UKRAINA WALCZY
Pomoc uchodźcom na Podhalu - dzwoń tel. 602 766 251 Mówimy po polsku i po ukraińsku
UKRAINA WALCZY
Pomoc uchodźcom na Podhalu - dzwoń tel. 602 766 251 Mówimy po polsku i po ukraińsku

2008-07-29 10:08:03

Reklama

Co naprawdę czeka Dom Turysty?

Dom Turysty PTTK w Zakopanem zostanie zamieniony na czterogwiazdkowy hotel. Obiekt nie zmieni zewnętrznego wyglądu.

Dom Turysty PTTK w Zakopanem wpisał się w krajobraz Zakopanego. Z noclegów w nim korzystają nie tylko członkowie PTTK, chętnie zatrzymują się w nim również uczestnicy wycieczek zorganizowanych, m.in. młodzież szkolna. Kiedyś były tu – obok pokoi z tanimi noclegami - również ekskluzywne pokoje, na które było stać tylko gości z walutą w kieszeni. Niedługo obiekt prawdopodobnie zostanie zamieniony na hotel o wysokim, czterogwiazdkowym standardzie. Bryła budynku pozostanie taka sama.

– Dom Turysty nie będzie wyburzony. Modernizacja i przebudowa obiektu będzie dotyczyła głównie wnętrza obiektu – zapewnia Jerzy Kalarus, prezes spółki \"Karpaty\" w Nowym Sączu, która zarządza obiektami PTTK. – Chcemy zagospodarować wolne przestrzenie przyziemia i nieco zmienić wygląd otoczenia budynku, który teraz jest mało atrakcyjny. Zostaną zachowane wszystkie regionalne elementy architektoniczne, w tym bryła budynku i detale – podkreśla. Zakopiański Dom Turysty posiada największy pod względem powierzchni (ok. 4 tys. m kw.) dach gontowy w Polsce. On też zostanie zachowany.

Budynek jest w złym stanie technicznym. Przez pół wieku nie był gruntownie remontowany. W latach 80. był wymieniany tylko gont. W ekspertyzie technicznej znalazły się zalecenia dotyczące m.in. wymiany na identyczne niektórych elementów konstrukcyjnych. – Wiele elementów drewnianych jest spróchniałych. Odpadają płyty stropowe. W złym stanie jest stolarka okienna i drzwiowa, gonty na dachu. Budynek trzeba dostosować do obecnych przepisów, m.in. ppoż. – wymienia architekt Dariusz Bobak z Zakopanego, przedstawiciel firmy architektonicznej, która zajmuje się projektem modernizacji Domu Turysty. – Dodatkowymi elementami będą pergole na tarasach i niewielkie lukarny z oknami nawiązujące do pierwotnej formy Domu Turysty, które doświetlą pomieszczenia w poddaszu – tłumaczy architekt.

Nie zostanie zmieniony podział funkcjonalnych pomieszczeń wewnątrz budynku. Niektóre pokoje będą powiększone, dzięki wyburzeniu ścian działowych. Dodatkowo zagospodarowane zostanie poddasze. Nie zmienią się ciągi komunikacyjne, łącznie z charakterystycznymi czterema klatkami schodowymi. Hotel będzie dysponował mniej więcej 200 miejscami noclegowymi.

– Zachowujemy obecną kolorystykę i fakturę materiału – kamienia i drewna. Niektóre stropy nie mogą być drewniane, bo przepisy budowlane na to nie pozwalają. Dla bezpieczeństwa zostaną zastąpione żelbetowymi i obłożone drewnem. Zmiany te będą jednak niewidoczne i nie zeszpecą charakterystycznej sylwetki budynku – wyjaśnia architekt. W tym samym miejscu będzie restauracja i hall. Miejsce na salę konferencyjną znajdzie się w przyziemiu, tam, gdzie przed laty był bar. Nadal hotel będą zdobić dotychczasowe płaskorzeźby i malowidła. – Miłośników górskiej literatury mogę uspokoić, że w hotelu pozostanie księgarnia górska – dodaje Dariusz Bobak. Przy budynku, w parku, zostanie wybudowany niewielki basen częściowo zagłębiony w ziemi. Goście będą mogli też korzystać z saun, czy urządzeń SPA i fitness, które znajdą się w podziemiach budynku.

Do hotelu prowadzić będzie szersza niż obecnie, pięciometrowa droga. – Pomnik ratowników górskich pozostanie na tym samym miejscu – zapewnia Dariusz Bobak.

Dom Turysty PTTK był budowany wg projektu Tadeusza Brzozy i Zbigniewa Kupca. – Dom Turysty był projektowany w latach 50. ub. wieku. Wtedy model uprawianej turystyki był nieco inny. Inne były wymagania turysty. Na tamte czasy to był nowoczesny obiekt. Później w większości małych pokojów wybudowaliśmy pełne węzły sanitarne, wymieniliśmy ogrzewanie na geotermalne, zmieniliśmy wygląd recepcji. Dzisiaj PTTK nie stać na pełną modernizację obiektu – tłumaczy Jerzy Kalarus. Jednocześnie podkreśla, że koszty eksploatacji Domu Turysty – niezależnie od standardu – są olbrzymie, co bezpośrednio wpływa na ceny noclegów. Najtańsze noclegi można dostać w tzw. części turystycznej, w wieloosobowych salach bez urządzeń sanitarnych.

– Dom Turysty i działka, na której stoi obiekt, nadal będą własnością PTTK – zapewnia Jerzy Kalarus. Na pewno po przebudowie i poprawie standardu wzrosną ceny za usługi, ale – jak twierdzi szef spółki \"Karpaty\" – nowi gospodarze hotelu będą honorować zniżki, przysługujące członkom PTTK.

Koszty modernizacji budynku pokryje inwestor, którym jest polska spółka. Z końcem lutego projekt został złożony w wydziale architektury zakopiańskiego magistratu i czeka na wydanie warunków zabudowy.

Jolanta Flach

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
spiwok 2008-07-31 17:06:17
Cokolwiek by było tylko nie likwidacja i wyburzenie. Dom Turysty w Zakoapem mimo wszyskich swoich wad jest kultowym obiektem polskiej turystyki pieszej.Szkoda b y bylo go stracic. Myslę, że jeszcze nadejda dla tego obiektu dobre czasy. Ludzie trochę sie wzbogaca i znów zaczną jezdzic na wczasy , na gorskie wedrowki i nas kochany domek sie przyda
Pozdraw
Jedrek
bojcorz 2008-07-31 16:15:43
Miałem korzystać z lata ale cśik mi zaświtało, patrze i jest:\"Zakopianka do...Jurgowa\". Na str. 23 wiadomości ZAKOPIAŃSKICH.Jak to się ma do tłumaczenia Moderatora.\"Przypadek\"? Mnie satysfakcjonuje, że TP dał się wciągnąć w...?
bojcorz 2008-07-31 14:32:10
A mnie jest szkoda lata! Pozdrawiam!
makowapanienka 2008-07-31 11:48:37
Panie Adrianie na Calym BOZYM SWIECIE obowiacuje Chronologia a TP zmienia USUWA SLISKIE TEMATY na dodatek NIGDYNie czytalam ani Jednego ARTYKULU dotyczacego drazliwego Tematu \"Zakopianki\"bo BLOKUJECIE i Stawiacie wszystko tylko na jednej linii a jako dziennikarzy obowiazuje WAS powsciagliwosc tematycznaczyli nie mozecie reprezentowac stron, musicie byc w polowie aby godnie i demokratycznie reprezentowac obydwa stanowiska.Jesli nie bedziecie trzymac ze spoleczenstwem to stracicie dorobek TPa nie po to walczylismy z KOMUNA aby poddac sie obecnej Mamonie Pozdrawiam i Prosze uprzedzic Czytelnikow ze temat Zakopianki jest na stronie w dziale REGION Pozdrawiam M

Od moderatora: nie bardzo rozumiem, o jakim przeniesieniu do regionu jest mowa. Nikt niczego nie przenosił. Na stronie głównej wyświetlanych jest kilka wiadomości ostatnich - niezależnie od kategorii. Każdy artykuł należy do maksymalnie trzech kategorii, ale Was - Czytelników - nie powinno to interesować, bo są to aspekty techniczne. Dla artykułu o zakopiance pt. \"Rybka uratuje Poronin i zakopiankę?\" ustalone są dwie kategorie: \"Region-Podhale-Poronin\" oraz \"Ekonomia, inwestycje i finanse\". Kategoria Zakopane obejmuje TYLKO Zakopane, a przedmiotowy tunel na terenie Zakopanego nie leży. Poza tym w Tygodniku drukowanym również artykuł jest w dziale \"Region\". A do zarzutu, że w Tygodniku nie pojawiają się teksty o zakopiance nie zamierzam się ustosunkować, gdyż jest to zarzut bezpodstawny.
Informuję jednocześnie, że te komentarze również w ciągu kilku godzin stąd znikną, gdyż nie dotyczą Domu Turysty. Pozdrawiam, Adrian Gładecki.

bojcorz 2008-07-31 11:28:00
Moderator sam sprowokował takie a nie inne wypowiedzi przeniesieniem art. o tunelu w Poroninie do \"Regionu\".Czsem lepiej przemilczeć i przełknąć.Trudno będzie zamknąć usta sfrustrowanym ludzim.Oby to nie był schyłek oślepiającej gwiazdy Tygodnika Podhalańskiego!!!
makowapanienka 2008-07-31 10:46:36
CENZURA !!!!!!! usunieto komentarze !!!!!zatem jak mozna mowic tu o \"WOLNOSCI SLOWA\" gdy takowanieistnieje , TP WSTYD WAM !!!!!!!!

Od moderatora: Oczywiście, komentarze zostały ukryte, gdyż nie dotyczyły tematu. Sprawę tunelu, FOPu itp. proszę poruszać pod tematem o tunelu, a nie o Domu Turysty. Nie jest to cenzura, a pilnowanie regulaminu, na który każdy z uczestników Forum zgadza się dodając komentarz. Pozdrawiam, Adrian Gładecki.
KE 2008-07-30 23:30:57
biedny kraj, biedne Zakopane, biedni ludzie dopóki tacy rządzą i zachowują się jakby nigdy już nie mieli pracować ani zarabiać, lepiej żyć w niezgodzie i bałaganie bo wtedy łatwiej naściemniać, dlatego proponujemy Górale i Zakopiańczycy zjednoczcie się przeciw nieprawości w końcu tak obiecaliście Janowi Pawłowi II, czyż nie?
niezawiedziony 2008-07-30 03:16:04
Co naprawdę czeka Dom Turysty ? Jeśli władza wybrana w demokratycznych wyborach nie będzie realizować oczekiwań większości a nie tylko własne ambicje (JGW - choroba \"na władzę i przerost ambicji\", JM - choroba \"na biznes\", WS - jeszcze nie wiem ale może choroba \"na słońce\" i dlatego kryje się w cieniu JM - apropos szkoda chłopa wesoły i się przejmuje ale Winniczek pokazał mu fakulce - pokażą i inni, FBK - choroba \"na stanowisko\", WawB - choroba \"wielkości\", AGM choroba \"na dudki\") jeśli nie nie wysunie głowy zza zaścianka FOP-u, to Dom Turysty ... czeka wyburzenie tak czy siak z braku klientów. Czego sobie i innym nie życzę ... aż taki głupi nie jestem.

Reklama
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Poszukiwany kucharz/doswiadczona pomoc kuchenna do restauracji w okolicach Jablonki. Praca na stale, zapewniamy umowe o prace. tel. 534 854 513
  Tel.: 534
 • PRACA | dam
  Firma PRYMUS AGD poszukuje miłej i kontaktowej osoby do pracy na stanowisku sprzedawca w sklepie w galerii Stopiak ul.ludźmierska 26a. 794393910 marta.maciejewska@prymus-agd.pl
  Tel.: 794393910
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY WYKOŃCZENIA KRÓTKIE TERMINY BEZPŁATNA WYCENA FAKTURY VAT. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA REGIONALNA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KUCHARZA. 606 208 503
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy POMOCNIKÓW BUDOWLANYCH I PRACOWNIKÓW BUDOWLANCH - Nowy Targ. 782 062 029.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONYWANIE OGRODZEŃ BETONOWYCH, PANELOWYCH. MONTAŻ BRAM PRZESUWNYCH. 793 674 080.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Studentkę lub Maturzystkę od zaraz do pracy na cały sezon wakacyjny. Gwarantuję miłą atmosferę i uczciwe zarobki Tel. 601 30 77 35.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PANA DO PRODUKCJI PANTOFLI - LEŚNICA - 797 107 356.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK KROJOWNI . Miejsce Pracy: Stare Bystre tel .18-26 137 32.
 • PRACA | dam
  Firma GAMATEX Fashion Group sp. z o.o. sp. k. zatrudni na stanowisko pracownik obsługi automatów szwalniczych . Miejsce pracy :Stare Bystre tel. 18-26-137-32.
 • PRACA | dam
  Lubisz pracować z ludźmi i masz doświadczenie w obsłudze klienta? Szukasz ciekawej pracy na sezon u renomowanego pracodawcy? Poznaj nas: POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 400 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: FOTO-SPRZEDAWCA. Miejsce pracy: Zakopane - Gubałówka. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Aktywna sprzedaż pamiątek fotograficznych gościom ośrodka Gubałówka, - Profesjonalna obsługa klienta, - Dbałość o stanowisko pracy, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek ośrodka. WYMAGANIA: - Praktyczna znajomość obsługi komputera, - Mile widziana umiejętność obsługi kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych, - Zainteresowania komputerowe będą dodatkowym atutem, - Wysoka kultura osobista, komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętność pracy w zespole, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, dyspozycyjność, - Chęć nauki i rozwoju zawodowego. OFERUJEMY: - Ciekawą pracę sezonową, - Zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenia, - Terminowe i atrakcyjne wynagrodzenie, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "sprzedawca FOTO". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Grupa Atalian poszukuje PRACOWNIKÓW DO SPRZĄTANIA OŚRODKA MEDYCZNEGO Nowy Targ, ul.Szpitalna. Praca od pn do soboty 7-24, praca zmianowa. Wymagana książeczka sanepidowska. Nr tel. 668 350 008.
 • PRACA | dam
  Warsztat Wulkanizacyjny/Myjnia w Bukowianie Tatrzańskiej poszukuje osoby do pracy. Praca w godzinach 8:00 - 18:00. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu .. +48667115889 gumolajz@gmail.com
  Tel.: 48667115889
 • PRACA | dam
  Poszukujemy na pełny etat Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego ApartHotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy: atrakcyjne wynagrodzenie, zatrudnienie w oparciu o umowę o prace, elastyczny grafik. Więcej informacji pod nr. 668-850-500 www.aparthoteltatrzanski.pl managertatrzanski@gmail.com
  Tel.: 668
 • PRACA | dam
  Przyjmę BLACHARZA SAMOCHODOWEGO lub do przyuczenia. 574 573 497.
 • PRACA | dam
  Placówka medyczna w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko recepcjonista/rejestratorka medyczna. Osoby zainteresowane prosimy o przesłane CV wraz ze zdjęciem na adres mailowy centrummedycznesm@onet.pl.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNE PRANIE WYKŁADZIN/DYWANÓW. Tel: 578 222 062
 • USŁUGI | inne
  SERWIS ODKURZACZY RAINBOW. Tel: 506 602 002.
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepaląca) DO SPRZĄTANIA I GOTOWANIA W DOMU JEDNORODZINNYM, 4-5 godzin dziennie (poniedziałek-piątek). Obok Zakopanego. 698 506 913
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA POD BACÓWKĘ. 503 868 728.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy **RECEPCJONISTY / KI** do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Praca stała, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę. Przyślij nam swoje CV: edyta.aparthotel@gmail.com. 696112266
  Tel.: 696112266
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika fizycznego do układania drewna kominkowego w miejscowości Lasek, tel 182651107.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK BIUROWY-MAGAZYNIER. Miejsce prasy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko ZAOPATRZENIOWIEC. Miejsce Pracy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  Pizzeria Da Grasso w Nowym Targu przyjmie POMOC NA KUCHNIĘ. Praca co drugi weekend. 508256350.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. 508256350.
 • PRACA | dam
  Poszukuję PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. 698 190 555.
 • PRACA | dam
  "TESKO" TKGK Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni PRACOWNIKA DO DZIAŁU ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH. Wymagania: wykształcenie wyższe lub średnie z w trakcie studiów. Praca na pełen etat od czerwca nr tel. 18 20 25 620. e-mail: tesko@tesko.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA w atrakcyjnym miejscu, 4300 m2, pasmo Salamandra (Kościelisko). 607 35 36 81.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam NISSANA QUASHQAI z dachem panoramicznym. Rok produkcji 2010, 1,5 DCI, przebieg 209 tys. km. Bogate wyposażenie (komputer pokładowy, wbudowany zestaw głośnomówiący, tempomat, przyciemniane szyby itp.). Drugi właściciel, niepalący. Cena 33 tys. zł. Tel. 570 666 770
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Austriacka firma zatrudni od zaraz murarzy, cieśli, elektryków, operatorów żurawia, stolarzy. Wynagrodzenie 2300-2600eur na rękę w miesiącu. W brygadzie jedna osoba powinna znać język niemiecki. Tel. 538373894 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 538373894
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - STOISKO do wynajęcia ok. 60 m2, 2.500 zł. 517 600 205.
 • USŁUGI | budowlane
  Domy z bali, szkieletowe,ciesielstwo, dachy,. 660929793
  Tel.: 660929793
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-05-23 13:20 Jak wybrać dobry salon tatuażu? 2022-05-23 13:00 Zakopane zieleni się o poranku 2022-05-23 12:30 Szczudlikówka pełna fletów 2022-05-23 12:13 Wielkie strażackie świętowanie na Olczy 2 2022-05-23 12:00 Jak pakować produkty w sklepie internetowym do wysyłki? 2022-05-23 11:29 Małopolska Joy Ride Fesitwal w Kluszkowcach 2022-05-23 11:00 Kampanie Google Ads, czyli dawne kampanie AdWords - co warto wiedzieć? 2022-05-23 10:59 Wycinają drzewa na Krupówkach i Zamoyskiego 2022-05-23 10:46 Sursum Corda w Czerwonym Dworze 2022-05-23 10:00 W zaprzyjaźnionym z Zakopanem bułgarskim Bansko inwestowali Rosjanie. (WIDEO) 2022-05-23 09:44 Dziś będą wycinać drzewa przy Zamoyskiego 2022-05-23 09:30 Kto dziś, niczym w stanie wojennym, nie obejrzy telewizji? 5 2022-05-23 08:59 Poniedziałek bez deszczu, kolejne dni z burzami i chmurami 2022-05-23 08:00 Biblioteka to miejsce, w którym kwitnie nie tylko miłość do książek 2022-05-22 22:45 Polski turysta upadł w Tatrach Słowackich. Dostał mdłości 1 2022-05-22 22:25 Ta krew posłuży dla matek potrzebujących leczenia 2022-05-22 21:45 Będzie nowy asfalt i dwa tygodnie utrudnień 2022-05-22 21:00 Góralskie spotkania papieża Jana Pawła II, w Polsce i na świecie 2022-05-22 20:15 Kolejna łąka w Zakopanem zasypana żwirem 9 2022-05-22 19:30 Po wypadku mógł tylko leżeć i patrzeć w sufit. Dziś zdobywa medale na mistrzostwach świata 2022-05-22 18:45 Dla mieszkańców mandaty, a turystom pod Giewontem wszystko wolno 9 2022-05-22 18:00 Wielkie sprzątanie Babiej Góry 2022-05-22 17:15 Brak zgody na jazdy quadami po Butorowym i w kierunku na Ostrysz 3 2022-05-22 16:25 Niedźwiedź zginął pod kołami kolejki wąskotorowej u stóp Tatr 6 2022-05-22 15:42 Autokar kontra samochód osobowy, korki na zakopiance 2022-05-22 15:15 Orkiestry dęte z całego Podhala opanowały park miejski (WIDEO) 2022-05-22 14:30 Przełęcz w Dukli sypnęła medalami dla naszych karateków 2022-05-22 13:45 Haftowane i malowane 2022-05-22 13:40 Social media marketing - czyli jak w prosty sposób pozyskać nowych klientów? 2022-05-22 13:32 Policja podała szczegóły śmiertelnego wypadku motocyklisty w Zębie 2022-05-22 13:31 Jak przechowywać oscypki? 2022-05-22 13:10 Z czego słynie firma Pantone? 2022-05-22 13:00 XII Beskidzkie Camino - 50 km przez góry do Ludźmierza 2022-05-22 12:15 W Kuźnicach pusto. Kolejka na Kasprowy ruszy w środę 2022-05-22 11:30 Urazy nóg i głowy 2 2022-05-22 10:45 Miasto z rotundami 2 2022-05-22 10:00 Pamiętamy o naszym Gaździe. 6 czerwca znowu idziemy pod Wielką Krokiew. 3 2022-05-22 09:27 Przed południem szansa na przejaśnienia, wieczorem spadnie deszcz 2022-05-22 08:00 Majówka przy kapliczce 2022-05-21 21:30 Piękne wiosenne widoki z Płazówki (WIDEO) 2022-05-21 20:45 Małgorzata Skupień na 2. miejscu w Bogusławicach 2022-05-21 20:02 Dziś tylko jedna interwencja ratowników TOPR w Tatrach 2022-05-21 19:45 Flota Nautica 450 na wodach Jeziora Czorsztyńskiego 2022-05-21 19:00 Pusty reaktor 2022-05-21 18:15 Truskawki coś nie chcą w tym roku tanieć. Ile kosztują u Was? 6 2022-05-21 17:24 Zderzenie czterech aut w Maniowach (WIDEO) 4 2022-05-21 16:45 Trwa wielkie otwarcie ośrodka turystycznego PKL na Górze Parkowej (WIDEO) 2022-05-21 15:48 Powiatowy Dzień Strażaka pod Giewontem (ZDJĘCIA) 2022-05-21 15:14 Wygrywają z dzwonnicy pieśni Maryjne (WIDEO) 2022-05-21 14:48 Na Giewoncie turystów nie brakuje
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-05-23 12:52 1. Brawo strażacy z Olczy, zawsze można na Was liczyć 2022-05-23 12:44 2. Ateista strażakiem nie może być, bo wszystkie imprezy strażackie odbywają się w kościołach , a świeckich imprez nie potrafią zorganizować , bo to ciemna zabobonna formacja. 2022-05-23 12:43 3. @vivat celibat, a jak - teraz widać jak ludzie rzucili się na dekodery. Propaganda PiS strzeliła by sobie w stopę nie mówiąc o programach religijnych. Przecież zaściankowy, ciemny lud nie powinien być pozostawiony na pastwę prawdy. 2022-05-23 12:16 4. Ale szczujnia TVPis działa , to suwerenowi więcej programów nie potrzeba , bo po co ma mieć wątpliwości co do prawdy przekazanej z innych stacji. 2022-05-23 11:18 5. Nie lękajcie się. MUX-3 będzie nadawany w dwóch standardach do końca 2023 roku. Decyzję taką podjęto na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wobec tego TVP będzie mogła nadawać bez przerwy swój program, zwłaszcza w takich "dziurach" w których jest tylko MUX-3 w naziemnej tv. Trzeba lać mądrości do głowy zwłaszcza, że tam korzystając z sat. 2022-05-23 11:17 6. Alarmującemu czytelnikowi polecam kupienie łąki w centrum Zakopanego i urządzenie sobie pastwiska. 2022-05-23 11:07 7. Karać, karać i jeszcze raz karać. Zakładać blokady i podnieść 300% za złe parkowanie. Miejscowi parkują na ulicy żeby zwolnić miejsce wynajmującym. Jestem za żwirowiskiem przeznaczonym na parking niż za parkowanie łamiąc przepisy. 2022-05-23 10:50 8. Ile by dało PO, bo pewnie to ich pomysł by dać biednym 100-250 zł na zakup dekodera lub telewizora? 2022-05-23 10:07 9. Nad morzem nie ma takiego problemu. Każdy wynajmuje tyle ile ma miejsc parkingowych na swojej posesji. Przepis, to przepis a górale zawsze sprwiają problem, wszystko na NIE i ciągle jojczą, ze mało dutków. Czas podnieść mandaty za złe parkowanie i należycie egzekwować. Na zachodzie większość mandatów to za złe parkowanie. 2022-05-23 10:03 10. Zamknąć Tatry Słowackie! Są niebezpieczne!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka