2017-08-03 12:49:48

Reklama

Blog

Diagnoza

Reklama

Po opisaniu objawów jakie moim subiektywnym zdaniem są symptomami choroby toczącej nasz rodzimy przemysł - turystykę, przyszedł czas na wskazanie szeregu, jak się okazuje, schorzeń dających obecny efekt. To pozwoli na próbę zaaplikowania leczenia.

W dwa dni ponad 2500 odbiorców. Świadczy to o tym, że poruszyłem ważki temat i chyba nie jestem sam w tej ocenie. Liczę na reakcję

Diagnoza :

Postaram się konsekwentnie traktować nasz lokalny przemysł nr 1 jak pacjenta, z szansą na wyleczenie. Jednak na tym porównaniu skończę by uniknąć nieporozumień

Obserwacje, wywiad środowiskowy, badania i autopsja pozwalają na stwierdzenie szeregu problemów zdrowotnych : stanów zapalnych,stanów wymagających naprawy pewnie i stanów ropnych ale mam nadzieję do wyleczenia zapobiegawczego z użyciem farmakologii. W naszym konkretnym przypadku z racji wielu ognisk choroby i braku funduszu refinansującego, ważne są też koszty leczenia ale o tym potem.

- brak jasno określonego ośrodka dowodzenia, mózgu który po pozyskaniu danych z organizmu oraz otoczenia podejmuje decyzje o głównych działaniach.Taki twór niezależnie od jego formy prawnej i organizacyjnej jest zdolny do mobilizacji i organizacji wszystkich sił celem przeprowadzenia skutecznej kampanii, eventu, promocji czy nawet działań obronnych.

- brak szkoleń w zakresie współczesnych technik prowadzenia biznesu zarówno dla przedsiębiorców jak i w szkołach branżowych, brak tej korelacji skutkuje tym, że nawet najlepsi absolwenci Hotelarza otrzymują ofertę w  najlepszym przypadku recepcjonisty.

- brak wyspecjalizowanej służby informacyjnej i PR – koniec kropka w XXI wieku głównym źródłem informacji o ofertach i wydarzeniach sątablice informacyjne i plakaty, o fatalnej relacji z mediami nie wspomnę

- komunikacja i transport – bez sprawnej komunikacji miejskiej nie ma mowy o promocji atrakcji historycznych, architektonicznych czy     widokowych, miasta – wycieczki w korkach pomiędzy samochodami nie są atrakcją. Brak też marketingowo i promocyjnie atrakcyjnych ofert w zakresie transferu z lotnisk czy Krakowa, wydawałoby się oczywista reakcja na czas remontów i utrudnień na drodze.

- brak kooperacji z miejscowościami satelitarnymi, a nawet konkurowanie. Wyobraźmy sobie np. wahadłowe autobusy za 2 zł do Białki i Bukowiny zimą , do dolin czy MoKa latem. Razem nas na to stać

- brak nowoczesnych systemów zarządzania ruchem turystycznym, revenue management oraz własnego portalu rezerwacyjnego. Bierne oddanie tego w ręce dominującego u nas globalnego portalu, pozbawiło nas całkowicie możliwości samodzielnego , innego niż kolejne obniżanie cen,promowania obiektów czy miasta

- brak wspólnych działań w zakresie eventów – jesteśmy obdarzeni unikalnym w skali kraju dobrobytem artystów wszelakiej maści, my zaś płacimy za występy „gwiazd” którym w innych ośrodkach turystycznych płacą sponsorzy.

- brak jednoznacznego ustalenia targetu – to ta decyzja pozwala na prawidłowe nie chaotyczne i okazjonalne działania budujące markę czy obraz miasta. To zaś ma decydujący wpływ na to czy osiągnie się efekt wow, o którym pisałem w poprzednim blogu. To zaś warunek by nie zapychając miasta w ferie do granic wytrzymałości , mieć turystów z całego świata cały rok i niekoniecznie dzięki akcjom za pół czy ćwierć ceny

- stan ropny – szara strefa- aby od razu było jasne, sam nie lubię płacić , wiem też ile kosztuje przyjmowanie czasem 5 krotnie większej od ilości mieszkańców, ilości turystów. Wiem , ze do kasy miasta wchodzi najwyżej 1/3 należnych opłat z legalnie działających obiektów, o nielegalnych nie wspomnę.Wiem , ze chętniej się płaci kiedy ma się zaufanie co do dalszego wydatkowania tych pieniędzy. Wiem też, że na to są sposoby jeśli jest chęć współpracy. Na koniec to co bezpośrednio boli , wiem że poziom cenowy od góry ograniczają ci którzy podatków nie płacą. I tu nie chodzi o to by wyłapywać i karać takich tylko wspólnie przekonać się, że to w efekcie przyniesie wszystkim korzyść.

- kolejny stan zapalny- apartamentowce- to one w dużej mierze tworzą grupę o której pisałem akapit wyżej, to one zakłamują rzeczywisty obraz usług w Zakopanem bo jako działające okazjonalnie , realizują usługi niejako przy okazji, nie starając się nierzadko o jakość. W efekcie łatki i opinie przyklejane są całemu miastu. To one , często budowane wyłącznie dzięki lukom  prawnym w miejscach i w sposób niekorzystny dla obrazu miasta. Będzie tak dopóki, dopóty wszyscy nie zrozumiemy, ze każdy nowo wybudowany metr kwadratowy apartamentu obniża wartość metra już istniejącego jak i ma wpływ na ceny noclegów już istniejących. Klasyczne prawo podaży i popytu. Obraz naszego miasta  lepiej kreować, remontując niszczejące teraz obiekty ( zamiast czekać aż , czas czy „piorun” załatwi sprawę). W obecnych czasach apartament w takim obiekcie przyniesie większy dochód niż pięć klitek zrobionych na jego miejscu.

Myślę, że to oczywiście nie wszystkie elementy toczącej nas choroby, zestawione subiektywnie i zapewne jesteście w stanie podać ich jeszcze wiele. Postaram się w odcinku leczenie, napisać o moim zdaniem, skutecznych sposobach na naprawę istniejącego stanu rzeczy. Jedno jest pewne , że bez względu na lekarstwa na poszczególne objawy, jedynym skutecznym sposobem na efektywną zmianę sytuacji, przejęcie kontroli nad własnym rynkiem i kreowaniem przyszłości – jest współpraca wszystkich : Hoteli, restauracji, sklepów, usług,transportu, TPN, PKL, Polskich Tatr oraz UM i naturalnie samych mieszkańców.

Diagnoza sam z siebie musi być dość lakoniczna. W odcinku leczenie, prawdopodobnie podzielę go na indywidualne sposoby dotyczące każdego ze schorzeń , osobno.

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2017-08-15 21:05:43
@ SK
To nie twój blog , tylko komentarze do niego i jak widać nie wszystkim się podobają twoje wypociny z diagnozami . Może lepiej zdiagnozuj sam siebie - ha ha ha ha ha
SK 2017-08-09 10:08:49
@Janowski to nie jest blog polityczny. Proszę znajdź inne miejsce lub załóż swojego bloga o socjalizmie etc
Janowski 2017-08-07 09:13:14
@ SK
Podziały muszą być i będą się tworzyć - urawniłowka już była z komuny , podobnie teraz z UE -też padnie na ryj bo to zwykła komuna z zapędami globalnymi . Powtarzam - wystarczy ludziom nie przeszkadzać sami dadzą sobie radę . Diagnozować trzeba kolejne rządy , bo jak do tej pory ich działanie to samy straty afery rujnujące państwo i społeczeństwo .
SK 2017-08-07 06:20:27
Trafiony, zatopiony :) Kłopot w tym, że ci młodzi mają inne ambicje niż powrót do gruli. W Zakopanem ziemi na ich uprawę za mało bo sprzedana tym co za torami przyszli na hotele i deweloperkę, a nie po to chodzili do szkół, uczyli się języków, świat poznawali by teraz być kierowanym do roli. Zwłaszcza że tu ich nie więcej niż 10% zostało. Myślę, że tworzenie kolejnego podziału nikomu nie służy.
GK 2017-08-06 22:28:08
Widzę, ze autor niecierpliwy :)
Co na temat?
Ano to, ze mam w dopie, czy komuś wyszedł biznes, czy nie...Jak ktoś przylazł za torami do Zakopanego, nabrał kredytów i myślał o zarobionych milonach, to mi to zwisa ,że mu nie idzie biznes.
A Gorole bedom grule sadzić, krowy i owce paść jak turystów będzie za mało, aby przeżyć, a reszcie , cepry biznesmeny idźcie sie leczyć, bo jesteście zdiagnozowani... jak Wom mało...
SK 2017-08-05 23:04:02
A tak coś na temat ?
Janowski 2017-08-05 19:05:07
@SK
Frustracja ? inwektywy ?
Do referendum ogłoszonego przez byłego prezydenta Komorowskiego poszło 8% społeczeństwa , to społeczeństwo które nie poszło do tak ważnego referendum nie było nawet zainteresowane stanem państwa . Było po prostu nauczone , wyedukowane na indoktrynacji a ty chcesz diagnozować to społeczeństwo ? ( edukacja , ocena rzeczywistości ) - być może to efekt zakażenie wirusem ACTV-1 i wymagane jest faktycznie leczenie - społeczeństwo to barany potrzebujące dobrego bacy - to potwierdzony stan faktyczny to nie inwektywa , być może wywołany frustracją przed możliwością utraty władzy ich idoli a za razem apanaży wliczonych w daniny które płacimy na tą kastę .
Przypomnę pytania z referendum
1. Czy jesteś za finansowaniem partii politycznych z budżetu państwa ?
2. Czy jesteś za interpretacja przepisów podatkowych na korzyść obywatela ? ( niestety słowo interpretacja już w sobie zawiera zboczenie , bo tam gdzie zaczyna się interpretacja tam kończy się prawo )
3. Czy jesteś za okręgami jednomandatowymi ?
Chyba taka była kolejność - nie istotne .
Inwektywy ? Nie nazwałem ciebie rzeczownikiem i nic Tobie nie przypisałem , sam określiłeś swój sposób rozumowania a ja z kolei daleki jestem od takich diagnoz po przez pryzmat pospolitej propagandy sukcesu . Rzeczywistość jednoznacznie potwierdza moje tezy . Stan państwa to rzeczywistość nie inwektywy , należy jedynie prawidłowo to ocenić - blisko cztery biliony długu i tysiące afer gospodarczych z udziałem tych co wyznaczali standardy mające być przykładem dla świata .
Ps. nie przejmuj się - do rozumku przez kieszeń - frustracja nastąpi sama jak kasy w kieszeni zabraknie . Zrozumiało to społeczeństwo wyrażając swoją wolę w ostatnich wyborach po doświadczeniach na własnej pupie -pozdrawiam .
SK 2017-08-05 16:44:59
@ Janowski - :) rozumiem frustrację, nawet w niektórych przypadkach się zgadzamy ale ja ani słowem nie zająknąłem się o leczeniu. Wręcz zaznaczałem, że o tym dopiero po Objawach i Diagnozie. Próby leczenia wybiegając przed te etapy, dając upust emocjom skutkują :
a - zlekceważeniem obraźliwych tekstów, nawet jeśli niosą jakąkolwiek wartość
b - jako stworzone na użytek chwili, nie niosą uzasadnienia które jakkolwiek by społeczność w której się żyje nie oceniać, się po prostu należy. Ja akurat oceniam ( mimo że w wielu sprawach się nie zgadzam) środowisko zakopiańskie bardzo pozytywnie, zwłaszcza młodzież stąd tez nacisk na nowe technologie.
c - niosą ryzyko potraktowania takich działań ( choćby z powodu inwektyw) równie emocjonalnie, choć oczywiście jest to dozwolone. Póki co , jakoś nie widzę innej próby naprawy sytuacji niż moje pitolenia
Janowski 2017-08-05 10:53:55
Zgrabna , ale bardzo powierzchowna ocena .
Niestety skutki wszyscy widzimy - leczenie w tym wypadku według twojej oceny to maść na szczury , likwidacja skutków w pojęciu socjalistycznym ( konsultacje społeczne z debilnym społeczeństwem ) . Prawidłowe leczenie to likwidacja przyczyn !
Niestety ryba psuje się od głowy a głowę w myśl zasad demokracji wybiera społeczeństwo . Tu następuje swojego rodzaju sprzężenie zwrotne , bo jak ogłupiałe społeczeństwo ( zrujnowane debilną polityką edukacyjną ) ma wybrać mądrą władzę dbającą o dobro jednostki w myśl zasady że społeczeństwo to zbiór jednostek .
Ogólnie oceniam twój wpis jako socjalistyczne pitolenie bzdur , kompletny brak wiedzy o społeczeństwie i podstawach funkcjonowania zdrowej społeczności w cywilizowanym świecie . Socjalizm się nigdy nie sprawdzi , rządzić mają ludzie mądrzy a nie społecznicy nabijający sobie portfele pod szyldem dbałości o społeczeństwo .
Nie pytajcie jak to zrobić , bo chociaż wiem to nie mam zamiaru naprawiać świata za darmo - za wiedzę trzeba płacić w myśl zasady - byt kształtuje świadomość - jak sobie pościelisz tak się wyśpisz - wierzyć można za darmo ale za naukę trzeba płacić . Tak długo będziecie płacić jak długo będziecie się uczyć . Pamiętać należy że państwo za co się nie weźmie to zepsuje co potwierdza stan państwa polskiego w całej rozciągłości . Jedyny sposób na rozwiązanie wielu problemów gospodarczych i społecznych to ograniczenie ingerencji aparatu władzy w życie swoich obywateli ( prawidłowa gospodarka aparatu władzy powierzonym majątkiem państwowym , sukcesywne obniżanie danin i podatków jako efekt prawidłowego gospodarowania majątkiem państwa )
SK 2017-08-04 16:59:18
@Alina nie, myślę że mam bardziej skuteczne pomysły. Badania były prowadzone i przez poprzedni UM i obecny, badania prowadzą różne organizacje a my przecież sami od lat na własnej skórze odczuwamy skutki zdiagnozowanych problemów. Staram się bardzo poważnie potraktować problem nas żyjących z turystyki bowiem jest to branża która w odróżnieniu od wielu innych ma tą cechę, ze jeśli cos nie wyjdzie nie da się wziąć spakować biznesu i poszukać szczęścia w innym miejscu. Nie szukam winnych tylko rozwiązań, nie bawię się też w zgaduj zgadulę. Spodziewam się raczej komentarzy czy nawet krytyki ale merytorycznie.
alina 2017-08-04 14:27:42
3 część tryptyku niech zgadne będzie recepta czy skierowanie na dodatkowe badania?
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO: TRZY POKOJE, DWA BALKONY, WIDOKOWE, PO REMONCIE. 662 210 421
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupie działkę budowlana w Kościelisku lub Zakopanym tel 660797241 b12.pl.
  • PRACA | dam
    ZLECĘ WYKOŃCZENIE TRZECH BUDYNKÓW W ZAKOPANEM. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DWA POKOJE, 38mkw, BALKON, W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA. STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • PRACA | dam
    DO PENSJONATU W ZAKOPANEM - OSOBĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI - dyspozycyjną. Bez zamieszkania. 590 578 689.
  • USŁUGI | inne
    SZEWC - KALETNIK - ZAKOPANE - ul. Staszica 3 - 666 120 662.
  • PRACA | dam
    Praca w Zakładzie Kuśnierskim wymagane doświadczenie oraz Prawo jazdy Kategoria B. 888267329
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    Praca Kucharz Z Doświadczeniem Bukowina Tatrzańska Gotowanie Dla Grup w Dużym Ośrodku Z Noclegiem.
    Tel.: 601 453 970
  • PRACA | dam
    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Nowy Targ -sprzedam działkę usługowa 8235 m2 z uregulowanym dojazdem okolice stacji paliw przy drodze na Białkę Tatrzańska. 660797241 www.b12.pl
    Tel.: 660797241
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    PRZYCZEPKA JEDNOOSIOWA WYWROTKA. URSUS C-360. 692 180 309.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKALE USŁUGOWE/BIUROWE - ul. Kościeliska (I p.), obok przejścia podziemnego. 509 25 44 55.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    ŚWINIE WŁASNEGO CHOWU. 788 679 465.
  • PRACA | dam
    Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA DOM W WITOWIE, w którym do roku 2025 znajdował się Ośrodek Zdrowia. 698 508 796.
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-13 17:02 Łzy wzruszenia, prestiż i duma, czyli statuetki Marki Tatrzańskiej rozdane (WIDEO) 2026-02-13 16:51 Widzieliście może Ramzesa? Zaginął w centrum Zakopanego, a rodzina za nim tęskni 2026-02-13 16:30 Był pijany. Uszkodził zaparkowane samochody 2026-02-13 16:00 Zainwestował w kryptowaluty i stracił 90 tysięcy złotych. Uważaj na oszustów 2 2026-02-13 15:52 Oferty luksusowych apartamentów na wynajem w Warszawie 2026-02-13 15:31 Z transformatora wylewała się woda 1 2026-02-13 15:00 Próbował zabić, trafi na ponad 10 lat do więzienia 2026-02-13 14:50 Nowoczesny dzwonek do drzwi - mały detal, wielki komfort 2026-02-13 14:14 Utrudnienia na drodze wojewódzkiej w Rabie Wyżnej 2026-02-13 14:00 W Zakopanem stanie ławeczka hrabiego Zamoyskiego (WIDEO) 6 2026-02-13 13:00 Ciemno przy wyremontowanej drodze w Zębie. Powiat tłumaczy: trwa przekazanie oświetlenia gminie 1 2026-02-13 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2026-02-13 11:01 Fundusze Europejskie na odnowę małopolskich miast 2026-02-13 11:00 Miasto podsumowuje intensywny początek roku pod Giewontem 2 2026-02-13 10:00 Zakopane zdobyło Zimową Gwiazdę Travelist 8 2026-02-13 09:53 Stłuczka na ul. Makuszyńskiego 5 2026-02-13 09:00 Oszustwa na "inwestycje". Mężczyźni stracili oszczędności 5 2026-02-13 08:00 Bezpłatny kurs narciarstwa biegowego dla dzieci w Nowym Targu. Ruszają zapisy 1 2026-02-12 21:50 Kajtek wciąż zaginiony 2026-02-12 21:30 Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już dotarł do Rabki 6 2026-02-12 20:46 Nowy komendant Straży Pożarnej w Zakopanem 2026-02-12 20:35 Nietypowa akcja strażaków z pączkiem w tle 2026-02-12 20:00 W czerwcu Zakopane stolicą sportu. Tatra Fest i L'Étape Poland połączą siły 2026-02-12 19:26 Roczna narada tatrzańskiej Policji. Podsumowanie 2025 roku w Zakopanem 2026-02-12 19:00 Od lat w planach, teraz bliżej realizacji. Co z obwodnicą Zakopanego? 9 2026-02-12 18:00 Będą nowi dyplomowani bacowie i zawodowi juhasi 2026-02-12 17:22 Dziś odwilż i gorsze warunki na stokach (WIDEO) 2026-02-12 17:00 Burmistrz wraca do dobiegającej końca inwestycji kolejowej w Rabce 5 2026-02-12 16:00 Po ile ten pączek, po ile? 2026-02-12 15:30 Poetycka niedziela w Nowym Targu 2026-02-12 15:22 Krakowska wojna na billboardy przeniosła się na Podhale 13 2026-02-12 15:00 Burmistrz Zakopanego o starcie Maryny Gąsienicy na Igrzyskach i hejcie, który spotkał Polę Bełtowską (WIDEO) 11 2026-02-12 14:29 Łanie spędzają tłusty czwartek na parkingu na Bystrem (WIDEO) 1 2026-02-12 14:29 Zwłoki znalezione w Zębie 2026-02-12 14:25 Awantura w Bustryku. Zatrzymany mężczyzna 1 2026-02-12 13:59 Stauetka Travelist dla Zakopanego, strategia miasta, pieniądze na sport (WIDEO) 3 2026-02-12 13:30 Skubarki w zubrzyckim skansenie 2 2026-02-12 13:00 Kładka nad Rabą prawie gotowa 1 2026-02-12 12:30 Pierwsza polska projektantka graficzna. Anna Gramatyka-Ostrowska 2026-02-12 12:00 Policyjny punkt przyjęć w Białym Dunajcu już działa. Dzielnicowy przyjmuje w urzędzie gminy 4 2026-02-12 11:31 Paster­ska wiara w Krakowie. Spotkanie o tradycjach pasterskich Podhala 2026-02-12 11:00 Mija 81 lat od jednej najtrudniejszych akcji w historii TOPR. Gdy Niemcy byli o krok 2 2026-02-12 09:45 Nie uwierzycie, ile pączków zrobili w zakopiańskiej cukierni (WIDEO) 1 2026-02-12 09:15 Dziś tłusty czwartek. Ile pączków już zjedliście? 9 2026-02-12 08:52 Owczarek niemiecki z łańcuchem biega po Równi Krupowej 6 2026-02-12 08:00 List nie dochodzą, awiza znikają 2 2026-02-11 22:11 Komendant Straży Pożarnej w Zakopanem kończy służbę 2 2026-02-11 21:00 Puchar Świata Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim wystartował 2026-02-11 20:32 Gra z czasem i rolą Danuty Majewskiej 2026-02-11 20:00 Czy posypywanie solą to najlepszy sposób na odśnieżanie Zakopanego? 18
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-13 16:50 1. ale prawacy się dowartościowali :) :) :) często się zastanawiałem dlaczego oni tak lubią pisać o WC czy odchodach tj. proste!!! oni po prostu uwielbiają te klimaty! lubię pluskać się w szambie! :) 2026-02-13 16:23 2. To olej transformatorowy a nie żadna woda. 2026-02-13 16:20 3. Mieszkańcy grajdoła wybrali przyjazne karpie na włatców lunaparku i stracili o wiele więcej... 2026-02-13 16:12 4. tak to jest jak się jest zachłannym wierzy np. ludziom pokroju mencena i przekonanym o tym że kupując wiatr na tym się zarobi 2026-02-13 16:03 5. Ławeczka dla meneli brawo dla radnych a ile wyniesie najpierw projekt a jeszcze wykupienie placu i montaż pozazdrościć polak potrafi 2026-02-13 15:51 6. Niestety tym razem Camp Rownia nie przyczynil sie do tego sukcesu. U nas teraz taki troche martwy sezon. 2026-02-13 15:51 7. @Zakopane przyjazne lunaparkom - niestety , wszystko to smutna prawda , im najlepiej wychodzi lansowanie się na ,,ściankach" jak światowe gwi(a)zdy , wspólne focie z Rasiami , Kamyszami i innymi ich topowego pokroju , , bywanie na salonach i towarzyskich inwentach z darmową wyżerką (za naszą miejską kasę !!!) , na balach , imprezach i innych wszelkiej maści zlotach , gdzie można coś dla siebie załatwić pod nowe znajomości , długo by wymieniać te wątpliwe zasługi , miło by było wymieniać i chwalić za to co robią skutecznie dobrego dla miasta , dla mieszkańców , bo np. na ulicach brak ławeczek do odpoczynku z zakupami dla ludzi starszych !!!! , ech , szkoda więcej pisać , bo mi się scyzoryk w kieszeni otwiera jak pomyślę o tym przyjaznym YETI i jego drużynie , oraz o rybie , która wali mułem !!!!!!!!!! 2026-02-13 15:51 8. Dla wszystkich co komentują , tutaj nie kierowca ubera był winny 2026-02-13 15:48 9. Odpowiedz jest jasna : Jagna glosowala nalezycie. Co to oznacza, wie tylko Jagna . 2026-02-13 15:46 10. @gtt aleś ty chłopcze głupi
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama