Właściciel lasów w Gorcach ustawiają śmiertelnie niebezpieczne pułapki na motocyklistów.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"50290"}
O sprawie poinformował nas czytelnik, który w weekend przemierzał gorczańskie szlaki. Wędrowiec odkrył, że w poprzek jednej z leśnych dróżek została przeciągnięta solidna, stalowa linka. Wokół widać było ślady terenowych opon – widoczny znak, że duktem poruszają się motocykliści.
- Zastanawiam się czy ludzie którzy rozwieszają takie stalowe linki wiedzą jakie mogą spotkać ich za to konsekwencję, czy zdają sobie sprawę że ktoś może stracić przez to zdrowie lub życie a sprawca pójdzie do więzienia za morderstwo – zastanawia się nasz czytelnik. - Ktoś, kto jedzie motorem przez las - według osobnika który wiesza takie linki - powinien zginąć. Nie rozumiem mentalności takich ludzi. Oczywiście owa linka została prze zemnie zdjęta – podsumował.
mk

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

14.05.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

21.05.2026
Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

14.05.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

14.05.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

14.05.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Jeśli poczytać co robił Piłsudski, jaki prowadził terroryzm, złodziejstwo i mordowanie w imię wyższego celu, to takie działania jak zawieszona linka jest równie usprawiedliwione... gdyż jakiekolwiek inne działania nie przynoszą żadnej poprawy.
0 0
I dobrze po c7dzem sie biegac dziady jedne do roboty
0 0
A czy jeżdżenie motorami i quadami wszędzie gdzie tylko się da, nie szanując cudzej własności, przyrody, ciszy i spokoju jest w porządku??? W weekend widziałem na szlaku czerwonym na Lubań 3 nieletnie panienki, które jechały sobie same quadem, mocno rozbawione i śpiewały "jadą jadą misie...". Kto dał quada nieletnim i co gorsza pozwolił im samym jeździć po szlaku?!
0 0
antyquad - a czy przypadkiem szlak nie został wytyczony po istniejącej drodze?. Te znaczki na drzewach są tylko po to, żebyś się nie zgubił i nie oznaczają, że droga jest tylko dla turystów.
0 0
I tak właśnie trzeba tępić bezmózgich kładowców niszczących polskie lasy. Czas skończyć z przeświadczeniem, że kładem można jeździć wszędzie gdzie się chce. Ja bym jeszcze deski z gwoździami poukładał w miejscach gdzie jeżdżą kłady.
0 0
Do anty:"turysta"
Wjeżdżając quadem lub motocyklem do lasu i na szlaki turystyczne naruszasz przepisy karne oraz powodujesz zagrożenie bezpieczeństwa, płoszysz zwierzynę i niszczysz przyrodę.
0 0
Mniej szkodliwa jest deska z gwoździami zakopana do ziemi.... skoro prośby nie pomagają jesli sie prosi jednego i drugiego by nie jezdził np po polanie to trzeba sobie jakos radzić radzić ????
0 0
do "antyquad" - co to jest szlak turystyczny. Pomijając szlaki w Tatrach ( w partiach wyższych ) większość jest wyznaczona po drogach prowadzących do pól i lasów, które są własnością osób prywatnych i niektóre z tych dróg maja nawet charakter publiczny. To, że ktoś wyznaczył sobie szlak taką droga nie znaczy, że nie mogą się nią poruszać inne pojazdy - od furmanek po quady. Wjazd quadem, motocyklem czy samochodem do lasu jest dozwolony w celu dojazdu przez właściciela do jego nieruchomości. I jeszcze jedno - pamiętaj, że te szlaki na które się powołujesz w większości zostały wytyczone po prywatnych terenach bez zgody ich właścicieli - wchodzisz jednym słowem na czyjąś własność bez zgody jej właściciela. Komuna dawno się skończyła. Jeżeli będziecie sobie dalej rościć prawa do tych terenów to właściciele terenów przez które prowadzą Twoje "szlaki" zaczną je zagradzać - tak jak to ma miejsce w niektórych zakątkach Zakopanego. Nie podskakuj na cudzym terenie bo możesz źle wylądować. A o płoszeniu zwierząt to słyszałeś w telewizji??? - parę razy przejechałem koło chmary jeleni i nic sobie nie robiły z samochodu. To samo mogę powiedzieć o sarnach... a i powiedz mi jakie powoduję zagrożenie bezpieczeństwa. Oczywiście pomijam skrajne przypadki jazdy na motorze pomiędzy ludzi.
0 0
Las jest mój. Stawiam tablice "Zakaz wjazdu wszelkich pojazdów" z tabliczką "Uwaga niebezpieczne przedmioty. Wjazd grozi kalectwem lub śmiercią" i naskaczcie mi quadowcy i motocykliści. Jak sie Wam coś stanie to.... byliście ostrzegani. Złamaliście przepisy na własna odpowiedzialność. Bedę sie z Wami sądził za naruszenie prywatności" i WYGRAM.
0 0
Nie wiem czy wiecie, ale niektorzy quadowcy i crossowcy są posiadaczami działek po których biegną szlaki, i nie bronią Wam po nich chodzić, oczywiście nie pochwalam swirow na szlakach, ale nie zapominajcie z PTTK wcale nie jest ich właścicielem, oni je tylko wyznaczyli, licząc na nasze przyzwolenie.
0 0
Policy nie wiedza co to wlasnosc prywatna i mysla ze moga jezdzic gdzie im sie podoba, post komunistyczne myslenie. W USA za wjazd na teren prywatny dostalbys kulke albo i caly magazynek i skonczylo by sie cwaniakowanie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz