Reklama

2012-02-19 11:51:54

Lawina w Tatrach. Obie narciarki odkopane. Jedna przytomna, stan drugiej bardzo ciężki

Lawina w Dolinie Goryczkowej. Pod śniegiem znalazły się dwie narciarki. Pierwsza szybko odkopana przez ratownika z Kasprowego Wierchu trafiła do szpitala. Po kilkunastu minutach odkopano drugą. Nie dawała oznak życia. Później odzyskała tętno, lekarze cały czas walczą o jej życie.

Lawina zeszła w okolicach Dol. Goryczkowej, niedaleko Świńskiego Kotła, w rejonie Żlebu Marcinowskich. Szlakiem narciarskim łączącym Goryczkową z Kondratową na nartach ski-turowych szły trzy osoby - dwie kobiety i jeden mężczyzna. Kobiety znalazły się pod śniegiem.

Mężczyzna sam wydostał się spod śniegu i razem z ratownikiem TOPR z Kasprowego Wierchu odkopał  pierwszą z kobiet. Pod śniegiem straciła przytomność, ale później ją odzyskała. Śmigłowcem została przetransportowana do szpitala.

- Po kilkunastu minutach udało się odkopać drugą z zasypanych. Nie dawała oznak życia. Rozpoczęliśmy jej reanimację. W takim stanie została przetransportowana do szpitala i przekazana ekipie specjalistycznej karetki pogotowia - powiedział na lądowisku śmigłowca Marcin Firczyk, ratownik  TOPR. Lekarze cały czas walczą o jej życie. Kobieta odzyskała tętno, ale nie jest przytomna.

W akcji brało udział przeszło 20 ratowników TOPR. W Tatrach wieje dziś silny wiatr. Zatrzymał on kolejki w rejonie Kasprowego. Wzrosła temperatura. Nie kursuje kolejka linowa na Kasprowy. Obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

W rejonie Żlebu Marcinowskich przebiega nartostrada w stronę Hali Kondratowej. W 1956 r. żlebem zeszła lawina, która na Niżnej Goryczkowej Równi zabiła pięć osób, w tym gospodarzy znajdującego się tam wtedy schroniska.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
uorcyk 2012-02-23 11:57:24
a co? wolałabys odwrotnie? bo nie rozumiempo co te szczególy?
zona toprowca 2012-02-23 01:01:03
Ktos pytal,czy byly z Z-nego,nie z W-wy,matka i corka,corka zyje niestety matka nie,a ksiaze w Austrii jezdzil poza trasami
uorcyk 2012-02-21 22:31:29
jak plecak to antylawinowy , zeby byc w temacie ;P
Jane 2012-02-21 22:27:29
Bez przesady, kulawy marianie ;)
kulawy marian 2012-02-20 23:14:39
Kazdy kto na tym forum kwestjonuje wykłady pani prof.Jane jest turystycznym głąbem i powinien nosić plecka za panią Jane wten sposób czegoś by się nauczył.......
Max 2012-02-20 20:47:21
Jane - w zasadzie masz rację, ale tylko w zasadzie. Miała byś rację gdyby to nieszczęście zdarzyło się w trudnym miejscu, przy podchodzeniu żlebem - ale nie na prostej nartostradzie (zakładam że nie pchali się w ten żleb) na której w zasadzie nic nie powinno się stać. Ja nawet nie dziwię się że nie mieli PIEPSów (choć już RECCO mogli mieć - nawet na Kasprowym nie zaszkodzi)
A swoją drogą wiecie którędy dokładnie szli - normalną nartostradą do góry czy tą FIS II ?
Max 2012-02-20 16:53:55
Jane - w zasadzie masz rację, ale tylko w zasadzie. Miała byś rację gdyby to nieszczęście zdarzyło się w trudnym miejscu, przy podchodzeniu żlebem - ale nie na prostej nartostradzie (zakładam że nie pchali się w ten żleb) na której w zasadzie nic nie powinno się stać. Ja nawet nie dziwię się że nie mieli PIEPSów (choć już RECCO mogli mieć - nawet na Kasprowym nie zaszkodzi)
A swoją drogą wiecie którędy dokładnie szli - normalną nartostradą do góry czy tą FIS II ?
gazda1 2012-02-20 12:51:58
Przykre, pozostaje modlitwa by wróciła do nas ...
uorcyk 2012-02-20 11:40:24
nie mieli nawet Recco, stad trudno bylo jedna odkopac ..i to z osobe z Zakopanego a nie znad morza, czyli powinna miec elementarna wiedzę, ot chocby sluchajac opoeiesci innych czy czytajac TP?
gazda1 2012-02-20 11:07:26
Ignorancja czy brak elementarnej wiedzy na temat zagrożeń ?
Jane 2012-02-20 11:00:15
Goryczkowa: 3SZL + ocieplenie + porywisty wiatr. Wnioski: oczywiste.
Rysy [1,5 tyg temu]: 8 osób w zwartej grupie sunące do góry \"ławą\" pomimo 2SZL. Nic nie zrobili sobie z uwag o konieczności zachowania odstępów. Tzn. zrobili - wyśmiali mnie. Komentarz: Może ktoś ma ambicję do odnalezienia się na wiosnę w stawie, ale ja nie.
Murowaniec [dwa tyg temu]: Zapytałam stacjonującego tam ratownika TOPR [ok 18:00] ile osób w ciągu dnia zapytało go o warunki śniegowe panujące na wielu popularnych w tamtym rejonie zimowych trasach podejściowych na okoliczne szczyty. Odpowiedź: \"ANI JEDNA\". Aż tylu mamy wysoko kwalifikowanych taterników w kraju? Dodam tylko, że tego dnia w tamtym rejonie były tłumy. Duża część była krótko mówiąc \"nieprzygotowana\" ani ubiorem, ani sprzętowo. Po co na siłę szukali guza? Kiedy skończy się myślenie: \"wypadek w górach? - mnie to nie dotyczy\".
Wnioski: góry są dla ludzi. TOPR jeszcze bardziej to uściślił na swoich plakatach: dla ludzi \"rozważnych\". W Alpach przy 3SZL za samo wywołanie lawiny, nawet takiej, w której nie ma poszkodowanych czy ofiar śmiertelnych, jest rachunek w wysokości do 1000E. Niestety, u nas góry zimą stały się \"zabawą\" i fanaberią wielu niedoświadczonych turystów z syndromem Supermana. Bo czego się nie zrobi dla zdjęć na FaceBooku czy zachwytu otoczenia? Cóż, czasami koszty wyjścia zimą w góry są wyższe niż tylko to, co trzeba zapłacić za raki i czekan.
Ja bym nie chciała zamykania Tatr na zimę. Chciałabym, żeby ludzie tam wychodzący umieli rozpoznać panujące warunki, wyciągać wnioski i podejmować wobec pewnych żelaznych faktów decyzje, które chybione mogą kosztować życie ich, innych ludzi oraz ratowników. Bo wypadki się zdarzają. Ale wypadki, a świadome pchanie się w ryzykowną sytuację [także z niewiedzy, ale w tym akurat przypadku niewiedza nie jest usprawiedliwieniem] to jednak dwie różne rzeczy. Bo najgorsza jest ignorancja i myślenie typu: \"jakoś to będzie\".
Dlatego życzę wszystkim rozwagi i brania udziału w szkoleniach zimowych, które bardzo poszerzają horyzonty myślowe ad poruszania się po górach w warunkach zimowych.
Wybaczcie, że tak uogólniłam w temacie ski-tourowców. Cieszę się bardzo, że są żywi.
górfanka 2012-02-20 09:55:26
\"czyli?\" - Jeśli to były narciarki skitourowe, to niepotrzebna im kolejka, bo weszły tam bez jej pomocy, na nartach (na fokach). A ratownik TOPR dyżuruje na Kasprowym niezależnie od kursowania kolejki, nic więc dziwnego, że był w pobliżu.
czyli? 2012-02-19 21:54:10
\"dwie kobiety i jeden mężczyzna. Kobiety znalazły się pod śniegiem.\"
\"Mężczyzna sam wydostał się spod śniegu i razem z ratownikiem TOPR z Kasprowego Wierchu odkopał pierwszą z kobiet.\"
\"Po kilkunastu minutach udało się odkopać drugą z zasypanych.\"
to z powyższego tekstu.
ale gdzie indziej piszą:
\"Odkopane spod lawiny kobiety to narciarski skiturowe. Towarzyszył im mężczyzna, który uniknął porwania przez lawinę i powiadomił ratowników o wypadku.\"
ale dalej:
\"Na miejscu wypadku znajdował się ratownik TOPR, który szybko podjął akcję ratunkową.\"
czy ratownik topr, który znajdował się na miejscu i mężczyzna towarzyszący kobietom to ta sama osoba? jeśli nie to skąd \"znajdował się na miejscu\"?
\"Drugą kobietę wydobyto spod śniegu dopiero po niemal godzinie.\"
czyli nie po kilkunastu minutach?
czemu tyle różnic?
no i skąd oni tam skoro nie kursował kolejka na Kasprowy?
czyli - jak to było?
Masło 2012-02-19 20:18:39
No cóż, jak to mówią:
\"Jest ryzyko, jest zabawa, raz jest gleba, raz jest sława\"
Maciejek 2012-02-19 19:32:11
Z załączonego zdjęcia wynika, że skiturowcy poruszali się po dawnej trasie FIS II, a z tego żlebu, w latach pięćdziesiątych, zeszła potężna lawina (smoistnie), która zniszczyła schronisko na Goryczkowej, grzebiąc pod zwałami śniegu gospodarzy schroniska i odpoczywający tam patrol Wojsk Ochrony Pogranicza. Według ówczesnych opinii schronisko stało w miejscu całkowicie bezpiecznym.
uorcyk 2012-02-19 19:02:49
akurat nie z potworami ...ale mialam inne wazne zajecia :P
Yo 2012-02-19 19:00:06
Oooo,uorcyk już powróciła z wycieczki ze swoimi potworami.Witamy,witamy...:-)
uorcyk 2012-02-19 18:57:54
do komendatora: owszem, nie da sie w 100% zagrozen ale mozna je minimalizowac ...zatem budowac czy nie zabezpieczenia jest kwestia odpowiedzialnosci organizatora ...a co do warunkow, sami wiecie, było lodowato , snieg sie zsiadł a na to posypało swiezym, niezwiazanym sniegiem. Dzisiaj jest pierwszy dzien z temperatura powyzej zera zatem lawina była kwestia czasu ....i miejsca ...
mozna było o takim zagrozeniu mysleć, ale ludzie maja rozne motywacje czy uzaleznienia od gór i jesli cos postanowią to ciezko im z czegos zrezygnowac ...
KasiaK 2012-02-19 17:34:37
Skitouring to raczej nie koniecznie po trasach ogólnie turystycznych....
zyntyca 2012-02-19 17:33:42
A na ulicę na której zginęło multum ludzi wychodzi się jak krowa na pastwisko ....góry sa niebezpieczne dla tych, którzy je lekcewarzą, z niewidzy lub z rutyny..na jedno wychodzi na bambusie
komendator 2012-02-19 17:07:13
A holenderski następca tronu to miał wypadek z lawiną chyba w Austrii? Na zabezpieczonej trasie?
To tyle, bo mnie pierwszy komentarz wszechwiedzącej, wszechkomentatorki, wszechpolki zdenerwował :)
komendator 2012-02-19 16:46:01
Mimo wszystko zawsze jak tam przechodziłem to się bałem, a w grupie robiliśmy odstępy. A w takich warunkach jak dzisiaj nie poszedłbym za żadne skarby...ale to się łatwo sprzed komputera pisze.
P.S.pod Małym Kościelcem też się boję i uważam, mimo tego, że w ciągu 100 lat zginęło tam \'tylko\" dwoje ludzi.
zyntyca 2012-02-19 16:38:15
komentator, sam sobie odpowiedziałeś, 1956 i dzisiaj to 56 lat. Chciałbym zobaczyć ulicę na której od 56 lat nie było wypadku !!! Nie przesadzajcie z potępieniami.
komendator 2012-02-19 15:59:34
Wszystkie szlaki są ogólnie dostępne bo po polskiej stronie nikt ich nie zaamyka. Akurat ten szlak narciarski chociaż przebiega blisko utrzymywanych tras narciarskich nie jest najbezpieczniejszy - vide rok 56 i teraz a kto tam był to wie jakie tam są nachylenia i ekspozycje. W Alpach mimo zachwytów uorcyka też giną ludzie w lawinach i to nawet na tych bezpiecznych, zabezpieczonych trasach a wbrew pozorom takie zabezpieczenia zwalniają różnych łorcyków z myślenia!
abdul 2012-02-19 15:55:38
Szły szlakiem, a szlaków się nawet na Słowacji nie zabezpiecza przed lawinami, bo trzeba by całe góry obstawić takimi ślicznymi zaporami jak pod Łomnicą, lub zbombardować, jak na Zverovce. Takie harce wyczynia się tylko na niektórych tłumnie odwiedzanych trasach przy kolejkach. Jeszcze parę lat temu TPN zamykał ten szlak przy 3 st. lawinowym, dziś każdy sam wybiera, czy chce żyć....
uorcyk 2012-02-19 15:46:39
czy to zakopianki??
uorcyk 2012-02-19 15:41:43
tam myslalam ze na skitourach szły ...
kulawy marian 2012-02-19 15:26:56
Moze lawina zeszła samoistnie ale ryzykanctwo narciaży było skrajne......żadne komunikaty lawinowe nie zwalnią ze zdrowego rozsądku.....RIP
etam 2012-02-19 14:34:01
Turysta! Czy ty wiesz co znaczy 3 st. zagrożenia lawinowego? Wzrost temperatury, porywisty wiatr? Właśnie dlatego grupka powinna najpierw rozeznać bezpieczeństwo! Tam już był wypadek w latach 50\'tych pamiętam, że zmiotło schronisko całe!
beztthug 2012-02-19 13:54:39
zgadzam się z komentarzem Turysty. Stado sensatów bez wrażliwości. Góry są dla ludzi. A że są niebezpieczne- o tym chyba każdy wie!!
Trzymam kciuki, żeby tym dziewczynom nic się nie stało!!!
turysta13 2012-02-19 13:41:37
ale podobno narciarki szły szlakiem narciarskim ogólnodostępny i wcale nie zbaczały poza trasę i po prostu miały pecha, że akurat zeszła lawina. A że trasa była zamknięta, to pewnie z powodu silnego wiatru który uniemożliwia uruchomienie wyciągów, wiec gdyby nie wiało to pewnie trasy byłyby otwarte. turystki pewnie szły na fokach, po popularnej trasie, nie pchały się gdzieś wysoko. więc gdzie tu mowa o nieodpowiedzialności, Ludziom którzy tylko siedzą przed komputerem łatwo się wypowiadać i krytykować i pewnie nawet nie mieli nic wspólnego z górami. bo oczywiście trzeba rozsądnie chodzić ale w tym przypadku nie można powiedzieć o braku rozsądku turystek.
KasiaK 2012-02-19 12:45:18
Ponoc kolejki były zamkniete......Ja nie wiem po co ludzie tak ryzykuja bo jak dla adrenaliny to w końcu ją poczuły....
Mini 2012-02-19 12:43:30
Nie zwalajcie znowu winy na kogos innego. Wystarczylo nie jechac poza nartostrade. Tatry to nie Alpy. To raz. A Tatry w okolicach Zverovki sa akurat bardzo lawiniaste. Co nie znaczy ze nalezy ingerowac w nature akurat tam, gdzie szlaki sa zamkniete zima. W slowackich tatrach panuja jednak jeszcze komunistyczne przyzwyczajenia.
franio 2012-02-19 12:42:35
jeżdzić tam gdzie bezpiecznie , przecież ten nasz Kasprowy to relikt z epoki Gierkowskiej , żadnych zbezpieczń,dwie marne kolejki krzesełkowe , aże komuś trzeba extremy to już niema co żałować
uorcyk 2012-02-19 12:35:36
u nas jest na plusie, na moim czujniku +1.1 i snieg sie topi ...
pikus 2012-02-19 12:34:24
na Słowacji też, ostatnio pod zverowka nawet wywolywali lawine by bylo bezpieczniej na stokach narciarskich...ale w Polsce.... po cooo....przeciez to tak zburzy ekologie, że wszystkie zwierzęta przecież uciekną
antoniszpak 2012-02-19 12:34:16
W Tatrach wieje naprawdę mocno, dzis byłem na Kalatówkach. W taką pogodę nie ma sensu pchać się wyżej
uorcyk 2012-02-19 12:24:29
w Austrii to buduja takie \"instalacje\" w miejscach potencjalnie zagrozonych lawinami..u nas jest park i narciarze sa złem koniecznym...

Reklama
 • NAUKA
  Przedszkole w Chochołowie przyjmie do pracy: - nauczyciela wychowania przedszkolnego - pedagoga specjalnego - logopedę Praca na etat ( 6.5h), korzystne warunki pracy i wysokie wynagrodzenie. Zapraszamy do współpracy>. +48512737768 - MIERCZAKKATARZYNA@GMAIL.COM
  Tel.: 48512737768
 • PRACA | dam
  Przedszkole w Chochołowie przyjmie do pracy: - nauczyciela wychowania przedszkolnego - pedagoga specjalnego - logopedę Umowa o prace, etat 6.5 h, Korzystne warunki pracy i wysokie wynagrodzenie. Zapraszamy do współpracy..
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Wielkie otwarcie ! SNOWPARKU w WITOW-SKI Uroczyste otwarcie nowego Snowparku zaplanowano na Sobotę 4 Lutego 2023 w Witowie wszystkich serdecznie zapraszamy. https://www.witow-ski.pl/ +48 182071330 biuro@witow-ski.pl
  Tel.: 48
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia powierzchnie BIUROWO - USŁUGOWE od 100 do 600 m2 na II piętrze. Park Handlowy STOPIAK w Nowym Targu. Tel. 606 123 437.
 • USŁUGI | inne
  ODŚNIEŻANIE DACHÓW (także metodami alpinistycznymi). Tel: 695 092 678
 • PRACA | dam
  Firma budowlana zatrudni PRACOWNIKÓW OGÓLNOBUDOWLANYCH na pełny etat. Praca całoroczna na terenie Podhala. wysokie wynagrodzenie. Możliwość zamieszkania. 509 670 775
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia DOM W KLIKUSZOWEJ - długoterminowo. 509 679 085.
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I MARKETINGU z doświadczeniem, z szerokim zakresem działań marketingowych. Mail. biznes@hotelcrocus.pl, tel. 601 913 262
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261
 • PRACA | dam
  KIEROWNIK POKOJOWYCH w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA, MAGAZYNIER, EKSPEDIENTKA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc kuchenną w restauracji w Murzasichlu Praca z możliwością zakwaterowania. Szczegóły pod numerem telefonu 504154570 Pozdrawiam Wojciech. 504154570 Ka.lukaszczyk@gmail.com
  Tel.: 504154570
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKÓJ - FERIE - ZAKOPANE - 607826896
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  Przyjmę komunikatywną ekspedientkę do sklepu odzieżowego w Zakopanem. Więcej informacji pod numerem telefonu +48 537 165 165 lub mailem: kontakt@lagattini.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracowników budowlanych ZBROJARZ, MURARZ. tel. 601508736
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  BORDER COLLIE szczenięta. 791 669 932.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam BUDKĘ DLA PARKINGOWEGO - TANIO - 602 378 614.
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni DOSTAWCĘ, PIZZERA i KELNERKĘ - 668 404 790.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  MASSEY FERGUSON 590, 80-lata, stan bdb, (z powodu wyjazdu za granicę), 53.000 zł. 518 413 809 po 18-tej.
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 534 428 571, 889 388 484..
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ ZAKOPANE lub KOŚCIELISKO. tel. 507 360 911
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • PRACA | dam
  Firma Vero Nowy Targ zatrudni KRAWCÓW, KRAWCOWE. 501 67 25 98.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWA DOMY W JEDNYM - GRONKÓW. 510 80 75 74.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Zakopiańskie TBS TKGK Sp. z o.o zaprasza do składania ofert w postępowaniu na sprzedaż Peugeot Boxer/Gefco Y/G Boxer 335 skrzyniowy/paka; Dostawczy do 3,5 T; 2008 r; silnik pojemność 2,2 VIN - VF3YCBMHC11603889. Szczegóły www.ztbs-zakopane.pl. www.ztbs-zakopane.pl 509 628 992 firma@ztbs-zakopane.pl
  Tel.: 509 628 992
  E-mail: firma@ztbs-zakopane.pl
  WWW: www.ztbs-zakopane.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - LOKAL do wynajęcia ok. 60 m2. 517 600 205.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KOMLEKSOWE ŁAZIENKI, HYDRAULIKA, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE. 667 746 033, 783 913 580.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • BIZNES
  Profesjonalnie i kompleksowo poprowadzę: willę, pensjonat, apartamentowiec. Dzierżawa lub prowizja. Możliwe referencje. 0048 788 63 36 33
  Tel.: 48
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
2023-02-05 23:15 Kolejne akcje ratunkowe na Babiej Górze 2023-02-05 21:59 Bajkowe Pieniny i Spisz 2023-02-05 21:30 Niezbyt często spotykane zjawisko w Kościelisku 2023-02-05 21:00 Wielkie łopatowanie w Pięciu Stawach 2023-02-05 20:00 Ostatki u doktora (ZDJĘCIA) 2023-02-05 19:00 Dużo śniegu i dużo emocji. Parada Gazdowska w Ludźmierzu (ZDJĘCIA, WIDEO) 2023-02-05 18:00 Wąsko na Podhalańskiej w Zakopanem 5 2023-02-05 17:00 Wyprzedaż zimy w Krościenku nad Dunajcem 2023-02-05 16:00 Radni kontra przewodniczący. Mała wojna na Facebooku 6 2023-02-05 15:00 Turyści ignorują zakazy i wyruszają w Tatry (ZDJĘCIA, WIDEO) 15 2023-02-05 13:56 Ogromna lawina zeszła na drogę do Morskiego Oka (WIDEO) 6 2023-02-05 13:30 Jeżeli szukacie ciszy i pięknych widoków, przyjeżdżajcie do Boru na Czerownem (WIDEO) 2 2023-02-05 12:30 Zakopane pod śniegiem. Raport z zasypanego miasta (ZDJĘCIA) 1 2023-02-05 12:26 Może ktoś znalazł portfel z dokumentami? 2023-02-05 11:29 Turyści przetrwali noc na Babiej Górze. Teraz sprowadza ich GOPR 2 2023-02-05 11:16 Lili zaginęła przy Drodze do Samków. Pomóżcie w poszukiwaniach 2023-02-05 10:30 Zobaczysz panoramę Tatr i Beskidów. Wieża widokowa w Jordanowie 1 2023-02-05 10:00 Koncert psalmów i pieśni chasydzkich. Wystąpi potomek mszańskich i rabczańskich Żydów 2023-02-05 09:54 Ekstremalne warunki na trasach narciarskich na Obidowej 2023-02-05 09:30 Zawalił się dom mieszkalny w Rdzawce 2023-02-05 08:55 Nocna akcja ratunkowa na Turbaczu 5 2023-02-05 08:00 Tatrzańska gawęda o zimach stuleciach (WIDEO) 2023-02-04 22:00 Urząd Miasta wytnie dużego świerka na ulicy Regle w Zakopanem. Dlaczego? 15 2023-02-04 21:26 Nie żyje Zbigniew Proszowski 2 2023-02-04 21:00 Zasypane Krupówki (ZDJĘCIA, WIDEO) 2023-02-04 20:00 Tak w ekstremalnych warunkach pracują ratraki na Kasprowym Wierchu (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2023-02-04 19:32 Strażacy pomogli w transporcie kobiety 2 2023-02-04 19:00 Zasypane uzdrowisko 1 2023-02-04 18:00 Pytacie dlaczego miasto nie usuwa reklam zasłaniających Tatry? Bo samo je stawia 7 2023-02-04 16:39 W Niedzicy trwają Spiskie Zwyki 2023-02-04 16:36 Atak na Babią Górę 1 2023-02-04 16:00 Dyrektorka domu dziecka w Zakopanem zwolniona dyscyplinarnie 23 2023-02-04 15:10 Lawiniasto nad Morskim Okiem 1 2023-02-04 14:33 Makabryczne korki na Zakopiance (WIDEO) (AKTUALIZACJA) 7 2023-02-04 14:30 Nie każdemu straszna zima - ten kot o imieniu Bob się nie boi odśnieżania 4 2023-02-04 14:00 To powalone przez śnieg drzewa były przyczyną paraliżu kolejowego w Zakopanem 2 2023-02-04 13:36 Ciężki śnieg zagroził dachowi schroniska 1 2023-02-04 13:30 Memoriał na Skałce odwołany 2023-02-04 12:58 Garaż runął w Zakopanem 7 2023-02-04 12:19 Pociągi już kursują do Zakopanego 2023-02-04 11:49 Zakopane pod śniegiem 5 2023-02-04 11:13 Cały obszar Tatr Polskich jest zamknięty 4 2023-02-04 11:00 Władza ma plan 1 2023-02-04 10:54 Lawinowa trójka na Babiej Górze 2023-02-04 10:30 Ruszyły zapisy do Pucharu Misia Stramusia 2023-02-04 10:11 Pociąg utknął w Białym Dunajcu 8 2023-02-04 10:01 Dźwięki natury 2023-02-04 10:00 Prezydent jeździ na na nartach na Szymoszkowej 26 2023-02-04 09:42 Trudne warunki na drodze 1 2023-02-04 08:40 Zimowy Armagedon na drogach (WIDEO) (AKTUALIZACJA) 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-02-05 23:25 1. Panowie Radni, Szczerba i Wiśniowski róbcie dalej swoje. Widzimy i doceniamy, tym bardziej, że trudno jest działać w mniejszości. Dużo zdrowia i sił :) 2023-02-05 22:59 2. A to może być ciekawy temat. Czy jeśli urzędnik, który na swoim stanowisku nie spełnia wymogów ustawy o pracownikach samorządowych i ustawy o samorządzie terytorialnym podpisuje i odpowiada za wielomilionowe dotacje z EU podlega kontroli instytucji takiej jak OLAF EU ? I jakie mogą grozić konsekwencje dla danej JST ? 2023-02-05 22:21 3. Panie Góralu z TPN, chętnie bym podywagował lecz boli mnie że potrafisz czytać ze zrozumieniem. 2023-02-05 21:57 4. Ci dwaj radni są jak dwaj posłowie: Szczerba i Joński. Supcio! Tak trzymać! Patrzcie na ręce władzy i nie przejmujcie się opiniami anonimowych trolli. 2023-02-05 21:49 5. Grzegorza celebryta lawina nie tyka. 2023-02-05 20:58 6. @worek na śmieci. I TPN bardzo dobrze robi. Gdyby Topr zasugerował, aby zamknąć park, a ten byłby otwarty i coś się stało to na kogo by chciano winę zwalić oczywiście na TPN bo na kogo...?i byś pisał i pisał... A tak jeżeli Topr w porozumieniu z TPN zamykają to winny może być tępy pseudo turysta. A widzę, że masz jakieś aluzje do TPNu, co mandat chycileś za cwaniakowanie ???? Bo o folwarku piszesz cały czas jak wątek parku wystepuje. Obawiam się, że tak. A przy 4 stopniu biletow się nie sprzedaje znafffco. A to że TPN i TOPR współpracują to widzę, że Cie boli. 2023-02-05 20:17 7. ...i jeszcze jedno: łamiesz zakaz, narażasz świadomie swoje życie - miej tę odrobinę godności i nie wzywaj pomocy. umieraj w ciszy i spokoju - daj żyć innym... 2023-02-05 19:47 8. czym tu się ekscytujecie? że ludzie łamią zakazy? zawsze i wszędzie znajdą się tacy co wszelkiego rodzaju zakazy, nakazy czy prawo będą łamać! przecież najlepszy przykład dają nam aktualnie miłościwie panujący - od pierwszego dnia mając Konstytucję i zawarte w niej prawa i obowiązki głęboko w d... 2023-02-05 19:45 9. jeżeli to drzewo to gołym okiem widać że uszkodzone a burmistrz pytając o wszystko mieszkanców to se nie porządzi , ciąć nie pytać w imię zasady ''moja macica , moja sprawa'' 2023-02-05 19:30 10. Pieszy swoje mądre inaczej komentarze zachowa dla siebie. Drogi powinny być odśnieżone, chodniki też. Tyle.
2023-01-27 00:11 1. tak, TOPR miał cały zestaw do akcji lawinowej, ale i prostą i treściwą pogadankę o śniegu i zagrożeniach z nim związanymi. I to wszystko co ta akcja miała wspólnego ze śniegiem. Myślę że rzucanie śnieżkami do celu było by lepsze od tej całej reszty "atrakcji". 2023-01-23 11:54 2. Z tego co widziałem, TOPR miał cały zestaw lawinowy 2023-01-23 09:22 3. Rośnie Ci to dziecko. 2023-01-17 00:14 4. Basia śpiewa przeeeeślicznie! Kolędy chwytają za serce. 2023-01-16 21:25 5. Z nazwą, czyli śniegiem tan dzień miał mało wspólnego. Chyba liczyli na to że śniegu nie będzie. A był. Atrakcje typu wawel bus - kolejka może 30metrow ale odstać trzeba było 2,5 godziny. Strzelnica z elektronicznej wiatrówki - kolejka około 45minut. Samba, rysowanie, i to chyba koniec tych atrakcji. Jedynie TOPR miał sondę lawinowa, i to chyba jedyne co ze śniegiem ta cała akcja miała wspólnego. 2023-01-11 12:16 6. A ta szkoła to gdzie? 2022-12-31 15:39 7. same partyjnioki. ja dziekuje 2022-12-30 18:58 8. Tłumów na widowni nie widać. 2022-12-09 14:20 9. Przeglądam te artykuły i zdjęcia od kilku lat i widzę, że towarzystwo wzajemnej adoracji się nie zmienia. Co chwila to samo: wernisaż. wystawa, poezja, śpiewy, tańce, i te same osoby na zdjęciach ...! No nic dziwnego że młodzi ludzie spierdniczają z zakopanego skoro większość "imprez" jest dla uniwersytetu średniego wieku a młodym kultura już bokiem wychodzi. 2022-12-07 20:12 10. Policzyłem - 369 zdjęć
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP