Kliknij w ten pasek i umieść swoje ogłoszenie na stronie Tygodnika i w papierowym wydaniu gazety bez wychodzenia z domu.

2012-02-19 11:51:54

Lawina w Tatrach. Obie narciarki odkopane. Jedna przytomna, stan drugiej bardzo ciężki

Reklama

Lawina w Dolinie Goryczkowej. Pod śniegiem znalazły się dwie narciarki. Pierwsza szybko odkopana przez ratownika z Kasprowego Wierchu trafiła do szpitala. Po kilkunastu minutach odkopano drugą. Nie dawała oznak życia. Później odzyskała tętno, lekarze cały czas walczą o jej życie.

Lawina zeszła w okolicach Dol. Goryczkowej, niedaleko Świńskiego Kotła, w rejonie Żlebu Marcinowskich. Szlakiem narciarskim łączącym Goryczkową z Kondratową na nartach ski-turowych szły trzy osoby - dwie kobiety i jeden mężczyzna. Kobiety znalazły się pod śniegiem.

Mężczyzna sam wydostał się spod śniegu i razem z ratownikiem TOPR z Kasprowego Wierchu odkopał  pierwszą z kobiet. Pod śniegiem straciła przytomność, ale później ją odzyskała. Śmigłowcem została przetransportowana do szpitala.

- Po kilkunastu minutach udało się odkopać drugą z zasypanych. Nie dawała oznak życia. Rozpoczęliśmy jej reanimację. W takim stanie została przetransportowana do szpitala i przekazana ekipie specjalistycznej karetki pogotowia - powiedział na lądowisku śmigłowca Marcin Firczyk, ratownik  TOPR. Lekarze cały czas walczą o jej życie. Kobieta odzyskała tętno, ale nie jest przytomna.

W akcji brało udział przeszło 20 ratowników TOPR. W Tatrach wieje dziś silny wiatr. Zatrzymał on kolejki w rejonie Kasprowego. Wzrosła temperatura. Nie kursuje kolejka linowa na Kasprowy. Obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

W rejonie Żlebu Marcinowskich przebiega nartostrada w stronę Hali Kondratowej. W 1956 r. żlebem zeszła lawina, która na Niżnej Goryczkowej Równi zabiła pięć osób, w tym gospodarzy znajdującego się tam wtedy schroniska.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
uorcyk 2012-02-23 11:57:24
a co? wolałabys odwrotnie? bo nie rozumiempo co te szczególy?
zona toprowca 2012-02-23 01:01:03
Ktos pytal,czy byly z Z-nego,nie z W-wy,matka i corka,corka zyje niestety matka nie,a ksiaze w Austrii jezdzil poza trasami
uorcyk 2012-02-21 22:31:29
jak plecak to antylawinowy , zeby byc w temacie ;P
Jane 2012-02-21 22:27:29
Bez przesady, kulawy marianie ;)
kulawy marian 2012-02-20 23:14:39
Kazdy kto na tym forum kwestjonuje wykłady pani prof.Jane jest turystycznym głąbem i powinien nosić plecka za panią Jane wten sposób czegoś by się nauczył.......
Max 2012-02-20 20:47:21
Jane - w zasadzie masz rację, ale tylko w zasadzie. Miała byś rację gdyby to nieszczęście zdarzyło się w trudnym miejscu, przy podchodzeniu żlebem - ale nie na prostej nartostradzie (zakładam że nie pchali się w ten żleb) na której w zasadzie nic nie powinno się stać. Ja nawet nie dziwię się że nie mieli PIEPSów (choć już RECCO mogli mieć - nawet na Kasprowym nie zaszkodzi)
A swoją drogą wiecie którędy dokładnie szli - normalną nartostradą do góry czy tą FIS II ?
Max 2012-02-20 16:53:55
Jane - w zasadzie masz rację, ale tylko w zasadzie. Miała byś rację gdyby to nieszczęście zdarzyło się w trudnym miejscu, przy podchodzeniu żlebem - ale nie na prostej nartostradzie (zakładam że nie pchali się w ten żleb) na której w zasadzie nic nie powinno się stać. Ja nawet nie dziwię się że nie mieli PIEPSów (choć już RECCO mogli mieć - nawet na Kasprowym nie zaszkodzi)
A swoją drogą wiecie którędy dokładnie szli - normalną nartostradą do góry czy tą FIS II ?
gazda1 2012-02-20 12:51:58
Przykre, pozostaje modlitwa by wróciła do nas ...
uorcyk 2012-02-20 11:40:24
nie mieli nawet Recco, stad trudno bylo jedna odkopac ..i to z osobe z Zakopanego a nie znad morza, czyli powinna miec elementarna wiedzę, ot chocby sluchajac opoeiesci innych czy czytajac TP?
gazda1 2012-02-20 11:07:26
Ignorancja czy brak elementarnej wiedzy na temat zagrożeń ?
Jane 2012-02-20 11:00:15
Goryczkowa: 3SZL + ocieplenie + porywisty wiatr. Wnioski: oczywiste.
Rysy [1,5 tyg temu]: 8 osób w zwartej grupie sunące do góry \"ławą\" pomimo 2SZL. Nic nie zrobili sobie z uwag o konieczności zachowania odstępów. Tzn. zrobili - wyśmiali mnie. Komentarz: Może ktoś ma ambicję do odnalezienia się na wiosnę w stawie, ale ja nie.
Murowaniec [dwa tyg temu]: Zapytałam stacjonującego tam ratownika TOPR [ok 18:00] ile osób w ciągu dnia zapytało go o warunki śniegowe panujące na wielu popularnych w tamtym rejonie zimowych trasach podejściowych na okoliczne szczyty. Odpowiedź: \"ANI JEDNA\". Aż tylu mamy wysoko kwalifikowanych taterników w kraju? Dodam tylko, że tego dnia w tamtym rejonie były tłumy. Duża część była krótko mówiąc \"nieprzygotowana\" ani ubiorem, ani sprzętowo. Po co na siłę szukali guza? Kiedy skończy się myślenie: \"wypadek w górach? - mnie to nie dotyczy\".
Wnioski: góry są dla ludzi. TOPR jeszcze bardziej to uściślił na swoich plakatach: dla ludzi \"rozważnych\". W Alpach przy 3SZL za samo wywołanie lawiny, nawet takiej, w której nie ma poszkodowanych czy ofiar śmiertelnych, jest rachunek w wysokości do 1000E. Niestety, u nas góry zimą stały się \"zabawą\" i fanaberią wielu niedoświadczonych turystów z syndromem Supermana. Bo czego się nie zrobi dla zdjęć na FaceBooku czy zachwytu otoczenia? Cóż, czasami koszty wyjścia zimą w góry są wyższe niż tylko to, co trzeba zapłacić za raki i czekan.
Ja bym nie chciała zamykania Tatr na zimę. Chciałabym, żeby ludzie tam wychodzący umieli rozpoznać panujące warunki, wyciągać wnioski i podejmować wobec pewnych żelaznych faktów decyzje, które chybione mogą kosztować życie ich, innych ludzi oraz ratowników. Bo wypadki się zdarzają. Ale wypadki, a świadome pchanie się w ryzykowną sytuację [także z niewiedzy, ale w tym akurat przypadku niewiedza nie jest usprawiedliwieniem] to jednak dwie różne rzeczy. Bo najgorsza jest ignorancja i myślenie typu: \"jakoś to będzie\".
Dlatego życzę wszystkim rozwagi i brania udziału w szkoleniach zimowych, które bardzo poszerzają horyzonty myślowe ad poruszania się po górach w warunkach zimowych.
Wybaczcie, że tak uogólniłam w temacie ski-tourowców. Cieszę się bardzo, że są żywi.
górfanka 2012-02-20 09:55:26
\"czyli?\" - Jeśli to były narciarki skitourowe, to niepotrzebna im kolejka, bo weszły tam bez jej pomocy, na nartach (na fokach). A ratownik TOPR dyżuruje na Kasprowym niezależnie od kursowania kolejki, nic więc dziwnego, że był w pobliżu.
czyli? 2012-02-19 21:54:10
\"dwie kobiety i jeden mężczyzna. Kobiety znalazły się pod śniegiem.\"
\"Mężczyzna sam wydostał się spod śniegu i razem z ratownikiem TOPR z Kasprowego Wierchu odkopał pierwszą z kobiet.\"
\"Po kilkunastu minutach udało się odkopać drugą z zasypanych.\"
to z powyższego tekstu.
ale gdzie indziej piszą:
\"Odkopane spod lawiny kobiety to narciarski skiturowe. Towarzyszył im mężczyzna, który uniknął porwania przez lawinę i powiadomił ratowników o wypadku.\"
ale dalej:
\"Na miejscu wypadku znajdował się ratownik TOPR, który szybko podjął akcję ratunkową.\"
czy ratownik topr, który znajdował się na miejscu i mężczyzna towarzyszący kobietom to ta sama osoba? jeśli nie to skąd \"znajdował się na miejscu\"?
\"Drugą kobietę wydobyto spod śniegu dopiero po niemal godzinie.\"
czyli nie po kilkunastu minutach?
czemu tyle różnic?
no i skąd oni tam skoro nie kursował kolejka na Kasprowy?
czyli - jak to było?
Masło 2012-02-19 20:18:39
No cóż, jak to mówią:
\"Jest ryzyko, jest zabawa, raz jest gleba, raz jest sława\"
Maciejek 2012-02-19 19:32:11
Z załączonego zdjęcia wynika, że skiturowcy poruszali się po dawnej trasie FIS II, a z tego żlebu, w latach pięćdziesiątych, zeszła potężna lawina (smoistnie), która zniszczyła schronisko na Goryczkowej, grzebiąc pod zwałami śniegu gospodarzy schroniska i odpoczywający tam patrol Wojsk Ochrony Pogranicza. Według ówczesnych opinii schronisko stało w miejscu całkowicie bezpiecznym.
uorcyk 2012-02-19 19:02:49
akurat nie z potworami ...ale mialam inne wazne zajecia :P
Yo 2012-02-19 19:00:06
Oooo,uorcyk już powróciła z wycieczki ze swoimi potworami.Witamy,witamy...:-)
uorcyk 2012-02-19 18:57:54
do komendatora: owszem, nie da sie w 100% zagrozen ale mozna je minimalizowac ...zatem budowac czy nie zabezpieczenia jest kwestia odpowiedzialnosci organizatora ...a co do warunkow, sami wiecie, było lodowato , snieg sie zsiadł a na to posypało swiezym, niezwiazanym sniegiem. Dzisiaj jest pierwszy dzien z temperatura powyzej zera zatem lawina była kwestia czasu ....i miejsca ...
mozna było o takim zagrozeniu mysleć, ale ludzie maja rozne motywacje czy uzaleznienia od gór i jesli cos postanowią to ciezko im z czegos zrezygnowac ...
KasiaK 2012-02-19 17:34:37
Skitouring to raczej nie koniecznie po trasach ogólnie turystycznych....
zyntyca 2012-02-19 17:33:42
A na ulicę na której zginęło multum ludzi wychodzi się jak krowa na pastwisko ....góry sa niebezpieczne dla tych, którzy je lekcewarzą, z niewidzy lub z rutyny..na jedno wychodzi na bambusie
komendator 2012-02-19 17:07:13
A holenderski następca tronu to miał wypadek z lawiną chyba w Austrii? Na zabezpieczonej trasie?
To tyle, bo mnie pierwszy komentarz wszechwiedzącej, wszechkomentatorki, wszechpolki zdenerwował :)
komendator 2012-02-19 16:46:01
Mimo wszystko zawsze jak tam przechodziłem to się bałem, a w grupie robiliśmy odstępy. A w takich warunkach jak dzisiaj nie poszedłbym za żadne skarby...ale to się łatwo sprzed komputera pisze.
P.S.pod Małym Kościelcem też się boję i uważam, mimo tego, że w ciągu 100 lat zginęło tam \'tylko\" dwoje ludzi.
zyntyca 2012-02-19 16:38:15
komentator, sam sobie odpowiedziałeś, 1956 i dzisiaj to 56 lat. Chciałbym zobaczyć ulicę na której od 56 lat nie było wypadku !!! Nie przesadzajcie z potępieniami.
komendator 2012-02-19 15:59:34
Wszystkie szlaki są ogólnie dostępne bo po polskiej stronie nikt ich nie zaamyka. Akurat ten szlak narciarski chociaż przebiega blisko utrzymywanych tras narciarskich nie jest najbezpieczniejszy - vide rok 56 i teraz a kto tam był to wie jakie tam są nachylenia i ekspozycje. W Alpach mimo zachwytów uorcyka też giną ludzie w lawinach i to nawet na tych bezpiecznych, zabezpieczonych trasach a wbrew pozorom takie zabezpieczenia zwalniają różnych łorcyków z myślenia!
abdul 2012-02-19 15:55:38
Szły szlakiem, a szlaków się nawet na Słowacji nie zabezpiecza przed lawinami, bo trzeba by całe góry obstawić takimi ślicznymi zaporami jak pod Łomnicą, lub zbombardować, jak na Zverovce. Takie harce wyczynia się tylko na niektórych tłumnie odwiedzanych trasach przy kolejkach. Jeszcze parę lat temu TPN zamykał ten szlak przy 3 st. lawinowym, dziś każdy sam wybiera, czy chce żyć....
uorcyk 2012-02-19 15:46:39
czy to zakopianki??
uorcyk 2012-02-19 15:41:43
tam myslalam ze na skitourach szły ...
kulawy marian 2012-02-19 15:26:56
Moze lawina zeszła samoistnie ale ryzykanctwo narciaży było skrajne......żadne komunikaty lawinowe nie zwalnią ze zdrowego rozsądku.....RIP
etam 2012-02-19 14:34:01
Turysta! Czy ty wiesz co znaczy 3 st. zagrożenia lawinowego? Wzrost temperatury, porywisty wiatr? Właśnie dlatego grupka powinna najpierw rozeznać bezpieczeństwo! Tam już był wypadek w latach 50\'tych pamiętam, że zmiotło schronisko całe!
beztthug 2012-02-19 13:54:39
zgadzam się z komentarzem Turysty. Stado sensatów bez wrażliwości. Góry są dla ludzi. A że są niebezpieczne- o tym chyba każdy wie!!
Trzymam kciuki, żeby tym dziewczynom nic się nie stało!!!
turysta13 2012-02-19 13:41:37
ale podobno narciarki szły szlakiem narciarskim ogólnodostępny i wcale nie zbaczały poza trasę i po prostu miały pecha, że akurat zeszła lawina. A że trasa była zamknięta, to pewnie z powodu silnego wiatru który uniemożliwia uruchomienie wyciągów, wiec gdyby nie wiało to pewnie trasy byłyby otwarte. turystki pewnie szły na fokach, po popularnej trasie, nie pchały się gdzieś wysoko. więc gdzie tu mowa o nieodpowiedzialności, Ludziom którzy tylko siedzą przed komputerem łatwo się wypowiadać i krytykować i pewnie nawet nie mieli nic wspólnego z górami. bo oczywiście trzeba rozsądnie chodzić ale w tym przypadku nie można powiedzieć o braku rozsądku turystek.
KasiaK 2012-02-19 12:45:18
Ponoc kolejki były zamkniete......Ja nie wiem po co ludzie tak ryzykuja bo jak dla adrenaliny to w końcu ją poczuły....
Mini 2012-02-19 12:43:30
Nie zwalajcie znowu winy na kogos innego. Wystarczylo nie jechac poza nartostrade. Tatry to nie Alpy. To raz. A Tatry w okolicach Zverovki sa akurat bardzo lawiniaste. Co nie znaczy ze nalezy ingerowac w nature akurat tam, gdzie szlaki sa zamkniete zima. W slowackich tatrach panuja jednak jeszcze komunistyczne przyzwyczajenia.
franio 2012-02-19 12:42:35
jeżdzić tam gdzie bezpiecznie , przecież ten nasz Kasprowy to relikt z epoki Gierkowskiej , żadnych zbezpieczń,dwie marne kolejki krzesełkowe , aże komuś trzeba extremy to już niema co żałować
uorcyk 2012-02-19 12:35:36
u nas jest na plusie, na moim czujniku +1.1 i snieg sie topi ...
pikus 2012-02-19 12:34:24
na Słowacji też, ostatnio pod zverowka nawet wywolywali lawine by bylo bezpieczniej na stokach narciarskich...ale w Polsce.... po cooo....przeciez to tak zburzy ekologie, że wszystkie zwierzęta przecież uciekną
antoniszpak 2012-02-19 12:34:16
W Tatrach wieje naprawdę mocno, dzis byłem na Kalatówkach. W taką pogodę nie ma sensu pchać się wyżej
uorcyk 2012-02-19 12:24:29
w Austrii to buduja takie \"instalacje\" w miejscach potencjalnie zagrozonych lawinami..u nas jest park i narciarze sa złem koniecznym...
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni POKOJOWĄ, tel. 608 088 017
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, tel. 608 088 017
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY PROWADZI REKRUTACJĘ OSÓB NA WOLNE STANOWISKO SPECJALISTA DS. NIERUCHOMOŚCI. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do składania ofert na w/w stanowisko w terminie od 21 października do 5 listopada 2020 r. w godz. od 9.00 do 17.00 - w siedzibie Zakopiańskiego Centrum Kultury przy ul. Kościeliskiej 7 lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegółowe informacje pod linkiem https://bip.zakopane.eu/praca#cnt
  WWW: https://bip.zakopane.eu/praca#cnt
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO - MIAŁ - 691 509 754.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do montażu i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  FIRMA DREWNEX DOMY DREWNIANE SPYTKOWICE PRZYJMIE DO PRACY KOSZTORYSANTA,PROJEKTANTA. 692 193 449.
 • POŻYCZKI
  PROMOCJA!!! GOLD CENT FINANSE W OFERCIE POŻYCZKI POZABANKOWE NA OŚWIADCZENIE DLA OSOBY O UMOWĘ PRACĘ, UMOWA ZLECENIE, EMERYTURA, RENTA, ROLNIK, DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA. ZADZWOŃ DO DORADCY T- 694 567 002.
 • ZDROWIE I URODA
  TRENER PERSONALNY (SIŁOWNIA) - WIZYTY DOMOWE, WŁASNY SPRZĘT - 506 57 62 17.
 • PRACA | dam
  GABINET W ZAKOPANEM ZATRUDNI HIGIENISTKĘ STOMATOLOGICZNĄ. Tel. po 19.00: 793 333 072.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska zatrudni osobę na stanowisko kucharz oferujemy prace stałą oraz sezonową. Oferujemy wysokie wynagrodzie, prace w doświadocznym zespole. Restauracja ala carte mieści się w Aparthotel Góralskim w Białce Tatrzańskiej.. 518-259-536 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 518-259-536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA / KUCHARKĘ do restauracji w Zakopanem na stałe. Praca co drugi dzień, umowa o pracę. 601846659
  Tel.: 601846659
 • USŁUGI | budowlane
  DOMY OD PODSTAW, DACHY, WIATY, ALTANY, TARASY, REMONTY "WOLF BAU". 886 837 594.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe. 500290144
  Tel.: 500290144
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam OSCYPKI wędzone i białe. 531 357 698.
 • USŁUGI | budowlane
  IZOPIANY-Ocieplenia budynków pianą PUR. Szybkie terminy realizacji. 732921706
  Tel.: 732921706
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-23 22:45 Powiedli owce przez zakopiankę 2020-10-23 22:25 W schronisku na Markowych Szczawinach ograniczenia 2020-10-23 21:48 Poszukiwania trwają od wtorku 2020-10-23 21:44 Od soboty podróżne obostrzenia na Słowacji 1 2020-10-23 21:01 Złota polska jesień w górach 1 2020-10-23 20:50 Bombowy alarm na Pardałówce 2 2020-10-23 20:45 Pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy 2020-10-23 20:19 Schronisko w Dolinie Roztoki zamknięte przez covid 2020-10-23 19:50 Dachowanie i zderzenie z płotem. Kierowca miał 1,9 promila (WIDEO) 2020-10-23 19:44 Pierwsze wysepki staranowane 6 2020-10-23 19:23 Święty Jan Paweł II patronem całego województwa 7 2020-10-23 19:02 Wjazd tylko dla osobówek i cięższych służb miejskich 6 2020-10-23 18:28 Transmisja Mszy św. z Wiktorówek (WIDEO) 2 2020-10-23 18:00 Skansen Rabka-Zdrój 2 2020-10-23 17:30 Zbiórka pieniędzy dla pogorzelców 2 2020-10-23 16:59 Piękna Hala Gąsienicowa. W sobotę deszcz, a później słońce (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-10-23 16:27 Z widokiem na Małpią Wyspę 2020-10-23 16:01 Rabka dla profesora 1 2020-10-23 15:33 Nocna dezynfekcja w Zdroju 2 2020-10-23 14:54 Takie parkowanie przy Jagiellońskiej 10 2020-10-23 14:03 Biegowe Perły Małopolski w Zdroju 2020-10-23 13:25 Czy Twoim zdaniem rząd podjął dobre decyzje? (SONDA) 23 2020-10-23 13:00 Wirus dopadł DPS 1 2020-10-23 12:30 Cmentarze na razie otwarte 4 2020-10-23 11:59 Restauratorzy: Jesteśmy załamani 17 2020-10-23 11:25 W poszukiwaniu zagubionych noży 2020-10-23 11:17 Cała Polska na czerwono, gastronomia zamrożona 10 2020-10-23 11:02 75 nowych zakażeń na Podhalu 2020-10-23 10:42 Rekordowy przyrost zachorowań, 153 zarażonych zmarło 2020-10-23 10:00 Milczące żony 2020-10-23 08:56 Wjechała autem prosto w drzewo 8 2020-10-23 08:32 Poranna stłuczka na Alejach (WIDEO) 2 2020-10-23 08:03 Hyrczykowie wrócili spod Babiej Góry 2020-10-22 21:50 Nad Kieżmarskim Stawem (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2020-10-22 21:30 Na Słowacji zakaz wychodzenia z domów 10 2020-10-22 21:00 Złota polska jesień w Pieninach (WIDEO) 1 2020-10-22 20:05 Asfaltu nie widać 1 2020-10-22 19:20 Strażacy odkażają miejskie przystanki 2 2020-10-22 18:40 Silne porywy wiatru nad Jeziorem Czorsztyńskim 1 2020-10-22 18:15 Potrącona pod szpitalem odniosła poważne obrażenia 1 2020-10-22 17:46 Kierowca miał prawie 3 promile. Zobaczcie, jak to się skończyło 10 2020-10-22 17:30 Nauka zdalna - autobusy szkolne zawieszone 2020-10-22 17:02 Pieśni papieskie i maryjne. Koncerty online (WIDEO) 1 2020-10-22 16:30 Za szybcy jak na posiadane prawo jazdy 1 2020-10-22 16:02 Niezbywalna Stara Szkoła 8 2020-10-22 14:54 To koniec nowotarskiej mleczarni 11 2020-10-22 14:06 Sesja w Bukowinie Tatrzańskiej (WIDEO, NA ŻYWO) 1 2020-10-22 14:03 Twoje światła-nasze bezpieczeństwo 3 2020-10-22 13:32 Makabreska na bulwarach 4 2020-10-22 13:02 Starostwo stawia wysepki na Oswalda Balzera (WIDEO) 24
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP