Reklama

2019-07-08 20:22:57

Krościenko n.D

Ośrodek widmo

Reklama

Jeden z największych ośrodków wczasowych w Krościenku niszczeje. Czy niebawem zmieni się w filię dla studentów AGH a może dom starców - czas pokaże.

Kiedy w 2012 roku Ośrodek Wczasowy "Trzy Korony" zakończył działalność, mieszkańcy Krościenka myśleli, że szybko znajdzie nowego nabywcę. Tymczasem dwa lata później na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych "Kraków" pojawił się anons z ofertą sprzedaży. Pierwsze ogłoszenie nie przyniosło efektu, podobnie było z kolejnymi, choć cena wyjściowa 6 milionów złotych z każdym kolejnym przetargiem malała.

Mimo że budynek na 190 miejsc noclegowych, z kawiarenką, salą szkoleniowo-konferencyjną, nie jest własnością gminy Krościenko, w jego sprzedaż po objęciu stanowiska wójta zaangażował się Jan Dyda. Początkowo włodarz gminy do zakupu nieruchomości namawiał Andrzeja Mańkowskiego. Przedsiębiorca inwestujący w uzdrowiskową część Szczawnicy nie był jednak zainteresowany kupnem obiektu w sąsiedniej miejscowości. Na propozycję nie przystał także Józef Dziubasik, twórca narciarskiej potęgi w Białce Tatrzańskiej. Po kolejnych nieudanych próbach znalezienia inwestora na jednej z sesji Jan Dyda wspominał o tym, że poszukuje biznesmenów w Katarze i wysłał maila do ambasady.

W czerwcu włodarz gminy kolejny raz spotkał się z prezesem Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych "Kraków". Głównym tematem była przyszłość "Trzech Koron". - Ostatecznie decyzję co dalej z tym obiektem podejmie pan marszałek - mówi tuż po spotkaniu wójt Jan Dyda. - Propozycji jest kilka. Może powstać spółka. Jeśli PUHiT weźmie pożyczkę w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i postawi na remont, będzie mógł tak jak dawniej działać. Nie można również zupełnie wykluczyć ponownej próby sprzedaży ośrodka. Temat jest na tapecie, chcemy go zakończyć nie tylko rozmowami, ale również efektami - podkreśla.

Na ostatniej sesji wójt gminy wrócił do tematu zagospodarowania "Trzech Koron". -Z tego co wiem są dwie opcje, czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie by ewentualnie zwrócić się do wojewody o pozyskanie środków jako partnerzy. Pierwsza wersja to utworzenie filii AGH dla swoich studentów, a druga forma, która mnie troszkę przeraża - dom starców. Jesteśmy za tą pierwszą wersją, druga to ostateczność. Zobaczymy jaka niebawem będzie decyzja pana marszałka, AGH oraz wspólników - zaznaczył Jan Dyda. 

*

Przypomnijmy, w sierpniu 2012 roku minister skarbu państwa przekazał samorządowi województwa małopolskiego Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich i Turystycznych w Krakowie. Oznacza to, że województwo stało się jedynym właścicielem spółki o kapitale zakładowym wynoszącym 14 mln zł. Spółka stała się wówczas użytkownikiem wieczystym nieruchomości położonych w Krakowie, Łuczycach, Zakopanem i w Krościenku. Większość nieruchomości została sprzedana - Ośrodek Wczasowy "Trzy Korony" w Krościenku pozostał bez nowego nabywcy.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pluto 2019-07-11 13:38:13
To otwórzcie ten biznes. Tylko nie zapomnijcie o wybudowaniu dużej kaplicy i etacie dla kilku kapelanów oraz sióstr z odpowiednimi pomieszczeniami dla tego "personelu". Przydałoby się również kolumbarium bo może dojść do sytuacji, że nie będzie rodziny po odbiór, bo o spadek i emeryturę zatroszczy się wspomniany personel.
Spokojnie 2019-07-11 10:36:32
Zaraz się okaże, że lepiej będzie jak zostanie tak jak jest, bo nie ma komu robić. Bzdura. Jest dużo osób, które te delicje zagraniczne albo codzienne dojazdy do Nowego Targu albo Sącza chętnie zamienią na pracę na miejscu. I akurat w NT czy NS wiele lepiej nie płacą. A o życiu za granicą nie musisz mi pisać bo znam je dobrze. Zarabiasz duże pieniądze, ale jak jesteś daleko od Polaków. A odłożysz dobrze tylko jak żyjesz skromnie. Bo jak chcesz mieć samochód, mieszkanie w przyzwoitej dzielnicy (bez 4 współlokatorów), spełniać małe zachcianki, na dobrym poziomie utrzymywać rodzinę w kraju, to cudów nie uzbierasz. Natomiast Ci którzy uzbierali trochę grosza, też w pewnym momencie mówią dosyć i wolą wrócić do domu żeby pożyć wśród swoich. A osobę która pracowała zagranicą nie przeraża żadna praca w Polsce.
słychać 2019-07-11 09:30:20
Krościenko przekaże to kurii z Tarnowa, oni tak lubią.
sie żyje 2019-07-11 08:40:59
Do piszącego do@siostra. Za dożo tego może. Mieszkam i pracuję za granicą i nie szczypię się o każde Euro, jedynie co mi brakuje to rodziny i broń Boże żebym na swojej drodze spotkał Polaka katolika.

Natomiast żeby tacy jak ty nie doprowadzili do 5G w Krościenku lub nawet więcej G, to może mógłby powstać Odział Opieki Paliatywno-Hospicyjnej nowotarskiego szpitala. Tylko widzę podobnie jak @siostra problem z naporem personelu za te pieniądze. Teraz w Polsce z każdego dziada zrobił się pan i nie ma komu starym doopy wycierać.
Do @siostra 2019-07-11 00:27:57
Może ktoś dla kogo rodzina jest ważna i nie ma ochoty jej zostawiać na 10 miesięcy w roku. Albo ktoś kto nie godzi się na rolę popychadła na zachodzie. Albo może ktoś komu się znudziło codziennie dojeżdżać do Nowego Targu albo Sącza i chciałby mieć taką samą pracę na miejscu. A może wszyscy Ci którzy chcą mieć wreszcie wybór, a nie być zmuszonym do wyjazdu.
A tak w ogóle, jak chcesz godnie żyć za granicą (nie szczypać się z każdym euro w sklepie, wynająć przyzwoite mieszkanie, utrzymać auto itp.) to cudów nie odłożysz.
siostra 2019-07-10 20:21:55
Kto będzie dźwigał tych starców za najniższą krajową. Chyba was pogięło. Ta sama robota jest lepiej płatna za granicą.
optymista 2019-07-09 19:05:50
Ja już widzę te zakochane pary spacerujące na Stajkową, albo bawiące się w piaskownicy. Ścieżka już dawno zarosła na przekaźnik.
Absurd 2019-07-09 17:05:00
Starsi ludzie spacerujący po bulwarach Dunajca przez cały rok to znacznie ciekawsza opcja dla Krościenka niż weekendowi studenci, którzy dwa razy w miesiącu zjadą na sześć godzin i tyle ich widział. Jakoś wielu miejsc pracy w takiej filii dla
Mieszkańców też sobie nie wyobrażam - dwóch portierów, jeden techniczny, może jakiś pracownik biurowy i tyle. No chyba że Dyda liczy na to, że sam będzie prowadził w tej filii zajęcia z WF-u i dlatego promuje ten durny pomysł kosztem rozsądnego przedsięwzięcia.
Wstyd 2019-07-09 13:01:14
Panie Dyda, to straszne że udziały od nowych podatków PIT (pracowników domu seniora) zasiliłyby budżet gminy. To wprost tragedia, bo jeszcze byś musiał jakoś inwestycje z tego sfinansować. Pięć lat być wójtem i się nie skalać choćby odrobiną wiedzy samorządowej to wielka sztuka. Brawo panie Dyda.
Zgoda 2019-07-09 12:41:51
Bardzo przerażająca jest opcja kilkudziesięciu etatów dla mieszkańców w wyuczonych zawodach i wpływów podatkowych z tego tytułu. Przeraża również możliwość oryginalnego rozwoju naszej miejscowości.... ale chyba tylko Faceta, który o niczym nie ma pojęcia i jest ikoną nic nierobienia.
WF 2019-07-09 12:09:15
Dyda, od razu widać że Ty jesteś zaoczny magister od fikołków i w życiu żadnego biznesu nie zrobiłeś - jak wypowiadasz takie bzdury. Taki dom seniora mógłby wreszcie ruszyć to upadłe Krościenko i uczynić z niego pierwszy w Pieninach ośrodek turystyki senioralnej oraz centrum lokalnego zatrudnienia. Wreszcie te dzieci z wyższej podhalańskiej wiedziałyby po co studiują tą rehabilitacje i pielęgniarstwo.
Hazardzista 2019-07-09 11:56:02
Jak przejmie to AGH to powstanie filia, która za dwa lata upadnie z braku naboru i wszystko będzie stało jak teraz. Zakład?
Do Dydy 2019-07-09 11:55:20
Dyda jeśli chociaż trochę masz pojęcia, logiki i dobrej woli to na kolanach powinieneś iść do tego marszałka żeby w Krościenku powstał taki dom starców. To lekko licząc 100 całorocznych etatów (lekarze, pielęgniarki, salowe, rehabilitanci, konserwatorzy, kucharze, pomoc kuchenna, pracownicy biurowi, portierzy itp.). Biorąc pod uwagę coraz bogatsze, starzejące się społeczeństwo to najlepszy biznes - stałe pewne zatrudnienie. Od razu widać że Dyda nigdy nie był w Niemczech albo krajach skandynawskich jak takie głupoty o przerażeniu opowiada.
Ps
A jakby dodatkowo zrobić przy tym domu starców pensjonat dla odwiedzających - bajka.
Mędrek 2019-07-09 11:33:38
Do pół litra. Nie, nie dadzą nam zarobić bo pracowników, obsługę i zaopatrzenie to z kosmosu pozyskają. Oczywiście, że to świetna opcja w porównaniu do tej filii. Taki dom starców byłby największym pracodawcą od Nowego Targu do Nowego Sącza. A Dyda oczywiście komplikuje i utrudnia bo nie ma za grosz logicznego myślenia. Tylko jak coś powie to uszy więdną. Tak panie Dyda, największa korzyść jest z weekendowych studentów z okolicznych miejscowości - przesiedzą kilka godzin na zajęciach i pojadą do domów. Puknij się pan w czoło.
pół litra + 2019-07-09 08:53:31
Zapomnieliście mędrki dodać, że na każdej ulicy powinno być kolumbarium. Jak już ma powstać turystyka geriatryczna w Pieninach. Tak, bogaci dadzą wam zarobić. 500+ dla starego, już to widzę
stara goralka 2019-07-09 06:26:49
obraza mnie to ze wojta przeraza perspektywa domu starcow,niestety starosc to nie jest cos co powinno przerazac,to taka sama czesc zycia jak mlodosc i dojrzałość i niestety starość jest dana nie każdemu.
jabłoń 2019-07-08 23:35:12
@jabłko. Być może nie potrwa to długo, bo bliżej starcom - emerytom do dzieci, które zamieszkują duże aglomeracje. Łatwiej o opiekę i kontakt. Tylko patrzeć jak majątki będą zmieniać właścicieli.
Pomyśl człowieku 2019-07-08 23:05:24
Zagadka dla Dydy: Czy apteki, pralnie, sklepy spożywcze, chemiczne, mieszkańcy itp. to lepiej zarobią przy całorocznym domu starców czy faworyzowanej filii AGH dla studentów?
Ten Dyda z tymi swoimi teoriami to już osiąga himalaje głupoty.
Do Dydy 2019-07-08 22:55:16
Dyda, miesiąc w domu starców kosztuje od 3000 zł do 5000 zł. Chyba lepiej żeby w Krościenku pojawiło się 100-200 starszych osób z kasą i bogatymi krewnymi, zamiast studencików którzy przyjadą w weekend na zajęcia, zrobią trochę zamieszania i pojadą do domu. Co więcej, w Krościenku chyba mieszka ciut więcej pielęgniarek, rehabilitantów, konserwatorów, sprzątaczek którzy mogliby znaleźć zatrudnienie w domu starców niż wykładowców, którzy mogliby pracować w filii uczelni. Jakby Pan Dyda tak czasem się skalał logicznym myśleniem to może by mu to nadmiernie nie zaszkodziło?
Logiczny 2019-07-08 22:36:37
To absurd, że drugą opcje pan wójt traktuje jako gorszą. Z biznesowego punktu widzenia dla Krościenka dom starców jest znacznie bardziej wartościową alternatywą. Abstrahuję od tego, że nie wiadomo co oznacza stwierdzenie filia AGH dla studentów (chodzi o filię uczelni, o letni dom studencki, o ośrodek zamiejscowy). Pewnie Dyda sam tego nie wie, tylko powtarza niezweryfikowane luźne koncepcje. W każdym razie komfortowy dom starców to nie tylko paliatywna opieka ale miejsce dla wspaniałych ludzi w jesieni ich życia, którzy będą kreowali lokalny popyt. To również ich rodziny (często bardzo zamożni ludzie) którzy będą systematycznie odwiedzać naszą miejscowość. To w końcu kilkadziesiąt miejsc całorocznej pracy dla pielęgniarek, obsługi gastronomicznej, technicznej, sprzątającej itp... A co wartościowego generuje filia uczelni albo letni dom studencki? Sezonowy albo weekendy ruch, który nie przynosi żadnych korzyści dla lokalnej społeczności. Następny razem panie Dyda jak zaczniesz coś komentować to najpierw (tak dla odmiany) pomyśl.
jabłko 2019-07-08 21:20:06
Szczawnica i Krościenko bez tego ośrodka jest domem starców. Niestety.
 • PRACA | dam
  Pensjonat zlokalizowany w okolicach Centrum Zakopanego (odległość od ul. Krupówki ok 1,5 km) - zatrudni na stałe rezydenta do przygotowywania śniadań i sprzątania pokoi. Oferujemy stawkę 18 zł netto/h i zakwaterowanie. CV wraz z danymi kontaktowymi proszę przysyłać na poniższy adres mailowy:
  E-mail: pensjonat_zakopane@o2.pl
 • PRACA | dam
  Do remontów i wykończeń: PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM MEBLE HOLENDERSKIE I BYDGOWSKIE Z LITEGO DRZEWA (meblościanka, stół owalny rozkładany z krzesłami, wypoczynek - fotele). 602 156 678
 • POŻYCZKI
  KREDYTY BANKOWE POŻYCZKI POZABANKOWE, -ODDŁUŻENIOWE, -NA OŚWIADCZENIE, -TYLKO DOWÓD OSOBISTY. T- 694 567 002.
 • POŻYCZKI
  TYLKO U NAS ODPOWIEDNIE FINANSOWANIE -DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, - DO 300 000 ZŁ. GOLD CENT FINANSE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA W CUKIERNI W NOWYM TARGU. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu w Marzasichlu.
  Tel.: 669 493 772
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY ogłasza PRZETARG NA ODDANIE W DZIERŻAWĘ nieruchomości gruntowej położonej w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego 38A przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze handlowo-usługowym od 15 października 2019 do 31 maja 2023. Szczegółowe informacje można uzyskać:
  WWW: https://bip.zakopane.eu/przetarg-na-oddanie-w-dzierzawe-nieruchomosci-gruntowej-stanowiacej-czesc-dzialki-nr-ew-513-9-obr-12-polozonej-w-zakopanem-przy-ul-chalubinskiego-38a-1
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia 3 POKOJOWE MIESZKANIE 61 m2 w Nowym Targu.
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy Targ do sprzedania 2 pokojowe mieszkanie z balkonem
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL do wynajęcia w Galerii Białczańskiej ul. Środkowa 178 Białka Tatrzańska. Powierzchnia lokalu ok. 60 m2.
  Tel.: 512874773
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ i POMOC KELNERSKĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 5800zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO DO RESTAURACJI I PENSJONATU W ZAKOPANEM, WYMAGANE PRAWO JAZDY. PEŁNE ŚWIADCZENIA. 601 84 66 59 (dzwonić w godz. 10-18)
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. KUCHARKĘ/-RZA. Praca stała, zmianowa. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY CHĘTNE DO PRACY W SKLEPIE CARREFOUR EXPRESS. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Sabały 3 w Zakopanem. Zarobki 2200 - 3500 złotych. Możliwość zakwaterowania. Kontakt pod numerem 519 718 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Firma Usługowo Transportowa MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kat:C E
  Tel.: 602 107 107
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 21-22 WRZEŚNIA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz PORTIERA NOCNEGO/KONSERWATORA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i doskonałe zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  Firma SKICONTROL H.Martinczak S.K.A.- Białka Tatrzańska, zatrudni INFORMATYKA. Oferujemy:umowę o pracę. Wymagania: Wykształcenie techniczne, Znajomość rozwiązań IT, język angielski. Główne obowiązki: Utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta rozumiane jako wsparcie techniczne, zapewnienie ciągłości pracy poprzez bieżące diagnozowanie i usuwanie usterek sprzętu oraz oprogramowania. Prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym:
  WWW: https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-usługi/
  Inne: oraz można się z nią zapoznać w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl- praca w systemie zmianowym bez nocy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma budowlana poszukuje fachowców: murarzy, cieśli, malarzy-tapeciarzy, elektryków, dociepleniowców. Praca w brygadach z Podhala. Darmowe zakwaterowanie, samochody służbowe, zjazdy do kraju co 2 tygodnie. Zadzwoń Conexio tel. 722240044 www.conexio.pl
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam połówki płazy 502610248
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-09-18 22:07 Powstaje gminny zespół 2019-09-18 20:26 Lampy świecą w kratkę 1 2019-09-18 19:34 Tak z powietrza wygląda budowa tras biegowych w Zakopanem 3 2019-09-18 18:40 Bezpośrednio do Nowego Jorku, więcej lotów do Chicago 2019-09-18 17:59 Biały miś na Krupówkach. Wasze zdjęcia sprzed lat 3 2019-09-18 17:26 Zespół "Wiyrchowianie" zaprasza na próby 2019-09-18 16:15 Plakaty z Chamonix 2019-09-18 15:55 Obóz na dobry początek - nowotarscy kadeci rozpoczęli nowy rok szkolny 2019-09-18 15:30 Spacer wśród pamiątek 1 2019-09-18 15:00 Uważajcie na tym szlaku. Zniszczone mostki (WIDEO) 1 2019-09-18 13:43 Znowu przejedziemy przez skrzyżowanie na Bystrem (WIDEO) 10 2019-09-18 13:15 Śnieg także na Giewoncie. Trudne warunki w Tatrach 2019-09-18 12:57 Bakterie E.coli w wodzie 3 2019-09-18 11:58 Kładą asfalt. Utrudnienia w ruchu 2019-09-18 11:56 Rybie wrzaski. Zapraszamy na poetyckie spotkanie na Harendzie 2019-09-18 11:42 630 tysięcy nielegalnych papierosów (WIDEO, ZDJĘCIA) 2019-09-18 10:59 Targowica z nowymi podziałami 2 2019-09-18 10:05 Ostatni koncert w starym MOK-u 2019-09-18 09:59 Gazda ze Stasikówki, bońtar z Gronia 2019-09-18 08:50 14-latka odnalazła się 2 2019-09-18 08:44 Wysoko w Tatrach sypie i wieje (WIDEO) 2019-09-18 08:00 Szukają domu 2019-09-18 08:00 Rak jelita grubego: Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-09-17 21:51 Koalicja Obywatelska przyjeżdża do miasta - niepostrzeżenie 27 2019-09-17 21:20 Kolejne sukcesy na zawodach jeździeckich 2019-09-17 20:24 Polskie zakupy w Chicago. Ile kosztuje obiad? (WIDEO) 8 2019-09-17 19:35 Tak wygląda siedziba górali w Chicago (WIDEO) 2019-09-17 19:22 Zbliżają się jesienne zebrania 2019-09-17 19:18 Rozpoczęła się budowa świateł na zakopiance 7 2019-09-17 17:29 Akcja ratowników TOPR Jaskini Wielkiej Śnieżnej ostatecznie zakończona 1 2019-09-17 16:40 Szlak wokół Tatr wyróżniony certyfikatem Polska Marka Turystyczna 1 2019-09-17 15:30 Siedemnaście stacji narciarskich i jeden karnet 12 2019-09-17 14:58 Pokaz filmu Ostatni korespondent. Oblężenie Warszawy 2019-09-17 14:41 Na samym przedzie Galica jedzie 2019-09-17 13:13 Andrzej Bargiel pod Mt. Everestem. Nie jest łatwo 2019-09-17 13:11 Młodzi rowerzyści na Równi Krupowej 2019-09-17 11:52 Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Spadnie śnieg 2019-09-17 10:31 Centrum komunikacyjne w Zakopanem coraz bliżej 9 2019-09-17 09:27 Salatyński Wierch. Piękny dwutysięcznik na dobry początek 2019-09-17 08:05 Kurierzy Tatrzańscy farbą i kredką. Konkurs dla dzieci i młodzieży 1 2019-09-16 21:50 Zmarł pan Andrzej. Przez lata robiliśmy sobie z nim zdjęcia na Krupówkach 4 2019-09-16 21:41 Taaaaka dziura na poboczu 2 2019-09-16 20:17 Widmo Brockenu nigdy się nie znudzi 2019-09-16 18:57 Uczcili policjanta, który zginął na służbie 2019-09-16 17:57 Szybowce i wiatrakowce nad Litwinką. Zobaczcie widowiskowe pokazy (WIDEO) 2019-09-16 16:42 Interwencja TP: Busy jeżdżą jak chcą 5 2019-09-16 15:54 Dwa bombowe znaleziska w Lipnicy Wielkiej 2 2019-09-16 15:44 Pożar na terenie stacji Gaspolu 1 2019-09-16 15:21 Piotr Szewczyk z Pyzówki zaśpiewał utwór Kayah (WIDEO) 2019-09-16 13:52 W środę znowu przejedziemy przez skrzyżowanie na Bystrem w Zakopanem 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-09-18 22:17 1. W krotke swiyciy, bo w krotke jest burmistrz nowo Jest z łopcji ciymnotumanoskus 500cyt plus do łapy włóż 2019-09-18 21:58 2. i co @rysie - wygarną dziadek ?,@Jo masz całkowitą racje z tym jasnogrodem to nowa elita IV RP bezideowa, bezpaństwowa wrogo nastawiona do Polski ,narodu polskiego , wartości w których jesteśmy wychowani , tradycji, patriotyzmu , wiary lecz pomimo wszystko to nasi bracia więc szanujmy ich i ich poglądy a ja wierzy w siłę modlitwy to mam nadzieje odmówić modlitwe za zbłąkane owieczki Pana 2019-09-18 21:24 3. Hej tepsiarze, czy pamiętacie jeszcze Tomasza Tywonka? Poczytajcie w Wiki. 2019-09-18 21:23 4. a Witkacy już tędy nie pójdzie.. 80 lat temu się zabił 2019-09-18 21:20 5. Jeżeli takie strumyki są problemem dla czytelnika, to mam dobrą radę dla niego. Niech nie wychodzi w góry, bo zdecydowanie go przerastają. 2019-09-18 21:02 6. Dobrze że przyjechali i sobie z ludźmi pogadali. Jedną z podstaw demokracji jest rzeczowa dyskusja bez obrzucania się błotem. @rys - piszesz " Powodzenia ciemnogrodzie w niszczeniu i sprzedawaniu Ojczyzny." Kpisz czy o drogę pytasz? Lista 10 kontrowersyjnych prywatyzacji III RP. Oto jak pozbywano się wielkiego majątku Skarbu Państwa. 10. Exbud, czyli jak Wejchert z Walterem pomnożyli majątek pod nadzorem Balcerowicza. 9. Radomska Fabryka Łączników, czyli jak szukać okazji na wyprzedażach. 8. Ciech, czyli doktor Jan kupuje polską chemię. 7. Zakłady Papiernicze w Kwidzynie, czyli zmodernizuj i sprzedaj za połowę wartości. 6. KWB Adamów, czyli jak Tusk sprzedał właścicielowi Polsatu kopalnię węgla. 5. SPEC. Ludzie z PO musieli wyprzedawać wszystko co cenne i przynosiło zyski. 4. PKP Energetyka, czyli jak sprzedać kurę znoszącą złote jaja. 3. Polskie Huty Stali, czyli jak modelowo zaniżyć ceny sprzedawanych akcji. 2. PZU, czyli prywatyzacja za którą trzeba by zapłacić wielomiliardową karę. 1. TPSA, czyli jak państwowego giganta sprzedać innemu państwowemu gigantowi. A o Kasprowym to rysie słyszałeś? 2019-09-18 20:56 7. A jak wygląda budowa kompleksu 5 skoczni zbudowali już tą małą K 15 co mieli do końca sierpnia zrobić czynie będzie jakieś foto? Do sp Tor lodowy na razie nie jest w planie jego zadaszenie choć są takie plany ale na razie nie ma na to kasy. 2019-09-18 20:41 8. Czerwony jasnogród się odradza po prawie trzydziestu latach Engels, Marks i Lenin mają znów branie. 2019-09-18 20:26 9. Przeciez lyzwiarze zdobywaja medale olimpijskie zaczynajac od Pan Pilejczykowej I Soroczynskiej (1962?) im {panczenistom} sie to nalezy?.ile medali zdobyli biegacze ? 2019-09-18 20:16 10. @rysiu: "Na razie pieniazki sie drukuje." A wcześniej i "puźniej" to co, rosły i będą rosnąć na grządce obok rzodkiewki (i stąd nazwa sałata)? Jesteś niezastąpiony, jak ten petru, szkoda, rze jórz nie wruci do POlytyki. A morze jeszcze.... ?
2019-09-12 08:22 1. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 2. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 3. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 4. piękne 2019-08-25 20:39 5. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 6. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 7. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 8. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 9. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 10. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP