Strajk oświaty od soboty będzie zawieszony - zapowiada Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Podczas konferencji prasowej Sławomir Broniarz, szef ZNP, zapowiedział, że od soboty nauczyciele wracają do pracy. Strajk jedna nie jest zakończony, a jedynie zawieszony. Matury powinny więc odbyć się bez zakłóceń. Postulaty protestujących są nadal aktualne.
Na Podhalu zresztą i tak nic nie wskazywało na to, by egzamin dojrzałości mógł być zagrożony - klasyfikacje jak i rady pedagogiczne odbyły się zgodnie z planem. Na ten czas bowiem nauczyciele szkół średnich zawiesili protest. W części szkół wrócili do strajku od razu po świętach w innych kontynuowali strajk dziś.
Jutro w szkołach średnich rozdanie świadectw dla uczniów ostatnich klas.
fig

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Dla nauczycieli szkolnictwa nie ma pieniędzy bo rząd pisowski woli ciemną młodzież bo łatwiej się nią manipuluje.Dla kleru, oligarchy z Torunia, rządu to pieniądze się należą .
0 0
Reformę trzeba zrobić tak, żeby nauczyciel pracował w szkole od 7 (czy 8) do 16 i szedł do domu. Za to miał płacone, a w domu nic go szkoła nie interesowała.
Teraz jest tak, że ma pensum 18. Nadgodziny i inne zastępstwa płatne. I za to ma tylko zapłacone. A to co robi w domu już nie jest liczone. A do lekcji się musi przygotować w domu, sprawdziany przygotować, prace klasowe poprawić, zrobić sprawozdania na rady i kupę innych rzeczy. Za to już nie ma płacone, bo robi to w domu. Zrobić z nauczyciela normalnego etatowego pracownika na 8 godzin dziennie i normalnie płacić za 8 godzin. Wychodzi mu na tydzień 40 godzin. Niech ma swoich lekcji te 18 czy ile mu tam wypada, a resztę niech poświęca na przygotowanie sprawdzianów, poprawę prac klasowych, przygotowanie sprawozdań i wszystko to co robi teraz w domu. Wszyscy będą zadowoleni.
0 0
ff, popieram to co napisałeś i jeszcze chciałbym by zlikwidowano Kartę Nauczyciela.
0 0
Ja zagłosuję na tą partię która wyrzuci konkordat do kosza.
0 0
@ff jest to dobry pomysł, jeden z tych które dla normalnych ludzi mają sens. Nauczyciele się na to nigdy nie zgodzą, chyba ze pensja wzrośnie o 120%. Niestety ale zdecydowana większość nauczycieli kończy prace po tych osiemnastu godzinach i zajmuje się czymś innym kub płatnymi korepetycjami z uczniami z którymi przed chwilą mieli zajęcia. Takie są realia, cierpią na tym nauczycieli którzy rzeczywiście poświęcają więcej czasu na przygotowanie siebie do zajęć aby zaciekawić uczniów. Każdy spędził w szkole długi szmat czasu i wie jak to wyglada. A teraz z niemieckich mediów można dowiedzieć się jak to nauczyciele poświęcają czas wolny i to za darmo.
0 0
Nawet przychylny wam polskojęzyczny Onet tak pisze "Jeżeli trwający od ponad dwóch tygodni strajk pracowników oświaty porównalibyśmy do meczu piłkarskiego, to drużyna nauczycieli właśnie straciła drugą bramkę i na przerwę schodzi z opuszczonymi głowami. Pedagogom trudno będzie odwrócić losy spotkania, którego druga połowa ma zacząć się we wrześniu. Zwłaszcza, kiedy drużyna zaczyna buntować się przeciwko swojemu trenerowi. "
0 0
Do propozycji ff dołożył bym zakaz dawania korepetycji przez nauczycieli jednocześnie pracujących w szkołach publicznych - skoro mogą kogoś nauczyć czegoś na korepetycjach to tym bardziej mogą to zrobić w szkole.
0 0
Ci, których koledzy partyjni prześladowali kułaków, ścigali syjonistów i wreszcie mordowali księży namaszczeni przez NKWD czy KGB dziś są demokratami, a ich dzieci prawdziwymi Europejczykami niestety wśród nauczycieli też. Kto i kiedy dokona w Polsce prawdziwej dekomunizacji.
0 0
@pospiszyl. Czy będziesz jeszcze pisał o tym przez następne 30 lat. Teraz następuje inna fala, klerykalizacja. Państwo wyznaniowe niczego dobrego nie wróży swoim obywatelom.
0 0
Hihaha - "... ale postulaty nadal aktualne."
Dutki, dutki, dutki, dutki, dutki, dutki................
Niby wykształceni, niby inteligentni, (tak sami o sobie mówią) a dali się wciągnąć w to szambo zwane potocznie POLITYKĄ.
Szanowni nauczyciele, czyż nie widzieliście ile to miernot chciało się na waszym grzbiecie wypromować.
Pan Broniarz siądzie sobie teraz wygodnie w fotelu, założy nogę na nogę, 14 000 mu miesięcznie poleci, a Wy musicie stanąć twarzą w twarz z dzieciakami co chcieliście im rok z życiorysu wymazać. Jak popatrzycie rodzicom tych dzieci w oczy?
Niby wykształceni, niby inteligentni, (tak sami o sobie mówią) a dali się wciągnąć w to szambo zwane potocznie POLITYKĄ.
0 0
Rządu nie udało się obalić ale za to mamy wysyp ekspertów.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz