Reklama

2015-07-17 21:20:23

Bajkopisarstwo dziennikarki Dominiki Maciejasz

Żądamy sprostowania wczorajszego tekstu i sprzeciwiamy się nieprawdzie, którą w swym materiale prezentuje Dominika Maciejasz, dziennikarka Gazety Wyborczej i portalu gazeta.pl.

Szanowni Czytelnicy naszego blogu, prezentujemy publicznie list, który został przez nas wysłany do Redaktora Naczelnego krakowskiego oddziału Gazety Wyborczej po publikacji artykułu dotyczącego badań, które odbyły się 16 lipca 2015r. na Palenicy Białczańskiej i Polanie Włosienica.

Pod listem zestaw linków do innych tekstów dotyczących tego samego tematu - wnioski z porównania materiałów pozostawiamy bez komentarza.



Szanowny Panie Redaktorze,
żądamy sprostowania wczorajszego tekstu i sprzeciwiamy się nieprawdzie, którą w swym materiale prezentuje Dominika Maciejasz, dziennikarka Gazety Wyborczej i portalu gazeta.pl.

W materiale "Obrońcy zwierząt odsunięci od badań koni w Morskim Oku" (cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,18375392,obroncy-zwierzat-odsunieci-od-badan-koni-w-morskim-oku.html), który pojawił się wczoraj w serwisie lokalnym krakowskiej Gazety Wyborczej krakow.gazeta.pl, pani Dominika Maciejasz nierzetelnie przedstawia fakty, czym świadomie wprowadza Czytelników w błąd. Takie traktowanie odbiorców tekstu winno skutkować umieszczanie jej artykułów w dziale bajek.

Autorka nie była na miejscu wczorajszych badań. Mimo to ma czelność wypowiadać się o zdarzeniach, w których nie uczestniczyła i opisuje wydarzenia nie mając informacji od obu stron biorących udział w badaniach.

Czy zna ona brzmienie art 12 ustawy prawo prasowe tj. "Dziennikarz jest obowiązany zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości"?

Autorka prezentuje tylko rozmowy z przedstawicielkami organizacji MRNRZ Viva! Anną Plaszczyk i Anną Zielińską, oraz Beatą Czerską z TTOnZ (która to również nie była obecna podczas wspomnianych badań).

Nie ma rzeczowych wypowiedzi przedstawicieli Tatrzańskiego Parku Narodowego lub Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka, które to są istotne dla przedstawienia pełnego obrazu sytuacji Czytelnikom.

Czy waszym zdaniem jest to rzetelna działalność dziennikarza i czy wydawca Gazety Wyborczej ma świadomość działania pani dziennikarz?

Czy waszym zdaniem "popełniony" przez nią tekst nie sprawia wrażenia tekstu sponsorowanego, pisanego pod dyktando organizacji Viva!?

Już sam tytuł „Obrońcy zwierząt odsunięci od badań koni w Morskim Oku” jest nieprawdą. Autorka nie wspomina, że lek. wet. Ludmiła Strypikowska zlecenie wykonania badań otrzymała od Viva! i brała ona udział w badaniach. Autorka nie cytuje wypowiedzi lek. wet. Ludmiły Strypikowskiej, że stan zdrowia koni pracujących na trasie jest lepszy niż ten, który prezentują organizacje pro-zwierzęce. To kluczowe dla sprawy stwierdzenie w ogóle nie znalazło się w tekście Dominiki Maciejasz. Dziennikarze zgromadzeni na Włosienicy pytali również o rozbieżności pomiędzy faktycznymi wynikami badań, a tymi prezentowanymi przez Vivę! Poruszono również kwestię, jakoby Viva! chciała, aby pani doktor nie wypowiadała się dla mediów, oraz pytano o próbę nałożenia na panią doktor kar finansowych za nieprzychylne Vivie! - ale zgodne z prawdą - wypowiedzi.

Żadna z tych kwestii nie została poruszona we wspomnianym artykule, co rzutuje na rzetelność autorki, a przez to całej Gazety Wyborczej.

Autorka przytoczyła w swym "dziele" wypowiedź pana Łukasza Janczego z TPN, jednak jest to o tyle dziwne, bowiem - jak wnika z rozmowy z panem Janczym - nie rozmawiał on z autorką tekstu.

Prosimy o sprostowanie wspomnianego teksu i publikację odpowiadającą faktycznym wydarzeniom, które wczoraj działy się na trasie do Morskiego Oka.

Z poważaniem,

Stanisław Chowaniec,

Prezes Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka.




RMF24.pl: Konie wożące turystów do Morskiego Oka są zdrowe

Gazeta Krakowska: Tatry. Znów badają konie na szlaku do Morskiego Oka. W obstawie uzbrojonej policji

Tygodnik Podhalański: Morskie Oko: Kolejne badania koni. Zakaz wypowiedzi i obstawa policji

Wiadomości TV TP: Wiadomości lokalne TV TP 30/2015: W asyście policji badali konie na Drodze do Morskiego Oka



Za wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dowiedziala sie 2015-07-22 15:22:55
Fiakier rozmawia z Plaszczykowa:
- Zabiłem wczoraj 10 ćmów na konskim zadzie- mówi fiakier.
- Ciem - poprawia jak zwykle Plaszczykowa
- A kapciiem
Co ci powiem to ci powiem 2015-07-20 13:23:44
"Kto się osłem urodził to koniem wyścigowym nie zdechnie"
co tynie powiesz 2015-07-20 12:31:33
a ty co?inny jestes?
wpadasz jak filip z konopii i nie dosc ze sam hejterujesz to masz czelnosc...SPOKOJNIE ZWRACAC uwage..napisano ci jakie sa realia
a jak ci to nie startcza to poprostu nie wlaz na neta a nie marudz kurna jak stara baba
o wychowaniu to sse pogadaj ze swoimi rodzicami..bo tez widocznie cos przeoczyli.chcez napawiac swiat to zacznij od siebie..a jak wlazisz miedzy wrony to krakaj jak one inaczej przezyjsz swiat jako sobek...wielkie mihalo ze ktos robi bledy w pisowni jakby to bylo jakies przestepstwo karane kara smierci
Purysta 2015-07-20 11:57:39
Proszę do czego to doszło,zwrócisz komuś grzecznie uwagę to cię wyśmieje.Tak zachowują się ci bezstresowo wychowani nie tylko w internecie ale i na co dzień.
do imre 2015-07-20 10:43:25
chyba pomylilas/les biale z czarnym...chcesz sprawdzac pisownie to zostan nauczycielem i sprawdzaj dyktanda gimbazom..internet ma swoje prawa i tu nikt na zasady pisowni nie ma obowiazku zwracac uwagi,nie swiadczy to o niczym ani o bralu szacunku ani o nieumiejetnowci pisania a zwracanie w tym temacieuwagi innym jest niczym innym jak odejsciem od tematu artykulu komentowanego czyli tze hejterka
.pozdrawiam choc nie szanuje...a mam ku temu swoj powod o ktorym nie mam zamiaru z toba dyskutowac...papapap adijos pomidory
IMRE 2015-07-20 10:18:00
Do wszystkich piszących. Nazwy własne, a takimi są nazwiska osób, w języku polskim piszemy z dużej litery i to bez względu na to czy osoby te szanujemy czy też mamy przeciwne do ich poglądy. Z poglądami Pani Czerskiej się nie zgadzam ale to jest jej własne nazwisko i jeżeli nie z szacunku to z zasady pisowni tylko DUŻA literka z przodu.
piewca sieci sklepów Delhaize czyt Delize 2015-07-19 22:46:15
@z boku, czyli że zaczynamy odcinać czerską i jej szemraną OPP od finansowania poprzez darowiznę 1% ? Na blogu Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka był szeroki odzew na moją propozycję!

Ps Moderatora proszę o publikowanie wszystkich komentarzy! Tak z czystej, dziennikarskiej przyzwoitości! Tak tutaj, jak i gdzie indziej. Proszę nas nie traktować WYBIÓRCZO, podczas, gdy czerska pisze co chce i kiedy!!! W końcu gazeta żyje z nas, a to się może zmienić
z boku 2015-07-19 20:24:43
mundro o gabarytach nizej przedstawionych. Czy ty myslisz ze toba ktos by chcial sobie rece ubrudzic?? kazdy wie ze za ciebie bylby wyrok taki jak za czlowieka. Nie ludz sie wiec zatem ze zostaniesz meczenniczka. Fizycznie nikt ci nic nie zrobi. To co mialas dostac na swoj grzbiet juz ci powoli splywa. I juz nikt ci tego nie zapomni.Mimo ze niema nadzieji na to ze sie zmienisz do tej pory uchodzilo ci to plazem. Wyjedz z tad na zawsze nie udzwigniesz tego co narobilas. Zapewniam cie ze bedzie tylko gorzej. twoj marny biznesik juz nie stanie na nogi najblizszej zimy. beda legalnie nielegalne blokady. To juz niebawem.
ja tesz 2015-07-19 15:38:41
ja tesz nie jestem zwolenniczkom ale jak dla mnie ta orcyk z rudom plaskatom robiom tym koniom wilczom przysluge
piewca sieci sklepów Delhaize czyt Delize 2015-07-19 15:38:09
ależ tutaj ksenofobii i antysemityzmu się nakociło!
jarząbek 2015-07-19 15:13:18
ja tam nie jestem zwolennikiem koni na tej drodze, ale muszę stwierdzić, że reżimowa gazetka red. Szechtera to się nawet dla kota nie nadaje, bo słabo wsiąka, a co dopiero dla konia
Jurajczyk 2015-07-19 12:47:40
@Pukac,nie nerwowo bo jeszcze ktoś pomyśli,że masz jakieś udziały w w/w przedsięwzięciu...A sprzedaż spada zapewne m.in. przez to "Bajkopisarstwo" -słowo użyte w tytule wpisu SPdMO-na tematy również dotyczące koni czy górali poruszane w gazecie.
Pukac 2015-07-19 12:37:45
Jurajczyk, normalny człowiek to czyta co mu pasuje i wuj go obchodzi czy sprzedaż spada, czy też wzrasta. Toteż uważam, że na .uj tu potrzebne tego rodzaju twoje komentarze.
Jurajczyk 2015-07-19 12:27:32
Dlatego też nie czytam "wybiórczej"...
Sprzedaż kioskowa spadła im już podobno poniżej 100 tysięcy... jeśli to prawda,a od jesieni rządowe i ministerialne kurki reklamowe mogą zostać mocno przykręcone to po finansowym wstrząsie anafilaktycznym nie będziemy narażeni na podobne mało fachowe wybiórcze wieści o raczej dziwnej treści...
Pukac 2015-07-19 11:01:03
Otyła i zakompleksiona właścicielko badziewnej wypożyczalni nart w Zakopanem, kto tu pisze o zamachu (zabiciu) twojej ponadnormatywnej w każdej ocenie osoby ?
Już nie straszy cię w nocy, seria napadów na szanowną panią już minęła, kolanko się już wygoiło, a pieniążki już żadne nie chcą wpłynąć na konto (działalność gospodarcza przecież zawieszona po raz multi raz) ? No to należy ponownie wzbudzić na forach atmosferę niepokoju, strachu i zagrożenia swojego bezpieczeństwa, znanej obrończyni koni z MO z Zakopanego. Wielka szkoda, że Pan Doktor Mroczka już żyje, jedynie On mógłby coś zaradzić szanownej pani.
co fakt to fakt 2015-07-19 10:51:13
jesli ktos wspomina o zabiciu go z tak blahego powodu to ju zostatni dzwonek swiqdczacy o poczatkach oblakania...czerwone swiatlo dla adwersarzy ktorzy w razienieszczescia beda mieli wyrzuty sumienia,,,zegnam wiec i koncze zz toba dyskusje...wszaknie samymi konmi z mrskiegozyje czlowiek...mozeszje nawet wziasc na swoje salony...zycze powodzenia
uorcyk 2015-07-19 10:08:44
faktycznie, mnie sie zastrzaszyc nie udało, musicie mnie zabic zeby wyeliminowac ...
prorok wizjoner 2015-07-19 09:17:27
wizja przyszlosci konia w oparciu o zalozenia VIVY
Wesprzyj sąsiada w potrzebie -
Tak każe obyczaj stary;
Przez twe sobkostwo, gdy pójdzie na mary,
Jego kłopoty spaść mogą na ciebie.
Koń z osłem razem szli drogą.
Koń kroczył luzem, nawet bez kulbaki,
A osioł, ciężkie dzwigający paki,
Powłóczył nogę za nogą
Wyciągnąwszy chudą szyję.
"Bracie - rzecze do konia - pomóż! Ledwie żyję,
Ledwie dyszę, ledwie chodzę!
Ulżyj mi trochę, bo zdechnę na drodze."
"A co mi tam do tego! - odparł koń wyniośle -
Co ci pan dał, to dzwigaj i mnie nie nudz, ośle!
A jeżeli chcesz zdychać, no, to zdychaj, bratku!"
I cóż się stało? Gdy padł osioł stary,
Koń musiał dzwigać ciężary
I skórę osła w dodatku.
spiywok 2015-07-19 08:56:36
takie se tam spiywonecki
z tyj okazje

na samym przedzie hej fiakier jedziy
pore tysiecy goroli wiedzie
pore tysiecy piykniy ubranyk
ej z ciupagami na zielonyk

Przezylimy najazd szwedzki
przezylimy i niemiecki
przezylimy i radziecki
Hej przezyjemy i zdradziecki

Hej wara wom wy zieloni
od Podhola wara
by siy na wos.skora nie podala
by siy na wos sskoraa nie podala

i zawrzala strasno bitka
fyrcy krew i cialo
cegos fciala,dostawalas a wiecnie ci malo

goda li ci nieroz ludzie ze jasne jak slonce
ze kij wtorym syckik bijes
.mo od zawse
z obok stronek konce
no to sie bedzie dziolo 2015-07-19 08:04:18
hmm
pewnie przysel cas ze rycerze spod giewontu uznali ze juz dosc ..trza wstawac bronic sie przed szaranczom
polaniorz 2015-07-19 08:00:48
my z Koscielisk tyz niegorsi tyz wyjedziemy fasiagami .pozbiyromy podrodze jesce te bezpanskie pieski niech Czersko poznaje po czipach kogo one som i niech sterylizuje
chocholowion 2015-07-19 07:54:07
chlopy z chocholowaa tyz przzyjadom .pokozemy zielonym co to som rowne prawa konstytucyjne
turysta z MORSKIEGO OKA 2015-07-19 07:29:16
popieram pomysl..mozna nawet tak jak zieloni zglosici zablokowac legalnie Zakopianke albo droge do Morskiego ale na BUKOWINIE INa Bustrym i poprosic o ochrone
dobre 2015-07-18 23:55:01
popieram pomysl
mozna by zorganizowac pikiete pod statostwem zeby w koncu w ramach kontroli przyjrzal sie dzialalnosci TTOnZ//nie chcemy w naszym miescie takiej organizacji ktora przynosi nam hanbe a do tego szkalujac nas robi naszemu miastu antyreklame i zla opinie spoleczna
piewca sieci sklepów Delhaize czyt Delize 2015-07-18 22:57:06
Propozycja, zorganizujmy akcję informacyjną -oplakatowanie miasta i okolicznych przysiółków, nagłośnienie w radio Alex, w Tygodniku Podhalańskim już to się samoistnie dzieje, równiez na portalach i serwisach społecznościowych typu FB i tym podobnym, jak bardzo to jest wszystko zmanipulowane, wykorzystując we wszystkich tych środkach wypowiedź pani biegłej weterynarz powołanej przez... czerską plaszczyk i Vive!. Akcja ta miałaby na celu informowanie społeczeństwa , że przekazywanie 1% na TTOnZ oraz Vive mija się całkowicie z celem. Wiem, że vivie nie będziemy tym w stanie zagrozic, ale TTOnZ?
To co, organizujemy taką akcję społeczną?
Guzman 2015-07-18 16:07:32
szechterowka to brukowo szmaciana gadzina. Tyle ...
a ka becia 2015-07-18 15:47:20
pewnie sie przyzwyczajo do tego co umie i powinna bic a bez te konicki tego zaniechala

tzn isko i cese swoje wyleniale piesioki...bo pudom na wystawe..niedlugo bedzie ciekaw jake miejsca zajmiom..pudziemy kibicowac..
Matt Z_ne 2015-07-18 15:24:38
@machogori: "Czyżby z Gazety Wyborczej robił się brukowy szmatławiec, manipulujący prawdą?"

Boże, widzisz i nie grzmisz! Na jakim Ty świecie żyjesz, że takie pytania zadajesz?

Gówno to fabryka kłamstwa, zapamiętaj to sobie i nigdy nie wydawaj na to ścierwo pieniędzy!
majachogori 2015-07-18 14:42:56
Brawo Stowarzyszenie, tak należy bronić dobrego wizerunku górali i transportu konnego do Morskiego Oka, przed nierzetelnym, zmanipulowanym, nieuczciwym dziennikarstwem, które konfabuluje i wprowadza w błąd polską opinię publiczną. Niech Gazeta Wyborcza przeprosi, a jak nie, to należy skierować sprawę do sądu i zażądać odszkodowania. Czyżby z Gazety Wyborczej robił się brukowy szmatławiec, manipulujący prawdą?
do sp 2015-07-18 08:59:24
ale ktory kosciol?
do ktorego chodzisz ..skonkretyzuj...bedziemy go unikac
Matt Z_ne 2015-07-18 08:10:02
GW to największe, lewackie, kłamliwe gówno jakie istnieje. Tam wręcz szkoli się ludzi jak kłamać w źywe oczy i kłamstwa pokazywać jako prawdę. Wasz list nic nie da niestety.
JA np. jako kibic piłkarski jestem według tego gówna mordercą, agresywnym zadymiarzem itd.
Kto czyta gówno ten krowa...
sp 2015-07-18 07:48:49
Janowski1 to tak jak kościół ;)
szperacz 2015-07-18 07:20:13
pani plaszczyk na fecboku na usprawiedliwienie swoich oszczerstw znalazla temat zastepczy ktory zapewne ma byc argumentem uzasadniajacym wniosek o likwidacje konskiego transportu i wniosek ze badania sa niemiarodajne

ma nowego asa w rekawie
Anna Plaszczyk
ciekawe czy pan tiszner ma specjalizację z chorób koni i jest wpisany na krajową listę specjalistów tej dziedziny Emotikon smile może nie jest i dlatego nie wie, że należy używać rękawiczek?

zapewne dr Tishner przed badaniem Plaszczyk zalozy podwojne rekawice....bokserskie hahahahah
z boku 2015-07-18 02:29:28
mundrsci uczonosci wielgahna,Po co piszesz takie pierdoly?? Nie znasz zasad ze nalezy sie wypowiadac na temat?? Zrozumialas o czym jest ten tekst powyzej?? Jest tam pol zdania na temat kondycji koni?? Zrozum juz nawe wasz najlepsz weterynarz wam nie pomogla .Chwalilyscie ja pod niebiosa I co?? myslisz ze kazdy weterynarz ktoremu zaplacicie bedzie dla ws z siebie idiote robil?? wy mozecie macie prawo kazdy juz o tym wie kim jestescie manipulantki I intrygantki. Jakim prawem wypowiadasz sie w sprawie o ktrej nie masz zielonego pojecia?? Brawo panie Chowaniec do sadu z dziadulami nie dac sie pokazac oszolomom miejsce w szeregu
re 2015-07-17 23:41:31
uorcyk jesteś tak samo wiarygodna jak to lewackie ścierwo - gazwyb. sam pamiętam jak jeszcze początkiem lat 90-tych chodziłaś w skórzanej kurtce i skórzanych rękawiczkach nabijanych srebrnymi ćwiekami prowadząc na smyczy najbardziej zaniedbanego i agresywnego psa rasy Owczarek Podhalański jakiego w życiu widziałem. Może opowiesz publicznie co zrobiłaś z tym biednym psiakiem kiedy dowiedziałaś się że Polski Związek Kynologiczny nie pozwoli Ci założyć licencjonowanej hodowli? Bo jakoś z tego co pamiętam to odmowa ze strony związku zbiegła się w czasie z powstaniem TTONZ i tajemniczym zniknięciem tego biednego psiaka? niezaznajomionym z tematem powiem tylko że po 1989 roku kiedy Polska otworzyła się na handel z zachodem, Polonia w USA przeprowadzała akcję kupna psów tej rasy w celu odświeżenia genetycznego populacji Owczarka Podhalańskiego w stanach. Jedno rodowodowe szczenie szło wtedy za naprawdę piękne pieniądze. Oczywiście oprócz hodowców którzy prowadzili swoje hodowle od lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, pojawiła się cała masa cwaniaczków którzy postanowili zarobić.
Mode 2015-07-17 23:36:04
to nie pierwszy artykuł tej autorki pisany zza biurka w Krakowie, może pan Michał Olszewski powinien z nią porozmawiać? Bo tak się traci czytelników
opozycja 2015-07-17 23:29:47
co by nie było, ale jak ktoś jedzie po żydowskiej wyborczej to trzeba popierać!!! TRZEBA!
Janowski1 2015-07-17 23:13:46
Czy wy nie rozumiecie że wszystkie fundacje to cwani oszuści bazujący na zbożnych hasłach ? To pralnia kasy skradzionej z budżetu państwa , w niektórych wypadkach nawet finansowana z budżetu z prostej przyczyny - jak państwo rządowych oszołomów nie realizuje obligatoryjnych obowiązków to często zasłania się fundacjami przy okazji finansując pośrednio media stosownymi ustawami . Organizacje pożytku publicznego pozarządowe - zajebi....y pomysł złodziejskiego klanu lewusów - kup pan cegłę ze świąteczna pomocą , albo honorowo oddaj krew , my już ją zagospodarujemy w fabryce przetwórstwa osocza . Pa ćwoki
koniarz ekolog 2015-07-17 22:28:09
Beatko, oszukałyście nas pisząc o tym, jak te konie są tam dręczone. Już nigdy wam nie uwierzymy i nikt o zdrowych zmysłach nie powienien.Zakłamane jesteście
uorcyk 2015-07-17 21:56:35
To ze wycofano tylko trzy konie ( dwa z powodu ortopedycznych) nie oznacza ze cala reszta jest bez zastrzeżeń. Więc bedzie można to skonfrontować.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, DROBNE REMONTY. 787 036 888.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    ZAKOPANE - STYLOWY DOM (zadbany, urządzony), na działce 3000 m, widok na góry - 607 506 428.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE 80 m2 - Szaflary. 660 876 537.
  • PRACA | dam
    Przyjmę DO OPIEKI NAD STARSZĄ OSOBĄ. 665 602 766.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • PRACA | dam
    ZLECĘ PRACE PORZĄDKOWE, REMONTOWO-BUDOWLANE W KOŚCIELISKU, OD ZARAZ. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, WYPOSAŻONE MIESZKANIA 35-38m2. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Emerytka szuka DOMU Z OGRODEM do wynajęcia - Nowy Targ i okolice. 575 450 977.
  • PRACA | dam
    Hotel **** w Zakopanem zatrudni KUCHARZA a la Carte tel. + 48 792 276 261
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38 m2 i 50 m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SPRZEDAWCZYNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. 606 115 465.
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • PRACA | dam
    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-03-04 11:01 Kurs opiekuna w żłobku - dobry pomysł na zawód w 2026 r. 2026-03-04 10:59 Gmina na gruncie 2026-03-04 10:24 2,3 promila na stoku! Pijani narciarze wyproszeni z kolejki w Kuźnicach i w Białce Tatrzańskiej 2026-03-04 10:14 Czym różni się wysyłka palety od paczki - co się bardziej opłaca? 2026-03-04 10:00 Zupełnie pusta Dolina Strążyska (WIDEO) 2026-03-04 09:58 Akumulatory do pojazdów rolniczych - na co zwrócić uwagę przed zakupem? 2026-03-04 08:27 Globalna awaria Facebooka 3 2026-03-04 08:00 Słodki dzień w Murzasichlu. Szkolna społeczność zbiera fundusze na leczenie Maksa Tockiego 2026-03-03 22:25 Pożar autobusu w Klikuszowej 1 2026-03-03 21:00 Udane Ferie z GOK-iem. Był teatr, kabaret i wielkie, charytatywne serca 2026-03-03 20:30 Nowotarska policja podsumowuje akcję "Bezpieczne Ferie 2026" 2026-03-03 20:00 Małopolska Liga Karate Kyokushin w Bieczu. Ponad 100 zawodników, nasi z medalami 2026-03-03 19:11 Pełnia Księżyca nad Tatrami. Najjaśniejsza noc marca 5 2026-03-03 18:56 Telemarkowcy opanują Kotelnicę. Dziewiąta edycja zawodów z mistrzostwami instruktorów 2026-03-03 18:00 FiśBanda w 13. edycji Must Be The Music. Zespół zapowiada występ w Polsacie 1 2026-03-03 17:30 Mistrzostwa Polski Jiu-Jitsu w sobotę w Niedzicy 2026-03-03 17:00 Schody nie do pokonania. Trwa zbiórka dla Krystiana z Harklowej 2026-03-03 16:30 Szyk i blask. Dzień Kobiet w Szczawnicy 2 2026-03-03 16:12 Wielki sukces młodego biathlonisty z Zakopanego. Grzegorz Galica mistrzem świata! 1 2026-03-03 15:59 Maszerowali w imię Ognia 14 2026-03-03 15:00 Powstanie wieża widokowa na Długiej Polanie 7 2026-03-03 14:30 Wyprzedzał na pasach nieoznakowany radiowóz 5 2026-03-03 14:00 Walczą o szkołę w Rzepiskach. Powstała internetowa petycja 2 2026-03-03 13:00 Potok Zakopianka tonie w śmieciach i śmierdzi szambem (WIDEO) 10 2026-03-03 12:30 "Szkicownikowa Krzesanica". Wernisaż w Kościelisku 2026-03-03 12:26 Kraków Airport. Milion pasażerów w lutym. Port nie będzie zamknięty? 2026-03-03 11:43 Niesamowite widoki z Łapszanki (WIDEO) 2026-03-03 11:00 Pomożecie? Pomożemy! Powrót do lat PRL-u 5 2026-03-03 10:30 Młodzi strażacy rywalizowali w Spytkowicach 1 2026-03-03 10:02 Nowa nazwa, stare problemy. Ulica Fidryga w Dzianiszu wciąż tonie w błocie 1 2026-03-03 09:11 Pożar w kotłowni domu w Stasikówce. Szybka akcja strażaków 1 2026-03-03 08:59 Piękny poranek w Zakopanem. Taka pogoda utrzyma się przez wiele dni (WIDEO) 2026-03-03 08:00 Kiedy owca idzie do... fryzjera (ZDJĘCIA) 2026-03-02 21:00 Szykują się Babskie Rz(ż)ądze pod wodzą Maryny. Poronin zaprasza na wyjątkowy wieczór 1 2026-03-02 20:01 Demontaż Parku Miliona Świateł 4 2026-03-02 19:12 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 18 2026-03-02 19:00 Basia Giewont walczy o Eurowizję. Głosujemy codziennie na Numer 5 (WIDEO) 9 2026-03-02 18:00 Motocyklista pędził Zakopianką dobrze ponad dwieście na godzinę 3 2026-03-02 17:00 Nie żyje zasłużony ratownik TOPR - Andrzej Gąsienica Józkowy 1 2026-03-02 16:30 Będzie remot drogi gminnej w Kluszkowcach 2026-03-02 16:00 Straż Graniczna uratowała życie Polaka na Słowacji 1 2026-03-02 15:00 Psy z nowotarskiego schroniska czekają na Was! 1 2026-03-02 14:28 Pieniński Park Narodowy apeluje! 2026-03-02 14:01 We wtorek w Zakopanem początek Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie 1 2026-03-02 13:00 Codzienna walka o sprawność Patryka 2026-03-02 12:00 Gorzałka z dowozem do domu 4 2026-03-02 11:00 Petenci chcą załatwiać sprawy w nowotarskim starostwie po południu 2026-03-02 09:59 Młody kierowca, który spowodował kolizję w Suchem był pijany 2026-03-02 09:00 Droższe parkingi u wylotu Doliny Kościeliskiej 7 2026-03-02 07:59 Refleksja na trudne czasy. Piotr Cyrwus jako radziecki oficer
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-03-04 11:32 1. Jutro ide do apteki. 2026-03-04 11:29 2. Ksiezyc w pelni. Pora do niego wyc. 2026-03-04 11:20 3. Skutek zabaw małpy z brzytwą 2026-03-04 10:39 4. Taaa!!! Jakie to fajne, wesołe, bezproblemowe i europejskie! ŻYĆ NIE UMIERAĆ! "Idealna dawka dobrej zabawy i śmiechu w najlepszym PRL-owskim stylu gwarantowana." To nie ten szczęść Boże z gaśnicą i nie Kaczyński ze złodziejami z PiSu. Młodzi to łykną i będą podskakiwać w rytm gwiazdek. Już na tej stronie pisałem, że przyjdzie czas jak ci t.zw. "opozycjoniści " będą Leninowi z powrotem pomniki stawiać. Tak przy okazji - babcia co to Owsiakowi życzyła "giń zmoro" momentalnie aresztowana i na wyrok nie czekał x lat, i ci co podskakiwali w rytm ***** *** to tacy fajni, medale im dać! 2026-03-04 10:23 5. Koniec Świata ? Jak tu żyć? Nie dowiem się co dzisiaj u Kurzopków, co dzisiaj robi w Dubaju Andziaks 2026-03-04 10:19 6. Kto odpowiada za te śmieszne projekciki??? Czy musicie niszczyć wszystko co jeszcze nie zostało zniszczone przez ludzką głupotę i żądzę pieniądza??? Wstyd, włodarze NT. Wstyd! 2026-03-04 09:28 7. Chwała tym ludziom co donieśli na tych bandytów ,i UB rozpiepszyło tą bandę terrorystów bo ino było pijaństwo i złodziejstwo , i skończył się terror na Podhalu. szkoda tylko Zogaty bo zima a dom spalony, ciekaw jestem która rodzina partyzancka pomogła im odbudować dom. 2026-03-04 09:20 8. Koleś nie mam zamiaru się z cienie naśmiewać po prostu stwierdzam fakty bo głupcem jest ten kto ciągle patrzy w google zamiast czytać książki i 2026-03-04 09:13 9. Brawo POLICJA 2026-03-04 09:04 10. NA Stasikówce, Bachledzkim Wierchu, Pardalówce itp. dlaczego nie publikujecie mojego wpisu?
2026-02-16 21:51 1. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 2. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 3. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 4. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 5. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 6. Znakomity poMYSł panie @jarząbek 2025-12-03 15:38 7. Świetny POmysl, zwłaszcza że w Zakopanem mimo otwartej Gubałówka m.in. przez Pana Szwajcara i czwartego burmistrza G.J. to lepiej na desce windsurfingowej po równiach pojeździć 2025-12-01 17:12 8. Panowie dobra robota! A tak swoją drogą nie ma wojny, jest woda, ogólcie się do tej służby, a nie wyglądajcie jak krasnale... 2025-11-21 15:51 9. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 10. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama