Akcja Tygodnika Podhalańskiego
Smog nas zabija. Tabliczka na furtkę "Nie palimy byle czym" czeka na Ciebie w redakcjach TP w Zakopanem, Nowym Targu i Szczawnicy

Reklama

2015-12-22 14:09:32

Kolejny wypadek w Tatrach. Informacja nadeszła dzięki aplikacji "ratunek"

Akcja ratunkowa w rejonie Wierchu pod Fajki w Tatrach.

Na miejsce poleciał śmigłowiec z ratownikami TOPR. Jak informuje dyżurny ratownik, informacja o wypadku dotarła do centrali z pomocą aplikacji "ratunek".

Na tzw. Grani Fajek, w rejonie Wierchu pod Fajki i Granatów nad Halą Gąsienicową mężczyzna spadł z wysokości kilkudziesięciu metrów. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednocześnie w rejonie Orlej Perci ratownicy sprowadzają dwóch turystów, którzy utknęli w trudnym terenie.

W Tatrach wieje dziś silny wiatr, szlaki są zalodzone i niebezpieczne.

p
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Sarenka 2016-01-08 10:49:20
do Darek 65 Wiesz, jeszcze tak mądrego komentarza nie spotkałam. Zgadzam się ze WSZYSTKIM!!!!!. Sama swojego syna tak wychowałam, chociaż jestem z przymusu ceprówą z Warszawy(50), że Gorce kocham ponad wszystko, bo jak był malutki to przeszlismy je całe, z przerwami na schroniska,I nikt go do tebo nie zmuszał. Poznał przyrodę, zasady poruszania sie po górach, zeszlismy całe Tatry polskie i Słowackie, jak rozpoznac prognozy pogody itd....I zachował ten zdrowy rozsądek (21 prawie lat ) do dziś , a przy tym miłość do gór. .....No cóż, edukację trzeba zaczynac od dzieciństwa, ale to już sprawa rodziców. A nawiasem mówiąc chyba z pół zycia spędziłam w Gorcach. Pozdrawiam
Darek65 2015-12-28 23:06:01
Kochani ! Może i jestem cepr z Krakowa, ale po Tatrach łażę od dziecka ( dali bozia już 50 wiosen ), żaden zakaz czy zamykanie szlaku nie pomoże. Chodźcie z dziećmi, nauczajcie, dajcie nabrać doświadczenia - zdrowego rozsądku i doświadczenia nic nie zastąpi ! Weź dzieciaka i idź z nim na Turbacz - zimą, kilka godzin w jedna stronę w dobrą pogodę, niech wie, że siły na powrót należy zachować, że w plecaku woda, czekolada, buła z kiełbachą jest bardziej przydatna niż tablet z najnowszą grą. Pokaż, że jak się ktoś na nartach przewróci i chwilę leży do podjeżdżasz i pytasz czy nie potrzebuje pomocy. Tak było dawniej i działało, będzie mniej wypadków i debili którzy będą wzywać TOPR bo się im piwo w reklamówce na Zawracie kończy, czy że zapomnieli butów na wibramie idąc w Boże Narodzenie do Morskiego Oka ( nawet na Wielkanoc bym adidasków nie założył ). A jak taki dzieciak dorośnie, pójdzie z dziewczyną czy kumplem w góry, to na pewno zaplanuje czas, sprawdzi pogodę i weźmie co potrzeba. Teraz jestem po drugiej operacji serca i brakuje mi najbardziej gór, tego zmęczenia, tych widoków, zapachu, nocnego nieba usianego gwiazdami ale to jeszcze wróci, ja tam jeszcze wróce ( jak będę pewien, że nie narobię dziadostwa tm co by po mnie szli ). Pozdrawiam wszystkich ludzi kochających góry a zwłaszcza tych co ratują innych.
Mic 2015-12-24 10:19:07
Ciężko się czasami na sercu robi jak widzisz kogoś dymającego na Wołowiec z dziabami do wspinaczki lodowej, w rakach do Murowańca w śniegu do pół łydki albo żlebem na Zawrat powiązanych liną co 5 m…
chrupiel 2015-12-23 23:12:34
Mic@- w pełni się zgadzam, dodam jeszcze mz, że w u nas rodzi się powiedzmy nowobogadzkie trendy, taka jak na stokach narciarskich w zakresie strojów, nart, desek z najwyższej półki, ale o małej umiejętności w zjeździe. Sam lubię połazić po górach nawet w tych najkrótszych dniach, Posłużę się przykładem, aby wejść powiedzmy na Kozi Wierch ze schroniska 5 wychodzę o 5-6 rano i 5-6 godzin wchodzenia (z podziwianiem ), mały rekonesans na szczycie, obowiązkowe fofki, posiłek i zejście, kiedy jestem w połowie drogi i myślę już o prysznicu i piwie :) po drodze spotykam drapiących się w góre takich jak ja, ale mających niby przewage bo idą już po wydeptanych śladach i niektórzy to pewnie przyszli klienci TOPR- u, tacy jak w artykule,...kto był w schronisku to wie o której jeszcze docierkaja...
Mic 2015-12-23 21:20:41
A konkretnie to, w którym miejscu? Poza tym nie są to moje argumenty, tylko powszechna w środowisku opinia w temacie.
sp 2015-12-23 16:52:36
Mic - sam sie zgubiles w swoich nie logicznych argumentach. Dziekuje za dyskusje.
Mic 2015-12-23 15:19:05
Nie, Słowacy nie dbają o przyrodę (co mieliby chronić zimą?) oni już po prostu nie mają jak usprawiedliwiać swoich nie najmądrzejszych pomysłów z 1980 r. Jeżeli by TANAPowi i TPNowi naprawdę zależało na ochronie przyrody, to wystarczy zamknąć schroniska – w tak małych górach nie są one potrzebne, a ściągają rzeszę ludzi, którzy chcą sobie tam po prostu zjeść kiełbaskę i wypić piwo, a góry obchodzą ich o tyle, że mogą się znajomym na FB pochwalić. Ale tu dochodzimy do kwestii finansowych – ktoś na tych schroniskach ciężką forsę zarabia…
sp 2015-12-23 15:03:55
Jezeli Slowacy dbaja o przyrode, dlaczego my ta sprawe ignorujemy ?
Mic 2015-12-23 14:58:43
Należy tez zwrócić uwagę, że nie o budżet TOPR tu chodzi. Naczelnik TOPR podaje, że koszty akcji ratunkowych nie są aż tak bardzo istotne i, jak sam wyjaśnia, nie ma dużego znaczenia czy TOPR w ciągu roku nie ratował by nikogo, czy – tak jak obecnie – ok. 600 osób rocznie, po prostu dominujące są koszty otrzymania gotowości bojowej. Moim zdaniem kluczowe jest wyeliminowanie osób, które w zimie w górach znaleźć się nie powinny i temu mogłoby służyć wystawianie rachunków za takie działania jak ostatnio na Koziej Przełęczy. Jeżeli zamykać szlaki w zimie, to idąc tym tokiem rozumowania – należy zamknąć Zakopiankę – bo tam są wypadki śmiertelne. Jeżeli przyjąć zaś tok rozumowania, że po Zakopiance ludzie jeżdżą, bo muszą, to również w góry w zimie ludzie chodzą, bo muszą – jest to konieczne dla realizacji potrzeb wyższego rzędu, oczywiście nie niezbędnych do przeżycia, ale jeżdżenie po Zakopiance też nie jest niezbędne do przeżycia. Tylko, że w życiu chodzi o coś więcej niż przeżycie.
Mic 2015-12-23 12:58:58
Ponieważ zakazami niczego się nie załatwi i ucierpią na tym osoby chcące uprawiać zimową turystykę, które są do tego przygotowane i które na przykład chcą zdobyć doświadczenie przed wyjazdem w Alpy. Nie powinno być odpowiedzialności zbiorowej za zachowania kilku dyletantów. Lepszym rozwiązaniem byłoby przykładne ukaranie, jak np. w przypadku tych gości, którzy mieli cały sprzęt do asekuracji, a i tak TOPR ich sprowadzał z Koziej Przełęczy. Zapłacili by raz i drugi za koszty akcji, to wtedy może więcej osób zastanowiłoby się przed takimi działaniami. A tak – co? Pójdziemy sobie, mamy komórkę, najwyżej nas ściągną. Zwracam również uwagę, że Słowacy zamykanie szlaków tłumaczą względami ochrony przyrody, a nie bezpieczeństwa ludzi – wystarczy sobie wygooglować pierwsze lepsze zdjęcie z tablicą informacyjną TANAP – na każdej jest napisane w jakim celu szlaki są zamknięte.
sp 2015-12-23 10:46:34
Mic - zamykanie szlakow to jest "bledna droga", wytlumacz.
Mic 2015-12-23 08:26:46
Paradoksalnie największym problemem są telefony komórkowe. Dają one złudne poczucie bezpieczeństwa, że w razie czego w każdej chwili można zadzwonić i nas uratują. W erze przedkomórkowej nie chodziło tylu nieprzygotowanych ludzi po górach. Ostatnio TOPR zgarniał gości z kompletem sprzętu z Koziej Przełęczy – nie wiedzieli jak użyć tego, co posiadają. Nie wiem też dlaczego nasz TOPR tak wzdryga się przed odpłatnością za akcje ratownicze. Słowacy, Włosi, Francuzi, Austriacy, Szwajcarzy – wszyscy oni wprowadzili odpłatność i myślę, że jest to dobry element odstraszający dla dyletantów. Zamykanie szlaków to błędna droga. Komunistyczny relikt z 1980 r. na Słowacji pozostał tylko dlatego, że instytucje typu TANAP, TPN, czy PZA mentalnie nadal tkwią w czasach słusznie minionych.
sp 2015-12-23 08:19:41
Jezdrzenie samochodem jest codzienna koniecznoscia !!
Góral z Trójmiasta 2015-12-22 23:54:25
@sp

Zacznij od tego że należy zakazać jeżdżenia samochodem, bo LPR codziennie lata do ofiar wypadków.
A już najlepiej w ogóle zakazać życia, bo ono nieuchronnie prowadzi do śmierci.
sp 2015-12-22 19:57:26
Dopuki szlaki w zimie beda otwarte, turysci beda chodzic. Turysci beda codzic, beda wypadki, beda wypadki, potrzebne beda akcje ratownicze. Czy przypadkiem ktos wie ile wynosza koszta na godzine uzycie helikoptera i 4-ro osobowej zalogi ?
 • PRACA | dam
  Praca Demontaż Pojazdów - 100-200zł/dzień - Raba Wyżna
  Tel.: 602177556
  E-mail: urbaniak.automotive@gmail.com
  WWW: http://auto-hol.rabawyzna.pl/
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA uzbrojona, 65 arów - szer. 32m - Skrzypne Górne. 508 007 181, 519 563 588.
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza/kucharkę, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia, posiłki pracownicze.
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  RENAULT Megane 2009. 1.4 TCE 130KM. Przebieg 138000km
  Tel.: 603978976, 602104910
 • PRACA | dam
  UWAGA PRACA! Fakturzysta / Fakturzystka 1 dzień w tygodniu. Niedziela na popołudnia. Wymagane doświadczenie w obsłudze komputera. Mile widziana znajomość programu OPTIMA. Atrakcyjne wynagrodzenie. Praca w Jabłonce. Tel 608-529-511.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zamieść darmowe ogłoszenie na NIERUCHOMOSCI=DOMY.PL Zapraszamy
  E-mail: portal@nieruchomosci-domy.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni RECEPCJONISTKĘ. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • POŻYCZKI
  HIT NA PODHALU! POŻYCZKA DO 25 000 ZŁ. MASZ ZALEGŁOŚCI W BAZACH IDEALNY PRODUKT DLA CIEBIE, zła historia kredytowa nie jest istotna, JEŚLI MASZ GWARANTA. Zadzwoń do doradcy 18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  PRZEDSIĘBIORCA POSZUKUJE W ZAKOPANEM LOKALU DO WYNAJĘCIA o pow. 60-200mkw na działalność gastronomiczną w promieniu 1 km od Krupówek. Tel. 606 112 110, 518 715 640
 • PRACA | dam
  Pensjonat na ul.Króle (Zakopane) szuka osoby do sprzątania pokoi (30h,całorocznie). Tel.
  Tel.: 781111769
 • PRACA | dam
  Szukam energicznej i pracowitej osoby do pracy przy produkcji serów, po ok 9h dziennie
  Tel.: 880810472
  Inne: 182658281
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK. Witam oferuje usługi hydrauliczne wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania: Wymiana instalacji co. Wykonywanie instalacji co. Usuwanie awarii Montaże i naprawy instalacji wod-kan. Montaż i wymiany urządzeń sanitarnych Montaż piecy.
  Tel.: 788516032
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • KOMUNIKATY
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom Ostatniego Pożegnania Ś.P. Anny Pajerskiej w kościółku św. Anny, dnia 8 stycznia 2020 roku. Rodzina.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ do Zakładu Transportu Odpadów, praca stała, na pełen etat. nr tel. 18 20 25 633, e-mail:
  E-mail: tesko@tesko.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ kategorii D
  Tel.: 606 286 379
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność -
  Tel.: 601 544 244
 • USŁUGI | budowlane
  Wykonam Posadzki Maszynowe z Mixokreta
  Tel.: 573035958
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Lokal 38m2 do wynajęcia w centrum Poronina.Lokal na parterze,wejście bezpośrednio od ulicy.
  Tel.: 886867989
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do WYNAJĘCIA, DŁUGOTERMINOWO DOMU w Zakopanem lub jego części pod działalność cateringową z możliwością kupna w przyszłości.
  Tel.: 506 099 671
  E-mail: zielaga@gmail.com
 • PRACA | dam
  Roznoszenie ULOTEK Zakopane. Atrakcyjne wynagrodzenie
  Tel.: 606 286 379
 • PRACA | dam
  Poszukuję kucharza do pracy w nowej restauracji w Bukowinie. Wynagrodzenie procent od utargu
  Tel.: 508266085
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Ratownika Na Basen w ośrodku w Bukowinie Tatrzańskiej. Dobra Stawka, Wyżywienie. Praca Od Zaraz.
  Tel.: 601508758
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię P.Kelnerkę / Kelnera do pracy w karczmie-praca na okres ferii zimowych (sezonu) Dzwońcie wesprzyj swoją pracą nasz fajny zespół:) !
  Tel.: 602611999
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY NA STANOWISKO KELNERKA lub POMOC KELNERSKA. Na stałe lub na sezon, z możliwością zamieszkania. Wynagrodzenie 3500 do 5400 brutto. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Szymoszkowa poszukuje pizzera na sezon zimowy. Więcej informacji pod numerem telefonu : 693-319-707
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY NA STANOWISKO OBIERAK-ZMYWAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-01-18 22:03 Zdjęcia i krótki film z dzisiejszej akcji pod Rysami (WIDEO) 2020-01-18 21:00 Światowy Dzień Śniegu pod Giewontem 2020-01-18 20:00 Szklane i niebezpieczne Tatry. Tak było dziś w rejonie Giewontu (WIDEO, ZDJĘCIA) 2020-01-18 19:55 Starcie gigantów 2020-01-18 19:00 Smog w Grywałdzie 4 2020-01-18 18:12 Dawid Kubacki zwycięża w Titisee Neustadt 2020-01-18 18:00 Kozice skubią sobie trawkę, jakby to była jesień (WIDEO) 2020-01-18 17:18 Śmiertelne żniwo pięknej pogody (WIDEO) 2 2020-01-18 17:00 Szpital z własną elektrownią i smogiem u stóp 2020-01-18 16:00 Zlikwidować Budżet Obywatelski? 1 2020-01-18 14:19 Znów śmierć w Tatrach (WIDEO) 3 2020-01-18 13:45 Do Szczawnicy na narty 2020-01-18 13:28 Himalaje - próba charakterów 2020-01-18 13:00 W kolejce do kolejki 2 2020-01-18 11:12 Śmierć pod Rysami. Nie żyje 34-latek z powiatu bielskiego 8 2020-01-18 11:00 Dziś w Tatrach słonecznie i groźnie (WIDEO, ZDJĘCIA) 2020-01-18 11:00 Rusza Gorce Ultra-Trail Winter 2020-01-18 10:14 Dwa wypadki w rejonie Rysów 1 2020-01-18 09:31 Trening z Przemysławem Odrobnym na nowotarskim Rynku 2020-01-18 08:00 Milion tu, milion tam 2020-01-17 21:19 Mgła na lotnisku nie odpuszcza, loty przekierowane 2 2020-01-17 21:14 Senior w zawieszeniu 2 2020-01-17 20:11 Krwisty zachód słońca 1 2020-01-17 19:44 Chyżniańskie opowieści 2020-01-17 19:00 Solarisem po mieście - przetarg rozstrzygnięty 2 2020-01-17 18:38 Milion na ciepło 1 2020-01-17 18:00 Sprzedam szkołę 10 2020-01-17 17:05 Pomóż ratować w Tatrach. Wesprzyj TOPR 2020-01-17 17:03 Zderzenie przy przejeździe kolejowym 12 2020-01-17 16:47 Byle do wiosny 2 2020-01-17 16:27 WILCZYŃSKI W SENSIE ŚCISŁYM 1 2020-01-17 16:22 Więcej gości pod Giewontem 1 2020-01-17 16:12 Wójt solo 2020-01-17 15:40 Rdzawka-Klikuszowa: Korek nasz powszedni 1 2020-01-17 15:25 Licytują dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020-01-17 14:55 Korek między Białym Dunajcem a Poroninem 2020-01-17 14:22 Popularne lodowiska w Zakopanem 2020-01-17 14:14 Kolejny (bez)pański pies 2 2020-01-17 14:00 Eleni na Harendzie 2020-01-17 13:37 Pod Krokwią turystów nie brakuje 2020-01-17 13:34 Ten pies biega po Czajkach 2020-01-17 13:24 Podziękowania dla strażaków za akcję w czasie burzy pod Giewontem 2 2020-01-17 13:23 „Zimę w Mieście” czas zacząć 2020-01-17 13:08 Tłumy na noworocznym otwarciu 2020-01-17 13:00 Małopolski Konkurs Kolęd w nowotarskim ratuszu 2020-01-17 12:37 Spory ruch na zakopiance 2020-01-17 12:14 Wyślijcie nam zdjęcia ze swojej studniówki 2020-01-17 11:06 Herb jak nowy, logo też 4 2020-01-17 10:31 Mgła paraliżuje lotnisko w Balicach 2020-01-17 09:58 Kominy dymią, poranek w smogu (WIDEO) 10
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-01-18 23:36 1. Ta babuszka zawsze szła ta sama drogą . Zawsze przez pasy i jak ją mijam to sobie tak czasami myślałam ma siłę chodzić codziennie a my wozimy te dupska samochodami. . . Monia pomysl co piszesz bo napewno się zdazy ze nawet nie popatrzysz a idziesz....!!!!!! 2020-01-18 22:45 2. Palą butelkami po napojach i śmieciami ale pobożni na całego. W Zakopanem tragedia smród całą dobę. 2020-01-18 22:15 3. tak jakby polski węgiel (ten po 1000zł za tonę) spalał się bez dymu - ktoś tu jest chory 2020-01-18 21:59 4. Jest rozwiązanie. Nie rozbudowywać szkoły w Dursztynie. Dzieci stamtąd dowozić do Krempach. Gmina mniej więcej wyszłaby chyba na swoje... 2020-01-18 20:48 5. rozumiem, że za złamanie zakazu mieliby zapłacić ci, co zginęli..? ile zakazów łamiemy my wszyscy na codzień? choćby w ruchu drogowym? wybacz gościu, twoje rozwiązanie ma się jak...teoria do praktyki. ...że tak wyjątkowo kulturalnie potraktuję twoje wypciny... 2020-01-18 20:24 6. Pewnie też tym Ruskim węglem palą. 2020-01-18 20:12 7. Ja tam nie włączam się do ruchu bo jakby nie daj Boże cokolwiek się stało to winnych skonstruowania niebezpiecznego skrzyżowania nie będzie. 2020-01-18 19:57 8. Gratulacje! Kto następny? Czekamy do jutra na kumulację i zobaczymy kto ma co, zamiast mózgu :) brawa dla kozaków brawa! Szykujcie się janusze zdobywać jutro szczyty xD 2020-01-18 19:53 9. To niech kopcą dalej, a zdrowie już za parę lat wystawi rachunek do zapłacenia. Wtedy na wizycie u lekarza trzeba powiedzieć, że się kopciło w piecu na potęgę z głupoty i chciwości... 2020-01-18 19:44 10. No tak obywatel pies zgodnie z teorią laureatki nagrody Nobla P. Olgi Tokarczuk winien mieć przedstawicieli w Polskim parlamencie , winien mieć dowód osobisty i dysponować prawami mniejszości - od taki nie ludzki człowiek cha cha cha cha . Mamy coraz to lepszych laureatów nagród Nobla ( czytaj nagrody Hopla- dyrdum fiksum ) Ps . Niech zainteresowani zapytają psa o personalia - pozdrawiam
2020-01-13 13:25 1. Napisz coś więcej na temat kościółka na Harendzie.Kiedy jest datowane powstanie tej niewielkiej świątyni, i jak się tam dostać 2020-01-07 10:33 2. Niesamowite wrażenia i bardzo dobre przesłanie z elementami karnawałowymi na polską nutę. Ciekawe kultywowanie tradycji i korzeni religijnych. Informatycznie mnie podobały się skonstruowane i przyozdobione szopki oraz kulturalna organizacja orszaku. Świetne odczucie mądrości i sensu wiary w Boga i dobro jakie on niesie - na chwałę Jezusa. Śliczny jest również w zakopanym drewniany kościółek z małym Jezuskiem koło Giewontu i Doliny Kościeliska. 2020-01-07 00:57 3. Nie jest najstarszy w Zakopanem. Tylko na Harendzie!!! 2020-01-01 14:59 4. Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo! Oby zawsze sie udało . Zaba z tłumem to niebezpieczna sprawa. dobrze ze miałem snieg na dachu, poniewaz inwacja trwała do 1 30 rano..mieszkancy rowni wiedza o co mi chodzi bo kurski z dorula w kordonie to inny swiat szczesliwego 2019-12-30 22:09 5. Naprawdę miło by się te zdjęcia oglądało gdyby była możliwość zobaczenia ich na pełnym ekranie. A tak to mamy od dołu "reklamy gugla" które nie dają się zamknąć, a od góry belkę z odnośnikami do różnych działów. W efekcie na fotki zostaje pół ekranu. 2019-12-29 13:44 6. Jasiu to tygodnik przyszedł do mnie, nie ja do tygodnika. Także wcale się nie chwalę, po prostu zgodziłem się udostępnić zdjęcia i opowiedzieć parę słów. Zjedz serniczka i wyjdź na spacer, bo ładna zima. 2019-12-28 21:42 7. Piękna wyprawa 2019-12-28 09:40 8. Ten pożar to ..."samozapalenie". 2019-12-27 22:01 9. @Jaś I co z tego? Nie chwalą się to ich sprawa. A ja sobie chętnie oglądam fotki z takiej wyprawy. 2019-12-27 12:46 10. znam ludzi co na motorach w lipcu i sierpniu przejechali 15 tyś.kilometrów przez Gruzję Armenię i tak się nie chwalą.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka