2012-03-07 10:52:15

Ratownicy TOPR odnaleźli poszukiwaną kobietę. Nie żyje

Ratownicy TOPR odnaleźli 42-letnią kobietę poszukiwaną w Tatrach. Nie żyje - informuje policja. Turystka z grani spadła na samo dno Dol. Jarząbczej.

Kobieta w poniedziałek wybrała się samotnie na Jarząbczy Wierch. Smsa o takiej treści wysłała do znajomych. Gdy następnego dnia nie pojawiła się w pracy w Krakowie zawiadomiono ratowników TOPR. Na Siwej Polanie znaleziono jej samochód. Wczoraj śmigłowiec TOPR przeszukiwał okolice Jarząbczego Wierchu. Bezskutecznie.

- Dziś ratownicy TOPR odnaleźli zwłoki kobiety - informuje podinspektor Kazimierz Pietruch, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Ratownik TOPR Adam Marasek mówi, że kobieta spadła z grani, aż na samo dno Doliny Jarząbczej. Dziś na ślady jej upadku natrafili ratownicy TOPR wysadzeni na miejscu przez śmigłowiec.

W Tatrach panują ekstremalne warunki. Jest niezwykle ślisko. To trzecia ofiara po polskiej stronie Tatr w ostatnich dniach. Wcześniej w Dolince pod Kołem znaleziono zwłoki 22-latka. W szpitalu zmarła też osoba ranna w innym wypadku w czasie weekendu.

p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
mareku 2012-03-14 15:53:36
Mam lęk wysokości, uprawiam tylko treking. Zrobiłem sporo szlaków w tatrach m.in. Orlą Perć. Uważam, że liczy się nastawienie psychicznie, ale i rozsądek, niejeden raz odpuszczałem na oblodzonej grani ponieważ nie miałem sprzętu, chociaż teren nie był super trudny. Jak już ktoś wspomniał wypadki się zdarzają i będą zdarzać, decyzja o zamknięciu szlaków niczego nie rozwiązuje, ważny jest szacunek dla gór, każdy kto je kocha wie o tym ( o zdrowym rozsądku już wspominałem).
Pozdrawiam
agasz 2012-03-10 13:12:21
Nie chciałabym uogólniać, jestem tylko obserwatorem wydarzeń, po górach już od dawna nie chodzę ze względu na słabe zdrowie i wiek.
Zastanawia mnie tylko jedno. Po co ludzie pchają się samotnie, w złych, zimowych warunkach na wyczerpujące i niebezpieczne trasy. Czy chcą coś komuś udowodnić, może sobie? Ale co? Na pewno nie mądrość.
Mam wrażenie, że niektórzy z nich świadomie lub nie całkiem świadomie szukają śmierci. Może z powodu nietabilności psychicznej, depresji.
Ktoś mi powie: \"zamilcz głupia babo, to jest pasja, o której nie masz pojęcia\". O.K. , lecz czy pasją można wytłumaczyć zwykłą głupotę i brak wyobraźni? A to jest przyczyną wielu wypadków, często śmierci oraz, co za tym idzie kosztownych i ryzykownych akcji ratowniczych.
Reasumując - jestem jak najbardziej za obowiązkowymi ubezpieczeniami i odpłatnością za akcje - tak jak na Słowacji i w krajach alpejskich.
hawrański 2012-03-10 09:49:56
Jeśli takich rozwiązań prawnych aktualnie nie ma- to najwyższy czas je uchwalić. Mamy prężnego posła z koalicji rządzącej- mogłby podjąć inicjatywę ..... Ubezpieczenie daje pewien komfort psychiczny ubezpieczonemu (szczególnie w górach) i dawało by ratownikom konkretne fundusze. A tak to TOPR czy GOPR zdani są na łaskę czy nie łaskę sponsora czy jakiegoś ministra. Na Słowacji jakoś dało się wprowadzić takie regulacje. A u nas coraz więcej obciążeń bierze na siebie państwo !!!! I coraz gorzej z tych obowiązków się wywiązuje.Już zlikwidowano gospodarstwo pomocnicze przy TPN-ie. Teraz w ramach kryzysu mogą odmówić finansowania TOPR-u i co wtedy!!!
Jane 2012-03-09 18:20:35
Dobra. Towarzystw ubezpieczeniowych jest jak psów. Można się ubezpieczyć, tylko niech mi ktoś tu powie, jakim cudem TOPR czy GOPR mają później z tego ubezpieczyciela ściągać kasę za akcje? No proszę mi taką ustawę wskazać. która zezwala służbom górskiego ochotniczego pogotowia ratunkowego ubiegać się o kasę od ubezpieczycieli.

[*]
Piotrekxxx 2012-03-08 20:16:57
[*]I \"or\" wszystko powolutku wyjaśnił...Tylko szkoda takich ludzi jak userzy: \"hawrański\" i \"Piotr Paweł\".Ponieważ przez swoją niewiedzę tylko się zbłaźnili...
hawrański 2012-03-07 21:22:09
Or ja uważam inaczej. Za każdą akcję TOPR-u trzeba płacić i to całą kwotę!!! A ludzie lubiący ryzyko niech się ubezpieczą - firm ubezpieczeniowych w Polsce nie brakuje! A Twoje porównanie z wypadkami samochodowymi jest bezsensowne.Otóż z komunicji samochodowej bezpośrednio lub pośrednio korzysta każdy obywatel.I ta komunikacja jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania życia gospodarczego w całym społeczeństwie. Dlatego jest uzasadnione by akcje ratunkowe w komunikajii samochodowej finansować z podatków.
Piotr Paweł 2012-03-07 16:21:45
Do \"or\"
Rozbraja mnie Twe znawstwo i dalekowzroczność w tym \"co ktoś by chciał\".
Badacz Mózgów- lepszy byłby Twój podpis.
Nikt nie chce zamykać gór, a wypadki zdarzają się wszędzie .
Oszczędż krytyki i popatrz w swe lustro !
or 2012-03-07 15:29:14
warunki są dobre (lód i dobra widocznosc) nie ma ryzyka lawin i bezpieczeństwo zalezy od indywidualnej ostrozności i formy fizycznej - schodzisz wtedy uważnie w miejscach ekspozycji sprawdzasz czy rak trzyma i czakanem sie asekurujesz, kobieta najwyraźniej przeliczyla się z silami ponad 5 godzin szla na jarzabczy a potem schodząc zaczela sie spieszyc i posliznęla się bo domknąc petli przez wolowiec nie miala szans przed zmrokiem, widząc ze jest na koniczystym ok południa bez sensu zaparla sie na jarzabczy wierch, staryrobot jest obok wyzszy i bezpieczniejsczy i mogła zrobic pętle przez ornak iwaniacką do chocholowskiej, Toprowcy zawsze mowią ze warunki są trudne gdyby to od nich zalezalo to nie wpusciliby nikogo na szlaki zimą poza znajomymi i siedzieli sobie pijąc piwo w schroniskach, zlodzone gory sa trudne dla skitourowcow ale czlowiek z rakami i czekanem czeka caly rok na taką pogodę. Wypadki zdarzają sie wzedzie i przy każdej pogodzie nawet na prostym trotuarze przy slonecznej pogodzie ludzie łamia noci lub tracą życie. zakazy ktore ogranizają wolnośc po to zeby statysyki poprawic są totalitarnym absurdem kazdy ma prawo do ryzykowania swoim życiem - i kazdy to w ten czy inny sposób robi inaczej trzeba by nie wychodzić z łozka, Nie na miejscu jest wypominanie kosztow akcji topr bo to jest tak jakby ktos kto nie jeździ samochodem wypominal koszty akcji ratowniczych straży pozarnej pogfotowia i policji przy wypadkach drogowych - we wszystkich tych wypadkach slużby finansowane sa z podatków i ratują podatnikow - ubezpieczenie samochodu tez nie pokrywa kosztow tych akcji a nikt nie mowi zeby zamykać drogi w zimie jak spadnie snieg.
ślepowron 2012-03-07 12:17:06
Teraz jest okazja zrobić akcję \"Turysto przypnij raki - lodowe ABC\"
Kościelisko[*] 2012-03-07 12:09:44
[*]
swój 2012-03-07 12:03:36
a mówią że górali na halny nosi , a jak widać ceprów bez względu na pogodę !
Yo 2012-03-07 11:34:42
Już ją ,przed chwilą wieźli popod regle.
jihad 2012-03-07 11:11:21
[‡]
gazda1 2012-03-07 11:08:15
Na Jarzabczy w tych warunkach.. mogło być trudno
Jurajczyk 2012-03-07 11:08:11
[*]
  • PRACA | dam
    SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. z siedzibą w Zakopanem zatrudni na stanowisku: KIEROWNIK DZIAŁU TECHNICZNEGO I INWESTYCJI. Szczegółowe informacje i warunki aplikowania: www.sewik.com.pl oraz w Sekretariacie spółki tel. 18 20 24 450.
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    PRZYCZEPKA JEDNOOSIOWA WYWROTKA. URSUS C-360. 692 180 309.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Hotelowa zatrudni OSOBĘ DO KIEROWANIA DZIAŁEM HOUSEKEEPINGU w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl oraz telefon 535-391-391
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO: TRZY POKOJE, DWA BALKONY, WIDOKOWE, PO REMONCIE. 662 210 421
  • PRACA | dam
    DO PENSJONATU W ZAKOPANEM - OSOBĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI - dyspozycyjną. Bez zamieszkania. 509 578 689.
    Tel.: 509 578 689
  • USŁUGI | inne
    SZEWC - KALETNIK - ZAKOPANE - ul. Staszica 3 - 666 120 662.
  • PRACA | dam
    Praca w Zakładzie Kuśnierskim wymagane doświadczenie oraz Prawo jazdy Kategoria B. 888267329
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    Praca Kucharz Z Doświadczeniem Bukowina Tatrzańska Gotowanie Dla Grup w Dużym Ośrodku Z Noclegiem.
    Tel.: 601 453 970
  • PRACA | dam
    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
  • PRACA | dam
    Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-21 12:30 Ferie pełne pasji i odkryć w Krościenku 2026-02-21 12:15 Dziękujemy za wolność. Uroczystość wręczenia medali w Miejskij Galerii Sztuki (WIDEO) 2026-02-21 12:02 Tego w Kuźnicach nie było dawno (WIDEO) 2026-02-21 11:00 Ślisko na chodnikach w Zakopanem. Uwaga na lód 1 2026-02-21 10:00 Dziś słońce nad Tatrami 2026-02-21 09:00 Aktywne ferie w obiektywie 2026-02-21 08:00 Nocą w Tatrach dużo się dzieje (WIDEO) 2026-02-20 22:00 Policja w Gminnym Centrum Kultury w Szaflarach 1 2026-02-20 21:00 Urodziny Jacka Zmoyskiego. Z Podhalem zdobył sześć tytułów mistrzowskich 2026-02-20 20:43 Pożar skrzynki elektrycznej postawił na nogi nowtarskich strażaków (WIDEO) 2026-02-20 20:00 Bóbr śpi w ukryciu, ale niedźwiedź baraszkuje. Co słychać nad Morskim Okiem? 2026-02-20 19:00 Startuje ogólnopolski konkurs SuperDzielnicowy 2026 1 2026-02-20 18:58 Szymon Fatla nowym przewodniczącym Rady Miasta Nowy Targ 4 2026-02-20 18:05 Jan Sięka odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Nowego Targu 1 2026-02-20 18:00 Bagażnik pełen papierosów 1 2026-02-20 17:18 Ewa Garbacz nową wiceprzewodniczącą Rady Miasta 1 2026-02-20 17:06 Przed nami jedna z ostatnich tak mroźnych nocy? Za kilka dni +10 st. C! 1 2026-02-20 17:02 Tuż przed nadzwyczajną sesją Rady Miasta Nowy Targ rozmawialiśmy z Janem Sięką, którego odwołania domaga się 13 radnych 2026-02-20 17:00 Noże, kij bejsbolowy i podejrzane substancje w bagażniku. Słowak wpadł w ręce strażników granicznych 2026-02-20 16:15 Ognisko zjadliwej ptasiej grypy w Waksmundzie 3 2026-02-20 16:00 Kontrola z narkotykami 2026-02-20 15:50 Zapowiada się udany weekend. Turyści już są, korki też 7 2026-02-20 15:00 Kapitalne dziś warunki narciarskie w Jurgowie! 1 2026-02-20 14:00 Jeleń z porożem zaplątanym w sznurki spaceruje po Zakopanem 13 2026-02-20 13:00 Iwona Januszyk: Zrobiłam wszystko. Dramatyczne wyznanie po sprincie na igrzyskach 7 2026-02-20 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2026-02-20 11:30 Cathy i Heathcliff. Skomplikowana miłość. Mamy dla Was bilety 2026-02-20 11:00 Piękne krajobrazy w Dolinie Stążyskiej. Wyżej nie wychodzimy! (WIDEO) 2026-02-20 10:00 Nowa droga a studzienki się pozapadały 7 2026-02-20 09:00 Zimowe ferie pełne atrakcji w Szkole Podstawowej nr 7 na Cyrhli 2026-02-20 08:00 Przenikanie w Teatrze Witkacego. Międzypokoleniowy dialog sztuki w Zakopanem 1 2026-02-19 21:08 W Tatrach znowu lawinowa trójka. Jest bardzo niebezpiecznie 2026-02-19 21:01 Mimo zaangażowania bardzo wielu osób nadal nie natrafiono na ślad poszukiwanego turysty 2 2026-02-19 20:00 Jeden ryś, dwa rysie, trzy rysie ... (WIDEO) 2026-02-19 19:23 Bajkowe krajobrazy wieczorową porą w Zakopanem (WIDEO) 7 2026-02-19 19:00 Rabczański samorząd przegrał w sądzie z wojewodą 3 2026-02-19 18:30 Wsparcie dla Grupy Podhalańskiej GOPR od gorczańskiego parku 2026-02-19 18:25 Rusza nabór do nagrody Romana Reinfussa 2026-02-19 18:00 Wilki w Rabce 4 2026-02-19 17:00 Ponad pół miliarda złotych na Bachleda Termy Kasprowy. Bank o szczegółach finansowania 12 2026-02-19 16:50 Duży pies bez opieki przy trasach biegowych na Polanie Chotarz. Gmina apeluje do właściciela 2026-02-19 16:00 Najwyżej położony luksus w Polsce. Gigantyczna inwestycja na Butorowym Wierchu (WIDEO, ZDJĘCIE) 2 2026-02-19 15:00 Doszło do bójki, a poszło o dziewczynę (WIDEO) 1 2026-02-19 14:30 Seniorzy z Poronina zadbają o formę. Ruszają warsztaty prozdrowotne 2026-02-19 14:02 Nie poleciała do Bristolu. Z lotniska trafiła prosto do aresztu 2026-02-19 13:29 Jest dofinansowanie na nowe lądowisko dla śmigłowców przy szpitalu w Nowym Targu 8 2026-02-19 12:23 Zaginął Andrzej Dubiel. Policja prowadzi poszukiwania w Tatrach 2 2026-02-19 12:00 Piękne widoki z Nosala o poranku (WIDEO) 2026-02-19 11:29 XXVI Parada Gazdowska w Gminie Biały Dunajec 2026-02-19 11:00 Poczta w Poroninie z krótszymi godzinami otwarcia. Zmiany mają charakter tymczasowy 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-21 12:16 1. fajny ten DOWCIP :) :) :) 2026-02-21 12:13 2. teraz będzie narracja pisiarska taka że przyszło to wiadomo skąd :) :) :) 2026-02-21 11:47 3. Drodzy Mieszkańcy! Pamiętajcie by gromadzić dokumentację foto i wideo na wypadek składania skargi na burmistrza o brak zimowego utrzymania chodników. Inaczej skarga może zostać odrzucona gdyż jak sobie nawet połamiecie ręce a nie będzie zdjęć to kopną Was w zadek. Pamiętajcie że ANI JEDEN RADNY nie poparł skargi mieszkańca w tej sprawie. 29.01.2026 Wyniki głosowania jawnego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie: rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Miasta Zakopane. (uznanie skargi za niezasadną) ZA (15) Bachleda-Curuś Paweł Donatowicz Marek Figiel Józef Gluc Jan Jędrysiak Jerzy Jóźkiewicz Grzegorz Karp Stanisław Konarski Kazimierz Łukaszczyk Maria Marszałek Tomasz Nikliński Michał Solik Wojciech Szczerba Zbigniew Szlachetka-Lelek Izabela Tatar Wojciech PRZECIW (0) WSTRZYMUJĘ SIĘ (0) BRAK GŁOSU (5) Karpiel-Bułecka Szczepan Kot Jakub Łękawski Mateusz Mróz Tymoteusz Strączek Paweł NIEOBECNI (1) Nowak-Gąsienica Agnieszka 2026-02-21 11:35 4. Rabczański partacznik pospolity grasował na tej budowie 2026-02-21 11:32 5. Beata, jak Beata. Nas tam wypowiedzi z Czerskiej nie interesują. Czekamy na wypowiedź Treli. Co na to Trela, z Wiertniczej. 2026-02-21 11:28 6. @dzielny pełosiu, Pierwsze dawno już dotarły do portów w Portugalii. 2026-02-21 11:04 7. Czytam na innym portalu i nie wierzę: Są już pierwsi kierowcy ukarani na nowych zasadach przez policję za driftowanie. Najprawdopodobniej palma pierwszeństwa należy się kierowcy BMW, którego policjanci z Wadowic przyłapali na celowym zarzucaniu tyłem podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej. Czyli jak wpadnę w poślizg na drodze to już się to nazywa dryfowanie? Przecież to porąbane, myślę, że jak przyjdą komuch, to wyprostują ten przepis. Napiszcie, która eLka uczy wyjścia z poślizgu. Rozumiem kary za jazdę pod wpływem, chociaż w latacg 50' ubiegłego stulecia było to traktowane jako zdarzenie, okoliczność łagodząca. 2026-02-21 10:23 8. @sygnalista, a kto był reżyserem tego filmiku? pewnie ktoś taki jak ty 2026-02-21 08:45 9. TURYSCI MAJA WYMAGANIA HOTEL BANIA POKÓJ 2500ZŁ/NOC JAKI JEST STANDART POKAZAŁ KSIĄZULO MOZNA SOBIIE ZOBACZYĆ NA YOUTOBE DODAM TYLKO,ŻE KIBEL WYLATAŁ.WIEC NIE CHODZI O STANDART TYLKO O PRZESZACOWANIE BAZY TURYSTYCZNEJ BRAK WYCIĄGÓW I JAKICHKOLWIEK PRAWDZIWYCH ATRAKCJI BO GALERIA MAŁPIARNIA PAPUGARNIA JEDNOROŻEĆ Z DONATEM I GÓRKA NA RÓWNI PRZESAŁA JUZ SĆIĄGAĆ nawet LUDZI Z WIOSEK PO PGROWSKICH........ 2026-02-21 08:43 10. Droga Pani Zakopianko vel Beato, gdyby Pani w tej sprawie wykazała tyle samo zaangażowania i chęci co w czasie "pamiętnych" protestów na drodze do MO, to już dawno ten jeleń nie paradowałby z tą "peruką". No ale najpierw trzeba zrobić gównoburzę, aby sprawa stała się medialna. Może jakaś wypowiedź , wywiadzik, migawka w TV ?
2026-02-16 21:51 1. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 2. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 3. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 4. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 5. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 6. Znakomity poMYSł panie @jarząbek 2025-12-03 15:38 7. Świetny POmysl, zwłaszcza że w Zakopanem mimo otwartej Gubałówka m.in. przez Pana Szwajcara i czwartego burmistrza G.J. to lepiej na desce windsurfingowej po równiach pojeździć 2025-12-01 17:12 8. Panowie dobra robota! A tak swoją drogą nie ma wojny, jest woda, ogólcie się do tej służby, a nie wyglądajcie jak krasnale... 2025-11-21 15:51 9. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 10. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama