Reklama

2019-07-08 20:22:57

Reklama

Krościenko n.D

Ośrodek widmo

Reklama

Reklama

Jeden z największych ośrodków wczasowych w Krościenku niszczeje. Czy niebawem zmieni się w filię dla studentów AGH a może dom starców - czas pokaże.

Kiedy w 2012 roku Ośrodek Wczasowy "Trzy Korony" zakończył działalność, mieszkańcy Krościenka myśleli, że szybko znajdzie nowego nabywcę. Tymczasem dwa lata później na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych "Kraków" pojawił się anons z ofertą sprzedaży. Pierwsze ogłoszenie nie przyniosło efektu, podobnie było z kolejnymi, choć cena wyjściowa 6 milionów złotych z każdym kolejnym przetargiem malała.

Mimo że budynek na 190 miejsc noclegowych, z kawiarenką, salą szkoleniowo-konferencyjną, nie jest własnością gminy Krościenko, w jego sprzedaż po objęciu stanowiska wójta zaangażował się Jan Dyda. Początkowo włodarz gminy do zakupu nieruchomości namawiał Andrzeja Mańkowskiego. Przedsiębiorca inwestujący w uzdrowiskową część Szczawnicy nie był jednak zainteresowany kupnem obiektu w sąsiedniej miejscowości. Na propozycję nie przystał także Józef Dziubasik, twórca narciarskiej potęgi w Białce Tatrzańskiej. Po kolejnych nieudanych próbach znalezienia inwestora na jednej z sesji Jan Dyda wspominał o tym, że poszukuje biznesmenów w Katarze i wysłał maila do ambasady.

W czerwcu włodarz gminy kolejny raz spotkał się z prezesem Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych "Kraków". Głównym tematem była przyszłość "Trzech Koron". - Ostatecznie decyzję co dalej z tym obiektem podejmie pan marszałek - mówi tuż po spotkaniu wójt Jan Dyda. - Propozycji jest kilka. Może powstać spółka. Jeśli PUHiT weźmie pożyczkę w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i postawi na remont, będzie mógł tak jak dawniej działać. Nie można również zupełnie wykluczyć ponownej próby sprzedaży ośrodka. Temat jest na tapecie, chcemy go zakończyć nie tylko rozmowami, ale również efektami - podkreśla.

Na ostatniej sesji wójt gminy wrócił do tematu zagospodarowania "Trzech Koron". -Z tego co wiem są dwie opcje, czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie by ewentualnie zwrócić się do wojewody o pozyskanie środków jako partnerzy. Pierwsza wersja to utworzenie filii AGH dla swoich studentów, a druga forma, która mnie troszkę przeraża - dom starców. Jesteśmy za tą pierwszą wersją, druga to ostateczność. Zobaczymy jaka niebawem będzie decyzja pana marszałka, AGH oraz wspólników - zaznaczył Jan Dyda. 

*

Przypomnijmy, w sierpniu 2012 roku minister skarbu państwa przekazał samorządowi województwa małopolskiego Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich i Turystycznych w Krakowie. Oznacza to, że województwo stało się jedynym właścicielem spółki o kapitale zakładowym wynoszącym 14 mln zł. Spółka stała się wówczas użytkownikiem wieczystym nieruchomości położonych w Krakowie, Łuczycach, Zakopanem i w Krościenku. Większość nieruchomości została sprzedana - Ośrodek Wczasowy "Trzy Korony" w Krościenku pozostał bez nowego nabywcy.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pluto 2019-07-11 13:38:13
To otwórzcie ten biznes. Tylko nie zapomnijcie o wybudowaniu dużej kaplicy i etacie dla kilku kapelanów oraz sióstr z odpowiednimi pomieszczeniami dla tego "personelu". Przydałoby się również kolumbarium bo może dojść do sytuacji, że nie będzie rodziny po odbiór, bo o spadek i emeryturę zatroszczy się wspomniany personel.
Spokojnie 2019-07-11 10:36:32
Zaraz się okaże, że lepiej będzie jak zostanie tak jak jest, bo nie ma komu robić. Bzdura. Jest dużo osób, które te delicje zagraniczne albo codzienne dojazdy do Nowego Targu albo Sącza chętnie zamienią na pracę na miejscu. I akurat w NT czy NS wiele lepiej nie płacą. A o życiu za granicą nie musisz mi pisać bo znam je dobrze. Zarabiasz duże pieniądze, ale jak jesteś daleko od Polaków. A odłożysz dobrze tylko jak żyjesz skromnie. Bo jak chcesz mieć samochód, mieszkanie w przyzwoitej dzielnicy (bez 4 współlokatorów), spełniać małe zachcianki, na dobrym poziomie utrzymywać rodzinę w kraju, to cudów nie uzbierasz. Natomiast Ci którzy uzbierali trochę grosza, też w pewnym momencie mówią dosyć i wolą wrócić do domu żeby pożyć wśród swoich. A osobę która pracowała zagranicą nie przeraża żadna praca w Polsce.
słychać 2019-07-11 09:30:20
Krościenko przekaże to kurii z Tarnowa, oni tak lubią.
sie żyje 2019-07-11 08:40:59
Do piszącego do@siostra. Za dożo tego może. Mieszkam i pracuję za granicą i nie szczypię się o każde Euro, jedynie co mi brakuje to rodziny i broń Boże żebym na swojej drodze spotkał Polaka katolika.

Natomiast żeby tacy jak ty nie doprowadzili do 5G w Krościenku lub nawet więcej G, to może mógłby powstać Odział Opieki Paliatywno-Hospicyjnej nowotarskiego szpitala. Tylko widzę podobnie jak @siostra problem z naporem personelu za te pieniądze. Teraz w Polsce z każdego dziada zrobił się pan i nie ma komu starym doopy wycierać.
Do @siostra 2019-07-11 00:27:57
Może ktoś dla kogo rodzina jest ważna i nie ma ochoty jej zostawiać na 10 miesięcy w roku. Albo ktoś kto nie godzi się na rolę popychadła na zachodzie. Albo może ktoś komu się znudziło codziennie dojeżdżać do Nowego Targu albo Sącza i chciałby mieć taką samą pracę na miejscu. A może wszyscy Ci którzy chcą mieć wreszcie wybór, a nie być zmuszonym do wyjazdu.
A tak w ogóle, jak chcesz godnie żyć za granicą (nie szczypać się z każdym euro w sklepie, wynająć przyzwoite mieszkanie, utrzymać auto itp.) to cudów nie odłożysz.
siostra 2019-07-10 20:21:55
Kto będzie dźwigał tych starców za najniższą krajową. Chyba was pogięło. Ta sama robota jest lepiej płatna za granicą.
optymista 2019-07-09 19:05:50
Ja już widzę te zakochane pary spacerujące na Stajkową, albo bawiące się w piaskownicy. Ścieżka już dawno zarosła na przekaźnik.
Absurd 2019-07-09 17:05:00
Starsi ludzie spacerujący po bulwarach Dunajca przez cały rok to znacznie ciekawsza opcja dla Krościenka niż weekendowi studenci, którzy dwa razy w miesiącu zjadą na sześć godzin i tyle ich widział. Jakoś wielu miejsc pracy w takiej filii dla
Mieszkańców też sobie nie wyobrażam - dwóch portierów, jeden techniczny, może jakiś pracownik biurowy i tyle. No chyba że Dyda liczy na to, że sam będzie prowadził w tej filii zajęcia z WF-u i dlatego promuje ten durny pomysł kosztem rozsądnego przedsięwzięcia.
Wstyd 2019-07-09 13:01:14
Panie Dyda, to straszne że udziały od nowych podatków PIT (pracowników domu seniora) zasiliłyby budżet gminy. To wprost tragedia, bo jeszcze byś musiał jakoś inwestycje z tego sfinansować. Pięć lat być wójtem i się nie skalać choćby odrobiną wiedzy samorządowej to wielka sztuka. Brawo panie Dyda.
Zgoda 2019-07-09 12:41:51
Bardzo przerażająca jest opcja kilkudziesięciu etatów dla mieszkańców w wyuczonych zawodach i wpływów podatkowych z tego tytułu. Przeraża również możliwość oryginalnego rozwoju naszej miejscowości.... ale chyba tylko Faceta, który o niczym nie ma pojęcia i jest ikoną nic nierobienia.
WF 2019-07-09 12:09:15
Dyda, od razu widać że Ty jesteś zaoczny magister od fikołków i w życiu żadnego biznesu nie zrobiłeś - jak wypowiadasz takie bzdury. Taki dom seniora mógłby wreszcie ruszyć to upadłe Krościenko i uczynić z niego pierwszy w Pieninach ośrodek turystyki senioralnej oraz centrum lokalnego zatrudnienia. Wreszcie te dzieci z wyższej podhalańskiej wiedziałyby po co studiują tą rehabilitacje i pielęgniarstwo.
Hazardzista 2019-07-09 11:56:02
Jak przejmie to AGH to powstanie filia, która za dwa lata upadnie z braku naboru i wszystko będzie stało jak teraz. Zakład?
Do Dydy 2019-07-09 11:55:20
Dyda jeśli chociaż trochę masz pojęcia, logiki i dobrej woli to na kolanach powinieneś iść do tego marszałka żeby w Krościenku powstał taki dom starców. To lekko licząc 100 całorocznych etatów (lekarze, pielęgniarki, salowe, rehabilitanci, konserwatorzy, kucharze, pomoc kuchenna, pracownicy biurowi, portierzy itp.). Biorąc pod uwagę coraz bogatsze, starzejące się społeczeństwo to najlepszy biznes - stałe pewne zatrudnienie. Od razu widać że Dyda nigdy nie był w Niemczech albo krajach skandynawskich jak takie głupoty o przerażeniu opowiada.
Ps
A jakby dodatkowo zrobić przy tym domu starców pensjonat dla odwiedzających - bajka.
Mędrek 2019-07-09 11:33:38
Do pół litra. Nie, nie dadzą nam zarobić bo pracowników, obsługę i zaopatrzenie to z kosmosu pozyskają. Oczywiście, że to świetna opcja w porównaniu do tej filii. Taki dom starców byłby największym pracodawcą od Nowego Targu do Nowego Sącza. A Dyda oczywiście komplikuje i utrudnia bo nie ma za grosz logicznego myślenia. Tylko jak coś powie to uszy więdną. Tak panie Dyda, największa korzyść jest z weekendowych studentów z okolicznych miejscowości - przesiedzą kilka godzin na zajęciach i pojadą do domów. Puknij się pan w czoło.
pół litra + 2019-07-09 08:53:31
Zapomnieliście mędrki dodać, że na każdej ulicy powinno być kolumbarium. Jak już ma powstać turystyka geriatryczna w Pieninach. Tak, bogaci dadzą wam zarobić. 500+ dla starego, już to widzę
stara goralka 2019-07-09 06:26:49
obraza mnie to ze wojta przeraza perspektywa domu starcow,niestety starosc to nie jest cos co powinno przerazac,to taka sama czesc zycia jak mlodosc i dojrzałość i niestety starość jest dana nie każdemu.
jabłoń 2019-07-08 23:35:12
@jabłko. Być może nie potrwa to długo, bo bliżej starcom - emerytom do dzieci, które zamieszkują duże aglomeracje. Łatwiej o opiekę i kontakt. Tylko patrzeć jak majątki będą zmieniać właścicieli.
Pomyśl człowieku 2019-07-08 23:05:24
Zagadka dla Dydy: Czy apteki, pralnie, sklepy spożywcze, chemiczne, mieszkańcy itp. to lepiej zarobią przy całorocznym domu starców czy faworyzowanej filii AGH dla studentów?
Ten Dyda z tymi swoimi teoriami to już osiąga himalaje głupoty.
Do Dydy 2019-07-08 22:55:16
Dyda, miesiąc w domu starców kosztuje od 3000 zł do 5000 zł. Chyba lepiej żeby w Krościenku pojawiło się 100-200 starszych osób z kasą i bogatymi krewnymi, zamiast studencików którzy przyjadą w weekend na zajęcia, zrobią trochę zamieszania i pojadą do domu. Co więcej, w Krościenku chyba mieszka ciut więcej pielęgniarek, rehabilitantów, konserwatorów, sprzątaczek którzy mogliby znaleźć zatrudnienie w domu starców niż wykładowców, którzy mogliby pracować w filii uczelni. Jakby Pan Dyda tak czasem się skalał logicznym myśleniem to może by mu to nadmiernie nie zaszkodziło?
Logiczny 2019-07-08 22:36:37
To absurd, że drugą opcje pan wójt traktuje jako gorszą. Z biznesowego punktu widzenia dla Krościenka dom starców jest znacznie bardziej wartościową alternatywą. Abstrahuję od tego, że nie wiadomo co oznacza stwierdzenie filia AGH dla studentów (chodzi o filię uczelni, o letni dom studencki, o ośrodek zamiejscowy). Pewnie Dyda sam tego nie wie, tylko powtarza niezweryfikowane luźne koncepcje. W każdym razie komfortowy dom starców to nie tylko paliatywna opieka ale miejsce dla wspaniałych ludzi w jesieni ich życia, którzy będą kreowali lokalny popyt. To również ich rodziny (często bardzo zamożni ludzie) którzy będą systematycznie odwiedzać naszą miejscowość. To w końcu kilkadziesiąt miejsc całorocznej pracy dla pielęgniarek, obsługi gastronomicznej, technicznej, sprzątającej itp... A co wartościowego generuje filia uczelni albo letni dom studencki? Sezonowy albo weekendy ruch, który nie przynosi żadnych korzyści dla lokalnej społeczności. Następny razem panie Dyda jak zaczniesz coś komentować to najpierw (tak dla odmiany) pomyśl.
jabłko 2019-07-08 21:20:06
Szczawnica i Krościenko bez tego ośrodka jest domem starców. Niestety.
 • PRACA | dam
  Poszukuję Pani w wieku do 60 lat, do załatwiania codziennych spraw osobistych, 2-5 razy w tygodniu, jak pomoc przy zakupach, drobne sprawy domowe, itd. Centrum Zakopanego.
  Tel.: 182066877
  E-mail: uniproff@wp.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
  Tel.: 694601628
 • POŻYCZKI
  WAKACJE Z KASĄ ,WAKACJE Z KASĄ, WEŹ POŻYCZKĘ NA SWOJE WAKACYJNE PLANY !! DUŻE KWOTY. T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  CHWILÓWKI, CHWILÓWKI, CHWILÓWKI. TYLKO DOWÓD. T-694 567 002.
 • POŻYCZKI
  ZMNIEJSZ SWOJE RATY I POCZUJ FINANSOWĄ ULGĘ !!! ZADZWOŃ DO BIURA I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Piekarza
  Tel.: 601086310
  E-mail: biuro@pekarnia-lapszanka.pl
  WWW: Zielona, 71
  GG: Ludżmierz
  Inne: Andrzej
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
  Tel.: 501321709
  E-mail: helenastopka@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca dla pełnoletnich osób w środa 17.07 od 10:00-18:00. Przenoszenie mebli, prace porządkowe. Stawka 200 zł. Tel.
  Tel.: 692 987 940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
  Tel.: 600712721
  GG: Zakopane
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
 • PRACA | dam
  Szkoła Podstawowa w Kościelisku zatrudni pracownika na stanowisku "KONTROLER RUCHU DROGOWEGO NADZORUJĄCY PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH - PAN STOPEK". Kontakt tel. 18 20 70 724 lub 692 855 528.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUTOBUS MERCEDES 814 VARIO, r.p.1995, 25 miejsc + 1. 502 626 968
 • PRACA | dam
  ZAKŁAD OGRODNICZY W ZAKOPANEM PRZYJMIE SOLIDNEGO PRACOWNIKA. Mile widziane doświadczenie zawodowe. 601 89 04 28
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE zatrudni doświadczoną FAKTURZYSTKĘ. 602 759 709
 • PRACA | dam
  DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI lub PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. EWENTUALNIE PODNAJMĘ WYPOSAŻONE STANOWISKO DO STYLIZACJI PAZNOKCI. Tel. 600801308
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  TOYOTA AURIS 1.4 D4D 2007, ZADBANY, SALON Polska, 2 właściciel, BEZWYPADKOWY 13500 zł 792 184 509
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ POMOC KELNERSKĄ, KELNERKĘ. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKALE DO WYNAJĘCIA W CENTRUM CZARNEGO DUNAJCA, pod działalność handlowo-usługową, o pow. 40 i 36 m2,
  Tel.: 608 05 86 55.
 • PRACA | dam
  PODEJMĘ WSPÓŁPRACĘ Z MASAŻYSTĄ-REHABILITANTEM. Gabinet w centrum Zakopanego.
  Tel.: Po 20:00 - 793 333 072.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów za GOTÓWKĘ. Osobowe, dostawcze. KAŻDA marka.
  Tel.: 512700770
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Sprzedawcę w serwisie samochodowym (obsługa klienta), możliwe douczenie, etat. Czarny Dunajec
  Tel.: 508314117
  E-mail: biuro@fudala.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-07-16 11:18 Wypadek na zakopiance. Ciężarówka zderzyła się z 2 samochodami 2019-07-16 09:43 Gad w ogródku. Akcja strażaków w Poroninie 2019-07-16 07:59 Nowe parkometry w Zakopanem 2 2019-07-15 21:59 Festyn Strażacki w Szaflarach. Druhowie na medal 2019-07-15 20:59 Kosze w Zakopanem powinny być zabezpieczone 1 2019-07-15 19:54 Zadudoj dudosku na moim sałasku 2019-07-15 19:52 Można stylowo i ze smakiem? Można 8 2019-07-15 18:47 Pożar busa w Leśnicy 2019-07-15 18:32 Motocyklista z Poronina, który spowodował wypadek był pijany 1 2019-07-15 18:27 Tragedia na Kołowym Szczycie. Nie żyje taternik 2019-07-15 17:26 Motocykl wywrócił się na drodze na Cyrhlę. Szosa zablokowana 2019-07-15 17:13 Na Krupówkach ruch umiarkowany, korki przy wjeździe do Zakopanego 2019-07-15 16:18 Pożar w Nowym Targu 2019-07-15 16:01 Ratownicy TOPR przetransportowali pijanego turystę. Miał 1.8 promila (WIDEO) 6 2019-07-15 15:59 Podhalańskie mażoretki mistrzyniami Europy! 2019-07-15 15:05 W Ochotnicy bawiły się tłumy 4 2019-07-15 14:00 Niebieski ratownik. Policjant pomógł rannej kobiecie 3 2019-07-15 12:57 Ogrodnik z marihuaną 2019-07-15 12:46 43-latek utonął wczoraj w Dunajcu 2019-07-15 11:59 Na stacjach benzynowych tankują pociągi 3 2019-07-15 11:59 Pięć biegów w kilka godzin. Zapisy trwają 2019-07-15 10:45 Śmieci do worka i na drzewo 2019-07-15 10:30 Broniąc wolności słowa 2019-07-15 09:30 Piękności obory (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-15 08:01 Okulary znalezione w lesie w Zakopanem 2019-07-14 21:28 Puchar Solnego Szlaku w Orawce 2019-07-14 20:25 Śmieci, korki, ławkowe legowiska 5 2019-07-14 19:10 Krupówki: dziecko w potoku 29 2019-07-14 18:49 Mężczyzna zginął w nurcie Dunajca 1 2019-07-14 17:41 W poniedziałek poprawa pogody, ale upałów nie widać 2019-07-14 17:00 Motocyklowy ślub na Krupówkach 3 2019-07-14 16:25 Związek Podhalan świętuje (GALERIA ZDJĘĆ) 11 2019-07-14 16:01 Redlin wystąpił na Bani (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-14 15:30 Impuls odwiedził Zakopane 1 2019-07-14 15:00 Jubileuszowe Spotkania Wierchowe 2 2019-07-14 14:30 Winda na Krupówkach nie działa 4 2019-07-14 14:00 Radośniki i lamenty, a ksiądz idzie po kolędzie (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-07-14 13:00 Nic wiecznego na świecie 2019-07-14 12:00 Kawałek wilka na nowotarskim rynku 2019-07-14 11:00 Pogorzelcom z pomocą (GALERIA ZDJĘĆ) 1 2019-07-14 10:00 Życie z dłutem w ręku 2019-07-14 08:50 Deszcz, błoto, lód i zamknięte szlaki 1 2019-07-14 08:00 Orawsko-kurpiowska współpraca 2019-07-13 23:30 Spod włoskiego nieba 2019-07-13 21:00 Tatra Road Race (GALERIA ZDJĘĆ) 2 2019-07-13 19:50 Jedzie polonezem z Zakopanego na Hel. Chce uczcić pilota 2 2019-07-13 18:32 Żarciowozy opanowały nowotarski rynek 9 2019-07-13 17:00 Reklama w parku kulturowym 9 2019-07-13 16:01 Dzika atrakcja nad Morskim Okiem 14 2019-07-13 15:25 Wypadek w masywie Koziego Wierchu
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania