Od 19 do 21 czerwca na Słowacji, w Żylinie, Orawskiej Jasienicy i Orawskiej Półgórze, odbył się VII Zjazd Karpacki. Górale z różnych zakątków Karpat ściągnęli na to święto gór. Byli przedstawiciele wszystkich grup góralskich w Polsce, a także Słowacy, Czesi, Ukraińcy i Rumuni. W ramach trzydniowych spotkań była konferencja, zbór baców oraz korowód, Msza św. i występy zespołów. Laska Zjazdu Karpackiego została przekazana Wałachom z Morawskiej Wołoszczyzny. Za rok spotkanie w Rožnove pod Radhoštěm (Czechy). Fot.: Jolanta Flach
2026-06-21 19:35:00