Reklama

2019-07-08 20:22:57

Krościenko n.D

Ośrodek widmo

Jeden z największych ośrodków wczasowych w Krościenku niszczeje. Czy niebawem zmieni się w filię dla studentów AGH a może dom starców - czas pokaże.

Kiedy w 2012 roku Ośrodek Wczasowy "Trzy Korony" zakończył działalność, mieszkańcy Krościenka myśleli, że szybko znajdzie nowego nabywcę. Tymczasem dwa lata później na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych "Kraków" pojawił się anons z ofertą sprzedaży. Pierwsze ogłoszenie nie przyniosło efektu, podobnie było z kolejnymi, choć cena wyjściowa 6 milionów złotych z każdym kolejnym przetargiem malała.

Mimo że budynek na 190 miejsc noclegowych, z kawiarenką, salą szkoleniowo-konferencyjną, nie jest własnością gminy Krościenko, w jego sprzedaż po objęciu stanowiska wójta zaangażował się Jan Dyda. Początkowo włodarz gminy do zakupu nieruchomości namawiał Andrzeja Mańkowskiego. Przedsiębiorca inwestujący w uzdrowiskową część Szczawnicy nie był jednak zainteresowany kupnem obiektu w sąsiedniej miejscowości. Na propozycję nie przystał także Józef Dziubasik, twórca narciarskiej potęgi w Białce Tatrzańskiej. Po kolejnych nieudanych próbach znalezienia inwestora na jednej z sesji Jan Dyda wspominał o tym, że poszukuje biznesmenów w Katarze i wysłał maila do ambasady.

W czerwcu włodarz gminy kolejny raz spotkał się z prezesem Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych "Kraków". Głównym tematem była przyszłość "Trzech Koron". - Ostatecznie decyzję co dalej z tym obiektem podejmie pan marszałek - mówi tuż po spotkaniu wójt Jan Dyda. - Propozycji jest kilka. Może powstać spółka. Jeśli PUHiT weźmie pożyczkę w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i postawi na remont, będzie mógł tak jak dawniej działać. Nie można również zupełnie wykluczyć ponownej próby sprzedaży ośrodka. Temat jest na tapecie, chcemy go zakończyć nie tylko rozmowami, ale również efektami - podkreśla.

Na ostatniej sesji wójt gminy wrócił do tematu zagospodarowania "Trzech Koron". -Z tego co wiem są dwie opcje, czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie by ewentualnie zwrócić się do wojewody o pozyskanie środków jako partnerzy. Pierwsza wersja to utworzenie filii AGH dla swoich studentów, a druga forma, która mnie troszkę przeraża - dom starców. Jesteśmy za tą pierwszą wersją, druga to ostateczność. Zobaczymy jaka niebawem będzie decyzja pana marszałka, AGH oraz wspólników - zaznaczył Jan Dyda. 

*

Przypomnijmy, w sierpniu 2012 roku minister skarbu państwa przekazał samorządowi województwa małopolskiego Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich i Turystycznych w Krakowie. Oznacza to, że województwo stało się jedynym właścicielem spółki o kapitale zakładowym wynoszącym 14 mln zł. Spółka stała się wówczas użytkownikiem wieczystym nieruchomości położonych w Krakowie, Łuczycach, Zakopanem i w Krościenku. Większość nieruchomości została sprzedana - Ośrodek Wczasowy "Trzy Korony" w Krościenku pozostał bez nowego nabywcy.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pluto 2019-07-11 13:38:13
To otwórzcie ten biznes. Tylko nie zapomnijcie o wybudowaniu dużej kaplicy i etacie dla kilku kapelanów oraz sióstr z odpowiednimi pomieszczeniami dla tego "personelu". Przydałoby się również kolumbarium bo może dojść do sytuacji, że nie będzie rodziny po odbiór, bo o spadek i emeryturę zatroszczy się wspomniany personel.
Spokojnie 2019-07-11 10:36:32
Zaraz się okaże, że lepiej będzie jak zostanie tak jak jest, bo nie ma komu robić. Bzdura. Jest dużo osób, które te delicje zagraniczne albo codzienne dojazdy do Nowego Targu albo Sącza chętnie zamienią na pracę na miejscu. I akurat w NT czy NS wiele lepiej nie płacą. A o życiu za granicą nie musisz mi pisać bo znam je dobrze. Zarabiasz duże pieniądze, ale jak jesteś daleko od Polaków. A odłożysz dobrze tylko jak żyjesz skromnie. Bo jak chcesz mieć samochód, mieszkanie w przyzwoitej dzielnicy (bez 4 współlokatorów), spełniać małe zachcianki, na dobrym poziomie utrzymywać rodzinę w kraju, to cudów nie uzbierasz. Natomiast Ci którzy uzbierali trochę grosza, też w pewnym momencie mówią dosyć i wolą wrócić do domu żeby pożyć wśród swoich. A osobę która pracowała zagranicą nie przeraża żadna praca w Polsce.
słychać 2019-07-11 09:30:20
Krościenko przekaże to kurii z Tarnowa, oni tak lubią.
sie żyje 2019-07-11 08:40:59
Do piszącego do@siostra. Za dożo tego może. Mieszkam i pracuję za granicą i nie szczypię się o każde Euro, jedynie co mi brakuje to rodziny i broń Boże żebym na swojej drodze spotkał Polaka katolika.

Natomiast żeby tacy jak ty nie doprowadzili do 5G w Krościenku lub nawet więcej G, to może mógłby powstać Odział Opieki Paliatywno-Hospicyjnej nowotarskiego szpitala. Tylko widzę podobnie jak @siostra problem z naporem personelu za te pieniądze. Teraz w Polsce z każdego dziada zrobił się pan i nie ma komu starym doopy wycierać.
Do @siostra 2019-07-11 00:27:57
Może ktoś dla kogo rodzina jest ważna i nie ma ochoty jej zostawiać na 10 miesięcy w roku. Albo ktoś kto nie godzi się na rolę popychadła na zachodzie. Albo może ktoś komu się znudziło codziennie dojeżdżać do Nowego Targu albo Sącza i chciałby mieć taką samą pracę na miejscu. A może wszyscy Ci którzy chcą mieć wreszcie wybór, a nie być zmuszonym do wyjazdu.
A tak w ogóle, jak chcesz godnie żyć za granicą (nie szczypać się z każdym euro w sklepie, wynająć przyzwoite mieszkanie, utrzymać auto itp.) to cudów nie odłożysz.
siostra 2019-07-10 20:21:55
Kto będzie dźwigał tych starców za najniższą krajową. Chyba was pogięło. Ta sama robota jest lepiej płatna za granicą.
optymista 2019-07-09 19:05:50
Ja już widzę te zakochane pary spacerujące na Stajkową, albo bawiące się w piaskownicy. Ścieżka już dawno zarosła na przekaźnik.
Absurd 2019-07-09 17:05:00
Starsi ludzie spacerujący po bulwarach Dunajca przez cały rok to znacznie ciekawsza opcja dla Krościenka niż weekendowi studenci, którzy dwa razy w miesiącu zjadą na sześć godzin i tyle ich widział. Jakoś wielu miejsc pracy w takiej filii dla
Mieszkańców też sobie nie wyobrażam - dwóch portierów, jeden techniczny, może jakiś pracownik biurowy i tyle. No chyba że Dyda liczy na to, że sam będzie prowadził w tej filii zajęcia z WF-u i dlatego promuje ten durny pomysł kosztem rozsądnego przedsięwzięcia.
Wstyd 2019-07-09 13:01:14
Panie Dyda, to straszne że udziały od nowych podatków PIT (pracowników domu seniora) zasiliłyby budżet gminy. To wprost tragedia, bo jeszcze byś musiał jakoś inwestycje z tego sfinansować. Pięć lat być wójtem i się nie skalać choćby odrobiną wiedzy samorządowej to wielka sztuka. Brawo panie Dyda.
Zgoda 2019-07-09 12:41:51
Bardzo przerażająca jest opcja kilkudziesięciu etatów dla mieszkańców w wyuczonych zawodach i wpływów podatkowych z tego tytułu. Przeraża również możliwość oryginalnego rozwoju naszej miejscowości.... ale chyba tylko Faceta, który o niczym nie ma pojęcia i jest ikoną nic nierobienia.
WF 2019-07-09 12:09:15
Dyda, od razu widać że Ty jesteś zaoczny magister od fikołków i w życiu żadnego biznesu nie zrobiłeś - jak wypowiadasz takie bzdury. Taki dom seniora mógłby wreszcie ruszyć to upadłe Krościenko i uczynić z niego pierwszy w Pieninach ośrodek turystyki senioralnej oraz centrum lokalnego zatrudnienia. Wreszcie te dzieci z wyższej podhalańskiej wiedziałyby po co studiują tą rehabilitacje i pielęgniarstwo.
Hazardzista 2019-07-09 11:56:02
Jak przejmie to AGH to powstanie filia, która za dwa lata upadnie z braku naboru i wszystko będzie stało jak teraz. Zakład?
Do Dydy 2019-07-09 11:55:20
Dyda jeśli chociaż trochę masz pojęcia, logiki i dobrej woli to na kolanach powinieneś iść do tego marszałka żeby w Krościenku powstał taki dom starców. To lekko licząc 100 całorocznych etatów (lekarze, pielęgniarki, salowe, rehabilitanci, konserwatorzy, kucharze, pomoc kuchenna, pracownicy biurowi, portierzy itp.). Biorąc pod uwagę coraz bogatsze, starzejące się społeczeństwo to najlepszy biznes - stałe pewne zatrudnienie. Od razu widać że Dyda nigdy nie był w Niemczech albo krajach skandynawskich jak takie głupoty o przerażeniu opowiada.
Ps
A jakby dodatkowo zrobić przy tym domu starców pensjonat dla odwiedzających - bajka.
Mędrek 2019-07-09 11:33:38
Do pół litra. Nie, nie dadzą nam zarobić bo pracowników, obsługę i zaopatrzenie to z kosmosu pozyskają. Oczywiście, że to świetna opcja w porównaniu do tej filii. Taki dom starców byłby największym pracodawcą od Nowego Targu do Nowego Sącza. A Dyda oczywiście komplikuje i utrudnia bo nie ma za grosz logicznego myślenia. Tylko jak coś powie to uszy więdną. Tak panie Dyda, największa korzyść jest z weekendowych studentów z okolicznych miejscowości - przesiedzą kilka godzin na zajęciach i pojadą do domów. Puknij się pan w czoło.
pół litra + 2019-07-09 08:53:31
Zapomnieliście mędrki dodać, że na każdej ulicy powinno być kolumbarium. Jak już ma powstać turystyka geriatryczna w Pieninach. Tak, bogaci dadzą wam zarobić. 500+ dla starego, już to widzę
stara goralka 2019-07-09 06:26:49
obraza mnie to ze wojta przeraza perspektywa domu starcow,niestety starosc to nie jest cos co powinno przerazac,to taka sama czesc zycia jak mlodosc i dojrzałość i niestety starość jest dana nie każdemu.
jabłoń 2019-07-08 23:35:12
@jabłko. Być może nie potrwa to długo, bo bliżej starcom - emerytom do dzieci, które zamieszkują duże aglomeracje. Łatwiej o opiekę i kontakt. Tylko patrzeć jak majątki będą zmieniać właścicieli.
Pomyśl człowieku 2019-07-08 23:05:24
Zagadka dla Dydy: Czy apteki, pralnie, sklepy spożywcze, chemiczne, mieszkańcy itp. to lepiej zarobią przy całorocznym domu starców czy faworyzowanej filii AGH dla studentów?
Ten Dyda z tymi swoimi teoriami to już osiąga himalaje głupoty.
Do Dydy 2019-07-08 22:55:16
Dyda, miesiąc w domu starców kosztuje od 3000 zł do 5000 zł. Chyba lepiej żeby w Krościenku pojawiło się 100-200 starszych osób z kasą i bogatymi krewnymi, zamiast studencików którzy przyjadą w weekend na zajęcia, zrobią trochę zamieszania i pojadą do domu. Co więcej, w Krościenku chyba mieszka ciut więcej pielęgniarek, rehabilitantów, konserwatorów, sprzątaczek którzy mogliby znaleźć zatrudnienie w domu starców niż wykładowców, którzy mogliby pracować w filii uczelni. Jakby Pan Dyda tak czasem się skalał logicznym myśleniem to może by mu to nadmiernie nie zaszkodziło?
Logiczny 2019-07-08 22:36:37
To absurd, że drugą opcje pan wójt traktuje jako gorszą. Z biznesowego punktu widzenia dla Krościenka dom starców jest znacznie bardziej wartościową alternatywą. Abstrahuję od tego, że nie wiadomo co oznacza stwierdzenie filia AGH dla studentów (chodzi o filię uczelni, o letni dom studencki, o ośrodek zamiejscowy). Pewnie Dyda sam tego nie wie, tylko powtarza niezweryfikowane luźne koncepcje. W każdym razie komfortowy dom starców to nie tylko paliatywna opieka ale miejsce dla wspaniałych ludzi w jesieni ich życia, którzy będą kreowali lokalny popyt. To również ich rodziny (często bardzo zamożni ludzie) którzy będą systematycznie odwiedzać naszą miejscowość. To w końcu kilkadziesiąt miejsc całorocznej pracy dla pielęgniarek, obsługi gastronomicznej, technicznej, sprzątającej itp... A co wartościowego generuje filia uczelni albo letni dom studencki? Sezonowy albo weekendy ruch, który nie przynosi żadnych korzyści dla lokalnej społeczności. Następny razem panie Dyda jak zaczniesz coś komentować to najpierw (tak dla odmiany) pomyśl.
jabłko 2019-07-08 21:20:06
Szczawnica i Krościenko bez tego ośrodka jest domem starców. Niestety.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników na stanowisko: majster budowlany, kierownik robót.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  Witam oferuje usługi hydrauliczne wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania: Wymiana instalacji co. Wykonywanie instalacji co. Usuwanie awarii Montaże i naprawy instalacji wod-kan. Montaż i wymiany urządzeń sanitarnych Montaż piecy. 788516032
  Tel.: 788516032
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRaulik
  Tel.: 600746243
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  RENAULT TRAFIC II, r.p.2004, 1.9, stan idealny. 791 357 079
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM PRZYJMIE NA STANOWISKO KUCHARZ i POMOC KUCHENNA. DOBRE WYNAGRODZENIE, STAŁY ETAT -
  Tel.: 721 111 775.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność -
  Tel.: 601 544 244
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Rodzina zaopiekuje się domem lub pensjonatem, w zamian za mieszkanie lub symboliczny czynsz
  Tel.: 690 680 461
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - POKOJOWĄ. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - STARSZEGO DYSPOZYTORA, - POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • POŻYCZKI
  KREDYT DO 100 000 ZŁ NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA: -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ, UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT - DYSKRECJA. 609 820 345.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. Wymagany min. komunikatywny angielski. Preferowane osoby z Podhala z doświadczeniem. 660 41 00 46
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • BIURA RACHUNKOWE
  ROZLICZENIE podatku + Kindergeld z Niemiec/Austrii
  Tel.: +48 889988004
  E-mail: biuro.deutsch.englisch@gmail.com
  WWW: www.deutsch-englisch.edu.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  BMW 330d XDrive combi 2008, automat, 320tyś km, grafit, środek czarny skóra, fotele m-power, zadbany, bezwypadkowy
  Tel.: +48513345533
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 606 29 29 66.
 • PRACA | dam
  Hotel Rysy w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres hotelrysy@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Górski Kalatówki szuka na stałe do pracy kucharza (oferta z zamieszkaniem na miejscu)
  Tel.: 604 471 543, 696 800 340
  E-mail: biuro@kalatowki.pl
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać "oferta pracy". Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
  Tel.: 883454883
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  URSUS C-360, 3P. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-28 08:33 Samochód w rowie (ZDJĘCIA) 2020-02-28 08:28 Pożar samochodu na rondzie Klin w Bukowinie (WIDEO) 2020-02-28 08:10 Już w ten weekend VII Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD Salami 2020-02-27 22:33 Samochód pod Wielką Krokwią wjechał prosto do kiosku z oscypkami (ZDJĘCIA, WIDEO) 4 2020-02-27 22:28 Pierwsze krokusy, ale w piątek spadnie śnieg 2 2020-02-27 22:25 Sytuacja w radzie gminy coraz bardziej napięta 2 2020-02-27 21:59 „Szarotki” na Śląsku roztrwoniły swoją przewagę. Walka o półfinał zaczyna się od początku 2020-02-27 21:47 Kurator mówi nie reorganizacji szkoły w Szlachtowej 1 2020-02-27 21:15 Rada na podwyżkę 2 2020-02-27 20:33 Utwardzają nagrobkami 1 2020-02-27 20:05 Za śmieci jak za wodę 6 2020-02-27 19:02 Szkoła czeka na windę 2 2020-02-27 18:15 Ponad 400 tys. zł dla Krościenka 1 2020-02-27 17:34 Prezydent Andrzej Duda w Rabce-Zdroju 9 2020-02-27 17:02 Maruszyna bez biblioteki 1 2020-02-27 15:57 Witkacy, Chagall, Dziuk 2 2020-02-27 15:14 Sanepid daje wskazówki 2020-02-27 14:58 Mały dzwoni na 112 2 2020-02-27 13:50 Zrywanie kocich łbów i warkot koparek 2020-02-27 12:45 Związek Podhalan popiera metropolitę krakowskiego 17 2020-02-27 12:14 Gdyby na Podhalu pojawił się koronawirus (WIDEO) 10 2020-02-27 11:37 Myjcie ręce i nie odwiedzajcie chorych w szpitalu 2 2020-02-27 10:30 Siedem razy Senioriada 2020-02-27 10:10 Nie żyje Jacek Dominiak 4 2020-02-27 09:31 Coraz więcej telefonów od oszustów. Do naszej redakcji też dzwonili 4 2020-02-27 08:32 Droga woła o pomstę do nieba 22 2020-02-27 07:00 Jak jesteśmy przygotowani na pojawienie się koronawirusa? 4 2020-02-26 22:57 Zadymienie w bloku na Chramcówkach. Wszystko przez źle zgaszonego papierosa 2 2020-02-26 21:39 "Szarotki" przegrywają po dogrywce 2020-02-26 20:59 Słowak udawał narciarza. Kradł sprzęt ze stoku 2 2020-02-26 20:20 Antoni Wiercioch - halowy Mistrz Świata 1 2020-02-26 19:01 Dwa dni zimy, później znowu wiosna 2020-02-26 18:45 Luna wróciła do domu 2 2020-02-26 18:15 Hokejowy mecz na tafli Morskiego Oka wzbudził wielkie kontrowersje 8 2020-02-26 17:30 Nożownik może wyjść z aresztu za 200 tys. zł 5 2020-02-26 16:55 Dwaj fiakrzy z Morskiego Oka skazani przez sąd 6 2020-02-26 16:00 Uważajcie na podejrzane telefony z banku – to oszuści 2020-02-26 15:10 Samowola przy zakopiance 11 2020-02-26 14:10 W czwartek pogrzeb Dominika Sochy, który zginął w Tatrach. Rodzinne pożegnanie 5 2020-02-26 13:45 Dziś policyjna akcja "Prędkość" 2 2020-02-26 12:51 Herb przez tęczę znieważony. Burmistrz grozi, autor przeprasza, policja umarza 14 2020-02-26 12:28 Początek Wielkiego Postu 2 2020-02-26 11:51 GKS Katowice nie zgodził się na przełożenie meczu z powodu zachorowań w drużynie "Szarotek" 2020-02-26 11:27 Mamy go! To pierwsze zdjęcie krokusa pod Tatrami 1 2020-02-26 10:30 Nowotarżanie chcą zdecydowanej walki ze smogiem. 1200 podpisów pod petycją 3 2020-02-26 09:29 Jak ostatki to i chodzenie z koniem 2020-02-26 08:30 Zderzenie ciężarówki i auta osobowego w Skawie 1 2020-02-26 08:00 Obawy o koronawirusa na krakowskim lotnisku 10 2020-02-26 02:51 Na ratunek pod Żabiego Mnicha 2020-02-26 01:18 Na Małym Kieżmarskim Szczycie zginął autor tatrzańskich filmów na YouTubie 29
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-28 08:38 1. Teraz to będzie system lewych studni i hydroforów. I znowu duży pensjonat łatwiej obejdzie śmieszne przepisy. Dobrze byłoby jeszcze postawić parkometry na ulicach bo jak przyjadą dzieci do rodziców to stawiają auta byle gdzie na ulicy. Na tym cierpi miejscowy biznes bo wynajmujący mają zajęte miejsca. 2020-02-28 08:32 2. Do Wójta Gminy Szaflary. Czy nie można wyciągnąć konsekwencj wobec radnego który notorycznie przedstawia kłamliwe teorie na wszystkie podjęte przez naszą gminę działania. Robi się to już nudne, A te bezsensowne interpelacje powinien płacić za czas pracowników którzy tracą czas zamiast poświęcić to na konstruktywne działanie na rzecz ogółu. Prosimy o jakieś kroki w stosunku do tego pana. 2020-02-28 08:14 3. To przegłosowali tą podwyżkę czy nie? 2020-02-28 08:11 4. To nie kiosk z oscypkami a grill przynajmniej zawsze tam grill był 2020-02-28 07:56 5. Żarty to chyba sobie robi z Nas Pan Burmistrz..... 2020-02-28 07:43 6. ale janusze.... , od samego rana na drogach podobne zdarzenia tj zajeżdżanie pasa przez KLI , klaksony przez pudzianów na skrzyżowaniach siedzących z małym przyrodzeniem w szerokiem audi itd. 2020-02-28 06:51 7. Zdjęcia głów suwerena odgrodzonego płotem z banerami PAD-a powinny być hitem z tego spotkania !!! W ?tłumie? widzę wielu ludzi, którym czas zatrzymał się w komunie. Wtedy też im się wszystko należało, karnie chodzili na wybory i głosowali na tych , których wskazała władza. A podobno czas nie stoi w miejscu........ Rabczanie pokazali w ostatnich latach, że swój rozum maja 2020-02-28 06:17 8. @zenzz, no i w końcu już wiem. Obrońcy Westerplatte czy Poczty Polskiej '39 to sami mordercy. Powstańcy Warszawscy też. Jedynie ci, co zamordowali dziewięciu górników na Wujku, to mężowie stanu. Brawo. 2020-02-28 06:10 9. Zasłabnięcie, choroba, alkohol, nagły atak, awaria pojazdu, zaśnięcie za kierownicą... powodów może być wiele. 2020-02-28 06:06 10. Od kiedy to wolno prowadzić agitację wyborczą w szkole, w dodatku w czasie przeznaczonym na naukę i jeszcze angażować w to uczniów? Prezydenta i spółkę prawo nie obowiązuje?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP