerykańska polonia to w większości najprymitywniejsza część polskiej emigracji, czyli katolicko-pisowski elektorat, więc czemu tu się dziwić.
0 0
Mimo że \"Hameryka\" została dużo w tyle, nadal Polska jest tam odbierana jako kraj gdzie rządzą \"czerwoni\". Cokolwiek by się nie próbowało powiedzieć to w odpowiedzi słyszymy \"Was w kraju oszukują -my wiemy najwięcej i najlepiej\" A jeśli tak jest do zadaję pytanie otwarte : Dlaczego siedzą tam i tam robią \"dutki\" zamiast tą swoją Ojczyznę ratować? Po prostu sami wymienili ją na dolary, więc niech Nam w kraju nie mówią jak żyć.
0 0
Tymi audycjami radiowymi w Chicago ludziom robią prawdziwe pranie mózgu. Niestety w Chicago nie działa coś takiego jak KRRIT, która mogła by w przypadkach ewidentnego pomawiania ludzi i puszczania kłamliwych audycji interweniować. Tam w radio jest generalnie wolna amerykanka, każdy mówi co chce i niestety nikt nie może ponieść żadnych konsekwencji jeśli kłami i obraża ludzi.
Zgadzam się, że Chicago niestety wielu ludziom wciąż wydaje się, że w Ameryce żyje się lepiej niż w Polsce i, że Polska jest zacofanym krajem. Są to osoby, które wciąż chcą pielęgnować swój amerykański sen i nie mogą dopuścić do siebie myśli, że w Polsce wielu ludziom żyje się o wiele lepiej niż w Ameryce, więcej zarabiają i mają się o wiele lepiej niż tam. Już teraz można sobie pojechać do Ameryki całkiem tanio na wakacje, kiedy wielu Polaków z Chicago nie stać żeby ruszyć się do Polski (ups. sorry oni niestety w dużej mierze są zakładnikami tego kraju, mieszkają nielegalnie i przez lata nie mogą z tego więzienia wyjechać - God Bless wszystkich naiwniaków)...
0 0
Tamta rozgłośnia to niczym hybryda Radia Aleks i Radia Maryja! To takie samo głupie gadanie jak kolokfializmy typu: \"Kukliński - zdrajca czy bohater\" albo \"Kuraś - zdrajca czy bohater\", \"Wałęsa - zdrajca czy bohater\". Łatwo ferować wyroki tym co nie mieli nic wspólnego z trudami \"Polski internowanej\"! To tyczy się także tych, co ani dnia nie przesiedzieli w więzieniu w czasie stanu wojennego!
0 0
\"(...)To takie samo głupie gadanie jak kolokfializmy typu: \"Kukliński - zdrajca czy bohater\" albo \"Kuraś - zdrajca czy bohater\", \"Wałęsa - zdrajca czy bohater\".(...)\" Szanowny Pan popełnił conajmniej dwa błędy. Nie wie Pan jak się pisze słowo \"kolokwializm\", a tym bardziej co ono oznacza...
0 0
Jak na razie wypisujecie same glupoty ludzi, ktorzy nigdy nie byli w Chicago. Wypisujecie swoje opinie na zasadzie osob , ktore cos slyszaly na temat radia i chicagowskiej polonii ale nigdy w jej zyciu nie braliscie udzialu. Chcac cos mowic na temat zycia polonii, to trzeba troche posiedziec w niej i cos przezyc aby moc zabrac glos w powaznej dyskusji a nie wypisywac takich glupot jakie wypsujecie. Radio polonijne tym sie rozni od krajowego, ze ma wolnosc slowa i prawie go nikt nie kontroluje (zaznaczam prawie nikt nie kontroluje), a osoby prowadzace w wiekszosci sa osobami bardzo odpowiedzialnymi i tez wiedza co i kiedy skontrolowac. Co zas dotyczy p. Czumy, to rzeczywiscie, kazdy moze miec odrebna o nim opinie, zwlaszcza w Chicago, gdzie zyl i mieszkal prawie ponad 20 lat i udzielal sie w zyciu poloninym co wielu, wielu innych rodakow nie robilo i nie robi, dlatego takie glupoty wypisuja. A czy w kraju zyje sie lepiej czy gorzej, to sami wiecie najlepiej.......
0 0
Radio Maryja jest podobno od klkunastu miesiecy liderem wsrod polskojezycznych programow radiowych w Chicago. To wiele wyjasnia i potwierdza to o czym piszecie!
0 0
BEZ KOMENTARZA... BO I TAK SKASUJECIE...INTERNET: pracownialogos.com.pl
0 0
Ja mieszkałem w Chicago dosyć długo, więc nie piszę nic na zasadzie, że coś zasłyszałem i mi się coś wydaję. Przykro mi stwierdzić, ale jednak większość opinii na temat radia 1030 czy 1080 lub jeszcze innych stacji na AM są prawdziwe. Radia te, czy raczej audycje nadawane w poszczególnych ramach czasowych są super nieprofesjonalne, kłamliwe, w dużym stopniu oparte na kompleksach osób bardzo długo mieszkających w Chicago, którzy sam przed sobą nie mają odwagi przyznać, ze dzisiejsza Polska to nie ta sama z przed 30 lat i, że w obecnej Polsce jest o wiele lepsza sytuacja niż w USA. No ale jakby się to przyznało to równie dobrze można by stwierdzić, że to całe siedzenie w Ameryce przez 10-20-30 lat w ogóle nie miało żadnego sensu, a na powrót do kraju też już jest za późno... Pozostaje nic innego jak tylko współczuć i wyrazić wielki żal nad tą całą emigracją... ludzi zakompleksionych i zahukanych..
0 0
Do emigranta - Radio polonijne tym się różni od krajowego, że w Chicago „radiowca” może udawać każdy, kto sobie wykupi czas antenowy za te około 3 stówek za godzinę. I później może pleść andromy, „walczyć o Polskę” itd.. itp.
Tylko, ze prócz ich samych nikt normalny nie uważa ich za za „radiowców” o dziennikarstwie Rdiowym nawet nie wsp;ominając. Mówię prawie o wszystkich nadających na 1490AM, szczególnie w tych programach po godzinie 1pm.
Owszem, są prawie profesionalne programy, ale większośc to takie denne, że zgroza.
Co do wolności słowa, cóż, niejaki Adam Dyczkowski bodajże wyleciał z 1490 za to, że udostępnił swój program góralom, przeciwnikom ówczesnego prezesa górali. Wystarczyło, ze ten prezes pogadał ze prezesem Związku Narodowego Polskiego do którego należy 1490AM i po Dyczkowskim. A on mówil bez owijania w bawełnę kto wśród Polonii oszukuje, bruździ itp. Masz swoją wolność słowa. Tylko, że w programie Śliwy wolność słowa dotyczy wyłącznie tych, co mówia po jej myśli, innych nie wpuszcza na antenę. Stosuje tzw. opóźniacz czasowy telefoniczny, jak jej się czasem pomyli, to można usłyszeć inny głoś, ale tylko wyłącznie wtedy, jak w (jak to kobieta) technicznym urzadzeniu inny guziczek nacisnie niż chciała.
0 0
Do tych dwoch emigrantow a zwlaszcza do tego \"tez emigrant\" Nie wiem czemu przeksztalciliscie dyskusje z p. Czmy na sprawy radiowe. Jezeli chodzi o Dyczkowskiego, to drogi \"tez emigrancie\" musisz wiedziec, ze ten radiowiec wylecial z radia dlatego, ze nie placil za radio i to zalegal dosc sporo. Pomysl tylko, jak by tak chcial mocno prowadzic swoj program autorski, to przeciez nie mial wiekszego problemu z wykupieniem w innej stacji czasu antenowego. Zaznaczam; u niego problemem byl i jest wylacznie \"czas\" finansowy, a gorale, zwlaszcza H.Mikolajczyk nie mial(i) chyba nic do powiedzenia w tej sprawie. Zreszta moze wiesz gdzie teraz przebywa Dyczkowski i co porabia?
0 0
Dlaczego tego Pana nie obowiązuje wiek emerytalny??? 71 lat - to czas na odpoczynek, mówię to z pełnym szacunkiem. Co raz to dziwniej i cudniej w tej Polsce. My już nie chcemy cudów!!!
0 0
utwierdzam sie w przekonaniu, ze najlepsze co Polonia amerykanska moze zrobic dla kraju - to nigdy tu nie wracac...
0 0
jak slysze opozycja stanu wojennego i slowo internowani to sie smiechem dlawie!!!co drugi TW,SBek ,dywersant i kolaborant
0 0
Chicagersi! W jakiej epoce Wy żyjecie?
0 0
WY nie piszcie zle o ludzizch z Chicago bo gdybysmy my tu nie z-------------i to wielu z Was by nie miala co do garnka wlozyc..Duzo z Was jest leniwych i w zyciu byscie tu nie przetrzymali. Nie nadajecie sie nawet do dyskusji bo nie wiecie o co tak naprawde chodzi a poza tym robicie okropne bledy ortograficzne!!!Nauczcie sie przynajmniej tak pisac po polsku jak my piszemy chociaz przebywamy tutaj od 30 lat!!!
0 0
jakos mam co wlozyc do garnka i nijak nie widze w tym waszej zaslugi....
0 0
Po pierwsze ,Zle się dzieje w państwie Polskim jesli do rzadzenia krajem wzieli się emeryci,facet jest z 1938 i na emeryturze powinien byc dobrych pare lat,schorowany starzec z zanikami pamięci nie może gwarantowac dobrej pracy na tak kluczowym stanowisku,a po drugie niejeden z tych co tu pisza mogłby sie uczyc patriotyzmu i milosci do kraju od Polonii Amerykanskiej!Oni przynajmniej nie robią goralszczyzny karczmiano-marketingowej na potrzeby turystów!
0 0
sprawdz ile mial lat Bush....
0 0
WOJCIECH WIERCIOCH
0 0
Siedźcie sobie w tym waszym amerykańskim śmierdzacym grajdołku i nie wtrącajcie się w sprawy Polski! Porzuciliście rodziny i kraj w potrzebie po polecieliście na kasę! Teraz sobie nią ściany tapetujcie z okazji kryzysu. Ameryka to najgorsza forma demokracji na świecie! Nie ma nic wspólnego z wolnością człowieka! Co wasi kochani prezydenci robią w Iraku, Guantanamo? To nie jest żadna wojna z terroryzmem! To jest bezustanne narzucanie własnych praw innym ludziom. Odczepcie się od Czumy, Europy, a tym bardziej od Polski! Było tu zostać i walczyć o jej dobro! Amen!
0 0
Amerykański sen? Pora się obudzić, kochani... Byle nie z ręką w nocniku!
0 0
Sluchaj Polak SZACUNKU!! Dla polonij chicagowskiej. Tutaj i nie tylko tutaj jest bardzo wielu prawdziwych Polakow ktorzy w bardzo znacznym stopniu przyczynili sie do tego zeby Polska byla Polska niepodlegla i zeby taki ktos jak Ty mial komputer i mogl swobodnie na nim pisac. I gdyby nie ta kasa o ktorej piszesz to bys sie budzil trzymajac nie jedna tylko obydwie rece w nocniku. A co do demokracji to mi powiedz gdzie jest lepsz chyba na Antarktydy gdzie lod rzadzi. Natomiast wtracac sie bedziemy a przynajmniej ja chociasz mieszkam w Chicago bo mam takie samo prawo do tego jak Ty i interesuje sie na bierzaco sprawami Polski. Panu ministrowi trzeba dac troche czasu a pozniej go rozliczac. Najlepszy program radiowy; Ameryka bez rozowych okolarow pana Rzebkowskiego. Sobota o 3:00 po poudniu. Polecam.
0 0
ale sie bunczuczni zrobili w tej Ameryce - zapamietajcie jedno: ameryka nie jest pepkiem swiata, a zwlaszcza dlatego ze wy tam jestescie...dziekujemy wam za dobre rady i zyczymy sobie abyscie tam pozostali do kressu swoich dni w zdrowiu i dobrym chumorze...a jak pisalem najlepsze co dla Ojczyzny mozecie zrobic to tu nie wracac - mamy tu dostatecznie duzo wierzacych w swoja boskosc filozofow...
0 0
Glupoty gadacie. Wszyscy jestesmy Polakami bez wzgledu gdzie mieszkamy! Oczywiste. Prawo do kochania swojego kraju mamy wszyscy takie samo i takie samo mamy prawo wypowiadanaia sie - bez wzgledu czy mieszkamy w Warszawie czy w Aspen w Kolorado. Nie schodzmy podczas tej dyskusji do takiego poziomu bo robimy sobie nawzajem przykrosc a nie o to chodzi. Mieszkam w Warszawie i uwazam ze Polak z Chicago ma takie samo prawo jak ja do mowienia o Polsce i trosce o nia!
0 0
Do-ja!Ty napewno masz dużo wierzących w swoją boskość filozofów takich jak:Michnik i (na szczęscie dla Polski i Polaków z polskimi korzeniami) \"śp\" Geremek!!!!!!,Bartoszewski,Mazowiecki i Balcerowicz,Wislocka itd!
0 0
tak nawet ich - aczkolwiek mialem na mysli tych co maja duzo mniej w glowach...
0 0
do- ja!tak myslalem ,tylko kiedys moze nadejsc taki dzien kiedy sie okaze ze sa kolaborantami i zdrajcami!!Wracajac do tematu emeryt i dziadek Czuma nie spelnial wymaganych uprawnien do bycia Ministrem Sprawiedliwosci
0 0
Do Ja: Ten Ja naprawde musi zaczac od podstaw niestety nie umie pisac poprawnie po polsku ale za to lubi komentowac i w moim mniemaniu czesto sie osmiesza!!1
0 0
Gocha, dziekuje Ci za kometarz z ktorym sie zgadzam w 100%. Mysle ze ta osoba (Polak i ja) nigdy w Ameryce nie byl bo gdyby byl to by nie pisal takich kometarzy. Ja mam szacunek do wszyskich ludzi ale niestety jak ktos pisze brednie to to nie mozna ich pszczac plazem.
Do ja: Dziekuje a zarazem dziekujemy za zyczenia. Mam nadzieje ze sie spelnia.
0 0
Szkoda, że Polonia nie potrafi wykorzystac talentów i wykształcenia nowo-przybyłych i posyła się ich do prac dorywczych. Dzieję się tak dlatego, że Polacy nie potrafili wywalczc sobie praw od uznawania polskich świadectw i dyplomów. Pomoc w zdobywaniu wykształcenia w Stanach jest ogromna. Można dostac kredyt na studia i dodatkowe stypendia jeśli się tylko chce zdobywac wykształcenie i znajdzie się ktoś, kto wskaże szyko sposoby dotarcia do funduszy i szkół. Problemem jest brak współpracy grup polonijnych, które całą energię wkładają w zwalczanie siebie nawzajem zamiast w walkę o uznanie zdobytych w Polsce kwalifikacji. Jednym z najgorszych przykładów niekompetencji Poloni są tłumaczenia oficjalnych dokumentów takich jak testy na prawo jazdy, formularze i regulaminy. W Stanach nie ma konstytucyjnego obowiązku używania języka angielskiego i każdy, w każdym urzędzie może poprosic o tłumacza lub osobę mówiącą po polsku. Ale jak się dostanie do ręki formularz przetłumaczony przez osobę, która uważa, że może tłumaczyc dokumenty na polski, bo chodziła do polskiej szkoły sobotniej przez rok, w wieku pięciu lat, to niestety jest to katastrofa. Polacy w Stanach w większości ulegli amerykańskiemu przekonaniu, że wystarczy mówic po angielsku żeby odnieśc sukces w świecie. Ale są na szczęście takie osoby, jak Pan Czuma dbające o wykształcenie swoje, swoich dzieci i wnuków. Zaangażowanie w życie społeczne Polonii to najważniejszy argument potwierdzający intencje Ministra Czumy. Należy także zapytac Pana Ministra, czy jest zwolennikiem PO-PIS-u i wtedy będziemy wiedzieli, czy jest to zwolennik współpracy i rozwoju, czy podziłu i marnowania energii na zwalczanie jedynych sojuszników.
0 0
Przepraszam za literówkę. Miało byc \"podziału\"
0 0
Ja dziękuję panu Czumie za inicjatywę zburzenia pomnika Lenina w Poroninie i domniemanej akcji zrzucenia tablicy z Rysów.To się chwali i nie zapomina ale dzisiaj jest rok 2009 i pan ma 71lat ,wiek zaawansowany,emerytalny,starczy,krótka pamięc ,łatwo takim człowiekiem manipulować!!!
0 0
POPOLSCY W HAMERYCE TO TYLKO WIEDZA GDZIE KIELBASA ZKAPUSTA TANIA A OTWARTY MIKROFON SLIWY TO CHYBA DLA DALNOW TAKICH JAK ONA JEST TO BABSKO NIE WARTE NAWET GARSCI KLAKOW POZDRAWIAM TYCH OSZOLOMOW KTORZY TEGO GLUPTASA SLUCHAJA I ROBI IM PRANIE MUZGU NAWET TALIBY Z PODHALA TEGO DZIADOSTWA SLUCHAJA ZACZNIJCIE UZYWAC MUZGU A NIE GLOWY NOSIC OD PARABY BARANY
0 0
Szczypiornisto, czy oprócz metryczki masz jakieś racjonalne przesłanki, żeby deprecjonować kogoś na tym stanowisku umysłowym? Wskaż mi jedną podstawę prawną, albo jedną wypowiedź Czumy, która świadczyłaby o jego niedomaganiu intelektualnemu. Ja za to wskażę Ci kilkudziesięciu innych polityków, którzy mimo, że są młodsi 2 razy od niego, to ich procesy myślowe nie wykraczają poza poziom przeciętnego ucznia przeciętnej szkoły średniej. Reasumując, stosując takie argumenty, które są de facto puste, tak naprawdę ukazujesz swój nie niezbyt wygórowany poziom. Chciagowian pozdrawiam.
0 0
Mozg!!!!!!!przez o kreskowane,Boze jak ten muzg moze pracowac????
0 0
Do Galicjanina:Pan Czuma (całkiem niedawno)wystąpił o blisko 700tyś złotych odszkodowania za okres aresztowania w 1980 roku(tak jakby tylko on byl wtedy poszkodowany i aresztowany) Sąd oczywiscie nie przyznał mu tak wielkiej irracjonalnej kwoty ,dzisiaj jako zwierzchnik sądownictwa i w ogóle wszystkich sędziów będzie mógł (delikatnie lub mniej delikatnie) wpłynąc na zmianę decyzji w swojej sprawie.Osobiscie uważam że wystąpienie Czumy o odszkodowanie jest mało patriotyczne ,pozytywne i ta postawa degraduje go do miana NAJEMNEGO i PŁATNEGO OPOZYCJONISTĘ!
0 0
(wkradł się błąd).....do miana najemnego i płatnego opozycjonisty!
0 0
PRZEPRASZAM ale czy to takie istotne co myślą mieszkańcy miasta Chicago ? wszak udało im się prysnąć z Polski i wybrali sobie nową ojczyznę.
0 0
Ok, ale nadal nie rozumiem, jaki to ma związek z jego wiekiem? Czy to że wystąpił o odszkodowanie świadczy, że jest niedołężny umysłowo?:)
0 0
Ogólnie! ludzie po 70 -tce przechodzą drugą młodość ,nabierają wigoru i animuszu zwlaszcza gdy pomyślą o tym ze wielka kasa jest w zasięgu ręki
0 0
Szczypiornisto, naprawdę daj na luz:) Rozumiem Geremek, Michnik i całe to towarzystwo pseudopatriotów, ale żeby od razu jednym tchem naskakiwac na Bogu ducha winnego Czumę?:) Nie współpracował z SB, nie szedł nigdy na kompromisy z uczciwością, nie miał nigdy żadnych zarzutów, nie pajacował - ale co tam, zawsze się jakiś argument znajdzie - np. za stary:) Straszny grzech popełnił, że dożył do tej `70tki. Skoro już jest taki stary nie zniedołężniały to po co mu ta kasa, skoro ma bliżej niż dalej?:) Na narty pojedzie, czy kupi sobie porsche, żeby wyrywac młode dziewczyny? :)
Apeluję o nie popadanie w aż takie demagogie. Powiem CI szczerze, że bardziej bulwersują mnie inne rzeczy, ale związane z celowym działaniem i moralnie wątpliwe. Np. Eks minister Ćwiąkalski, który bronił w sądzie największe szumowiny w tym kraju, a potem został ministrem sprawiedliwości, w kilka dni przed dymisją był na bankiecie u Stokłosy(jak ktoś nie wie kim jest proszę wygooglowac). Reasumując, ja właśnie tutaj widzę znacznie większe zagrożenie dla Państwa, znacznie większą patologię, niż to, że ktoś ma lat x, a nie y, i \"zapewne\" będzie chciał na stanowisku coś ograć. Naprawdę, nie trzeba szukać daleko prawdziwej patologii i o tym mówmy.
0 0
generał Papała oczekuje od p.Czumy sprawiedliwego osądzenia winnych
więc, pożyjemy - zobaczymy
0 0
To smutne, że ktoś mógłby uwierzyc w prowokacyjne zdanie \"najemny, płatny. opozycjonista\".
Kto tobie człowieku płacił i płaci za wypisywanie takich bredni??
Przecierz to UB, ZOMO, MO, ORMO, wojskowe służby komunistyczne, komunistyczna prokuratura i sądownictwo co miesiąc dostają kilkanaście miliardów złotych emerytur, rent, darmowych mieszkań, ogródków, wczasów, specjalnej opieki zdrowotnej. Oni wiedzieli że współpracują z okupantem sowieckim. A Ludzie jak Czuma mieli tylko gwarancję, że na pewno dostaną w kośc. Oni ich rodziny zostaną wyrzuceni z własnego kraju, a nie jak napisał inny koleś \"prysnęli\". Teraz mają prawo do odszkodowań, bo na nie zasłużyli. A pieniążki należy odebrac \"profesjonalistom od kopania leżącego i pałowania bezbronnych\"
0 0
Smutne jest to że w Polsce politycy są obrzydliwie pazerni,mieniącymi się patriotami,byłymi opozycjonistami (za pieniądze)juz pisałem o p.Czumie domaga się 700tys zł odszkodowania za miesiąc wiezienia(tyle co Komorowski) i za rok internowania( internat-sanatorium) .W wyborach do Sejmu zdobyl TYLKO 4344głosów ,to tyle co kot napłakał,tyle glosów zdobywa burmistrz w małej miescinie,wiec nie mial za duzego poparcia,ale jesli jest sie zdeterminowanym do odzyskania urojonej kwoty za \"wolność waszą i nasza\" można wszystko zdziałac ,nawet na emeryturze!Usłyszałem kiedyś w TV jak powiedział:\"prosze Boga aby WZMOCNIŁ MOJE SŁABOSCI\"-przynajmniej jest szczery że chce być świnia!Generalnie ubieganie się o takie wysokie (kosmiczne )pieniądze podatników ,kiedy jest sie na poselskiej,teraz ministerialnej posadzie jest nie etyczne i amoralne, Uczciwy emeryt dostaje często 600-700zł!!!Po drugie Ministrem Sprawiedliwosci nie moze byc ktoś bez uprawnień prokuratorskich!Ostatnia sprawa,ciekaw jestem co p.Czuma zrobi w sprawie niedawnej samobójczej śmierci agentki ABW,bo narazie jakos cicho w tej sprawie ?
0 0
Kto wie co z \"prawa\" kuma nowy minister Czuma?
W Chicagu robil za historyka; a jako posel, juz za prawnika!
Wslawiony zyciorysem od carow, gra patriote z dlugiem dolarow.
Przestepcy zacieraja rece, za nominacje - Tuskowi w podziece.
Zmieniajac srodki i cele kary, bron sie kazdemu przyda do pary
i zbrojeniowka na tym zarobi, dawniejszy \"Lucznik\" juz sie sposobi.
Wiecej dowiemy sie, czy ktos watpi? Gdy inny patryjote zastapi.
0 0
Szanowni Polonusi, a może tak powrót do Kraju Ojców i włączenie się w życie społeczne i polityczne Polski od gminy począwszy, a nie tylko ciągłe utyskiwanie ten życiorys zły tamten zdrajca, ten za mało wierzący. Przyjdź i pokaż co potrafisz zrobić tu na miejscu. Strzępić język każdy potrafi
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz