Reklama

2022-11-30 13:59:58

Reklama

Zakopane

Skandal! Wołają mieszkańcy - Jacek Kalata jest nadal przewodniczącym - po reasumpcji

Potrzebna była reasumpcja głosowania, aby Jacek Kalata mógł nadal pełnić funkcję przewodniczącego Komisji Urbanistyki i Rozwoju Zakopanego.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Zakopane decydowały się losy radnego Jacka Kalaty jako pełniącego funkcję przewodniczącego Komisji Urbanistyki i Rozwoju. W długiej i gorącej momentami dyskusji na temat jego pracy wypowiadali się radni i mieszkańcy, których reprezentuje kilka stowarzyszeń. Mieszkańcy Zakopanego zawiązują kolejne stowarzyszenia w obronie swych dzielnic przed agresywną patodeweloperką. Nie czują wsparcia ani w działaniu komisji urbanistyki, ani w działaniu urzędu miasta. 


Agata Wojtowicz w imieniu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej zwróciła uwagę, że sytuacja jest bezprecedensowa. Bo po raz pierwszy w historii miasta mieszkańcy występują o odwołanie przewodniczącego komisji urbanistyki i rozwoju. Zwróciła uwagę, że gdy głos zabierali mieszkańcy, radny Jacek Kalata wyszedł z sali obrad. - To nie pierwszy raz, gdy przewodniczący wychodzi, gdy głos zabierają mieszkańcy. A nasz głos adresujemy do przewodniczącego, przede wszystkim. Liczyliśmy na to, że pan Kalata na tyle będzie miał honoru, że sam zrezygnuje z tego stanowiska. Przeliczyliśmy się. Skutki jego działań i zaniechań ponosimy wszyscy jako mieszkańcy. Nie oceniamy jego pracy jako radnego. Został wybrany w demokratycznych wyborach. Uzyskał 107 głosów. A nas jest więcej. Traktowanie nas jako garstkę, to jest głęboki nietakt - podkreśliła Agata Wojtowicz. 

Przypomniała, że stowarzyszenia składały wnioski o odwołanie przewodniczącego, że odbyło się czterogodzinne spotkanie w tej sprawie z mieszkańcami i wszystkimi radnymi. - Komisja urbanistyki i rozwoju przerasta pana Kalatę, na pewno wśród państwa znajdzie się osoba która sobie lepiej poradzi. My jako mieszkańcy liczymy na państwa wsparcie, proszę byście nie wstrzymywali się od głosu, bo jesteście tu z nadania społecznego - apelowała Agata Wojtowicz. 

Zarzuty do człowieka czynu

Na sali obrad wystąpili kolejno przedstawiciele Stowarzyszenia Lepsze Zakopane, Stowarzyszenia Mieszkańców Drogi do Daniela i ze Stowarzyszenia Mieszkańcy Spod Regli. Przekonywali, że ocena kompetencji i działań przewodniczącego wymknęła się całkowicie spod jakiejkolwiek kontroli. Pisma z grudnia 2020 roku, z września 2021 roku i inne pozostawił bez jakiejkolwiek odpowiedzi. - Byliśmy i jesteśmy lekceważeni. Na koniec lipca 2020 roku były zebrane wszystkie dokumenty w sprawie uchwały dotyczącej planów zagospodarowania Równi Krupowej. Przetrzymywał je półtora roku i też nie wiadomo czy bez naszej interwencji ujrzałyby światło dzienne - podkreślali. 

Tylko jeden mieszkaniec z Krzeptówek wystąpił w obronie Jacka Kalaty. - Pan Kalata to człowiek czynu, dzięki niemu mamy gaz podłączony na ulicy Krzeptowskiego. On jak coś w swoje ręce weźmie to zrobi do końca - chwalił przewodniczącego jeden z mieszkańców. 

Dzięki za bułki

Radny Zbigniew Szczerba przypominał, że pierwszy raz w historii mieszkańcy muszą interweniować wobec pracy przewodniczącego komisji. - To że ktoś zasiada w ławach radnych to demokratyczna wola mieszkańców. Nie może tak być, że wola mieszkańców kończy się w dniu wyborów. Że radny potem jest już nie do ruszenia i może mieć "w nosie" swoich wyborców - mówi Zbigniew Szczerba - Jak się staje radnym, to jest się radnym dla całej gminy, całego miasta. Tak jak burmistrz mając za sobą głosy iluś ludzi, staje się burmistrzem dla wszystkich, dla całego miasta. Przewodniczący z racji swych funkcji mają swe obowiązki i wyższą odpowiednio dietę. To że ktoś prowadząc działalność gospodarczą, zarabiając pieniądze, doprowadza do tego, że ktoś ma gaz, to są dwie odrębne rzeczy. Pan Kalata zajmuje się gazem nie z ramienia rady miasta. Dziękuję też panu Józkowi Figlowi, za to że składkę w kościele zbiera, dziękuję panu przewodniczącemu że bułki sprzedaje, dziękuję Lucynie Galicy-Jureckiej  że jest doskonałym okulistą, Jurkowi że jest doskonałym profesorem na studiach. My to robimy zarabiając na życie, a tu jesteśmy do czego innego powołani - podkreślał Zbigniew Szczerba. 

Radny Tymoteusz Mróz przypomniał, że od kilku miesięcy przedstawiciele kilkuset mieszkańców przychodzą do rady z problemami, a radni nic z tym co przedstawiają mieszkańcy nie robią. 

Remis po reasumpcji

Radny Maciej Gąsienica-Walczak przestrzegał przed polsko-polską wojną. Zaproponował, by wszyscy radni zapisali się do komisji urbanistyki i pilnowali jej pracy. Radny Karol Konarski apelował, by wszyscy uderzyli się w piersi i poprawili swą pracę. Po wielu emocjonalnych wypowiedziach swych kolegów radny Wawrzyniec Bystrzycki podkreślił, że mieszkańcy z różnych stowarzyszeń walczą o zabezpieczanie swoich okolic, by nie było wielkiej deweloperki. Przypomniał jak Stowarzyszenie "Ojcowizna" walczyło na Pardałówce. - Z problemem zostaliśmy sami, tak jak Państwo dziś zostajecie sami. Klub Zjednoczonej Prawicy nie spotkał się nawet w swym gronie, by przedyskutować nad problemem swojego kolegi Kalaty - podsumował Wawrzyniec Bystrzycki. 

W pierwszym głosowaniu za odwołaniem Jacka Kalaty z funkcji było 10 głosów za, 8 przeciw, przy jednym wstrzymującym. Jednak radna Lucyna Galica-Jurecka poprosiła o reasumpcję, wyjaśniając że zagłosowała za odwołaniem kolegi radnego przez pomyłkę. W drugim głosowaniu za odwołaniem było 9, przeciw 9. Radny Jacek Kalata i Stanisław Karp wstrzymali się od głosu, a Karol Konarski będąc obecny nie oddał głosu wcale. Tym samym Jacek Kalata pozostał przewodniczącym komisji.

Po drugim głosowaniu na sali rozległy się wołania mieszkańców "Skandal! To jest skandal!" - wołali przybyli na sesję ludzie, którzy od miesięcy domagali się zmian w komisji urbanistyki i rozwoju. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Supcio 2022-12-03 12:06:13
Jak informują plotkarskie media również Kuciapka i Kurzajek chcą sobie zrobić reasumpcję.
A po reasumpcji na roraty i do komunii, tylko w lustro strach spojrzeć.
bulba 2022-12-01 14:22:13
Pozostaje tylko referendum o odwołanie rady gminy i wcześniejsze wybory.
Inaczej będą pluć w twarz jeszcze bardziej bo jak na razie nie ma żadnej reakcji.
Jeszcze raz 2022-12-01 13:35:47
A może by tak zarządzić reasumpcję wyborów samorządowych. Ciekawe ilu z tych brylantów inteligencji ponownie zasiadło by w radzie miasta.
aborygen 2022-12-01 11:27:08
HAHA HAHA HAHA HAHA HAHAHA............................
Paul 2022-12-01 08:25:21
I pyk, deweloperzy otworzyli szampana.
Gogo 2022-11-30 19:36:09
Wstyd dla Pani .Po takiej reasumpcji ,nigdy nie ubrałabym stroju góralskiego.Proszę napisać ,który radny jak głosował.Chyba wszyscy dobrze wiedzą kto popiera developerkę ,dlatego tak walczą jak lwy o swoje stołki.
Jana 2022-11-30 16:50:53
Kpina!!! Jak G-J ogarnęła studia i jakim ona jest lekarzem jak nie ogarnia prostego głosowania??!!!!
Hańba!
MojeZako 2022-11-30 16:36:02
Chciałbym aby Ci mieszkańcy przelali swój upór na działania na żecz miasta i innych mieszkańców a nie na robienie polityki ! Jedna z tych pań na bank będzie startować w wyborach ! Inna Pani mówi że nie pozwoli na remont drogi bo to będzie dla deweloperów! Czyli inni mieszkańcy się nie liczą. Dziś był jeden mieszkaniec z innym poglądem na sprawę to został wyśmiany przez radnego SZ. Dziś powiedziane ze na Kalatę głosowało 107 osób a Nas jest więcej! Czyli to 107 osób też jest nie ważne ! Ludzie ale to wszyscy obudźcie się bo sami niszczymy ten kraj !!!
Lidia, 2022-11-30 15:58:11
Obecny Burmistrz to katastrofa a cała reszta radnych kpina jesteście wszyscy beznadziejni
gosc69js 2022-11-30 15:12:54
Obawiam się jednego....jak JK zejdzie kiedyś z tego świata to w wyniku reasumpcji PiS może go na nowo przywrócić do życia. I to będzie największa tragedia dla państwa polskiego.
Andyq 2022-11-30 15:03:31
Czyli w przyszłorocznych wyborach też spodziewajmy sie "reasumpcji" taką te nieroby i złodzieje teraz mają taktyke...
Pycha I Szmal 2022-11-30 14:55:44
Próbował na pomyśle LOT-u Zakopane zrobić kase w telewizji - zwykły złodziej
X.Teofil 2022-11-30 14:49:14
Chciałem jeszcze dodać, że po tego typu akcjach zapomina się po co, kto, i jak głosował ale główną bohaterkę się długo pamięta.
Zakopianczyk 44 2022-11-30 14:35:04
Pani Lucyno, naprawdę popiera Pani Jacka Kalatę??? Nie wierzę. To straszne, że polityka rządzi w Zakopanem jak na Wiejskiej. Jest pani doskonałym lekarzem, ale po tym głosowaniu straciła Pani mój głos i radziłbym nie startować już w następnych wyborach. Palace to nie wszystko
Pani radna 2022-11-30 14:34:33
Jacek wisisz mi flaszkę.
mieszkaniec 2022-11-30 14:33:11
Lucyna Galica-Jurecka
I wszystko jasne!
DZIĘKUJEMY! NIE ZAPOMNIMY!
Thinker 2022-11-30 14:30:59
Żeby tak każdą "pomyłkę" można było cofnąć..... żenada do potęgi!
X.Teofil 2022-11-30 14:11:28
A nie mówiłem?
Reasumpcja to też znak obecnych czasów.
jarek 2022-11-30 14:06:35
nawet tu doszło "witkowanie" :)

Reklama
 • PRACA | dam
  Firma budowlana zatrudni PRACOWNIKÓW OGÓLNOBUDOWLANYCH na pełny etat. Praca całoroczna na terenie Podhala. wysokie wynagrodzenie. Możliwość zamieszkania. 509 670 775
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia DOM W KLIKUSZOWEJ - długoterminowo. 509 679 085.
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I MARKETINGU z doświadczeniem, z szerokim zakresem działań marketingowych. Mail. biznes@hotelcrocus.pl, tel. 601 913 262
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261
 • PRACA | dam
  KIEROWNIK POKOJOWYCH w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA, MAGAZYNIER, EKSPEDIENTKA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc kuchenną w restauracji w Murzasichlu Praca z możliwością zakwaterowania. Szczegóły pod numerem telefonu 504154570 Pozdrawiam Wojciech. 504154570 Ka.lukaszczyk@gmail.com
  Tel.: 504154570
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKÓJ - FERIE - ZAKOPANE - 607826896
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  Przyjmę komunikatywną ekspedientkę do sklepu odzieżowego w Zakopanem. Więcej informacji pod numerem telefonu +48 537 165 165 lub mailem: kontakt@lagattini.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracowników budowlanych ZBROJARZ, MURARZ. tel. 601508736
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  BORDER COLLIE szczenięta. 791 669 932.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam BUDKĘ DLA PARKINGOWEGO - TANIO - 602 378 614.
 • PRACA | dam
  ZLECĘ SZYCIE NARZUT Z KAWAŁKÓW SKÓR WŁOSKICH. Wymagane doświadczenie. 504 636 921.
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni DOSTAWCĘ, PIZZERA i KELNERKĘ - 668 404 790.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  MASSEY FERGUSON 590, 80-lata, stan bdb, (z powodu wyjazdu za granicę), 53.000 zł. 518 413 809 po 18-tej.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika do wypozyczalni sprzętu narciarskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. 601529290 biuro@juswik.pl
  Tel.: 601529290
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni KUCHARZA i POMOC KUCHENNĄ. Oferujemy stabilne, całoroczne zatrudnienie. Tel. 725 300 095.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie dom , działke ,pensjonat w Zakopanym lub Białce Tatrzańskiej b12.pl. 660797241
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 534 428 571, 889 388 484..
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ ZAKOPANE lub KOŚCIELISKO. tel. 507 360 911
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • PRACA | dam
  Firma Vero Nowy Targ zatrudni KRAWCÓW, KRAWCOWE. 501 67 25 98.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWA DOMY W JEDNYM - GRONKÓW. 510 80 75 74.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Zakopiańskie TBS TKGK Sp. z o.o zaprasza do składania ofert w postępowaniu na sprzedaż Peugeot Boxer/Gefco Y/G Boxer 335 skrzyniowy/paka; Dostawczy do 3,5 T; 2008 r; silnik pojemność 2,2 VIN - VF3YCBMHC11603889. Szczegóły www.ztbs-zakopane.pl. www.ztbs-zakopane.pl 509 628 992 firma@ztbs-zakopane.pl
  Tel.: 509 628 992
  E-mail: firma@ztbs-zakopane.pl
  WWW: www.ztbs-zakopane.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - LOKAL do wynajęcia ok. 60 m2. 517 600 205.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia powierzchnie BIUROWO - USŁUGOWE od 100 do 600 m2 na II piętrze. Park Handlowy STOPIAK w Nowym Targu. Tel. 606 123 437.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KOMLEKSOWE ŁAZIENKI, HYDRAULIKA, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE. 667 746 033, 783 913 580.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • BIZNES
  Profesjonalnie i kompleksowo poprowadzę: willę, pensjonat, apartamentowiec. Dzierżawa lub prowizja. Możliwe referencje. 0048 788 63 36 33
  Tel.: 48
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  SKUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ, PODHALE; DOMY, DZIAŁKI MIESZKANIA . 600 404 554.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
2023-01-31 21:43 Kraków i Zakopane. Dwa pogodowe światy 1 2023-01-31 21:04 Czekali na wygraną aż 433 dni 2023-01-31 20:45 Rekordowy wynik sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białce Tatrzańskiej 1 2023-01-31 19:44 Szwarc, mydło i powidło, meble, miody i siekiery kupisz na Krupówkach prosto z chodnika 7 2023-01-31 18:43 Uwaga! Ratownicy TOPR ogłosili trzeci stopień zagrożenia lawinowego 1 2023-01-31 17:46 Na Krupówkach coraz więcej śniegu. Znowu problemy z odśnieżaniem chodników 3 2023-01-31 17:01 Największy wybór odśnieżarek i zestawów traktorowych w Polsce 2023-01-31 16:46 Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Podhala. W nocy możliwa śnieżna burza 4 2023-01-31 16:31 Ślubowanie strażaka z Kościeliska 1 2023-01-31 16:30 Kalendarz pełen góralskich skarbów. Konkurs dla czytelników 2023-01-31 15:55 Witamy Mistrza Świata. Witold Skupień, Mistrz Świata wrócił do domu (WIDEO) 1 2023-01-31 15:00 Co się dzieje w Białej Wodzie? Dyskusja na sesji w Szczawnicy 5 2023-01-31 14:30 Zabawa ostatkowa z pomocą Filipkowi 1 2023-01-31 14:00 Joł, joł, Jowisz! - CeZik zaśpiewał w Zakopanem (WIDEO) 2023-01-31 14:00 W Gronkowie rządy młodych 2023-01-31 13:30 Teatr Chrząszcz w Trzcinie na ferie 2023-01-31 13:09 Jurgowski - to najpopularniejsza nazwa stacji narciarskiej w Jurgowie (WIDEO) 1 2023-01-31 13:00 Pieniądze policzone! Nowy Targ zebrał prawie 72 tysiące złotych! 4 2023-01-31 12:56 Jak dobrać długość łóżka do wzrostu? 2023-01-31 12:54 Polecane końcówki do szczoteczek sonicznych marki SEYSSO 2023-01-31 12:15 Tyle promili we krwi i jeszcze kierował autem! 6 2023-01-31 11:52 Zmarła Anna Czerwińska, wybitna himalaistka 2023-01-31 11:44 Czym są wyroby garmażeryjne i czy warto je kupować? 2023-01-31 11:39 Górskie Krainy Światła - poczuj magię zimy i lokalnej tradycji w ośrodkach PKL 2023-01-31 10:44 Samochód wylądował w rowie 1 2023-01-31 10:17 Lampa sufitowa plafon - czy warto ją wybrać do swojego wnętrza? 2023-01-31 09:59 Zakopianka odśnieżona, ale śliska. Rano tiry utrudniały przyjazd 1 2023-01-31 08:59 W Zakopanem dosypało śniegu. Silny wiatr (WIDEO) 2023-01-31 08:00 W Krempachach też grała! (ZDJĘCIA) 1 2023-01-30 22:35 Od dziś nocne utrudnienia na wlocie do Doliny Chochołowskiej, nocą lepiej nie jeździć 1 2023-01-30 21:45 Kolęda dla hospicjum (WIDEO) 1 2023-01-30 21:15 Pele zaginął w Nowym Targu 2023-01-30 21:04 Aukcje na WOŚP tatrzańskich przewodników wciąż trwają! 1 2023-01-30 20:33 Młodzi zakopiańczycy twórcami kampanii dla amerykańskiego oddziału Polskiej Organizacji Turystycznej (WIDEO) 4 2023-01-30 20:00 Na tym stoku na nartach uczyło się jeździć kilka pokoleń zakopiańczyków 1 2023-01-30 19:00 W sobotę koncertowała Sinfonia Carpathia pod batutą Wojciecha Zwierniaka 2023-01-30 18:30 Davy Spencer, wschodząca gwiazda YouTube`a, na tropie skarbu piratów. Konkurs dla czytelników 2023-01-30 18:00 Walizka pełna tajemnic - otwiera rodzicom oczy na problemy dzieci 1 2023-01-30 17:30 Ostatnie kolędy w Jatkach 2023-01-30 17:26 Babiogórscy turyści i skiturowcy hojnie wsparli WOŚP. Ponad 12 tysięcy złotych zostawili na licytacji 2023-01-30 17:08 Czy ktoś widział zagubionego szczeniaka w Szaflarach lub Bańskiej Wyżnej? 2023-01-30 17:01 Ząb - rekordowa liczba startujących w wyścigach kumoterek, skiringu i ski-skiringu 2023-01-30 16:21 Bieg Podhalański przeniesiony. Nowy termin jeszcze nieznany 2023-01-30 16:17 Czym jest nowoczesna logistyka? 2023-01-30 15:59 Ostrzeżenie przed silnymi opadami śniegu. Jakie warunki panują na drogach w Zakopanem? (WIDEO) 2 2023-01-30 15:44 Hania Zbyryt i Trebunie-Tutki na zakończenie festiwalu 2023-01-30 15:30 Powalone drzewa blokowały drogę 2023-01-30 15:00 Co Lenina, Stalina i Bieruta łączy z Trzema Królami? 2023-01-30 14:09 Dlaczego warto odwiedzić hurtownię BHP? 2023-01-30 14:00 Ach, co to był za dźwięk! Orkiestra zagrała z kapelą (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-01-31 22:22 1. zakopane, zakopane, całe śniegiem za**bane, kraków jak to kraków trawa, błoto i gang wiślaków 2023-01-31 22:22 2. Przepisy o parku kulturowym przyjęły się jedynie wśród miejscowych, którzy musieli codziennie walczyć z upomnieniami i mandatami. Przygodni trubadurzy z innych stron świata mogą robić co im się podoba. 2023-01-31 22:21 3. @antypisior. Dobre 2023-01-31 22:15 4. A pisowska (tfu) Bukowina Tatrzańska ile zebrała? ktoś coś wie? 2023-01-31 22:14 5. Policja bardzo często przejeżdża i nie widzi różnych wykroczeń , nawet się zastanawiam czy oni przechodzą jakieś badania lekarskie typu okulista , jeżeli tak to może trzeba częściej ? 2023-01-31 21:57 6. Pod kamerami?TO co sie dzieje na zapleczu tego miasta? 2023-01-31 21:55 7. POLICJA LEPIEJ ZEBY NIE JEZDZILI MNIEJSZE KOSZTY PALIWO ZUZYCIE OPON!!!!!!!!!!!!!!!11 SIEDZIEC NA KOMENDZIE I GRAC W SKIJUMPINGDELUX A STRAZ MIEJSKA BYLA NA SZKOLENIU, UCZA SIE ZE ODDAWANIE STOLCOW NA ULICE I SIUSIU I PICIE WODKI W PARKU TO WYKROCZENIE A NIE TRADYCJA JAK NAM WMAWIA STAROSTA W CZAPCE ORLENU STAROSTA UBRANY W ORLEN NA SKOKACH TO NAPRAWDE MISTRZ SWIATA 2023-01-31 21:48 8. Dlaczego tak jest? Dlaczego w mieście, które jest tak cudnie położone i o tak fascynującej historii dzieje się tak źle? Może się czepiam naszych władz? Niesprawiedliwie? Dlaczego nie ma tu porządku? Co jest nie tak? 2023-01-31 21:37 9. Miasto syfu, bezprawia i discopolo. Dramat!!! Może opłacani przez nad burmistrze ruszą tyłki i wezmą się do roboty!!!!! 2023-01-31 21:04 10. Myślicie że można tak bezkarnie pomagać i organizować zbiórki dla chorych dzieci...??? Już PIS się o to postara byście pomocy szukali jedynie w kościele. A jak jesteście tacy przedsiębiorczy w ratowaniu własnych dzieci to dawać podatki na TVP, rydzyka i obajtka. gospodarka.dziennik.pl - 31.01.2023 "25 stycznia br. na dodatkowym posiedzeniu sejmowej komisji nadzwyczajnej do spraw deregulacji posłowie PiS zaproponowali wywrócenie tego systemu. Chcą, aby opodatkowane zostały darowizny otrzymane od wielu osób na kwotę powyżej 54 180 zł (albo 81 270 zł i 103 360 zł jeśli darowizny przekazują osoby najbliższe odpowiednio z II i I grupy podatkowej). Dzień później zmiana została przegłosowana przez Sejm. Przyjęte przez Sejm zmiany w podatku od darowizn są więc niekorzystne dla wielu beneficjentów zbiórek charytatywnych i crowdfundingowych. Teraz zmianami zajmie się Senat."
2023-01-27 00:11 1. tak, TOPR miał cały zestaw do akcji lawinowej, ale i prostą i treściwą pogadankę o śniegu i zagrożeniach z nim związanymi. I to wszystko co ta akcja miała wspólnego ze śniegiem. Myślę że rzucanie śnieżkami do celu było by lepsze od tej całej reszty "atrakcji". 2023-01-23 11:54 2. Z tego co widziałem, TOPR miał cały zestaw lawinowy 2023-01-23 09:22 3. Rośnie Ci to dziecko. 2023-01-17 00:14 4. Basia śpiewa przeeeeślicznie! Kolędy chwytają za serce. 2023-01-16 21:25 5. Z nazwą, czyli śniegiem tan dzień miał mało wspólnego. Chyba liczyli na to że śniegu nie będzie. A był. Atrakcje typu wawel bus - kolejka może 30metrow ale odstać trzeba było 2,5 godziny. Strzelnica z elektronicznej wiatrówki - kolejka około 45minut. Samba, rysowanie, i to chyba koniec tych atrakcji. Jedynie TOPR miał sondę lawinowa, i to chyba jedyne co ze śniegiem ta cała akcja miała wspólnego. 2023-01-11 12:16 6. A ta szkoła to gdzie? 2022-12-31 15:39 7. same partyjnioki. ja dziekuje 2022-12-30 18:58 8. Tłumów na widowni nie widać. 2022-12-09 14:20 9. Przeglądam te artykuły i zdjęcia od kilku lat i widzę, że towarzystwo wzajemnej adoracji się nie zmienia. Co chwila to samo: wernisaż. wystawa, poezja, śpiewy, tańce, i te same osoby na zdjęciach ...! No nic dziwnego że młodzi ludzie spierdniczają z zakopanego skoro większość "imprez" jest dla uniwersytetu średniego wieku a młodym kultura już bokiem wychodzi. 2022-12-07 20:12 10. Policzyłem - 369 zdjęć
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania