Reklama

2022-11-25 11:00:03

Reklama

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Przy takiej pogodzie nie chce się w zasadzie wyściubiać nosa z domu. Choć właśnie na przekór aurze warto wybrać się do kina, teatru, na koncert albo interesujące spotkanie. Co robić w weekend pod Tatrami? Tu znajdziecie spis wydarzeń na najbliższe trzy dni.

Konferencja: Wyjście z Pracowni i sztuka partycypacyjna. Wokół Twórczości Hasiora
Piątek 25.11, od godziny 9
Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b
Piątek to drugi dzień konferencji organizowanej przez Muzeum Tatrzańskie, która skupia się na działaniach artysty i jego sztuki w przestrzeni pozamuzealnej i pozagaleryjnej. W trakcie wystąpią m.in. Anna Cecylia Brzóstowicz (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń) z tematem „Partycypacyjność sztuki. Hasior w perspektywie konserwatorskiej” czy Magdalena Zowczak (Uniwersytet Warszawski, Warszawa) - temat: „Hasiora religijne zawłaszczenia i przekroczenia”. Piątkowych prelegentów będzie można słuchać cały dzień, bowiem organizatorzy zaplanowali słowo na zakończenie na godzinę 18.30. Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego
Piątek-sobota 25-26.11, godziny 13-17
Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27

Warsztaty przyprawiania strzępków prowadzi w Czerwonym Dworze Danuta Klimecka. Wstęp wolny, ilość uczestników ograniczona, zapisy pod nr tel. 661601651. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania zajęć.

Premiera filmu animowanego „Dziwny świat”
Piątek 25.11, godzina 14.30 i 16.30
Kino „Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 25.11, godzina 16 i 18
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2

Nowa animacja ze studia Disneya. Jej bohaterowie rozpoczynają podróż do miejsca, w którym nic nie jest takie, jakie mogłoby się początkowo wydawać. Film dubbingowany.

Światowy Dzień Pluszowego Misia
Piątek 25.11, godzina 15.30
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Zborowskiego 1

Jak czytamy w zaproszeniu na to wydarzenie, skierowanym oczywiście do dzieci: „W tym roku obchodzimy 20-lecie ustanowienia tego dnia, a jednocześnie 120. urodziny maskotki. Z tej okazji przeczytamy fragment książki „Niedźwiadek idzie spać” autorstwa Moniki Kamińskiej, a uczestnicy wykonają własny strój misia, czyli opaskę z uszkami i niedźwiedzie łapki.” Organizatorzy proszą też o zabranie ze sobą swojego ulubionego pluszowego przyjaciela.

Wernisaż wystawy malarstwa ARKADIUSZA KARAPUDY "...TEŻ PRAWDA"
Piątek 25.11, godzina 17
Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. W. hr. Zamoyskiego zaprasza na wystawę malarstwa Arkadiusza Karapudy - artysty wizualnego, malarza, prof. Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Szerzej o wystawie i artyście pisaliśmy TUTAJ.
 
Spotkanie z cyklu "Czarne na białym": Andrzej Muszyński, autor książki "Dom ojców"
Piątek 25.11, godzina 18
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a

Rozmowę z autorem poprowadzi Maciej Krupa: O książce: „Dom ojców” to podróż w czasie i przestrzeni do świata naszych przodków - tych, których pamiętamy, i tych sprzed setek tysięcy lat. Bo choć szkolne podręczniki o tym milczą, historia ziem, na których dziś żyjemy, nie zaczęła się od Mieszka. W południowej Polsce odnaleziono liczące nawet do pół miliona lat ślady protoplastów współczesnego człowieka, a w jednej z jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej pozostałości po grupie przedstawicieli kultury magdaleńskiej, być może zabitych i zjedzonych w kanibalistycznej uczcie około piętnastu tysięcy lat temu. Ten malowniczy wapienny pejzaż to dom naszych ojców, dziadów i pradziadów, którzy mówią do nas w snach, wracają w podświadomych lękach. Książka Andrzeja Muszyńskiego wymyka się klasyfikacjom: to przepiękna proza autobiograficzna i prehistoryczny reportaż śledczy zarazem. To historia pełna barwnych postaci, a nasi przodkowie należący do różnych gatunków hominidów są odmalowani równie żywo, jak dziadek czy sąsiedzi autora.”

Spektakl: Roland Topor CHIMERYCZNY LOKATOR
Piątek i sobota 25-26.11, godzina 19.15
Teatr im. St.I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15

Spektakl na podstawie prozy Rolanda Topora. Słowo o sztuce ze strony witkacy.pl: „Bohaterem spektaklu jest trzydziestoletni mężczyzna o nazwisku Trelkovsky - jest to bohater „kafkowski” - bezradny wobec otaczających go zdarzeń, którym próbuje się bezskutecznie przeciwstawiać. Pew-nego dnia wprowadza się on do mieszkania w kamienicy, którego poprzednia lokatorka imieniem Simone, popełniła samobójstwo. Po przeprowadzce, w nowym miejscu zamieszkania Trelkovskiego zaczynają dziać się dziwne rzeczy – sąsiedzi do nowego współlokatora podchodzą z wyraźną niechę-cią. Bohater powoli zaczyna popadać w obłęd, identyfikując się z poprzednią lokatorką – Simone.”
Więcej informacji i bilety: http://www.witkacy.pl/pl/repertuar/spektakle-w-repertuarze/chimeryczny-lokator

Premiera filmu „Do ostatniej kości”
Piątek 25.11, godzina 20.15
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2

Film z nagrodą im. Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski dla Taylor Russell i Srebrnym Lwem dla najlepszego reżysera Luca Guadagnino. Obydwie zdobyte na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

XVIII Elektroniczne Zaduszki - koncert obraz - muzyka – słowo
Sobota 26.11, godzina 17.30
Stary kościół, ul. Kościeliska 4

Wystąpią: Martyna Kasprzycka/wokal, Kinga Kominko/skrzypce, Maria Gruszczyńska/saksofon, Jerzy "Juras" Gruszczyński/syntezatory, Grażyna Syrzistie i Andrzej Czarnecki/recytacje

Koncert: Sheeban - celtic band
Sobota 26.11, godzina 19
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A

Zespół gra tradycyjne irlandzkie i celtyckie motywy w nowych, ciekawych aranżacjach. Muzycy wykorzystują tradycyjne instrumentarium, a niewątpliwą atrakcją koncertu jest występ dudziarza.

Koncert: Violka Marcinkiewicz
Sobota 26.11, godzina 22
Cafe Bar Appendix, ul. Krupówki 6

Charyzmatyczna wokalistka, m.in. finalistka programu Must be the Music oraz Voice of Poland, nie po raz pierwszy wystąpi w Zakopanem. Niemniej warto się wybrać.

Otwarty turniej piłki siatkowej
Niedziela 27.11, od godziny 10
Hala sportowa przy SP nr 5, ul. Chramcówki 42

Wydarzenie organizowane przez UKS „Orły” Zakopane.

Zakopane dla Zosi. Finał Akcji Charytatywnej "Pieszo po zdrowie"
Niedziela 27.11, godzina 13
Zakopiańskie Centrum Edukacji ("Szpulki"), ul. Kasprusie 35A

19-miesięczna Zosia Szcześniewska z całych sił zmaga się z SMA - rdzeniowym zanikiem mięśni. Jej zdrowie i życie wyceniono na 9 milionów - tyle kosztuje nierefundowany w Polsce lek. Zakopiańskie wydarzenie to drugi finał akcji, która ma na celu tak zebranie funduszy, jak i pokazanie problemu SMA w Polsce oraz dzieci pominiętych przy refundacji tego leku. W trakcie dla Zosi i przybyłych wystąpią: Kordian Cieślik, Góralsko Banda, Sempu i Bogdan Świerczek. Będzie też kiermasz ciast, licytacje, atrakcje dla dzieci i niespodzianki. Przyjdźcie i wesprzyjcie Zosię w jej walce z chorobą. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach, oraz plenerowe:

- Pokaz obrazu: Z WIZYTĄ POWROTNĄ. Panneau dekoracyjne Jana Rembowskiego z Sanatorium Dłuskich w Zakopanem. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19.  
- POWIDOK - autorzy: Józef Gałązka, Natan Kryszk (do 31.01.23). Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b.
- W ŚWIECIE WŁADYSŁAWA BORZĘCKIEGO W 100. ROCZNICĘ URODZIN (do 14.01.23). Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27.  
- WŁADYSŁAW TREBUNIA TUTKA "POSZUKIWANIA" - malarstwo i tkanina z kolekcji córki An-ny Trebuni-Wyrostek. TCKiS "Jutrzenka", ul. Grunwaldzka 3. Galeria "ARTPARK”.
- W STRONĘ NOWEGO ZAKOPANEGO - ARCHITEKTURA (do 31.12). Wystawa plenerowa - dolne Krupówki, przy kawiarni Samanta.
- KADRY TATRZAŃSKIE. Wystawa plenerowa w Parku Miejskim przygotowanej przez Piotra Mazika i Stanisława Berbekę z okazji 11. edycji festiwalu Inspirowane górami

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
ciekawska 2022-11-25 15:10:37
łapka w górę
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA na rok lub dłużej DWA DOMKI DREWNIANE po 70mkw, Zakopane - Chłabówka. Kontakt na e-mail: podkowa@op.pl
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Renesans w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowiska: KIEROWNIK RESTAURACJI, KELNER/BARMAN, POKOJOWA. Stabilna praca w nowo otwieranym Obiekcie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: praca@renesans.pl lub tel. 602444734
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-25 17:00 Niedźwiedź spaceruje nieopodal Kuźnic (WIDEO) 2024-04-25 16:34 Policja ustaliła tożsamość kobiety 2024-04-25 16:00 Ryś namierzony w Gorcach (WIDEO) 2024-04-25 15:15 Problemy faworytów Macron Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej 2024 2024-04-25 15:15 Ochrona torfowisk - jak to robić 2024-04-25 14:47 Solidne wyposażenie biurowe? Postaw na markę Leitz! 2024-04-25 14:30 Witajcie w Radiu Alex (WIDEO) 1 2024-04-25 14:00 Tego jeszcze nie było. Moj stanie na Babiej Górze 2024-04-25 13:30 Jak to Andrzej Knapczyk-Duch grywał czyli "Muzykowanie na Duchową nutę" 2024-04-25 13:00 PiS bierze władzę w powiecie nowotarskim. To jest nowy starosta 7 2024-04-25 12:10 Tajemnicza sprawa kobiety, która trafiła do szpitala w Zakopanem. Kim jest? 2024-04-25 11:30 Muzyczne spotkanie z Jerzym Chruścińskim 2024-04-25 11:21 Chcesz ocieplić dom, ale nie chcesz wymieniać pieca? W Czystym Powietrzu jest rozwiązanie! 2024-04-25 11:00 Tę malowniczą zagrodę trzeba koniecznie ochronić 8 2024-04-25 11:00 Jak przygotować się do rekrutacji na studia? Sprawdź, jakich dokumentów potrzebujesz 2024-04-25 10:00 To już ostatni taki piękny zimowy poranek w Zakopanem (WIDEO) 1 2024-04-25 09:30 Zapraszamy na otwarcie salonu Jubiler Jaracz w Nowym Targu 2024-04-25 09:00 Fajnie się żyje w czystym otoczeniu, a Ziemia naprawdę potrzebuje sprzątania 1 2024-04-25 08:00 Straszne miejsca 1 2024-04-24 22:33 Znowu robi się biało. Ostatni raz? (WIDEO) 4 2024-04-24 21:40 Kolejny raz motocykliści zbiorą się na wspólnej modlitwie 4 2024-04-24 21:00 Filmy, teatr, warsztaty czyli Skarbów Górali podsumowanie (WIDEO) 2024-04-24 20:00 Kościelisko i Bukowina Tatrzańska górą w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie 1 2024-04-24 19:30 Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej 2024-04-24 19:00 Tak wygląda dziś dawna willa generała Kasprzyckiego 6 2024-04-24 18:30 Moja fascynacja Wawrzyńcokiem. Spotkanie 2024-04-24 18:00 To nieprawda, że w Miejskiej Galerii Sztuki nie ma miejsca dla naszych artystów 5 2024-04-24 17:00 Ostrzeżenie przed opadami śniegu i oblodzeniami na drogach 2024-04-24 16:30 Majówkę czas rozpocząć 2024-04-24 16:20 Jagna Marczułajtis-Walczak na liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Europarlamentu 30 2024-04-24 16:00 Spotkanie na Kasprowym Wierchu w intencji przyszłych pokoleń 9 2024-04-24 15:00 Hulajnogi wróciły do Zakopanego 3 2024-04-24 14:30 Dzień Narciarza w Muzeum Tatrzańskim 2024-04-24 14:16 Uwaga, utrudnienia drogowe w Nowym Targu 2024-04-24 14:00 Nie żyje Stanisław Snopek były ordynator nowotarskiego szpitala 2024-04-24 12:58 Młody mężczyzna poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany w Chochołowie 2024-04-24 12:20 5 zalet rolet zewnętrznych, o których warto wiedzieć 2024-04-24 12:03 Zapewnij właściwe ilości wody pracownikom - dystrybucja wody dla firm 2024-04-24 11:59 Pył nie do wytrzymywania na ul. Tetmajera. Interwencja Straży Miejskiej 9 2024-04-24 11:09 Szkolenia żeglarskie - dlaczego warto się zapisać? 2024-04-24 11:00 Stawiają koło młyńskie pod Olimpem w Zakopanem 20 2024-04-24 10:00 Grzegorz Watycha po raz trzeci wygrał wybory, ale konkurenci nie myślą ułatwić mu rządzenia 2024-04-24 08:59 Dziś opady deszczu i śniegu, ale z każdym dniem pogoda będzie coraz lepsza 2024-04-24 08:00 Nowotarskie dzieciaki świętowały Dzień Ziemi! 2024-04-23 23:40 Samochód jechał pod prąd zakopianką. Ekstremalnie niebezpieczne zachowanie (WIDEO) 11 2024-04-23 21:40 Definitywny koniec z narciarstwem w Tatrach 5 2024-04-23 20:41 Kijem Rzeki nie zawrócisz 2024-04-23 19:39 Ostry zakręt w stronę Hyrnego, czyli jedziemy z tą sztuką przez duże "S" (WIDEO) 2024-04-23 18:00 Policyjne ćwiczenia na Podhalu 19 2024-04-23 17:30 Przegląd smaków z różnych stron świata 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-25 16:36 1. ZACOFANY Ktoś Ciebie okłamał haniebnie! Władze miejskie są od pajacowania, uroczystych sesji, przecinania wstęg, święcenia obiektów, podnoszenia podatków, rozwalania kasy i brania pieniędzy... Gdzie Ty żyjesz? Jak sam czegoś nie zrobisz to nikt za Ciebie nie zrobi! Halo! Pobudka! To nie PRL! To Bangladesz! 2024-04-25 16:19 2. Nie pamiętam żeby pan Hamerski ten starszy cokolwiek załatwił, zrobił dla Podhala , kto to takich ludzi wybiera?. 2024-04-25 16:04 3. Alex bez Sambora to jak Tusk bez kłamstwa. Wstyd robicie RMF bis i rżnięcie głupa. 2024-04-25 15:40 4. kociokwik to jest teraz i to w wydaniu pisiowym! :) to już ostatnie podrygi pisuarków :) @Mariolka, pis robi bul, bul, bul!!! :) 2024-04-25 15:06 5. jeszcze można zrozumieć kierowcę, który tak robi, ponieważ np. mało zarabia, ale europoseł..... Teraz wiadomo, po co idą tam pisowcy.
2024-04-25 14:43 6. W aptekach lemingi rzucily sie na prozak. Niestety kociokwik im pozostal. 2024-04-25 14:10 7. Może i szkoda ale ile ona obiektów uchroniła ???? 2024-04-25 14:08 8. Bawo wyborcy tylko PIS , bo co wyprawiaja KO i 3-cia droga to juz widzicie-ludzie pomału doświadczaja tego , drożyzna, bezprawie, zamordyzm, ustalanie prawa silnymi osiłkami tuska -żenada - jeszcze takich rządóww nie było nawet w staniie wojennym .Obecny rzad do obalenia ... 2024-04-25 14:08 9. @ WYBORCA ja też na nich głosowałem i uważam, że dobrze, że weszli z pis do koalicji 2024-04-25 14:02 10. tak przed wojną elyta sie bawiła, a zwykłego polaka nie było stać na podróż do Zakopanego. Generalicja miałą kase dzisiejsza nie ma nawet 1/20 tego co przedwojeni. Teraz elyta to nowobogaccy co budują ten hotel
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP