Nauka, edukacja, szkolnictwo

Zamknij

Przemarsz odblaskowy

Jolanta Flach 21:16, 15.10.2021
Treść artykułu pod wideo ↓
Skomentuj Przemarsz odblaskowy

Z odblaskiem bezpieczniej. Oby tylko był widoczny.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"86649"}

Szkoła Podstawowej Nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi z Lipnicy Wielkiej przystąpiła w tym roku do ogólnopolskiego konkursu "Odblaskowej Szkoły". Jedną z akcji był "przemarsz odblaskowy". Szkolnymi koordynatorkami są nauczycielki - Anna Mikłusiak i Sylwia Lichosyt.


Konkurs został zorganizowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Anna Mikłusiak tak opisuje te wydarzenia w lipnickiej szkole: 


"Podczas realizacji tego projektu podejmowaliśmy wiele działań, które miały na celu poprawić bezpieczeństwo uczniów. Prowadzone działania objęły swym zasięgiem nie tylko społeczność szkolną, ale również środowisko lokalne. Wszyscy nasi podopieczni zostali wyposażeni w kamizelki i elementy odblaskowe. Przeprowadziliśmy m.in: konkurs wiedzy o ruchu drogowym, konkurs plastyczny pt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym", pogadanki na lekcjach wychowawczych na temat bezpieczeństwa i znaczenia noszenia odblasków, wykonano gazetki i plakaty tematyczne. Dodatkowo każdy przejeżdżający obok naszej szkoły- w dzień oraz w nocy, bez problemu zauważy odblaskowy napis: "Noś odblaski", znajdujący się na oknach szkoły.

Ciekawą inicjatywą był "Odblaskowy przemarsz", w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała specjalny transparent oraz hasło nawołujące do noszenia odblasków. Cały przemarsz był nadzorowany przez Pana Policjanta -Aspiranta Michała Moniaka, który czuwał nad bezpiecznym przebiegiem happeningu.

Uczniowie nie zapomnieli też o starszych mieszkańcach naszej gminy. Delegacja uczniów odwiedziła samotnie mieszkających Seniorów. Celem tych spotkań było wyposażenie starszych osób w elementy odblaskowe oraz podkreślenie ich znaczenia dla bezpiecznego poruszania się po drodze. Kolejną inicjatywą było wręczenie odblasków Seniorom podczas Gminnych Dożynek oraz światełek rowerowych przy kościele. Uczniowie klas młodszych wykonali ulotki informacyjne z poradami dla seniorów, które wręczyli swoim dziadkom.

Prowadzenie takiej działalności profilaktycznej jest bardzo istotne zwłaszcza, że dzięki temu wypełniany jest prawny obowiązek korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym".


jof

(Jolanta Flach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%