Wiesław "Blacha" Błażkiewicz, muzyk, spotkał się z uczniami szkoły podstawowej w Lasku i Morawczyny. Opowiedział o swoim zwycięstwie w zmaganiach z nałogiem oraz z chorobą nowotworową.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"86638"}
Były to spotkania w ramach warsztatów profilaktyczno-muzycznych Szkoła wolna od uzależnień - "Podziel się dobrem". Wiesław ,,Blacha" Błażkiewicz odwiedził uczniów, by opowiedzieć o swoim życiu i przekazać kilka uniwersalnych prawd dotyczących zagrożeń, które czyhają na młodego człowieka.
Muzyk rozpoczął swój występ od zaprezentowania budowy klasycznego zestawu perkusyjnego oraz możliwości perkusji.
"Blacha" skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80. XX w. z punkową kapelą "Gzyms", wygrywając festiwal muzyków rockowych "Rockosz" w Bielsku-Białej. W 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów "Zima z Rockiem" na Śląsku. W tymże roku wziął także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych "Jarocin".
Uczestnicy spotkania poznali wzruszającą historię życia perkusisty - od bycia na szczycie jako gwiazda i muzyk, po całkowity upadek, gdy w wieku 33 lat żył na ulicy. Na przykładzie historii wielkich muzyków rockowych, którzy zmarli wskutek nałogu, artysta uświadomił młodzieży jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów oraz sięganie po narkotyki i dopalacze. Podkreślił, jak niebezpieczne mogą być wszechobecne w ostatnich latach tzw. "dopalacze", a sięganie po używki prowadzi donikąd.
Trudne i burzliwe losy muzyka i jego droga do wyjścia z nałogów wywarły na słuchaczach duże wrażenie. Muzyk opowiadał nie tylko o swojej walce z uzależnieniami, ale także z chorobą nowotworową. Nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś przekonuje innych, jak ważne w życiu są pozytywne uczucia. Wiesław swoje emocje ukazuje poprzez muzykę - to ona sprawiła, że stał się innym człowiekiem. Zachęcał młodych ludzi, aby odkrywali i pielęgnowali w sobie talenty.
Łatwość nawiązywania kontaktów z młodymi ludźmi spowodowała, że publiczność dość szybko weszła w dialog z muzykiem, który zaprosił uczniów do wspólnego koncertowania. Zwrócił się do młodzieży z przesłaniem, aby mądrze rozwijali swoje talenty, nie wikłali się w uzależnienia oraz nie eksperymentowali ze swoim życiem i zdrowiem. Spotkanie z Wiesławem "Blachą" Błażkiewiczem było dla młodzieży lekcją podejmowania właściwych decyzji, a doświadczenia artysty przykładem, że jedna decyzja może, czasami na zawsze, zmienić życie człowieka.
opr. m

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz