Reklama

2015-12-03 20:50:28

Moja Jedyna Miłość!

Reklama

Moja ty kochana, moja ty jedyna, najwspanialsza, smukła, choć nie zawsze lekka. Miłości mego życia, dziś Tobie poświęcę wpis. Tak Szanowni Państwo, będzie o wielkim uczuciu, a więc będzie tkliwie i żarliwie, bo co tu kryć- uparcie i skrycie, och Sztango - kocham Cię nad życie! Mówiąc wprost, to, co lubię najbardziej na świecie to wyciskanie sztangi leżąc. Czyli klata – biceps – klata!

Mój „romans” z żelazną damą zaczął się dawno temu. Jako nastolatka, w ramach rehabilitacji chodziłam na basen, z czego, mówiąc eufemistycznie, nie bardzo byłam zadowolona. Ze względu na swoją niepełnosprawność od dziecka zawsze gdzieś mnie ciągano, a to na gimnastykę, a to na konie, a mama od drugiego tygodnia życia ćwiczyła mnie metodą Vojty. Ani chwili spokoju. Niestety, każdy kto miał kiedykolwiek rehabilitację, wie jak strasznie jest to nudne i żmudne. W ramach dojrzewania, zaczęłam się więc buntować. Wtedy właśnie uradzono, że pójdę na basen. Wiadomo, woda, relaks i te sprawy. Jasne! To dopiero była męka. Kiedy jęki i stęki nie pomagały, uciekałam w chorobę. Ciężką. Notorycznie miałam wysoką gorączka, czyli 36,9 - co moim zdaniem absolutnie wykluczało mnie z moczenia się w wodzie.

Znowu więc była narada, a po niej porada mądrego trenera pływania, sprowadzająca się do stwierdzenia, że skoro mała rzuca się jak ryba bez wody, trzeba postawić na w inny żywioł. Siłownia, czyli gleba, klata – biceps - klata, to powinno raz na zawsze rozwiązać sprawę. Ale nie u Olusi, czternastoletniej wtedy królewny Fochny. „Ciągle to samo, ciągle tak samo, i jeszcze …niech to szlag! 20 powtórzeń po trzy serie! Nawet Schwarzenegger po latach wysiadł!„- mamrotałam przybita, przysiadając od czasu do czasu na ławce (zdjęcie obiektu obok). W końcu w akcie rozpaczy położyłam się na niej, a że nad nią wisiała sztanga, machnęłam nią, od tak -10 razy. „Fajne!”- pomyślałam i od razu zaczęłam machać z większą werwą i entuzjazmem. Jan Wegiera, wielokrotny mistrz Polski i świata , w tej dziedzinie sportu oraz szef siłowni natychmiast zapiał z zachwytu. „ Ma dziewczyna dryg!”- oznajmił i tak zaczęło się moje trenowanie.

Lekko nie było, bo co rusz na sztangę wjeżdżały kolejne krążki, szybko jednak na mistrzostwach Polski posypały się ich zacne odpowiedniki, w złotych i srebrnych barwach. Były też rekordy, w tym ten najświeższy, z listopada. 86 kg na klatę.

Mam 23 lata, kończę właśnie karierę juniorki, stąd mój sentymentalny wywód. Ale spokojnie, zamierzam trenować dalej, moja pasja bowiem uskrzydla mnie. Dodaje mi pewności siebie i sprawia, że czuję się w czymś naprawdę dobra. Uczy też pokory. Nie zawsze przecież stajemy na podium, a jeśli nawet, to bez  gwarancji, że uda nam się zagrzać tam miejsce. Zawsze jednak warto próbować. Walczyć. Szukać czegoś nowego. Nigdy nie dajcie sobie wmówić, i co ważne, nigdy sami sobie nie wmawiajcie tego, że „nie pasujecie” do czegoś, że ta czy inna rzecz, ta czy inna aktywność „nie jest dla was”.

Gdyby ktoś kilkanaście lat temu powiedział mi, że będę mistrzynią w jakiejś dziedzinie sportu, , puknęłabym się w głowę. A jednak, moja zrodzona w bólach pasja, stała się najwspanialszą rzeczą w moim życiu.

 

P.S. Dziś jest Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością – z tej okazji życzę Wszystkim (także Wam, zdrowym) dużo radości, szczęścia i spełnienia marzeń :)

 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Aleksandra Zielińska 2015-12-08 16:30:22
@Fibi, "a ja myślałam, że Ola się zakochała" - czyli cel został osiągnięty :) Dokładnie taki efekt chciałam uzyskać :) Dziękuję za miłe słowa! Pozdrawiam :)
Fibi 2015-12-05 23:18:30
A ja myślałam ,że Ola się zakochała :)
Ale jak już zamienisz tą sztangę na męża, to jak go dociśniesz jak tą sztangę, oj biedny będzie :))) Jak to jest, wyciskane w leżeniu :)
Ps
Wiesz Ola,bardzo lubię Twoje wpisy, są takie optymistyczne i dają powera...
Buziaczki i miłego...
Aleksandra Zielińska 2015-12-05 18:37:55
@majachogori Raczej nie, góry, wspinaczka - to nie moja bajka :D Czasem się śmieję, że z wielu rzeczy, których nie mogę robić z powodu niepełnosprawności, zupełnie nie brakuje mi chodzenia po górach! Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam :)
majachogori 2015-12-05 17:57:16
Podziwiam samozaparcie, dyscyplinę, sportowe sukcesy i piękną sylwetkę. Jesteś wspaniałą dziewczyną. Nie ma jak silna klata, wytrzymałe ręce, zdrowy styl życia. Może w przyszłości zdobędziesz jakąś wielką górę, np. Mount Everest, Kilimandżaro, albo któryś z biegunów Ziemi, kto wie? Tyle się mówi o komórkach macierzystych, naukowcy nie ustają w badaniach. Życzę Ci powodzenia, wytrwałości i radości życia.
Aleksandra Zielińska 2015-12-05 17:33:24
@koniczyna, dziękuję za polecenie :) Czytałam "Weterana", który zrobił na mnie duże wrażenie, więc i po tę pozycję chętnie sięgnę :)

Dziękuję też za miłe słowa!

Pozdrawiam :)
koniczyna 2015-12-05 13:34:55
Pani Olu - byłabym zapomniała :)
Frederick Forsyth (skądinąd znany jako autor większych dzieł)
"Czysta Robota" jedenaście sensacyjnych opowiadań z zaskakującą pointą...

polecam!
w razie jakby - jestem ciekawa Pani opinii :)

Pozdrawiam
koniczyna 2015-12-04 18:54:58
Cudnie !!!
Wielkie G R A T U L A C J E, Pani Olu ! :)

normalnie - mówię Wam - taka malutka się zrobiłam, przeczytawszy ten wpis.
miejscowy turysta 2015-12-04 18:46:32
@Lara

Z męża najłatwiej wycisnąć coś leżąc :P
Lara 2015-12-03 23:59:04
Pani Olu
Bardzo budujący wpis!
Samych sukcesów w życiu i sporcie.
Z czasem sztangę można zamienić na męża, z niego tez da się wycisnąć co nieco.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY CHĘTNE DO PRACY W SKLEPIE CARREFOUR EXPRESS. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Sabały 3 w Zakopanem. Zarobki 2500 - 3500 złotych. Możliwość zakwaterowania. Kontakt pod numerem 519 718 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Firma Usługowo Transportowa MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kat:C E
  Tel.: 602 107 107
 • PRACA | dam
  Zlecę pokrycie blachą tarasu 40m2
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Restauracja w Białce Tatrzańskiej poszukuje pracowników na stanowiska: -*Szef/szefowa kuchni, *Kucharza/kucharka śniadaniowa, *Pomoc kuchenna, *Kelner/kelnerka. Mile widziane doświadczenie. Praca w systemie zmianowym Zainteresowanych prosimy o kontakt.
  Tel.: 884330126
  E-mail: marketing@aparthoteldiamond.pl
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 21-22 WRZEŚNIA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  Restauracja Regionalna w Zakopanem zatrudni KUCHARZA. 604 450 060
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • PRACA | dam
  Poszukujemy Chętnych: OSÓB DO OCHRONY w Zakopanem, centrum. System ochrony 24/48. Tel. 603 150 522. [LABORS - wpis do rejestru agencji zatrudnienia 19794 oferta zatrudnienia tymczasowego]
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  Poszukujemy Chętnych: OSÓB DO OCHRONY w Zakopanem, centrum. System ochrony 24/48. Tel. 603 150 522. [LABORS - wpis do rejestru agencji zatrudnienia 19794 oferta zatrudnienia tymczasowego]
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz PORTIERA NOCNEGO/KONSERWATORA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i doskonałe zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  Firma SKICONTROL H.Martinczak S.K.A.- Białka Tatrzańska, zatrudni INFORMATYKA. Oferujemy:umowę o pracę. Wymagania: Wykształcenie techniczne, Znajomość rozwiązań IT, język angielski. Główne obowiązki: Utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta rozumiane jako wsparcie techniczne, zapewnienie ciągłości pracy poprzez bieżące diagnozowanie i usuwanie usterek sprzętu oraz oprogramowania. Prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym:
  WWW: https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-usługi/
  Inne: oraz można się z nią zapoznać w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem.
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK Witam oferuje usługi hydrauliczne wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania: Wymiana instalacji co. Wykonywanie instalacji co. Usuwanie awarii Montaże i naprawy instalacji wod-kan. Montaż i wymiany urządzeń sanitarnych. Montaż pieców. 788516032
  Tel.: 788516033
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ, praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma zatrudni od zaraz murarzy, ciesli szalunkowych, malarzy, elektryków, dociepleniowców. Niemiecka umowa o pracę, wyjazdy samochodami firmowymi, zjazdy do kraju co 2 tygodnie, darmowe zakwaterowanie. Wyjazd w każdą niedzielę. Brygady z Podhala. Tel. 722240044 Conexio KRAZ 11035
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Katowice
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl- praca w systemie zmianowym bez nocy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • PRACA | dam
  MŁODA DYSPOZYCYJNA OSOBA DO PRACY W PAPUGARNI W ZAKOPANEM -
  Tel.: 884 883 331
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma budowlana poszukuje fachowców: murarzy, cieśli, malarzy-tapeciarzy, elektryków, dociepleniowców. Praca w brygadach z Podhala. Darmowe zakwaterowanie, samochody służbowe, zjazdy do kraju co 2 tygodnie. Zadzwoń Conexio tel. 722240044 www.conexio.pl
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam połówki płazy 502610248
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracowników do dociepleń i robót ogólnobudowlanych.
  Tel.: 500160574
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-09-15 07:10 Dawniej melodii czar 2019-09-14 22:48 Ukradli proboszcza i kościelnego 2019-09-14 22:42 Wielki finał Muzyki na Szczytach 2019-09-14 22:09 Skoczna rywalizacja 2019-09-14 21:00 Poronin też pod krzyżem 2019-09-14 21:00 Góralskie Chicago (WIDEO) 2019-09-14 20:00 Auto na przejściu dla pieszych 9 2019-09-14 19:00 Zakopane pod krzyżem 8 2019-09-14 18:00 Przyszłoroczny budżet pełen niewiadomych - czekają nas podwyżki? 2 2019-09-14 17:00 Popłyńcie z nami w rejs Batorym (WIDEO) 2019-09-14 15:30 Święto szybowania (WIDEO) 2019-09-14 14:36 Piękny dzień w Tatrach 2019-09-14 14:07 Wypadek na zakopiance 1 2019-09-14 14:00 Mieszkanie Plus obietnice 1 2019-09-14 12:35 To już tatrzański obyczaj – każdy parkuje na zakazie 5 2019-09-14 12:30 Góra śmieci w centrum Stolicy Podhala 4 2019-09-14 12:00 Kredyt gotówkowy dla emerytów 2019-09-14 11:00 Robienie kilimów ma w sercu 1 2019-09-14 09:29 Burza może być niebezpieczna nawet w środku lasu 2 2019-09-14 07:56 Lekcje z widokiem na Tatry 4 2019-09-13 21:40 Piknik Integracyjny z patronem spoglądającym z góry 2019-09-13 20:22 Remont chodnika na Kasprowicza. Jak przejść na drugą stronę? 3 2019-09-13 19:32 Asia porusza każdego i każdy chce uratować ją przed amputacją 2019-09-13 19:22 W sobotę II Zlot Zabytkowych Szybowców w Czarnej Górze 2019-09-13 19:13 A tu znowu jest śmietnisko 3 2019-09-13 19:09 Józef Piłsudski w Zakopanem. Promocja książki Lesława Dalla 1 2019-09-13 18:05 Gmina z autobusem 2019-09-13 16:48 Przygotowania do sobotniej mszy i drogi krzyżowej na Równi Krupowej 25 2019-09-13 15:32 Bajkowy poranek w Tatrach. Nadchodzi krótkie załamanie pogody (ZDJĘCIA, WIDEO) 2019-09-13 14:15 Utrudnienia przy nowotarskim dworcu autobusowym 2019-09-13 12:59 Minister sypnęła kasą 2 2019-09-13 11:47 Miasto budzi się w cieniu komina 9 2019-09-13 10:36 Na prośbę pasażerów i po naszej interwencji - wróci pociąg o 22.30 1 2019-09-13 09:00 Kolonoskopia ratuje życie! 2019-09-13 08:25 Remont na Giewoncie (WIDEO) 2 2019-09-13 08:04 Zaginiony odnaleziony na Orlej Perci 2019-09-13 08:01 Pływająca ambasada przybija pod Giewont 2019-09-12 21:58 58-latek wczoraj wyszedł w Tatry. Do tej pory nie wrócił 2019-09-12 21:41 Zdrój na włościach 2 2019-09-12 21:05 Polski paralotniarz wylądował na drzewie. Pomagali mu ratownicy 3 2019-09-12 20:30 Pięknie jak w Gorcach 2019-09-12 19:40 Budżet podzielony 3 2019-09-12 18:34 Nowoczesny wóz strażacki za milion złotych stoi bezczynnie w garażu 1 2019-09-12 17:22 Mamy babie lato. Załamanie pogody dopiero w środę 2019-09-12 16:11 Kierowcy, który wjechał w płot grozi 500 złotych mandatu 5 2019-09-12 15:00 Kolejna fala oszustów na wnuczka 2 2019-09-12 14:55 Po przerwie robotnicy pojawili się na budowie galerii handlowej 1 2019-09-12 13:31 Turysta uderzony kamieniem na Rysach 1 2019-09-12 12:44 Miał 3.3 promila alkoholu. Kierował autem w centrum Zakopanego 4 2019-09-12 11:45 Polska pod krzyżem na Równi Krupowej 24
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-09-12 08:22 1. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 2. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 3. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 4. piękne 2019-08-25 20:39 5. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 6. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 7. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 8. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 9. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 10. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP