Reklama

2016-10-19 18:23:26

Blog

To niesłychane panie ministrze

To niesłychane, gdy minister naszego rządu, czyli urzędnik opłacany z moich podatków odpowiada dziennikarzowi, że w sprawie śmigłowca nie odpowie, bo dziś odpowiada tylko na inne pytania.

To niesłychane. Panom ministrom, premierom tego rządu, poprzednich rządów, od dawna poprzewracało się w głowach. Wydaje im się, że przybyli na polską ziemię niemal z boskiego nadania. Zawsze mają rację, nie popełniają błędów i wiedzą wszystko najlepiej. Chciałem im przypomnieć, że są tylko zwykłymi urzędnikami, których co cztery lata w wyborach wybieramy do zarządzania naszymi pieniędzmi i majątkiem.

To tak jak właściciel firmy wybiera dyrektora, kierowników żeby zarządzali jego przedsiębiorstwem. To my jesteśmy właścicielami, a oni są tylko chwilowo lub trochę dłużej tymi kierownikami. 

Właściciel firmy przyszedł więc i pyta swojego kierownika, dlaczego kupił akurat te jabłka z USA, a nie te z Francji. A tu kierownik odpowiada: ja dzisiaj jestem w dziale gruszek, na pytanie o jabłka nie odpowiadam. Co robi właściciel, zwalnia tego kierownika, bierze następnego, który zawsze odpowie na pytanie, jak zarządza jego pieniędzmi i majątkiem.

Tymczasem minister Macierewicz ze swoim tradycyjnym uśmiechem odpowiada dziennikarzowi, że dziś na pytanie o śmigłowce nie odpowie, bo dopowiada tylko na pytania związane ze swoim pobytem w sądzie. Minister Morawiecki, ten od finansów i rozwoju z kolei odpowiada, że to nie do niego pytanie. A przecież on zarządza naszymi pieniędzmi. To tak jakby księgowy na pytanie właściciela o wydatki odpowiedział, że to nie jego sprawa.

Dla nas wszystkich, właścicieli tej firmy, jaką jest Polska mam dobrą wiadomość. Za trzy lata w wyborach możemy tych kierowników zmienić lub nie. Wszystko zależy od kartki do głosowania.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
z boku 2016-11-07 15:41:50
@ wikta I dziadek tez. Nie piszcie bez sensu jezeli pada jakies pytanie to wikta nie nawiazuj do dawania tylko jak juz chcesz cos mowic to powiedz komu dawal balbina albo kto balbinie dawal czadu. Jezeli wasz sekta mowi ze kazdy swistek papieru odkryty przez IPN to ogromna wiedza jedna jedyna prawdziwa I niepowtarzalna to czemu ten wasz ipn ukrywa dokumenty na temat BALBINY ??
Dlaczego dziki antek zapowiadal ze wrak tutki na plecach przyniesie na wiejska a jeszcze tego nie zrobil?? Wrzeszczal o nieudolnosci rzadu. Dlaczego?? A moze sie boi prawdy I dalej jedzie na trumnach jak na starej kobyle?? Czy wasz sekta nie rozumie ze to nie my jestesmy dla europy najwazniejsi tylko odwrotnie?? To nie my dajemy europie tylko Europa nam daje?? Moze sie myle ale to chyba dziadek pisal tutaj jakie to ogromne koszty spadaja na nas przez czlonkostwo w europie. Miliardy zloty skladek a w zamian NIC. Czy aby napewno?? Skad w ciagu kilkunastu lat 3 samochody we wsi zamienily sie w 3 samochody na podworku?? kaczynscy z ksiezyca przywlekli czy dudus jak byl na nartach to znalazl w sniegu?? Dlaczego caly swiat klamie ze przez kryzys gospodarczy polska przeszla najlepiej ze wzrostami?? To tez zasluga kaczynskich?? Spojrzcie prawdzie w oczy ze ta sekta juz sie tak oszolomila ze psuje wszystko nawet to czego byla zwolennikiem ale ze to pozostalosc po PO to nalezy zdemolowac. Niech zyje wielki maly balbina I jego rozowa teczka
wiktoria 2016-11-01 17:07:19
już pisalam że to z @boku wyjatkowo mądre i oświecone , tylko to nie mozliwe że takie przecież jeszcze sa pod dyktaturą PIS, przecież naród ogłuypiały , jutro będe stać na neutralnym gruncie to jest midzy Piekielnikiem a Carnym Dunajcem , i bede coś dać chciała , bo tak wypada żeby takim coś dać , a ja bym dać chciała , będę stać z boku .
z boku 2016-10-31 18:46:36
dziadku w wikta?
Znowu nie na temat Zas bockiym bockiym. Wyludzanie podatkow to nie jest sprawa PO bo ja z cala pewnoscia moge powiedziec ze to sprawka PiS. Juz rzadzili I dlaczego nie wprowadzili odpowiednich ustaw zeby sie nie dalo doic panstwa?? Moze mieli w tym interes?? A klamczynski z powyzszym ministrem jaki jest taki jest ale na trumnach jada jak na kobyle. Dlaczego?? Dlaczego nic nie udowodnili do tej pory skory maja twarde dowody?? szalony antek stwierdzil ze wycieli 3 sekundy z tasmy ale fachmani od niewiadomo czego nie sa w stanie tego sprecyzowac. Ja mowilem ze wycieli 20 min. ale dowodow niemam. Co moze znaczyc 3 sekundy w momencie gdy samolot o takich gabarytach jest juz 15 metrow nad ziemia?? A co moga oznaczac slowa kazany ze NIEMA DECYZJI PIERWSZEGO odnosnie ladowania?? To znaczy ze to PO winne?? Tusk?? putin czy Komorowski?? dudusiowi pekla opona to wina Tuska, wyludzaja podatek to wina Tuska. Rozbijaja sie na wlasne zyczenie wina Tuska. Tu nie ma winnych tu trzeba zaczac pracowac spelniac obietnice I zaprzestac polowania na czarownice.Dziadku , nie zauwazyles ze oni krytykuja wszystko co jest z PO nawet projekty I ustawy ktore sami poperali teraz krytykuja I rzna glupa ze to nie mozliwe . Swoich slow sie wypieraja a tasmy z dowodami odbieraja im mowe. Juz niedlugo na zawsze
dziadek 2016-10-28 21:37:08
Kościelny ? ci złodziejaszki z PIS chodzą ze spuszczoną głową, bo Kaczyński jaki jest to każdy widzi, ale pewne zasady ma i kombinatorów nie toleruje.
A ci z PO - w samym tylko 2015 roku na terenie Polski wystawiono 360,7 tys. lewych faktur na kwotę - uwaga - 81,9 miliardów zł!
Minister finansów za to odpowiedzialny był nie dość że zachwalany, ale i nagradzany przez organizacje bangsterów jako najlepszy minister finansów w Europie.
@kościelny ? czy wyobrażasz sobie dzisiaj takie j@ja?
Szefem NIK w ostatnich latach był człowiek z nadania PO. Poczytaj sobie raporty NIKu, gdziekolwiek weszli kontrolerzy to siusiek, pupa i skoli kupa.
I cooo??? Główni aktorzy tych przekrętów i po prostu złodziejstw występowali i do dziś występują w mediach i nawet awansują. I co najważniejsze ? chodzą z podniesioną głową, bo tak to wszystko sobie urządzili, że nikt im nie podskoczy.
Nie jestem pisiakiem, ale nie widzę na razie innej siły żeby sprawiła by te karki cwaniaków trochę zmiękły.
@ kościelny- uważam że choć byśmy mieli 50% VATu, choć by składki ZUS poszły na 5000, to jak będzie przyzwolenie na złodziejstwo, to tak z tego wyjdzie nic innego, jeno buj, pupa i skoli kupa!
wiktoria 2016-10-28 19:34:29
@kościelny, jakim jesteś nie mierz wszystkich swoją miarą , to że podkradasz pieniądze z tacy nie znaczy że wszyscy kradną , a podbieranie nie swoich pieniędzy w twoim wypadku z tacy kościelnej to bardzo nie ładnie ,nie wiem czy jestes za PIS czy PO czy KOD , czy za kościołem , ale jedno wiem że po czasie prawda wyjdzie na jaw i będzie ci wstyd , bo na pewno nie zabierasz dużych kwot ,a ludzie beda myśleć że to były duże kwoty , podobna sytuacja w Warszawie z reprywatyzacjami , ludzie muślą że tam chodzi o drobne kwoty a to miliony zabierane przez pewne środowiska .
kościelny 2016-10-28 11:20:37
@dziadek. Pytam, czym się różni złodziej z PiS od złodzieja z PO?
dziadek 2016-10-27 20:57:49
Z tą pamięcią to jest tak, jak ktoś zrobi nam jakiś dobry uczynek, to tak pamiętamy albo i nie.
Ale jak nam ktoś nadepnie na odcisk, to długo nam to w pamięci siedzi. Nawet i 500 lat.

.?Niniejszym zobowiązuje się ministra spraw wewnętrznych do podania do dnia 6 czerwca 1992 r. pełnej informacji na temat urzędników państwowych od szczebla wojewody wzwyż, a także senatorów, posłów, a do dwóch miesięcy ? sędziów, prokuratorów, adwokatów oraz do sześciu miesięcy ? radnych gmin i członków zarządów gmin, będących współpracownikami Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w latach 1945-1990?.

Uchwałę takiej treści przyjął Sejm I kadencji 28 maja 1992 r. Jej autorem był Janusz Korwin-Mikke z UPR. Uchwałę próbowały zablokować kluby UD (Tadeusza Mazowieckiego i Bronisława Geremka) i KLD (Donalda Tuska), które zbojkotowały głosowanie, licząc na brak quorum. Wniosek Korwin-Mikkego został jednak przyjęty większością 186 głosów (wszystkich klubów prawicowych) przeciwko 15 i przy 32 wstrzymujących się (głównie z SLD). Wykonanie tej uchwały ? a właściwie tylko jej pierwszej części, nawet bez wojewodów ? przyspieszyło upadek rządu Jana Olszewskiego, do czego od dawna dążyli liderzy UD i KLD wraz z prezydentem Wałęsą. Po tej pierwszej, od razu spacyfikowanej próbie lustracji elit politycznych III RP, pozostała tylko lista osób odnotowanych w archiwach MSW jako agenci bezpieki. Lista, która przeszła do historii ? od nazwiska ówczesnego szefa MSW ? jako ?lista Macierewicza?. Było na niej w sumie 66 nazwisk, w tym dwóch najważniejszych ludzi w państwie: prezydent Lech Wałęsa i marszałek Sejmu Wiesław Chrzanowski. A także 3 ministrów i 8 wiceministrów, 3 wysokich urzędników Kancelarii Prezydenta, 39 posłów i 11 senatorów.

(Za portalem hej-kto-polak.pl)
Warto zauważyć, że na tej liście są ci co najgłośniej wrzeszczą że PRL skończył się 26 lat temu.
Bolesław Zapomniany 2016-10-26 22:33:18
Ja też dołączam się do pamiętliwych.
boruta 2016-10-26 20:22:29
Takich, którzy dobrze pamiętają, jest więcej. I to od 500 lat
wiktoria 2016-10-26 17:34:08
widzę i obserwuję że to @ zboku to wyjątkowo ośwwiecony prototyp , zna się na wszystkim i niczym , pamięta zdarzenia z przed nawet paru lat , poucza mądrze ,wyjasnia nie głupio , pewnie w naszej ojczyżnie mało takich prototypów , przynajmniej ja nie znam , a powinnam bo przecież chodze ulicami i obserwuję , widziałam różne sytuacje , i słyszalam , ale takich wykładni jak to @zboku przedstawia nigdzie indziej nie zasłyszałam , więc uważam że dobrze że takie jeszcze w ogóle żyą i mogą nas oświecać , bo nie zawsze człowiek wie o wszystkim i niczym , i uwazam że powinno się jakieś pieniadze zbierać i dawać takim , żeby to mogli robić nie za darmo , bo im by sie przydało coś dać , żeby takich było więcej,i ja bym coś dać chciała
z boku 2016-10-26 01:04:00
ale co tam,antek jest debesciak tylko meczy mnie strasznie dlaczego klamczynskiemu nadali pseudonym BALBINA?? Czy jest jakis pisiorek co mnie uswiadomi dlaczego?? Czy ktos mi podpowie dlaczego IPN zawladniety przez pisiorow stwierdzil ze dzialani milicji I SB byly zgodne z prawem?? Pytam sie dlaczego ??? dlaczego taki wiarygodny swiadek w stopniu ofcera podpisuje sie imieniem I nazwiskiem z bledem ortograficznym a wielcy historycy twierdze ze to bialy Kruk o zatajonych dokumentach?? dlaczego milczycie o ekspertyzach grafologow na temat bolka?? Czyzby zaczynalo docierac do was ze to blef?? Jak 99% poczynan klamczynskiego I jego swity??
z boku 2016-10-25 14:33:14
dziadku drogi dziadku pora spac bo zmeczony jestes.. Jestes typowy pisior ktory nie wie o co chodzi. ale zarzuty postawic umie. Ja o baranach a ty o rydwanach. O balbinie byla mowa o hiacyncie. Czy najazd na dom kiszczaka ma jakis zwiazek z watem??czy decyzje I smutne teorie szalonego antka maja zwiazek z watem?? Czy ja ci napisalem ze nie wolno karac wyludzajacych zwrot watu?? Jezeli tak to gdzie I kiedy??
dziadek 2016-10-25 08:08:59
szanowna @ z boku - zamilkłem ponieważ twoje argumenty mnie powaliły.

Partie Ryszarda Petru i Grzegorza Schetyny chyba nie rozumieją skali wyłudzeń VAT-u i ogromu szkód jakie to przestępstwo powoduje. Przypominam bystrzakom z PO i .N, że w samym tylko 2015 roku na terenie Polski wystawiono 360,7 tys. lewych faktur na kwotę - uwaga - 81,9 miliardów zł! Luki w unijnych przepisach powodują, że wspomniane lewe faktury mogły się przyczynić do wyłudzenia z budżetu państwa aż 12,0 mld zł zwrotu fikcyjnego VAT-u!
@z boku - wytłumacz mi (ty tak to przejrzyście i logicznie potrafisz) Dlaczego PO i .N nie chcą, aby przestępcy trafiali za to na wiele lat do paki?!
z boku 2016-10-25 01:05:35
Az mnie dziwi ze dziadek propisowiec zamilkl. Tak cie to dziadku powalilo z nog ?? nic nie wiedziales na ten temat??
W gazecie polskiej nie pisza o tym?? wprost tez nic nie wiedzialo??
z boku 2016-10-24 21:26:11
wikta wszystko ci wyjasnie tylko po kolei od samego poczatku od 1985 roku I po nitce do klebka dojdziemy. Masz pytania czekam na odpowiedz. Nie odpowiadaj pytaniem bo to nieladnie,niegrzecznie tak po klamczynskiemu. Albo pytaniem na pytanie albo zwyzywac I pytanie nazwac belkotem to takie typowe pisowskie. Jak balbina przegrywal wybory to wrzeszczal ze sfalszowane a jak PO przegralo to ....................?? No coz takie sa zasady demokracji,przegralismy I trzeba sie wziasc do roboty. Czyz nie tak bylo??
A co do parasolek to niestety nie mam mozliwosci. Ale powiem ci jedno ze osobiscie nigdy nie bylem nie jestem I nie bede za aborcja. Jestem jej przeciwnikiem I jezeli chcesz ze mna dyskutowac na ten temat to odpowiedz co bys zrobila gdyby twoja corka np. w wieku 16 lat zostala zgwalcona przez jakiegos perfidnego zwyrodnialca. CO BYS ZROBILA?? ABORCJA CZY CHRZCINY. NIE KREC TYLKO ODPOWIEDZ ALBO ZAMILCZ. Nie pisz ze niemasz corki albo cos w tym rodzaju tylko ty jako matka polka co bys zdecydowala?? a moze postaw siebie na jej miejsc I odpowiedz za siebie
wiktoria 2016-10-24 19:07:05
@zboku , dziękuję za wszechstronne uświadomienie , bardzo dziękuję , ale jeszcze jedna sprawa, wytłumacz najazd na Wprost ,,, to rzczej nie Kaczynski , po twojemu '' Kaczor'' , na razie tylko tyle , a czy na spodkanu towarzystwa z parasolkami byłoś ?
z boku 2016-10-24 16:38:42
Pytanie do pisiorow
Dlaczego klamczynski zostal zarejestrowany jako BALBINA ?? przypadek czy jakies polaczenie z rozowymi teczuszkami??
Dlatego ze tak dzielnie I zdecydowanie odmowil wspolpacy z sb zostal natychmiast zwolniony a w stanie wojennym sb nawet nie probowalo sie nim interesowac. Czy tez sb bylo tak przekonane o jego lojalnosci zawartej w rozowej teczce ze nie bylo obawy o jakiekolwiek poczynania wobec wladz prl??
z boku 2016-10-24 15:35:31
admiral- to nie IPN utajnil to sprawka jaroslawa klamczynskiego. Nie mam dowodow ale daleko idace wnioski.
wikta- chcesz jeszcze dowiedziec sie czegos o twoich oszolomach??
a moze wyjasnisz dlaczego zrobili najazd na dom kiszczaka?? wierzysz ze po teczki bolka?? Bo ja nie wierze.Mam prawo przypuszczac ze po rozowe teczuszki,wszak ,,hiacynt"to rozkaz kiszczaka.
pisiory-macie juz jakies ekspertyzy(ekspertyzy grafologow) na temat podpisow bolka??
z boku 2016-10-24 04:09:14
Nie mam dowodow ale daleko idace wnioski ze stoi za tym Kaczynski. Kto zarzadzal w grudniu 2008 IPN-em??Ponizsza wklejka moze byc tez sastosowana do dzialan sb. Przeciez sb nie robilo nic bezprawnie tylkop wykonywalo zadania do jakich zastala powolana czyz nie tak panie klamczynski??
cyt-15 lutego 2008 IPN wydał oświadczenie[6], w którym stwierdził, iż Akcja ?Hiacynt? przeciw gejom była według nich legalna i nie doszło do naruszenia niczyich praw. Odmówiono wszczęcia postępowania uzasadniając: [...] czynności przeprowadzone w ramach tej operacji związane były z ustawowymi zadaniami ówczesnej MO, określonymi w ustawie o powołaniu tej służby, do obowiązków której należała m.in. ochrona porządku i bezpieczeństwa, wykrywanie przestępstw, ściganie sprawców i przeciwdziałanie przestępczości. Jak wynika z ustaleń sprawy operacja ?Hiacynt? miała charakter prewencyjny, jej celem było rozpoznanie zagrożeń kryminalnych w hermetycznych środowiskach osób homoseksualnych i w konsekwencji zapobieganie i zwalczanie przestępczości. Z powyższego powodu działaniom przedsięwziętym przez funkcjonariuszy MO nie sposób przypisać cech bezprawności.[7].koniec cytatu
ministerek ziobro jeszcze tego nie odtajnil?? dlaczego milczy ten co nawet dziewczyny nigdy w zyciu niemial a konto z mamusia a piesci tylko kota?/ Glowny specjalista of wszelkich teorii spiskowych opetany Antonio nic na ten temat nie wyweszyl??
admirał 2016-10-22 23:22:55
Dlaczego IPN utajnił jedną jedyna akcję SB o kryptonimie Hiacynt? Była to akcja przeciwko homoseksualistom a jednym z informatorów miał być działający wśród nich TW Balbina. Czyli Wozdunio . Podobno w teczce TW Balbiny tej "sfałszowanej", były zdjęcia młodego w fikuśnych kobiecych gatkach. Ale już nie ma bo IPN zniszczył je jako "fałszywki". Podobnie jak ogromną większość teczki.
z boku 2016-10-22 21:48:26
wikta ty nic nie rozumiesz.Kompletnie nic.Nie wmawiaj mi ze jestem zwolennikiem tych czy tamtych albo jak dziadek ze jestem beneficjentem poprzedniej ekipy. Niestety ale ani z kosciola nic za darmo niemam ani do kosciola zalu niemam( wolna wola,ide bo chce skladke daje bo chce,o niektorych nawet biskupach powiem co chce bo mi wolno o ile to jest prawda a plotek nie powtarzam. Znasz historie reprywatyzacji I przejec w wykonaniu spolki telegraf I Porozumienie Centrum??Jezeli nie znasz to nie mow ze przy reprywatyzacji tylko PO maczalo palce w ciemne interesy. Co nie znaczy ze jestem za zamieceniem sprawy po dywan.Oni robili to samo tylko w zlym czasie a kaczynscy zrobili to w odpowiednim czasie. Kazda reprywatyzacja chociazbys ty to przeprowadzala krystalicznie ja ci zawsze znajde ze cos bylo nie tak. Reprywatyzacja to nie jest sprzedaz to wyzbycie sie panstwa od dodatkowych obowiazkow.Ale na tym wlasnie polega demokracja I wolny rynek. Mam dalej cos do ciebie dociera??. Panstwo nie powinno miec niczego co nie jest zwiazane ze strategia.Juz dawno wszelkiego rodzaju nieruchomosci powinny sie znalezc w prywatnych rekach,Panstwo dawno powinno sprzedac po jak najnizszej cenie w drodze przetargu. Mieszkancy w pierwszej kolejnosci powinni miec prawo zakupu bez przetargu po cenach panstwowych. Za trudne dla ciebie.To ze do machlojek doszlo za rzadow PO nie znaczy rze rzad dal na to przyzwolenie.Rzad ma nadzorowac czy nabywaca posiada odpowiednie dokumenty a jak posiada to sprzedaje czy przejmuje czy cokolwiek a jezeli sfalszowal to czyja to wina ?? Po to sa sluzby aby to sprawdzily.Ale sluzby zaczynaja szukac nie to do czego sa powolane tylko zaczelo sie polowanie na czarownice. Ciagle jakies insynuacje ciagle jakies domysly nieustanna gra I prowokacja sluzb. Na swiecie jest takie prawo ze jak prowokator sluzbowo chce wreczyc lapowke to nawet odbiorcy tej lapowki nie mozna skazac. Wiesz o czym pisze??jak wiesz to zamilcz a jak niewiesz to znaczy ze nie powinnas sie wypowiadac. Dlatego mamy wolne media ze moga publikowac wszystko co wywesza ale cze wszystkie media sa wolne?? Czy w dzienniku mozemy sie dowiedziec o jakichs bledach obecnej wladzy??
dziadek 2016-10-22 20:46:24
rys - coś pocieszającego. Jest bicz na modlących się na pokaz.

Znalezione w sieci: Według pierwotnych planów na dzisiejszą pielgrzymkę do Watykanu, w ramach obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, posłowie mieli polecieć za darmo. Chętnych było bardzo wielu. Pomysł darmowego wyjazdu oprotestowali posłowie Kukiz'15 i wicemarszałek z tego klubu Stanisław Tyszka, który stwierdził, że pieniądze podatników nie powinny być w ten sposób wydatkowane. Efekt? - Za przelot do Rzymu poseł będzie musiał zapłacić 1200 zł. W ślad za tą decyzją liczba uczestników pielgrzymki drastycznie spadła.
wiktoria 2016-10-22 19:03:58
wierzę i rozumiem , i widzę co się działo w stolicy przez ostatnie lata z tak zwanymi reprywatyzacjami , ty pewnie nic o tym nie wiesz ,
rys 2016-10-22 16:03:57
wiktoria - czy naprawde wierzysz w to co piszesz? Czy to rozumiesz?
wiktoria 2016-10-22 09:53:31
@zboku to że coś mówią i pokazują w TVN nie znaczy że to prawda , niech Pan Bóg pozwoli ci przejrzeć na oczy bo widzę że ty jesteś słuchaczem i czytelnikiem 70 % mediów z zagranicznym kapitałem , i powiedz mi osobniku jak to jest skoro PIS tak według ciebie fatalnie rzadzi , ogranicza wolności obywatelskie {oczywiście twoje}---zagląda ci do łóżka , stoi pod twoim domem i patrzy czy nie siejsz zgorszeniem , śledzi czy odmawiasz paciorek ,podsłuchuje twoje rozmowy , w sądażach ma 38 % poparcia , a twoje nowoczesne ,wolnosciowe elity mają po 15 %, i powiem że te twoje nowoczesne elity zaczynają się kompromitować przed swoimi pryncypałami z Unii Europejskiej , głosując wczoraj w sejmie przeciwko przymusowej relokacji uchodzców , i co teraz będzie , co powiedzą KODOWCY , co powiesz ty , co powiedzą siostry Krzeptowskie , jakie marsze wymyślicie , jakie trybunały zaprośicie , kto nas będzie ubogacał kulturowo i czy takie postąpienie twych ulubieńców to już czasem nie faszyzm . szczęść Boże , idż w niedziele do kościoła odmów zdrowaśkę .
Góral z Trójmiasta 2016-10-22 08:52:45
A po co nam śmigłowce? Wystarczy że minister Macierewicz odlatuje codziennie, i to coraz wyżej :D
z boku 2016-10-22 04:01:45
wikta a skad maja skoro skarbiec byl pusty??Wiadac jak ha dloni ze jestes typowym pisiorskim fanatykiem Ja mam szacunek do czlokow pisuari(umiarkowany)ale dlaciebie juz starcilemDlaczego?? Bo lzesz. Jezeli ktos cos ukradl to normalnie policja osobnika zamyka. Oszolomy maja wszystko we wladaniu wlacznie z telewizja pisuaria a jakos nie slyszalem ze zamkneli tych co wiesz ze to zlodzieje. A moze ty znasz jakiego zamknietego??Jak bandyta to wal z imienia I azwiska smialo. Dziadku juz ci mowilem z netu robisz copy pastetyle potrafisz??To ze cos w necie pisze nie znaczy ze to jest prawda. Jakis moze rzadowy document a potwierdzenie?? Ja ci moge pokazac oficjalne pisma pisiorskich wlodarzy oburzonych odmowa wykonania rozkazu. Niezyjacy chcial leciec w strefe niebezpieczna.Wiesz co sie dzialo w tej sprawie?? Odpowiesz?? Twoj oszolomiony antoni pomylony tez mowi o wstrzasajacej ropzmowie Tuska z putinem. Nie wiedziales wczesniej o tej rozmowie??PRZECIEZ TAM BYLY ROZNE TELEWIZJE NIE TYLKO POLSKA.Kazdy znal tresc rozmowy. Powiedz mi co tam jest sensacyjnego I obciazajacego Tuska?? Ja tez moge powiedziec ze nie masz muzgu tylko kawaleczek ktory pozwola ci wykonywac proste polecenia. Ale................to tylko czcza gadanina bo na brak muzgu trzeba miec opinie lekarza (LEKARZA) A NIE FACHOWCA KTORY ZACZERONAL WIEDZY MEDYCZNEJ BO CODZIENNIE DO SORTOWANIA SMIECI PRZECHODZIL KOLO aKADEMImEDYCZNEJ. rOZUMIESZ COS Z TEGO O CZYM JA PISZE??Inwektywy to wasz specjalnosc I te fakty ukryte za rogiem ktore powala wszystkich z nog . Idziecie zagladacie gdzie te fakty a tam narozika niema tylko okrogly budynek I wkolo to samo.
Jusci 2016-10-21 02:14:47
Kod cos musi z tym zrobic.
wiktoria 2016-10-20 21:59:00
@zboku , ano mają co rozdawać , bo nie kradną i to cię boli bo i ty pewnie byłoś beneficjętem poprzedniej władzy , prawda sama się broni, już nawet w TVN zaczynają mówić o mahlojkach poprzednoiej wladzy a przecież obecna władza meinstermowym mediom jest niewygodna . @ kierowca 4567 widzę że znasz się na temacie karakali , pewnie często jeżdzisz w okolice [Kalle] tam wyjątkowo przestrzegane jest prawo [Unijne],tam państwo Francuskie wyjątkowo jeszcze dba o bezpieczeństwo Francuzów i przede wszystkim kierowców , pewnie dostałoś kamieniem lub konarem w głowę , trzeba być ślepym ,żeby nie zauważyć zmiany w Polsce na lepsze pod rządami obecnej władzy , chwała i sława PIS, panie Boże błogosław Polsce , a kodowcy i inni wichzciciele aż się pocą na myśl że Polska podnosi się w chwale dla swych obywateli
dziadek 2016-10-20 21:37:18
Znalezione w sieci.
Za rządów poprzedniej ekipy państwowe przedsiębiorstwa charakteryzowały się wysokim stopniem "uspółkowienia". Do byle projektu (n.p.zrobienia wizytówek) powoływano specjalną spółkę z prezesem, zarządem i radą nadzorczą. Stanowisk i stołków do obsadzenia było co nie miara. Kontrolowana przez Skarb Państwa Energa dorobiła się np. aż 44 spółek-córek i podmiotów zależnych. Obecnie podjęto decyzja o redukcji ich liczby do zaledwie 13, co w skali roku ma przynieść 40 mln zł oszczędności. Można? Można i trzeba!

To są przyczyny burczenia w brzuchu i częstych wizyt w kiblu byłych konsumentów zielonej wyspy!
boruta 2016-10-20 19:09:31
Mówcie co chcecie, ale chłopaki lubią Misiewicza.
dziadek 2016-10-20 17:13:57
@z buku piszesz do mnie: " Zrozum ze czasem 0.1 jest duzo wieksze niz 4.1. Tylko to trzeba wiedziec cos na ten temat a nie copy paste."
PO dziwiam i dziękuję Ci za trud wytłumaczenia mi tak przecie ze prostych spraw.
Teraz już do końca życia będę wiedział, że 0 >4.
To te belfry od matematyki tak mi we łbie namąciły!
Dlatego daje szanse PiS 2016-10-20 16:19:03
1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42)kolesiostwo i jeszcze pare innych rzeczy ale sie juz zmęczyłem
@ z boku 2016-10-20 15:14:15
Rząd Ewy Kopacz w przedostatnim miesiącu swojego funkcjonowania dokonał rzeczy wręcz niebywałej we wrześniu powiększył on zadłużenie Skarbu Państwa aż o 18,5 mld zł! To oznacza, że zobowiązania naszego kraju codziennie wzrastały o kolosalną kwotę 616,3 mln zł !!!!!'
Poczytaj ile zadłużył przez 8 lat !!!!
Jaś 2016-10-20 15:08:41
Ja jestem zły na ministra Macierewicza !! Egipt sprzedał Rosji mistrale za 1 dolara !!!
Dlaczego pytam sie dlaczego nie zaproponował 2 dolarow albo szalejemy 10 przecież nas stać mielibyśmy nowe statki
z boku 2016-10-20 13:34:00
Dziadku ogarnij sie ,wiesz co to kryzys globalny?? Rozumiesz to ze to nie PO sie chwalilo ze nasza gospodarka miala wzrost w czasie najwiekszych spadkow??Nie dociera do ciebie ze to obecna wladza w czsie kampani klamala ze gospodarka jest w ruiie a po objeciu wladzy zaczeli rozdawac?? skad mieli?? Otwarcie przyznali ze jest dobrze a propaganda anty peowska przyniosla I pelne koryto. Zrozum ze czasem 0.1 jest duzo wieksze niz 4.1. Tylko to trzeba wiedziec cos na ten temat a nie copy paste
izi 2016-10-20 12:00:04
@liceum. Mnie natomiast śmieszą te procesje po mieście jako wola poparcia i dla rządzącego kleru. Zagłosuję na partię, która odetnie ryj kościelny od państwowego koryta. Państwo utopiło pieniądze w ŚDM, dlaczego Franciszka nie przewieźli pociągiem papieskim? Bo co? widziałam 2 lata temu jak przyrdzewiał do szyn w Płaszowie, bo nikogo już to nie kręci.
kierowca4567 2016-10-20 10:35:44
bolszewicka partyjka próbuje podporządkować sobie państwo wszędzie ładując swoje niekompetentne kadry. Po to likwidacja ustawy o służbie cywilnej i zmiany w statutach firm z udziałem skarbu państwa żeby wszędzie wcisnąć pisiewiczów. Poprzednia władza też miała swoje za uszami jak każda, ale pis w ciągu kilku miesięcy przebija wszystkich po 89 roku i sprowadza III RP do PRL. I nie mówcie że walczą z patologiami bo nie walczą sami rozkradają ten biedny kraj przez pisiewiczów w radach nadzorczych, przez zrywanie konkursów i ładowanie kasy do zaprzyjaźnionych fundacji itp. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. A pan na zdjęciu ze swoimi odlotami i zrywaniem kontraktu w którym TYLKO Francuzi zaoferowali ( wbrew kłamstwom pisiorów) śmigłowce zgodne z zapytaniem. A gadanie o amberach którego sprawcy już praktycznie siedzą przy rozkradaniu miliardów złotych ze SKOKÓW to już zupełna patologia.
koscielny 2016-10-20 09:36:53
@z boku. Liczy się strach przed piekłem, poczucie winy, a co za tym idzie to kasa i sposób wygodnego życia kieckowych. Tylko dzieci jeszcze o tym nie wiedzą. Wracając do rządzących, jeżeli poprzednicy kradli, to karać, a PiS też będzie rozliczony, bo nie będą rządzić całe życie.
ana 2016-10-20 09:14:53
Widzę, że pan Bronisław próbuje oświecać zacofanych górali i objaśniać zawiłości polityki. Wielkiej polityki. Bzdetami nazwie błędy w swoim rodzinnym mieście- w którym włodarz nie umie zliczyć ile to ma mieszkań , funduje ucztę niezależnym sędziom za niemieckie pieniądze zresztą)za błahostkę ma powiązania Bąka(vel Tuska) z Amber Gold, pan Karnowski z Sopotu też absolutnie jest ok.A jak z prywatyzacją Długiego Targu w Gdańsku? o tym chętnie poczytam .A brak odpowiedzi ministra odczytuję jako grzecznościowy gest wobec dziennikarzyny który zadaj infantylne pytania. Nie dał się sprowokować.
dziadek 2016-10-20 08:48:40
@z boku - burczy w brzuszku bo zapowiadają 1% inflacje?
Rok 2008 inflacja 4,2%, rok 2011 inflacja 4,3%.
Pewnie te lata przesiedziałeś w kiblu!
Świadomy 2016-10-20 08:41:22
Niestety nie wszystko zależy od kart do głosowania. Wszystko natomiast zależy od systemu wyborczego i partyjnego, który go determinuje. Patologią jest wybieranie kandydatów na listy wyborcze przez partie a nie przez wyborców. Wyborca ma za zadanie skreślić tylko klakiera partyjnego na liście. I TEGO naród nie rozumie nie wyłączając autora powyższego artykułu. Dlatego spokojnie. Pracownik Macierewicz będzie na kolejnej liście wyborczej, bo dobrze się kumpluje z prezesem Kaczyńskim. Tak to działa.
kierowca4567 2016-10-20 08:11:04
nic dziwnego że ten dziwny człowiek ( trzymany w ukryciu przez cała kampanię żeby nie wystraszyć okazjonalnych wyborców pisu ) potrafi się tylko głupio uśmiechać i odpowiadać na pytania które sam sobie wybierze.
Wie, że odpowiadając na niewygodne pytania "niezaprzyjaźnionego" dziennikarza wyszłaby jego całkowita ignorancja w kwestiach śmigłowców. Niby jak by wybrnął z pytania czemu zerwał w totalnie wieśniacki sposób, skłócając nas z Francją, kontrakt w którym TYLKO I WYŁĄCZNIE Francuzi wystawili śmigłowce pasujące do zapytania. Świdnik i Mielec zaoferowali śmigłowce o które wojsko w ogóle nie pytało, na zasadzie, my to tu robimy, związkowcy pokrzyczą to przejdzie. I za tej burackiej dojnej zmiany przeszło. Pojechała baba z chłopem do Mielca i Świdnika i powiedzieli że uratowali polski przemysł śmigłowcowy który tak naprawdę jest amerykański i tam idą zyski.
Jak ten ignorant z urojeniami by odpowiedział na pytanie dlaczego nie powstanie w Łodzi fabryka produkująca Caracale dają 5-6 tysięcy nowych miejsc pracy?
Jak by się wytłumaczył z kontaktów z lobbystą który jest zatrudniony w Mielcu albo Świdniku ( nie chce mi się szukać w którym ale jest na pewno) i ta firma skorzysta w milionach na zerwaniu wygranego legalnie i zgodnie z prawem przetargu ? Pewnie dziennikarz by nie zadał takiego pytania ale dużo ludzi się zastanawia czy i kto przytulił za to zerwanie kontraktu i za zamówienie przy kamerach bez przetargu sporą kwotę pieniędzy?
Dlatego wybitny przedstawiciel dojnej zmiany nie chce mówić. Polska jest okradana systemowo jak nigdy od 89 roku przez grupkę ludzi. I nie piszcie że za PO było tak samo albo gorzej bo nie było. Powód - przez 8 lat nie da się tego robić tak jak przez ostatnie kilka miesięcy bo Polska by tego ekonomicznie nie wytrzymała. Tak jak nie wytrzyma tego teraz.
liceum - wróć do szkoły , dorośnij i wtedy się publicznie odzywaj. Robienie porządku to jest zdjęcie wszystkich ograniczeń z samorządów i spółek skarbu państwa, żeby władować tam setki swoich bez kompetencji, byleby mogli się nachapać i żeby byli usłużni wobec nowej władzy? Tak samo władować swoich do prokuratur, sądów. Obyś nie musiał kiedyś odpowiadać przed takim sądem w sporze z pisiorskim "swoim" bo nie będziesz miał szans na sprawiedliwość i odszczekasz w podskokach to co napisałeś. Tak kochasz kaczora i oburza cię amber? To spytaj swojego idola o SKOKI tam jedna partyjka zrobila sobie z nich skarbonkę i pompuje pieniądze od lat. MILIARDY. przy nich amber to śmieszni amatorzy którzy i tak zaraz będą siedzieć. Zgadnij jaka partia rozkradła te pieniądze obywateli w SKOKACH?
liceum 2016-10-20 07:44:54
A mnie sie ta wladza calkowicie podoba, robi porzadek i to widac na kazdym kroku. Smiesza mnie natomiast te wszystkie marsze, kody, srody... niedlugo beda wychodzic bronic amber gold albo tych co ukradli kamienice w Warszawie. Czyz nie jest tak? W imie obrony demokracji :) pojda oni nawet bronic takich bo kazdy temat jest dobry by postawic sie temu strasznie zlemu Kaczorowi, po wypowiedziach opozycji widac jaki maja stosunek do kazdej sprawy i po czyjej stoja stronie. No a jak wam wyborcy takie patologie wszystkie pasuja - no to tylko wspolczuc.....i pogratulowac dobrego humoru !
Polityk 2016-10-20 00:26:21
Oj niedobrze w TP zaczyna się ostro politykować. Oby to się nie skończyło miejscem po niewłaściwej stronie. A arogancja władzy była i będzie zawsze. Przypomnę osiągnięcia poprzedniej, którą obecnie obserwujemy w aferze reprywatyzacyjnej. Szczerze - wolę dziesiejszych arogantów, którzy walczą z korupcją i złodziejstwem niż tych byłych co to czynili.
z boku 2016-10-19 23:04:03
Dziadku. Wszystko co zle to PO,PSL a zapowiadany ponad 1% inflacji to tez wina?? tylko czyja?? Ja wiem ze drukarza tylko i wylacznie. To drukarz drukuje dudki dla oszolomow od rozdawnictwa.. ty koscielny jak masz nikle pojecie na czym polega odpuszczenie grzechow to moze sie nie wypowiadaj bo 1 spowiedz niczym sie nierozni od nastepnej. Musisz zrozumiec sens tego co napisalem I moze popros jakies dziecko to ci wyjasni. Dziadku a wypadek notariusza po wypadzie na narty to tez pozostalosc PO<PSL?? Po roku rzadow juz nie wypada zwalac winy na poprzednikow tym bardziej ze mielismy deflacje I gospodarke podziwiana przez caly swiat ze u nas byl wzrost a wszedzie spadki. Jezeli tego nie rozumiesz to nie wypowiadaj sie na tematy z wyzszej polki bo to co robisz ,,copy paste to zna dziecko ktore czytac I pisac nie potrafi
wyborca PiS niepolak 2016-10-19 22:17:29
Psy szczekają, karawana jedzie dalej, tzw. panie Bronisław Seremek
dziadek 2016-10-19 21:38:51
Oj panie Semek, burczy panu w brzuszku, mnie też!
Prywatne firmy zarządzające płatnymi odcinkami autostrad w Polsce otrzymują w ciągu roku z Krajowego Funduszu Drogowego nawet 10-razy więcej, niż wynoszą wszystkie wpływy z tytułu poboru opłat na bramkach. Niestety, zwykły Kowalski nie ma prawa wiedzieć dlaczego tak się dzieje, bowiem szczegóły umów jakie rządy PO-PSL oraz SLD zawierały z tymi firmami z niewiadomych przyczyn zostały objęte klauzulą tajności.
W bogatej Szwajcarii, gdzie przeciętne zarobki są kilkukrotnie wyższe niż w Polsce, całoroczna opłata za możliwość nielimitowanych przejazdów autostradami i drogami szybkiego ruchu wynosi jedynie 40 CHF, czyli równowartość około 155 zł. W naszym kraju za jednorazowy (podkreślam - JEDNORAZOWY!) przejazd autostradą A2 na trasie Świecko - Warszawa - Świecko musimy zapłacić 144 zł.
Nie bez powodu polskie autostrady nazywane są jednymi z najdroższych w całej Europie. Dla porównania - w Austrii za równowartość kwoty 72 zł kierowca auta osobowego może sobie sprawić 2 x 10-dniową winietę na wszystkie autostrady i drogi szybkiego ruchu (winieta całoroczna kosztuje równowartość 375 zł). W Niemczech, gdy planowano wprowadzenie opłat za autostrady (pomysł ten pojawił się w 2014 roku, ale ostatecznie upadł pod naciskiem Komisji Europejskiej) to szacowano, iż koszt zakupu 10-dniowej winiety umożliwiającej kierowcy samochodu osobowego jazdę po wszystkich (!) niemieckich autostradach wyniesie ok. 10 euro (tj. równowartość 44 zł). Winieta dwumiesięczna miała kosztować 22 euro, czyli ok. 86 zł, a roczna miała być uzależniona od pojemności silnika, ale jej całkowity koszt nie mógł przekroczyć 130 euro, tj. ok. 560 zł.
To zielona wyspa zostawiona nam w spadku po POPSL!
dziadek 2016-10-19 21:32:49
Oj panie Semek, burczy panu w brzuszku, mnie też!
Kwota wolna od podatku to uzyskiwany przez nas dochód, od którego nie musimy płacić podatku dochodowego (PIT). Im jest ona wyższa, tym podatek będzie mniejszy. W Polsce obowiązuje obecnie jedna z najniższych w Europie kwot wolnych od podatku (3091 zł), która na domiar złego nie była aktualizowana blisko 9 lat. Taka polityka przyczyniła się do kuriozalnej i niespotykanej nigdzie indziej sytuacji, kiedy podatek dochodowy należy płacić nawet od dochodów, które mają zapewnić biologiczną egzystencję najbiedniejszym.
Okazuje się, że w kwestii wysokości kwoty wolnej od podatku nasz kraj może się porównywać jedynie z biednymi i zacofanymi państwami tzw. trzeciego świata. W Mauretanii kwota wolna od PIT to równowartość ok. 3200 zł. W blisko 30 razy biedniejszej od Polski Tanzanii, kwota wolna od podatku to równowartość ok. 4000 zł! Bezkonkurencyjny jest także biedniutki Nepal, gdzie PKB na osobę jest 17 razy mniejsze od polskiego - tam kwota wolna stanowi równowartość... 12500 zł!
Z obecnym limitem kwoty wolnej (3091 zł) możemy konkurować z zacofanymi państwami Afryki. W Mauretanii kwota wolna od PIT to równowartość ok. 3200 zł. W blisko 30 razy biedniejszej od Polski Tanzanii, kwota wolna od podatku to równowartość ok. 4000 zł!
To zielona wyspa zostawiona nam w spadku po POPSL!
zuax 2016-10-19 21:32:35
"mój mąż z zawodu jest dyrektorem"- to mój ulubiony cytat z polskich komedii. A co do antka i reszty ferajny - oni mają niestety gdzieś zwykłych ludzi, bo władza przewraca w główkach, i to mocno przewraca. Chociaż co do antka, to mam poważne wątpliwości, czy z jego zdrowiem psychicznym jest wszystko ok.
Gofast 2016-10-19 20:34:22
Prokuratura w Czechach stawia zarzuty za kupno 4 samolotów casa po 33 mln euro Polska kupiła 5 po 42 mln euro
Turcja za 13,4 mln zł kupiła 109 blachawkow Polska wynegocjowała za ta cenę 50 caracali czyli mielibyśmy najdroższy śmigłowiec na świecie pomijam budowę korwet i orp Ślązak ukończony po chyba 14 latach patologie można mnożyć nie tylko w armi pomijam liczne afery a dla pana jest problemem to ze chłopu sie niechce odpowiadać na pytania
Niech nic nie gada tylko bierze sie do roboty i niech bedą tego efekty wtedy słowa sa zbędne !!!
Abeto 2016-10-19 20:20:31
Za kogóż to uważa się ten p. Bronisław ,że dał upoważnienie dziennikarzowi z GW do zadawania takich pytań?Ciekawe gdzie pan był przez poprzednie lata jak z państwa zrobiono sobie prywatny folwark w myśl hasła: h...,d.... i kamieni kupa?Nic nie przeszkadzało,wszystko było cacy ?
Jan 2016-10-19 20:15:49
Hehe i to jest największy problem? Wporuwnaniu do wszystkich ważnych rzeczy i afer to ze minister nie odpowiedział na pytanie to akurat pikus :)
kościelny 2016-10-19 19:51:44
@z boku. Nie ma czego takiego, jak mocne postanowienie poprawy. Chyba że w naukach do 1 komunii.
z boku 2016-10-19 19:20:58
Obawiam sie ze nie bedzie juz sensu glosowac. Jak na dloni widac ze wracamy do prl-u. Czy w tamtych czasach byl jakis sens w glosowaniu? No tak owszem byl jakis. Jak oddales glos ,bez znaczenia jaki, miales cien szansy na przydzial cementy badz wegla. Czasem sie udalo otrzymac pozwolenie na zakup jednego arkusza blachy ocynkowanej do pokrycia dachu!!!!!!! ciulajac kilkadziesiat lat mogo sie myslec o budowie domu. W miescie czekalo sie na przydzial od panstwa. Dzisiaj tez bedziemy mieli przydzialy mieszkan ( o ile one sie same wybuduja) Jakim prawem panstwo ingeruje w dobra obywateli ktore moga sami nabyc??Drogo?? no coz wszmosciu popyt generuje ceny. Jezeli uznales ze za drogo nie kupuj wybuduj sam dla siebie. Nie stac cie?? Wez kredyt w banku tylko nie zapmnij ze jak pracujesz w euro strefie to kalkuluj w euro a jak w dolarowej to dolary a jak ciemniaku zarabiasz zlotowki to bierz kredyt w zlotowkach . Jak brales lepsza opcje we frankach to sie smiales glupkowato ze mnie wykiwales bo ja mam kredyt zlotowkowy I sie dzielic nie chciales a teraz chcesz zebym ja ci splacal twoje durnowate decyzje?? Wiem ze nie na temat ale na temat zachowania rzadzacych.Dziela kase jak chca rozdawnictwo cala geba .Jakies pytania?? SPADAJ DZIADU ja odpowiadam na pytania jakie chce I nie ma znaczenia czy na temat czy nie, bylo pytanie jest odpowiedz cos jeszcze.?? Nie pisz pajacu jeden z drugim ze belkot tylko jak mi robisz kontre to doczep sie do konkretu I atak !!! Krew mnie zalewa jak taki nieudacznik jeden z drugim prosto w oczy lze ,mowi o zyciu wedlug przykazan a sam grzeszy szczerze mowiac ze jest bez winy ale ze jest politykiem grzeszc musi bo polityka to samo w sobie grzeszna jest. Wniosek?? Polityczni ksieza za mury klasztorne a wierzacy politycy za mury kosciala bo.............kazdy moze zgrzeszyc I wyspowiadac sie ale.............gdzie jest jakakolwiek chec postanowienia poprawy?? Jak sie polityk spowiada?? jak ten chlop co ukradl sasiadowi snopek zboza ale ksiedzu mowil zeby policzyl za da bo jtro tez mu zapier....I??
boruta 2016-10-19 19:13:20
Jak deklaruje minister, teraz obowiązuje zakup śmigłowców w ramach PPO(Pilnej Potrzeby Operacyjnej), bo nam grozi napad ze strony Rosji. Plus niesmak dotyczącej amerykańskiej firmy doradczej Hon. Alfonse M. D'Amato.
fotokreator 2016-10-19 18:56:09
Bo arogancja władzy jest wysoce zaraźliwa, taki mamy klimat w Warszawie.
I pragnę przypomnieć iż wiadomo było jeszcze przed ostatnimi wyborami że DOBRA ZMIANA przyjdzie z BOSKIEGO NADANIA.
PS
Uśmiech cudny ma, faktycznie.

Reklama
 • PRACA | dam
  Zatrudnię piekarza lub osobę do przyuczenia. Piekarnia Raba Wyżna. 602151357 881933550marcin.talaga@gmail.com
  Tel.: 602151357
 • PRACA | dam
  Zatrudnię INFORMATYKA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM - JABŁONKA CENTRUM. 605 306 294.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI kompleksowo. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. C. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. T ( NA BECZKOWÓZ). 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Księstwo Góralskie poszukuje pracowników na stanowiska: manager, kucharz, cukiernik, kelner, barman, sushi man. Szukamy ludzi młodych, pozytywnie nastawionych do pracy i życia. Oferujemy stałą prace oraz pewne wynagrodzenie. 602111144 rekrutacja@ksiestwogoralskie.pl
  Tel.: 602111144
 • PRACA | dam
  Restauracja Giewont w Kościelisku zatrudni na stanowisko: POMOC KUCHENNA, PANI SPRZĄTAJĄCA oraz KELNERZY. CV proszę przesyłać na adres: biuro@restaurantgiewont.com informacje pod nr 506161252.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię dziewczynę z Zakopanego lub okolic jako sprzedawca w sklepie zabawkowym na Krupówkach. Praca na stałe.. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Restauracja w Kościelisku zatrudni na umowę o pracę KELNERKĘ lub KELNERA. Warunki do omówienia na miejscu. Telefon kontaktowy 605 277 662.
 • PRACA | dam
  TD System sp. z o. o. zatrudni pracownika na stanowisko: kontroler/ka parkingu w Zakopanem. Zainteresowane osoby proszę o kontakt pod numerem telefonu: 33 400 00 14 lub przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną: rekrutacja@tdsystem.com.pl.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność. Tel. 601 544 244
 • PRACA | dam
  Kierowca CE w ruchu międzynarodowym, wysokie wynagrodzenie , wiecej informacji telefonicznie 603 792 895.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  Firma budowlana AND-BUD zatrudni pracowników: ZBROJARZ, CIEŚLA, MURARZ oraz PRACOWNIKÓW DO WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. Praca cały rok. 502 225 707.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-05-09 22:00 Piękne goryczki na Kopieńcu 2021-05-09 21:25 Kozica z maleństwem (ZDJĘCIA) 2021-05-09 20:45 Pożegnanie kucharza. Ale nie na długo (WIDEO) 2021-05-09 20:00 Zajrzyj w każdy zakątek wnętrza zabytkowego kościółka w Trybszu (WIDEO) 2021-05-09 19:15 Krokusowe łowy na polanie 2021-05-09 19:01 Minimural Piotra Borowego 2021-05-09 18:30 Po drugiej stronie Babiej Góry 2021-05-09 17:45 Przez pustynię na Przysłop Miętusi 7 2021-05-09 17:00 Znikają reklamy pozostają ciekawe konstrukcje nośne 2 2021-05-09 16:31 Wspinaczka rowerowa 1 2021-05-09 16:15 Wędruj po Złotego Rysia 2021-05-09 15:29 "Hyrny" zwalnia 3 2021-05-09 14:45 Toprowcy transportują rannego 2021-05-09 14:01 Na Turbaczu zaczynają wychodzić krokusy 2021-05-09 13:04 Akcja charytatywna dla Wiktorka Lewickiego (WIDEO) 2021-05-09 12:30 Kolejki do kas biletowych 2021-05-09 12:01 Mniej nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, mniej zgonów 2 2021-05-09 11:34 Kontuzjowany taternik 2021-05-09 10:58 Msza na Kasprowym Wierchu (WIDEO, ZDJĘCIA) 4 2021-05-09 10:30 Wietrzna góra (ZDJĘCIA, WIDEO) 2021-05-09 10:00 Jak Bartek i górale szlaban łamali, żeby świat otworzyć 1 2021-05-09 09:34 Na horyzoncie Babia Góra 2021-05-09 09:02 Doczekaliśmy się! Dziś piękny i ciepły dzień (WIDEO) 2 2021-05-09 08:00 Na Beskidzkie Camino zapraszają w przyszłą niedzielę 2021-05-08 22:00 Pożegnanie zimy - ostatni skitourowy zjazd (WIDEO) 2021-05-08 21:00 Spotkanie z tęsknoty za Kasprowym. W niedzielę transmitujemy mszę z serca Tatr 6 2021-05-08 20:30 Nocny bieg Mików (WIDEO) 2 2021-05-08 19:45 Mała retencja w wielkim lesie 9 2021-05-08 19:30 Prezydent u makowskich strażaków (WIDEO) 3 2021-05-08 18:55 Niezbyt wielu turystów na Krupówkach. Jest za to nowy miś 6 2021-05-08 18:15 Takich spotkań i ludzi już nie ma 1 2021-05-08 17:25 Szczawnica ma powody do dumy i kolejnego olimpijczyka 2021-05-08 17:12 Andrzej Bargiel wspomina zdobywanie Yawash Sar II 2021-05-08 17:00 Prześpij się w lesie ale nie wystrasz się jeża 7 2021-05-08 16:54 Jak przygotować ziemię tak aby uzyskać piękny trawnik? 2021-05-08 16:15 Fryzjer rodem z Nowego Targu znów z międzynarodowymi laurami 2021-05-08 15:30 Kapliczka przy Składowej czeka na remont 4 2021-05-08 14:45 Dla zabawy z widokami 2021-05-08 14:00 Jedziesz na rowerze, a tu wyrasta zakopianka 2021-05-08 13:30 Wody nie będzie 2021-05-08 13:00 Uwaga korki! Drogowcy na moście zagoszczą na 3 miesiące 1 2021-05-08 12:15 Pusto w hotelach, pusto w Kuźnicach 6 2021-05-08 11:30 Kiedy rowerem pojedziemy na Słowację? 6 2021-05-08 11:07 Po 10 nowych zakażeń w podhalańskich powiatach 2021-05-08 10:30 Hotele zostały otwarte (Wideo) 1 2021-05-08 10:00 Lecą goście nad Tatrami 2021-05-08 09:30 Na zakopiance zupełne pustki 3 2021-05-08 08:50 W Tatrach znowu spadło kilka centymetrów śniegu 2021-05-08 08:00 O jeden most za daleko 10 2021-05-07 22:52 Trochę już nam się ta zima znudziła (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-05-09 21:56 1. Do ekologistów. A jak się ma odrodzić puszcza karpacka jeśli buki zostały zamienione na węgiel drzewny. Nasiona buków nie mają skrzydełek i trzeba je posadzić. Samoistne powtórne wkraczanie buka trwałoby kilka tysięcy lat. A póki co nie można tu mówić o żadnej puszczy karpackiej. Bynajmniej procesu tego nie przyśpieszy gradacja kornika. Jeśli ta przebiega wielkopowierzchniowo teren opanowują gatunki pionierskie i światłolubne. W takich warunkach ekspansja buka jest spowolniona. 2021-05-09 21:45 2. Teraz będzie potrzebny na Suchej Górze dynamit. 2021-05-09 21:23 3. Głuptoki. Niech kornik to wszystko wytnie. Zetnie, zeżre, przemieli. Nie sadzić nowy drzew na sprzedaż, a pozwólcie odrodzić się pierwotnej puszczy karpackiej. Niech kto mądry poczyto w internerach opracowania na temat tego iloma procentami były świerki iip. g...na wcześniej, nim ludziska głupie zaczeli je rozsadzać. 2021-05-09 20:49 4. Są ścieżki rowerowe, są fajne szutrowe trasy... Ale nie.. lepsza główna droga albo Zakopianka nawet jak zauważyłem ostatnio. 2021-05-09 20:47 5. @tadek, ty nadajesz sie jedynie do Kobierzyna 2021-05-09 20:00 6. @tadek, @Leśny Możecie wytłumaczyć jak zmienialy się lasy w Tatrach 200, 500, 1000 lat temu? 5000 lat temu? Kto tym zarządzał? Gwałtowny proces rozpadu drzewostanu to rzecz normalna. Normalny człowiek to rozumie. Niedouki jak wy niestety nie. 2021-05-09 19:03 7. Nie wiem kto to zarządza tymi lasami ale odpowiedzialny za to marnotrawstwo to powinien iść siedzieć do więzienia. 2021-05-09 19:00 8. Ekologiści się cieszą: dla nich dobre drzewo, to martwe drzewo. TPN ograniczył się do ustawienia tablic o roli kornika w ekosystemie. Dawniej w Tatrach walczono z kornikiem. zatrudniano do wycinania drzew trocinkowych i wykładania drzew pułapkowych wielu pracowników. I przynosiło to efekty. Na obecnym etapie gradacji już raczej nic nie można z tym zrobić. Ale niech mi nie wmawiają, że jest to korzystne dla fauny i ekosystemu. W reglu górnym sytuacja jest lepsza i można powiedzieć, że zachodzą tam procesy naturalne. 2021-05-09 18:53 9. @ kędraty żartujemy ale w tym ciemnogrodzie zwanej Polską dewocja jest zdolna do wszystkiego. 2021-05-09 18:47 10. Lasy w TPN się zmieniają i to jest normalna sprawa, z kornikiem ciężko wygrać gdy las składa się praktycznie z jednego gatunku drzew, a jeszcze halny co jakiś czas zrobi swoje. W dolinach Olczyskiej, Kościeliskiej, Chochołowskiej, Suchej Wody, Rybiego Potoku jest to samo. Podobnie zresztą i na Słowacji. Ma to swoje plusy, przybyło miejsc widokowych. A z kolei inne miejsca niegdyś widokowe, zarastają - np. Iwaniacka Przełęcz. Taka jest kolej rzeczy.
2021-05-06 10:16 1. Czy wszystkie 3 budynki zapaliły się w tym samym czasie ? 2021-05-05 11:09 2. Chwała osobom, które dokonały tego dzieła. Kulturę narodu poznajemy również po tym, jak obchodzi się on z przeszłymi pokoleniami dawnych mieszkańców, w tym wypadku polskich Żydów, stanowiących niegdyś jedną z najliczniejszych mniejszości narodowych w zarówno I jak i II Rzeczypospolitej. Inicjatywa ta świadczy o ludzkiej wrażliwości i humanizmie, sprzyja pojednaniu między narodami i umacnia ekumenizm, przełamuje niedobre stereotypy i opinie. Należy tą inicjatywę wesprzeć! 2021-05-04 18:21 3. znowu przypadkowo się zapaliło.......taki fajny plac.... 2021-04-28 11:38 4. wiktoria o którym spośród tysięcy wymyślonych przez homo sapiens...?! chyba że nie jesteś homo sapiens..... 2021-04-26 07:38 5. Napisałem to, żeby zwrócić uwagę na niepoważne zachowanie rządzących. To do nich skieruj swoje zalecenia żeby dziękowali swojemu Bogu za zdrowie, albo raczej żeby prosili go o rozum. 2021-04-24 12:58 6. Po co te teatrzyki za nasze pieniądze? Przyjechał autem za nasze, kierowca i ochrona za nasze, budowa za nasze... Przyjeżdża i mówi, że jest fajnie i będzie lepiej kiedyś tam. Jak chce odwiedzać to za swoje i prywatnie. Każdy polityk to prostytutka... Zrobi i powie wszystko za pieniądze. 2021-04-22 13:31 7. @Yhm ty człowieku słyszysz się , dziękuj swojemu Bogu że ci nic nie dolega że jesteś zdrowe 2021-04-20 14:16 8. W sumie to jak powstanie hala lodowa to może się okazać przydatna, w końcu stadiony przerabiają na szpitale to z takiej hali będzie można zrobić kostnicę. Inwestycja na czasie w wykonaniu PiS. 2021-04-19 19:41 9. A nie podał kiedy otworzą muzea ? 2021-04-19 09:50 10. Po co tyle zdjęć? Ktoś nie wie jak wygląda Tablet w masce?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP