Reklama

2015-08-08 21:30:04

Reklama

Dorota i Tomek na ślubnym kobiercu

W ostatni weekend lipca w kościele parafialnym w Jurgowie sakramentalne „tak” powiedzieli sobie nasi przyjaciele Dorota i Tomek. My i nasze konie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tych wyjątkowych dla nich chwilach.

Nie widzą od urodzenia. Dorota pochodzi z Rzepisk, a Tomek z Warszawy. W wieku kilku lat trafili do przedszkola w Laskach, które pomaga ociemniałym dzieciom. - Poznaliśmy się w przedszkolu, gdzie trafiliśmy w tym samym roku – mówi Tomek. - Dwa takie małe, płaczące dzieciaki. Od tego się zaczęła nasza przyjaźń.

- W przedszkolu były trzy grupy: najstarsze „zuchy”, średnie „skrzaty” i najmłodsze „krasnale”. Najpierw byliśmy razem w grupie, a później ja zostałam w „krasnalach”, bo byłam mała, a Tomek poszedł do „zuchów”. Później wspólna podstawówka i gimnazjum. Nasze drogi troszkę później się rozeszły. Ja zostałam w technikum w Laskach, a Tomek poszedł do liceum w Warszawie - opowiada Dorota.

Kiedy poczuli do siebie „coś więcej”? - W sumie to nie wiadomo. W gimnazjum „chodziliśmy” ze sobą, ale później to się jakoś rozeszło. Dopiero trzy lata temu znów zeszliśmy się i to tak już na dobre – mówi Tomek. - Poza tym wszyscy zawsze mówili, że pasujemy do siebie, więc coś chyba w tym jest – dodaje z uśmiechem.

Decyzję o ślubie podjęli rok temu. - Oświadczyny to był to totalny spontan – mówi Dorota. - Wróciłam z jakiegoś wyjazdu, chyba o 2 czy 3 w nocy. I wtedy się oświadczył – opowiada. - Bo pierścionek zamówiony był już wcześniej i miałem go dać przed wyjazdem, ale jubiler się nie wyrobił i pojechałaś bez pierścionka – wcina się Tomek. Czy stresował się przy zaręczynach? - Nie, raczej nie. I tak już wiedzieliśmy, że chcemy być razem. I wiedziałem, że mi nie odmówi, bo już dobrze znam Dorotkę, chociaż z drugiej zawsze jakiś tam stresik był, wiadomo.

Plany weselne układali wspólnie. Dorota opowiadała Tomkowi jakie zwyczaje weselne są w jej rodzinnych Rzepiskach. Dla pochodzącego z Warszawy Tomka dwudniowe wesele na ponad 100 osób było nowością, ale dał się przekonać na taką „imprezę”. Pomysł bryczek konnych podczas wesela to pomysł Doroty. - Bardzo chciałam jechać końmi z kościoła do remizy. Moja siostra miała dwa lata temu wesele i bardzo mi się to spodobało. Stwierdziłam, że samochodami mogę byle kiedy pojechać, a to jest jednak wyjątkowy dzień.

Weselna zabawa zaczęła się już na kilkanaście godzin przed ślubem. Jeszcze wtedy narzeczeni wraz z grupą przyjaciół z Lasek do późnych godzin wieczornych śpiewali i bawili się na przydomowym tarasie w Rzepiskach. Następnego dnia Dorota i Tomek stanęli przed ołtarzem jurgowskiego kościoła parafialnego pw. św. Sebastiana. - O ja to miałam stres – mówi Dorota. - Znajomi myśleli aż, że się rozpłaczę – mówi z uśmiechem. - A ja sobie pomyślałem po błogosławieństwie, że maszyna już ruszyła i tak nic z tym nie zrobię, więc szkoda się stresować – mówi Tomek.Na szczęście przysięga poszła gładko i bez wpadek. W dalszą drogę, na zabawę do remizy w Białce Tatrzańskiej, w towarzystwie naszych koni i wozaków, ruszyli już wspólnie jako Młoda Para.


- Trochę się baliśmy, że deszcz spadnie, bo zaczęło się chmurzyć i w tym czasie w pobliskich miejscowościach silny wiatr łamał konary drzew, ale nam się udało i zajechaliśmy bez przeszkód – opowiada Tomek.

Po obiedzie, zgodnie z tradycją, Dorotę i Tomka czekał pierwszy taniec. Wybrali walc angielski. Trudne? Nie dla nich! - Jeździliśmy do Bydgoszczy, aby uczyć się tańca. Rodzina Tomka jest bardzo „taneczna”. Tańczą w zespołach, jeżdżą po świecie, zdobywają nagrody, więc lekcje braliśmy u prawdziwych profesjonalistów. Ja się mocno stresowałam przed pierwszym tańcem – opowiada Dorota. - Ja oczywiście też trochę, ale wiedziałem, że prowadzę i że będzie dobrze – dodaje z uśmiechem Tomek.

Później na młodych i licznie zgromadzonych gości czekała zabawa, która trwała do białego rana. I oczywiście w niedzielę poprawiny, które również przeciągnęły się do późnych godzin nocnych. - Zabawa była udana. Chwalą zespół „Murań”, szczególnie za zróżnicowany repertuar piosenek. - Super grali, widać, zespół wie o co chodzi, bo zabawa była bardzo udana – ocenia pan młody.

Plany na przyszłość? - Jedziemy do Warszawy – mówi Tomek. - Tam zdecydowanie jest łatwiej o pracę, szczególnie dla ludzi niewidomych. Aktualnie zajmuję się realizacją dźwięku, nagrywaniem audiobooków, ale mam też kilka innych ciekawych planów. Tworzę muzykę na klawiszach, więc może i w tym kierunku chcę się rozwijać – dodaje.

Dorocie i Tomkowi z całego serca życzymy
wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Szczęść Wam Boże!Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pytac jo se pytac 2015-08-13 09:47:26
ciupazka
ze niby o jakiyj zdradziy godos?cy jo napisol ze to moje slowa?wyraznie napiasne mos jak byk ze takie wypytowiny robiyl Ujek Jasiyk som one na gogglak a co pod nimito juz widocnie niewozne bo nima autora a jo poprostu wklyj tak jak ty moje zycenia ponizej i nkie wide sprawy o co robic awanture i nazywac kogosi paprokiem czy pofsyewackom.pod kogok to siy podsyl? a cyrwieniym sie teroz ale z tego powodu ze nibys taka swiatlo i wyksztalcono a progujes miy rugowac z mojego rodu...bylas materacem ze wiys zek nie jesdt potomkiem Mostowyk? to fto tu jest paprosiym pytom ci sie jo teroz...Marys zastanow siy casem co przelywos na papiyr bo po tym jest slad i jedno vi zycem...troske pokory bos juz nie piyrsyj mlodfosci i takie wychyry z twojej strony som trosecke nie na miejscu...bywoj i do uwidzenio w Poroninie moze i na grobie twojej mamy a mojej cu ci pasu cu nie ciotki bo tak zek twojom mame nazywol i tak juz ostanie.pozdrowienia z Proninina....dalsy kuzyn ....pytac jo se pytac heheheheheh
ciupazka2 2015-08-12 19:42:44
Toto Cie zdradziyło:

"Nei, jadom se z kościoła a my ino "Cyganami" z czyżuniom i Forumowicami
i dalyj juz bee Jessyk opowiadała jako to córce na weselu śpiywali i
jako sie wesele udało.

Telo.Pozdr. Niek sie ta weselom do biołego rania. My Forumowice z
Poronina zycymy syćkiego nolepsego Młodym na nowyj drózce zywobycio.
A fiakrom serdecny Bog zaploc za sycko i zyceni cierpliwosci pomimo telu przykrosci..bywojcie zdrowi i weselisycka
ba haj!

Hej weslosc weslosc kiedy ciy bedziy dosc
nasyj weslosci kozdy nom zozdrosci.!

Poźryj se na Forum Zakopane Gazeta.pl i nońdzies te nase ukwalowanio, moje , czyżuni ( Pana Krzysztofa), i Jessyk ( z Dunajca ) wypociny, a Ujek som mi zycynio składoł w swoim casie, nie zyje od poru roków, ale o tym tyz nie wiys, haj. Na pogrzebie jego tyz byłam we Wrocławiu. I w Poroninie, a Tobie tam nie było....Juz teroz wiym ftoś Ty! Podsywka! Cyrwiyń sie Ty!
strzalka70 2015-08-11 23:14:47
Dorotko i Tomku, Wszystkiego co najlepsze na Waszej nowej drodze życia, Spełnienia Waszych marzeń. Pozdrawiam Ania Słupsk
kosiuba1 2015-08-11 15:38:41
Zamelduj to swojemu koniowi a ja ci się z niczego nie myśle tłumaczyć.
do kasiuba 2015-08-11 11:29:23
coty widzisz madrego w tej odpowiedzi poza bezpodstawnym obrazaniem isamozachwytem nad soba sama ciupazki....moze wskaz i uzasadnij swoja ocene
kosiuba1 2015-08-11 08:28:14
Ciupazka bardzo mądrze odpisała temu co się mieni PYTACEM.
Pukac 2015-08-11 08:09:55
W dalszym ciągu czekam na opinię pewnej pani z dużą nadwagą.
Pukac 2015-08-11 08:09:17
W dalszym ciągu czekam na opinię pewnej z dużą nadwagą.
do ciupazka 2015-08-11 05:31:33
cosik zle z twoim cytaniem ze zrozummieniem
przecie wyraznie pise ze to slowa Jaska Mostowego ..nie dowidzis juz cy co?
przecytoj se jesce roz

na tyj nowyj drodzezycyniaa syckiego nolepsego a przede syckim opatrznosci Boskiej i milosci bliznik tak jak to zycyl syckim mlodym moj sw.pamieci wojek Jasiek Mostowy a na wypytowinak godol do mlodyk tak:
Fan Pytaca 2015-08-11 05:17:45
@ciupazka2

nieeladniy trosecke tak bez powodu strofowac kogosik jak siy nie jest pewnymz kim siy mo do cynienio..bo wychodzina to ze jest siy ptoskiem cow swoje gniozdo sro
Telo ci ino powiym ze Twoja siostry z Poronina majom o nim troske inne dzaniy jakTy,a wiym bo znom i jego i Twojy siostryhhehe
malo tego powiym ci e zanim wos po swiecie loztyrmaniylo toscie rosli razem anawet z niewtorymi siypolewali w polewacke ..reste ci nie bede godol bo widze zes troseck spaniala i mimo sycko zabocyla duzo ijesce miy wysmiejys hehehehee


aha a wypytowiny Jana Guta Moestowego som jest w cymsi takim jak Gogle i jak juz to pytac pewniy za nim przepisol i za Grelokiem anie za tobom..zyndz na ziym i troche pokory niek cie ta duma tak nie ozpiyro
PYTAC JO SE PYTAC 2015-08-11 04:55:48
@ciupazka2
na som pocontek powiym ci cosik co spowoduje ze siy trosecke zacyrwiynis
po piyrse to cok napisol to zoden cytatz twojego pisanio bok takiego na ocy nniewidziol poza tym co casami tutok nabazgros ino poprostu powtorka poru slow UJKA JASKAA GUTTA MOSTOWEGO ftory siedzil we Wroclawiu i cy Ci sie to podobo cy niy to byl to moj ujek .Cynsc swojej tworcosci nawet w rekpisak ostawil miros kie byl za wodom i tamok my nawet z kolem Poronianskim z tego korzystali na obchodach i rocznicak powstanio kola.
jak widzis ciskol i mnie los chocka alek siy wrocil i siedzem tu ka sie urodziyl jo i moi lojowiei dziadowie.
Przyko mi trosecke ze jednaki w mojej rodziniy Mostowyk jest taki ktosik co nie wiedzoc na pewne z kim mo do godanio nazywo kogosik paprokiemino temu ze uzurpuje se praa autorskie do nieswojej tworcosci..chyba wiys o cym pisem.Widzem ze to ze cie los cisnon prrecki i wroslas w te klimaty miejskiy zmiynylo ty Twoj charakter i mos leciutkie parciy na szklo jak to obecniy godajom.
to by bylo na telo,paasowalo by ci napisac troche wiycyj ale tu nie miyjsce na przepychanki i to do tego rodzinne,bo cy ci siy to podobo cy niy ale niestety som my po rodziniy.
Coz rodziny siy nie wybieo...pojryj sama po zdjeciak ze zjazdow Mostowyk i ocen sama ze som tam roznego pokroju ludziska bo tak jo to nazywom.
Mimo sycko zycem Ci zdrowio i casami zdrowego pomyslenio zanim cosik przelejys na papiyr...tak Jak Ujek JASIYK...haj.
a fto jo jest to jednak ci niekoniecne wiedziec wystarcy ze wiedzom ci co powinni ..nawet twoi noblizsi z Poronina
gosc 2015-08-10 22:31:19
@ kulawy marian , dobrze ze toto o weselu nie wiedzialo . Szczesc Boze mlodej pieknej parze!
ciupazka2 2015-08-10 17:29:01
Do: PYTAC JO SE PYTAC

Wies, ozsniesło nos po świecie , jednego tu , drugiego tam... poślimy dołu. Za chlebem, za zywobyciem lepsym, moze ??? Ftos wiy?

A kie nawracom tutok, bo casami zaduje wiaterek i przbacuje mi, ze wymiót mnie spod Tater jak to nosiynie mlycoka, a wroślimy juz , niestety, ka indziyj, ka komu popadło, haj... I co? Patrze na fotki, na tyn cas miniony, słysem do dzisiok tyn góralskom nute, i nie dziwota, ze mnie tu i terozki poderwało, kie cytom tótó, cok napisała jo pore roków temu na F.Zakopane Gazeta. pl w gwarze, a terozki PYTAC JO SE PYTAC cytuje, hale ani słówka za kim? Skoda... Mój ujek Jasiek Gutt Mostowy to nie Twój ujyk... Haj!

Poronin tyz Wom zycy dobrze, choć jest w Lublinie, nie roz , nie dwa fciołby lecieć ku swoim, i tam ka ojców groby, ale nie zawse sie do. Zaziyro do TP i fce nakormić usy, ocyska tym, cym przesionknon do cna za młodu. Nie zawse sie do... I cyto swoje ( cytoj cudze) dumacki pod piyknymi zdjyńciami . Ładnie to tak, przecie trza było podać za kim sie powtorzos. Jesce zyje i cytom . A cemu, bok furt zgłodniało swojskiej muzyki, gwary i tradycji. Gratuluje młodym, zyce Im scyńścio w zyciu. Bydźcie ino wyrozumiali dlo sie, zawse.

Ciekawość mnie biere, fto to tyn PYTAC JO SE PYTAC, racyj kryntac i śpekulant Babroń jedyn i telo.
Pozdr.
kulawy marian 2015-08-09 21:02:37
Dedykuję te piekne zdjecia koni paniom z TOnZ .......z Morskiego Oka
PYTAC JO SE PYTAC 2015-08-09 07:17:55
na tyj nowyj drodzezycyniaa syckiego nolepsego a przede syckim opatrznosci Boskiej i milosci bliznik tak jak to zycyl syckim mlodym moj sw.pamieci wojek Jasiek Mostowy a na wypytowinak godol do mlodyk tak:


Kochani Państwo Młodzi!

Przyseł was dziyń weselny, coście go cekali
Od casu kiedyście sie s nami dogodali,
Ze zyć fcecie juz razym, razym se gazdować
A jak Bog do - i dzieci gromadke przychować.

Dziś staniycie w kościele przed ołtorzem Boga
I zacnie sie ti Wasa wspolno, nowo droga.
My zaś syćka , co przy tym w kościyle bedziemy,
Z serca o Wase scęście, do Boga westchniemy.

Stojom tu ojce, matki, co wom zycie dali
A pote wos na ludzi godnie wychowali.
Niek ze Óni nojpiyrwyj wos tu przezegnajom,
Bo swoje rodzicielskie prawa na to majom.

Pytojcie ik na klynckak, by nie pamiętali,
Coście im pewnie nie roz i nadokucali.
Ojcowie i wy matki młodyk błogosłowcie,
Wy, muzycy , "Serdecno Matko.." przy tym im grojcie.

Jedzoymy, jedziymy, , hej, do ślubu godnego,
Zachowoj nos Boze , hej, od syćkiego zlego.

Ej sumiała wodzocka, hej, sumioala sumioała,
Plakała dziewcyna, hej, kiedy se ślub brała.

Wysła se z kościola, hej, stanyna na progu,
Juz jek sie wydała, hej, kwałaz Panu bogu!

Siadoj, Maryś na wóz, hej, warkocyki załoz,
Załóz do kolecka, boś juz nie dziywecka!

Nei, jadom se z kościoła a my ino "Cyganami" z czyżuniom i Forumowicami
i dalyj juz bee Jessyk opowiadała jako to córce na weselu śpiywali i
jako sie wesele udało.

Telo.Pozdr. Niek sie ta weselom do biołego rania. My Forumowice z
Poronina zycymy syćkiego nolepsego Młodym na nowyj drózce zywobycio.
A fiakrom serdecny Bog zaploc za sycko i zyceni cierpliwosci pomimo telu przykrosci..bywojcie zdrowi i weselisycka
ba haj!

Hej weslosc weslosc kiedy ciy bedziy dosc
nasyj weslosci kozdy nom zozdrosci.!
sp 2015-08-09 05:51:07
Fibi, znowoz zes se chlapla..
Lach 2015-08-09 02:48:18
Szkoda, że Steve Wonder juz nie żyje, mógłby zagrać na weselu.
Pukac 2015-08-09 02:38:38
Beaciu, wszystko na zdjęciach OK ?
Fibi 2015-08-08 23:25:33
Piękne zdjęcia, aż miło popatrzeć :)
Młodej Parze dużo Szczęścia i błogosławieństwa Bożego na Nowej Drodze życia.
Oby ta droga była mało wyboista i oby zawsze obydwoje szczęśliwie docierali do celu, który sobie obiorą!
Szczęść Wam Boże!

Reklama
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ ORAZ POMOC DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI. 509 578 689.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • KUPNO
  Kupię cielęta małe Byczki. Simental i inne płatność przy odbiorze. Proszę dzwonić. Odbiór co 2 tygodnie. 724732680 chybachyba@o2.pl
  Tel.: 724732680
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO MAŁEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w Białym Dunajcu (emerytki, praca co drugi dzień). 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W ZAKOPANEM - Z WYNAJMEM POKOI - centrum (ul. Grunwaldzka), 602 633 931.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  POSZUKUJĘ DOMU W STYLU GÓRALSKIM, ok. 100 m2, Zakopane, bliskie Kościelisko - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM LUB PENSJONAT POWYŻEJ 200 M2 W ZAKOPANEM ZA GOTÓWKĘ NR KONTAKTOWY 517 340 125 ŁUKASZ luklis86@gmail.com.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni STARSZEGO KSIĘGOWEGO. Szczegóły: www.tpn.pl/nowosci/zatrudnimy-starszego-ksiegowego oraz na BIP TPN. Dokumenty można składać do 21.02.2024. Tel. 18 20 23 233
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: - BARMANKI - POMOCE KUCHENNE - OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ Z SALI Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓKĘ! PODHALE! DZIAŁKA, DOM, MIESZKANIE. +48600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48600404554
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNĄ (kobietę) do pensjonatu w centrum Zakopanego. Na pełny etat, praca zmianowa 7-19, co drugi dzień. Brak zakwaterowania. Dobre warunki finansowe, benefity. 502 716 694
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA POMOC DROGOWĄ KAT C + E. 601 502 208
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Spokojna kobieta szuka KAWALERKI w Zakopanem. Na dłuższy okres. 692 340 991.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR . TEL.182074845
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • RÓŻNE
  PAPI SERVICE - OLEJ OPAŁOWY i OLEJ NAPĘDOWY. BIURO: PORONIN, KASPROWICZA 28 PON.-PIĄT. 08.-17.00 Tel./fax 18 20 74 845, 18 20 74 224 STACJE PALIW: ZAKOPANE, SPYRKÓWKA 4 NOWY TARG, SKŁADOWA 11 CENY HURTOWE. ZAPRASZAMY.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICE 23 m2. Możliwść połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA 1.2 HA - JORDANÓW. 515 459 584.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE na Pardałówce - 607 506 428.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE DOMÓW, MIESZKAŃ. 575 450 977, 739 632 283.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE ORNE. 505 429 375.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-02-20 21:45 Handicap Zakopane - na pytania nie odpowiadają, ale na zawody wraz z burmistrzem zapraszają 2024-02-20 21:00 W Rabce będzie z kogo wybierać 1 2024-02-20 20:00 Stara zajezdnia to nie wysypisko śmieci! 1 2024-02-20 19:15 Osuwisko idzie w cenę 2024-02-20 19:14 Snowlandia dla każdego. Czynna do 25 lutego 2024-02-20 18:30 Jan Smarduch - wójt na całe życie 1 2024-02-20 18:28 Poważny wypadek na zakopiance 1 2024-02-20 17:45 Strajk unieruchomił naszych skoczków. Kto wystartuje w Obersdorfie? 4 2024-02-20 17:30 Francuska muzyka w Kościelisku czyli Cafe de Paris 2024-02-20 17:00 Prokuratura bada sprawę wypadku na nowotarskim basenie 3 2024-02-20 16:51 Jakie zielone płytki wybrać do łazienki? 2024-02-20 16:30 Muzyki i śpiewacy! Ten konkurs jest dla was 2024-02-20 16:00 Burmistrz kontra dyrektorka 6 2024-02-20 15:30 Spotkanie z ptakami nocy 2024-02-20 15:00 Zakopiańskie łyżwiarki z workiem medali Mistrzostw Polski Juniorów 3 2024-02-20 14:24 Metamorfoza w ciekawym wydaniu, czyli jak zwiększyć pewność siebie? 2024-02-20 14:00 Kibicujmy razem na Jaworzynie Krynickiej podczas Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim 2024-02-20 13:30 Tak utwardzają teren na Gubałówce. Odpadki budowalne i gruz 7 2024-02-20 12:52 Letnia przygoda dla maluchów - korzyści i wybór kolonii letnich dla dzieci 2024-02-20 12:45 Pogoda dziś nas nie rozpieszcza, ale wciąż można jeździć na nartach (WIDEO) 2024-02-20 12:30 Im lepszy szpieg, tym większe kłamstwo... Konkurs dla czytelników 2024-02-20 12:00 W Zdroju się buduje 2024-02-20 11:59 Komu powierzyć opiekę nad seniorem? 2024-02-20 11:55 Jak przygotować koparkę do wiosny? 2024-02-20 11:15 Ktoś zostawił worki ze śmieciami tuż przy ulicy 1 2024-02-20 10:45 Śniegu ani na lekarstwo, kolejna impreza narciarska odwołana 2024-02-20 10:42 Jak wybrać dobrego partnera do przeprowadzenia rekrutacji? 2024-02-20 10:33 Na co zwrócić uwagę przy zmianie statusu wspólnika w spółce komandytowej? 2024-02-20 10:30 Muzyczne spotkanie z Markiem Brynkusem 2024-02-20 10:00 Ośrodek zdrowia stanie się komisariatem 2 2024-02-20 09:45 Odkryj niesamowitą przygodę na stokach Jurgów Ski 2024-02-20 09:30 Uśmiechnij się z Kiepurą. Koncert 2024-02-20 09:00 Jeśli potrącisz zwierzę, nie uciekaj, ale mu pomóż (WIDEO) 5 2024-02-20 08:44 Samochód wpadł w barierki na nowym odcinku zakopianki 2 2024-02-20 08:30 Przygoda w muzeum na zakończenie ferii 2024-02-20 08:00 Znamy polską kadrę na historyczny Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej 2024-02-19 22:18 Ruszyły zapisy na jubileuszowe zawody narciarskie o Puchar Przechodni Związku Podhalan 2024-02-19 21:30 Kto naprawi osuwisko 5 2024-02-19 21:00 Ratują życie, wynoszą ludzi i dobytek pokoleń z płomieni, gdy trzeba zabezpieczają skoki na Wielkiej Krokwi 1 2024-02-19 20:32 Góralka pochodząca z Zakopanego mistrzynią Austrii w trójskoku 4 2024-02-19 19:45 Licealiści z Goszczyńskiego mówią: stop zmianom klimatycznym 8 2024-02-19 19:00 Dawniej to się górale potrafili bić. Posłuchajcie stulatka z Pieniążkowic (WIDEO) 2024-02-19 18:30 XI Puchar KW Zakopane i II Sprint Test KW Zakopane. Zapisy 2024-02-19 18:00 Ceny w restauracjach w Zakopanem są rzeczywiście tak wysokie? Sprawdziliśmy 10 2024-02-19 17:30 Kawałek Japonii w Nowym Targu. Zmiana terminu wydarzenia 2024-02-19 17:09 Ścigali się o Puchar Gorców w Kluszkowcach 2024-02-19 17:00 Wiosna zagościła w Beskidach 2024-02-19 16:40 Nowotarska biblioteka przykładem dla innych 2024-02-19 16:15 Stasikówka i Suche mają nowych - nienowych sołtysów 2024-02-19 15:30 Jacek Gąsienica Mracielnik z kolejnym medalem na mistrzostwach weteranów
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-02-20 22:25 1. @czy .... Czy już ustalono kto zabił dwóch naszych rodaków w Przewodowie . Ludzie nie żyją a sprawa dziwnie ścichła . 2024-02-20 22:06 2. Żenada,wszyscy przyspawani do stołków od lat.Ciezko ująć sobie z koryta,jak potem żyć... 2024-02-20 21:59 3. Czy tym tonącym okrętem ktoś steruje,czy jest z nami pilot??Tak można by określić funkcjonowanie UMiG Czarny Dunajec pod wodzą obecnego "włodarza"najwyrażniej wystraszonego możliowścią porażki i dla bezpieczeństwa startuje na radnego (nigdy wczesniej żaden wójt tak nie robił). Część "bezradnych" jest ewidentnie do wymiany. A na podsumowanie Tak kończy się wybieranie na wójta czy burmistrza ludzi którzy nie mieszkaja na stałe na terenie gminy czy miasta-to dla wyborców do przemyślenia 2024-02-20 21:35 4. A czyli Dziubek broni Dyrektorki - Orawiec Orawkę. Rozważałem go poprzeć ale Orawców nie chce w tami razie widzieć na stołku wojta u nas. 2024-02-20 21:23 5. Kolejni męczennicy w kolejce do pałacu a. dudy: Małgorzata Gosiewska, Katarzyna Sójka, Edward Siarka, Jan Dziedziczak, Antoni Macierewicz, Jacek Bogucki i Jerzy Polaczek. Trzeba będzie podpisać umowę z Białorusią na przetrzymywanie więźniów politycznych. Będą się czuć jak w domu. 2024-02-20 21:02 6. I takich właśnie włodarzy samorządowych nam potrzeba, a nie marionetki. Ale takiemu stanowi rzeczy są winni sami wyborcy, bowiem wybierają figurantów i potem przecierają oczy ze zdumnienia jojcząc do wszystkich świętych. A jest ich w obu powiatach wielu. Wystarczy przyjrzeć się ich "osiągnięciom". Dotyczy to także części radnych. 2024-02-20 21:00 7. Szymon i Osioł haha. Marcinek wymyślasz w tej Kalifornii coraz ciekawsze ksywki na posty. Twój koniec jest bliski!!! Potem taczka Dziubka i w pole, jak każdy gnoj 2024-02-20 20:57 8. Ludzie to największe szkodniki i brudasy, a wy płaczecie,że piesek kupkę zrobi na trawnik. 2024-02-20 20:52 9. Łapsa nie dopełnnil obowiązeku zawiadomienia policji i stałego monitorowania sprawności defibrylatora. Czy poniesie odpowiedzialność ? Wątpię bo tu wszystko jest na odwrót. 2024-02-20 20:09 10. A może to grupa otwierająca trasę na Gubałówce przed wyborami po raz kolejny przygotowuje grunt.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA