Reklama

2024-01-30 18:31:29

Krościenko nad Dunajcem

Jan Dyda ogłosił swój start w wyborach

Wójt Krościenka nad Dunajcem powalczy o następną kadencję.

O swych planach wyborczych wójt poinformował w lakonicznym komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych. - Drodzy Mieszkańcy. Jak już wiecie, będę ponownie kandydował na urząd wójta gminy Krościenko nad Dunajcem. Dlaczego? Aby kontynuować skuteczną pracę dla naszej gminy. Bo jestem jednym z was. Staram się każdego dnia mojej pracy rozumieć wasze potrzeby. Żeby dać gwarancję, że Gmina Krościenko nad Dunajcem dalej będzie zmieniać się tak, jak tego ode mnie oczekujecie. By z optymizmem być za, a nie przeciw. Za naszą wspólną, jeszcze lepszą przyszłością - napisał włodarz Krościenka.

mk

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
marek 2024-03-27 14:44:15
w 2022roku na początku lutego byłem w urzędzie nie wiedziałem gdzie wejść a drzwi wejściowe były otwierane tylko po naciśnięciu dzwonka ale ktoś wychodził więc wszedłem chciałem się zapytać o dowód osobisty.wszedłem w pierwsze po prawej stronie drzwi.pod oknem przy biurku po lewej stronie siedziała zdziwiona urzędniczka która układała sobie PASJANSA na komputerze!!!!!! cały urząd do zmiany!!!!
Bartolo 2024-03-10 11:47:44
Ile w gminie kosztuje wywoz nieczystosci/szamba? 60-65 pln za m3.. w zgk powinni zainwestowac w wieksza beczke zeby koszt dla klienta byl nizszy bo to sa chore kwoty. To jest brak gospodarza. A co z kanalizacja? Latwiej zmienic granice na mapie niz dokonac rzeczywistych inwestycji zeby spelnic normy? Obecny Wojt z gory traktuje mieszkancow i w kontakcie bezposrednim bardzo traci ze wzgledu na swoja arogancje. W urzedzie powinny byc okreslone zasady a nie swobodny dostep urzednika do informacji o danym mieszkancu. Czy w urzedzie nie sa wykorzystwywne kontakty z petentami do osiagania prywatnych korzysci? W niektorych referatach? Tam kazdy zajety jest soba.
Oczywiście 2024-02-04 12:30:32
Wszyscy wspierający Januszka boją się że utracą korzyści, ale jest ich niewielu i niewiele stracą bo on jest tak nieudolny, nic nie potrafi zrobić nawet jakby chciał, tylko szkodzić, psuć, jest złośliwy, zazdrosny i przede wszystkim nieodpowiedzialny.
Brawo 2024-02-03 23:35:28
Kicia jest dokładnie tak jak napisałeś. Każdy normalny mieszkaniec boi się Dydy żeby nie był wójtem kolejną kadencję bo wtedy już zniszczy tą naszą biedną gminę do końca. Bohater z niego też wyjątkowy taki w stylu wójta z Żelazkowa. Wybitna postać znana z gondoli, wyciągów, tężni i basenów które nigdy nie powstały.
Do Kicia 2024-02-03 22:43:33
No jak się kogoś rzekomo boją to chyba nie jest to najlepsza rekomendacja na wójta? Wójt jest od tego żeby się go bać? Jak sądzisz? I jeszcze jedno, jeśli bohaterem jest ktoś kto przez 10 lat zmarnował potencjał rozwojowy naszej gminy, to chyba inaczej rozumiemy słowo bohater.
Kicia 2024-02-03 19:29:07
Janek popatrz jak się Ciebie boją już zrobili z Ciebie bohatera a do wyborów jeszcze daleko
król Jan Kazimierz 2024-02-03 13:34:07
Do Kucharza. Zgoda z Tobą w 100%. Historia pokazuje, że na 1-szej Radzie po wyborach "opozycja" zdradza swojego kandydata i przechodzi na stronę Wójta i od razu podnoszą sobie nawzajem diety, wypłaty itp (połowę z nich można w Rynku zobaczyć, to ci wszyscy co nie mają lustra w domu). Dziura z Krościenka faktycznie zabita dechami jak ta rudera na Mickiewicza, tam wiem że gościowi sąsiedzi cały czas blokują i zgłaszają i ma teraz dość "poważną sprawę" co już nie jest tajemnicą. Zgadza się że Szefem musi być ktoś naprawdę odpowiedni ale też musi mieć co bardzo ważne odpowiednią czyli mądrą Radę. Ale co tam, wszystko wina Kingi, znów będzie na kogo zwalić...
Kucharz 2024-02-03 11:08:41
Do steka, co ty chopie bredzisz, jaki komitet, jaka strategia, to się robi tak, opieka z jednej i drugiej strony tak długo w zależności od tego czy ktoś woli dobrze lub słabo wysmażony, a Ty siedziałeś jak ten kołek na sesji, nic się nie odzywałeś tylko podnosiłeś rękę jak ci Dyda kazał, no to wyszedł taki zakalec, że wszyscy przez was musimy to teraz przełykać a z trudnością przez gardło przechodzi, takie niestrawne potrawy nam zaserwował Jan Dyda z ósemką wspierających go radnych. Robili co chcieli i nikogo nie słuchali. Efekty widzimy, zrobili z Krościenka dziurę zabitą dechami dosłownie i to wchodząc do rynku adres Mickiewicza 10, tak wygląda gmina po 10 latach rządów pana Dydy i jego ekipy. Czas to zmienić. Szefem kuchni musi być ktoś kto się zna na gotowaniu, nie potruje ludzi, a nie tylko na jedzeniu do tego chochlą, kierowca wożący ludzi musi posiadać prawojazdy, które mu nie zabrali za jazdę po pijanemu, a gminą nie powinien zarządzać 66 letni emerytowany nauczyciel WFu który nie ma pojęcia o niczym.
stsek 2024-02-03 09:44:36
"Trudno żeby przewodniczący rady, organ kolegialny, w której większość była tak mądra jak wójt..." oczywiście potwierdzom słowa kolegi, w toku konstruktywnej rozmowy na temat strategi działania naszego komitetu ustalilimy że wszyscy w radzie byli tacy mądrzy jak wójt. Jo zaś odwrotnie ino nikomu tego nie godołem, żeby sie przed wyborami nie paczyli na mnie krzywo, chyba że sami sie zorientowaliście zem był mondrzejszy.
Kasia 2024-02-03 08:39:41
No to będzie, pożyjemy zobaczymy, chętnych na pewno nie braknie, jestem przekonany, że Jan Dyda jako najbardziej skompromitowany kandydat odpadnie w 1 turze, nie stoją za nim żadne wyniki, wręcz same porażki, nie zrobił nic co by pozytywnie wpisało się w pamięć, same buble i fuszerki, cofnął Krościenko w rozwoju, jest społecznie nieakceptowalny, większość ma już tego dosyć, nastąpiło zmęczenie materiału i ludziom otworzyły się oczy, wiedzą czyją to jest wina, w czym tkwi przyczyna. Dlatego każdy będzie lepszy od Dydy, nikt nie chce więcej rujnowania Krościenka, czas na zmiany i powrót do normalności na uczciwego, rzetelnego, pracowitego i przede wszystkim skutecznego Wójta.
Qwerty 2024-02-03 07:52:57
Obecny wójt nieatety wygra w 1 turze, przewodniczący nie ma najmniejszych szans. Szansą na zmiany byłby tylko kandydat z Grywałdu lub Krośnicy.
Wolf 2024-02-01 21:29:04
Odnosząc się do ostatniego komentarza, w pełni zgadzam się z przedmówcą, że odpowiedzialność za sytuację w gminie ponosi wójt Jan Dyda wraz z grupą radnych go wspierających i dlatego pragnę zamieścić listę osób publicznych zaangażowanych w działania wójta Jana Dydy na szkode wielkich rozmiarów, wyrządzonej gminie poprzez działanie lub zaniechanie zmierzające do zatrzymania rozwoju we wszystkich obszarach aktywności i realizacji zadań własnych gminy. W kolejności alfabetycznej są to radni Błażusiak Józef, Chrobak Jan, Kołek Paweł , Kubik Natalia, Nowaczyk Edward, Opoka Krzysztof, Plewa Franciszek, Skubisz Gerwazy i
Śniegoń Barbara oraz zastępca wójta Tadeusz Topolski. Jest to niewątpliwe grupa osób, która powinna zniknąć z lokalnej sceny publicznej za swoje dokonania na rzecz zatrzymania rozwoju i marnotrawstwa majątku gminy. Przewodniczący mimo starań nie miał możliwości wpływania na ich decyzje i chociażby dlatego zasługuje na szacunek i szanse, bo należał do tych nielicznych, którzy przeciwstawiali się irracjonalnej polityce Jana Dydy i jego akolitów.
Gal 2024-02-01 21:10:32
Trudno Gabrysia porównywać z Dydą. Pełną odpowiedzialność za stan Gminy ponosi wójt jako organ wykonawczy, do tego jednoosobowy, tak stanowi ustawa o samorządzie gminnym. Trudno żeby przewodniczący rady, organ kolegialny, w której większość była tak mądra jak wójt i głosowała jak Dyda chciał ponosił odpowiedzialność za skutki nie swoich decyzji. Ale dobrze, że się zgadzamy, że Dyda nic nie zrobił pożytecznego dla gminy przy udziale większości rady i trzeba to zmienić. Pełna zgoda z anty (nie wiem czego lub kogo) jak rozumiem z oceną polityki gminy, że rozliczyć trzeba nie tylko Dydę ale również jego 8 radnych, którzy wspólnie i w porozumieniu przy kierownictwie sprawczym Dydy działali na szkodę gminy. Jak ktoś nie wie kto należy do tej zorganizowanej grupy to mogę wymienić z nazwiska jednym tchem, nie będąc anty tyko za zmianami i poprawą warunków życia w Krościenku.
Kot 2024-02-01 20:52:20
No w tym lepszy, że ma rozum, a co mógł zrobić jak Dyda skorumpował i miał większość w radzie do robienia różnych kombinacji i szkód. Starał się tłumaczyć się wójtowi i radnym, ale gadał chłop do obrazu a obraz ani razu.
Anty 2024-02-01 19:51:47
Ciekawe w czym Gabryś lepszy od Dydy? Jako przewodniczący rady czego nie zrobił dla turystyki i mieszkańców z niej żyjących, a rozwój infrastruktury widać wyraźnie przez ostatnie lata.
jaś 2024-02-01 14:23:42
Topolski ty też już domki wybudowałeś nosisz się jak Hrabia "Cyceron powiedział żę Tad... to zadufany w sobie......"
koryto 2024-02-01 13:37:13
Jeden wart drugiego czekam na trzeciego
Esteta 2024-02-01 12:55:39
Dodam, że most na Dunajcu pomiędzy ulicą Kingi i Kozłeczyzna jest za wysoki i psuje krajobraz. Jak z jednej, tak i z drugiej strony. Ten kto na to pozwolił, był bez wyobraźni i pozwolił na nowotwór architektoniczny.
Gość 2024-01-31 23:12:05
Każdy będzie lepszy byle nie Dyda, jakby wazon postawić to będzie już lepiej bo nie będzie nikt szkodził. Tyle co ten Dyda szkód narobił to się nie da opisać. Wyrzucił turystów, zniszczył jedyna przewagę konkurencyjną jaką Krościenko zdobyło staraniem wpływowych Osób którym leży na sercu dobro gminy i niektórych radnych. Uważa, że turystyka jest niepotrzebna w Krościenku, podobnie jak sport, rekreacja czy wypoczynek, bo według Dydy nie ma na to warunków a prawda jest taka że nic nie potrafi i nie chce się mu nic robić, do tego nie proponując żadnej innej polityki sektorowej. Nie wiadomo zatem z czego ludzie mają żyć i utrzymać rodziny, wykształcić dzieci, pewnie z powietrze i drewnianych pomysłów Dydy bo on żyje, całkiem dobrze z pensji 20 tys zł miesięcznej wypłacanej mu z naszych podatków i subwencji państwa, które utrzymuje nas jak najgorszych dziadów. Dyda tylko kopie dziury i topi w ziemi pieniądze śmiejąc się nam w oczy. Myślę , że w Krościenku będzie wystarczająca liczba dobrych kandydatów, że wymienię tylko Przewodniczącego Rady, który właśnie złożył akces udziału w wyborach i ubieganie się o stanowisko wójta. Nie da się porównać tych osób, to jest przepaść w każdym obszarze, kultury osobistej, wiedzy, komunikacji, relacji interpersonalnych, umiejętności, potencjału intelektualnego. Naprawdę Dyda nie jest żadną alternatywą, tylko zwykłym uzurpatorem który zniszczył Krościenko.
niźnion 2024-01-31 21:55:39
Na dolibóg, czy macie innego kandydata? podobnie jak w Szczawnicy.
Marcin W. 2024-01-31 16:49:20
Panie Dyda o takich zamiarach nie podaje się lakonicznych komunikatów pewnie jeszcze spisanych i zamieszczonych na stronie przez pana urzędników do tego często wykonujący te czynności w godzinach pracy jak zauważono, bo to jest przejaw lekceważenia wyborców, tylko przedstawia rzetelną prezentację. Dlatego proszę o przekonanie mnie do słuszności pańskiej decyzji panie Dyda pokazując pańskie dokonania i kompetencje. Ja ich nie zauważam. Gmina wygląda fatalnie, zatrzymał pan skutecznie rozwój i nigdy nie słyszałem żadnych kierowanych z pana strony komunikatów o zamierzeniach mających na celu zmianę tego stanu, poza pustymi słowami. Proszę podać chociaż 3 spośród 17 cech kompetencji, które pan spełnia w sposób dostateczny do powierzenia panu panie Dyda tak odpowiedzialnego zadania jakim jest kierowanie gminą z odpowiedzialnością za los bez pana ponad 6 tys. mieszkańców, przedstawiając argumenty merytoryczne, konkretne dane, plany, działania pozwalające na weryfikację twierdzeń, które na tym etapie traktuję jako aforyzmy wyborcze, który każdy, na każdą okazję i w każdym miejscu może sobie wygłaszać, nic nieznacząca nowomowa, czyli retoryka którą pan Dyda posługuje się od 10 lat nie ponosząc do tej pory żadnej odpowiedzialności za nabieranie nas. To powinno się skończyć, oczekujemy efektów i realnej poprawy warunków życia w gminie Krościenko nad Dunajcem a nie malowanego wójta na tle warunków naturalnych i inwestycji zrealizowanych przez inne jednostki, których Jan Dyda nawet nie potrafi wykorzystać tylko niszczy gminę.
Śpilok 2024-01-31 14:24:26
Ludzie, dajcie spokój wójtowi, że niekompetentny... może choć na autobusach się zna, przecież nimi na pewno jeździł, powinien się znać... A jak się nie zna, to poduczy go Anna Paluch "pierwsza" obywatelka Krościenka, "specjalistka" od autobusów - jeździła, to się zna... i co? - spora pensyjka za zasiadanie w zarządzie Małopolskich Dworców Autobusowych już wpływa na konto eks - posłanki.
Gallech 2024-01-31 12:50:15
Januszek w zachwycie nad samym sobą się rozpędził i już do kasy pędzi, myśli że kolejny milion zgarnie i ludzi dalej będzie miał w pogardzie. Kieszenie sobie tylko napełni i będzie smiał się z ziomali, że kolejny raz dzięki naszej naiwności bank rozwalił. Tymczasem Jan Dyda Swoimi opowieściami ludzi czaruje, na litość bierze i cały czas niestworzone rzeczy obiecuje, a prawda jest taka, ze swoją niekompetencją inteligencję mieszkańców obraża, krzyczy, rękami wymachuje, płacze i udając swojaka żebra, dajcie mi posadę wójta chociaż w gminie panuje nędza, bo nikt wam tyle nie da co Dyda wam obieca.
Obiektywny 2024-01-31 11:57:53
Powinni zostać jak najszybciej odsunięci od decydowania o czymkolwiek, ten Januszek i Tadeuszek, dwaj najwięksi szkodnicy w gminie. Odpowiednio jeden biegał całe życie z gwizdkiem a drugiego wywalili nawet z OHP więc jak ktoś taki jest zdolny do kierowania gminą. Nigdy nie zapłacili za sobie ani jednej składki ZUS, nie martwili się o wypłatę dla pracowników, jak zarobić, zapłacić podatki, całe życie co miesiąc dostawali pieniądze z budżetu państwa czyli z naszych podatków,. To my składałyśmy się na to żeby ich utrzymywać, nie przejmowali się niczym i dalej nie liczą się z ludźmi, mieszkańcami którzy ich utrzymują, nie dbają o gminę i jej warunki funkcjonowania, możliwości rozwoju, prowadzenia działalności. Utrzymywanie takiego stanu oznacza agonię którą zafundowali nam w ostatniej kadencji która została przedłużona i trwała aż 6 lat, dlatego należy się ich pozbyć , żeby coś można było zmienić i godnie żyć w Krościenku. Dziwię się, trzeba nie mieć ambicji i godności żeby ogłaszać publicznie panie Januszku, że dalej chce pan kontynuować proceder pobierania wysokiej pensji, 20.000 zł w każdym miesiącu, tj 240.000 zł rocznie, czyli chce pan panie Dyda zgarnąć jeszcze 1.200.000 zł za nic nie robienie. Jest to nieprzyzwoite żeby pan zarabiał miliony złoty a mieszkańcy musieli każdą złotówkę zarabiać i szukać pracy poza gminą.
jaś 2024-01-31 10:51:16
To może Panu i Panu Topolski już podziękujemy.
Wojtek 2024-01-31 10:27:42
Ale wiadomość wysłał Januszek Dyda do mieszkańców, szok, dobrze że nie ogłosił, że leci w kosmos, to byłoby też w jego stylu i niech zabierze ze sobą swoje zastępcę Jana Topolskiego. Takiego duetu kosmonautów zazdrości nam cały region, NASA by się nie powstydziła ich osiągnięć, dokonań i umiejętności, tak zaorać gminę nie potrafiłby nikt inny. Miała być kosmiczna komunikacja publiczna. Mieliśmy latać gondolami nad Grywałdem i Krośnicą przez Piaski i Szczawnicę do Sromowiec a później na sam szczyt Trzech Koron, skąd jak Andrzej Bargiel zjeżdżałoby się na nartach do kurortu w Krościenku z 3 hotelami 5 gwiazdkowymi, termami, tężniami, licznymi kawiarniami i restauracjami, pijalnią wód mineralnych w pięknie odrestaurowanym zabytkowym ratuszu z salą koncertową jak w Dworze Gościnnym, płytą tynku i deptakiem granitowym oraz promenadą wzdłuż Dunajca pełną turystów , którzy mogliby skorzystać po drodze z licznych atrakcji, miejsc wypoczynku i rekreacji. Takie wizje snuł i opowieści serwował Jan Dyda. Literatura Stanisława Lema to przy tym betka. I co, nic, pogadać sobie chłop nie mógł, tak mu napisali to chodził i rozwieszał te plakaty z bajkami. Teraz powtarza te same bajki i chce kontynuować, zebrał się w sobie dziadek i pokaże w wieku 70 lat co mu się nie udało przez ostatnie 10. Akurat panie Dyda, idź pan skąd przyszedłeś czyli na emeryturę, tam jest pana miejsce, nie wiem po co pan się wyrwał wtedy i wyrywa teraz jak nic pan nie ma do zaoferowania panie Dyda, a bajki to niech pan wnukom opowiada jeżeli będą chciały słuchać, w co wątpię bo żadne dziecko powyżej 10 roku życia w te brednie nie uwierzy, no może jeszcze kilku pana radnych i ich rodziny, ake niech pan nie liczy na więcej niż 300 głosów w Krościenku a w sołectwach na wsiach jeszcze mniej . Powodzenia panie w powrocie na górę kontemplować nad zmarnowanym czasem i życiem wielu mieszkańców .
Michał 2024-01-31 09:02:10
No przyznam, że trudno aż uwierzyć, wychodzić z komunikatem który wszystkim jest znany i mało pożądany. Przy okazji takiego wystąpienia należałoby podać uzasadnienie merytoryczne, którego brak, jakiś program panie Dyda, a przede wszystkim rozliczenie się z poprzednich obietnic i chociaż próba wyjaśnienia dlaczego pan nic nie zrealizował z tych buńczucznych zapowiedzi. Doprowadził Jan Dyda Krościenko do ruiny i zacofania, jedyne przedsięwzięcia jakie powstały to realizowane przez jednostki zewnętrzne, jak droga powiatowa do Szczawnicy na Kozleczyźnie, województwo zafundowało nam kładki które tak ochoczo fotografuje wójt, naprawę drogi wojewódzkiej czili ul Jagiellońska i dalej do Krośnicy oraz Grywałdu, ul Słoneczna i al Dziewolskich, ścieżka pod Księży las czy nad Dunajcem w kierunku Krasu, z budżetu centralnego z rezerwy premiera parking publiczny dla zwiększenia atrakcyjności i ruchu turystycznego. Wszystko staraniem mieszkańców którym leży dobra gminy na sercu, lista tych osób jest znana ale nie ma wśród na pewno Jana Dydy nie było w tym żadnego udziału Jana Dydy, jedynie przeszkadzal bo mówił po co mu to. Teraz robi sobie zdjęcia. Dostał wszystko podanie na tacy i nie potrafił wykorzystać, wszystko potarasił, zepsuł, zniszczył. No i najważniejsze nie powiedział czy zgoli wąsy, jedyna obietnica jaką dotrzymał, ale też nie on to zrobił tylko Mistrz Mikołajczyk, Jan Dyda nawet nie potrafi już się ogolić, a ten performer też był żenującym przedstawieniem, poza tym on ma tyle do powiedzenia z wąsem co i bez wąsa. Podsumowując nie wiadomo czy osoba która w stopniu dostatecznym nie opanowała sztuki komunikacji, czytania i pisania, spełnia kryteria zarządzania, ocena będzie należała do wyborców i jest nadzieja, że największy nieudacznik zostanie właściwie oceniony i zweryfikowany.
Głos Krościenka 2024-01-30 20:37:20
Drogi Panie Wójcie (nawet bardzo drogi - 20.000,00 zł miesięcznie), już wiemy, że będzie pan kandydował na wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem - dlaczego?
Aby kontynuować pobieranie bardzo wysokiej pensji 20.000,00 zł miesięcznie.
Bo ma pan 66 lat i nic do zaoferowania na rynku pracy, jedyna alternatywa to powrót na emeryturę, a potrzeby przez 10 lat wójtowania znacząco wzrosły.
Żeby ograniczać rozwój Gminy Krościenko nad Dunajcem szczególnie względem otoczenia, żeby Krościenko nad Dunajcem nadal systematycznie znikało z mapy turystycznej Polski, a Wyborcy mają już tego dosyć.
By w obawie o utratę apanaży pomimo braku stosownych kompetencji, wiedzy samorządowej, nieznajomości obecnych uwarunkować, braku wizji rozwoju, dla własnej przyszłości, dalej marnotrawić potencjał Gminy Krościenko nad Dunajcem oraz zupełnie nie liczyć się z głosem publicznym.
Dobrej nocy w poniedziałek podczas trwających ferii. Jest przeraźliwie pusto, a zaraz będzie ciemno bo wszystkie lampy zgasi nam pan jeszczewójt. Razem ale tak naprawdę razem (a nie tylko udawanie koncyliacyjnych na potrzeby kampanii)
Gmina Krościenko nad Dunajcem nowe horyzonty. Czas zamknąć ostatnią dekadę, ta obecna incjatywa już zupełnie się zużyła i nie ma nic rozsądnego do zaoferowania. Jeśli czegoś nie potrafiło się zrealizować przez 10 lat albo nawet zacząć, to z pewnością nie uda się tego zrobić za kolejne 5 lat.
Wójt na niby 2024-01-30 20:28:54
Czytam i nie wierzę, jak można być tak cyniczny i zakłamany. Panie Dyda co pan chce kontynuować, nie daj Boże, jak nic pozytywnego pan dla naszej gminy nie zrobił. Zatrzymał pan rozwój gminy, który był słaby a teraz jest żaden, cofamy się w rozwoju. Bo jest pan jednym z nas? Co to za argument, każdy mieszkaniec jest członkiem społeczności lokalnej, z tą różnicą że pan się z nią nie identyfikuje, uważa się za lepszego, jest pan dumny i zarozumiały nie mając do tego żadnych podstaw. Pisze pan, że Staram się każdego dnia mojej pracy rozumieć wasze potrzeby, to słabo sie pan stara, bo po pierwsze pan nie pracuje tylko pozoruje czynności, a potrzeb nie rozumie bo żeby rozumieć to trzeba je najpierw poznać, a pana to nigdy nie interesowało o czym świadczy fakt, że pan ich nie zaspakaja. Jedyna potrzeba pana Dydy to jest branie 20 tys zł co miesiąc pensji. Żeby dać gwarancję to trzeba być panie Dyda wiarogodny. Gmina Krościenko nad Dunajcem dalej będzie zmieniać się tak, jak tego ode mnie oczekujecie, a to ciekawe, że do tej pory przez 10 lat panu Dydzie to się nie udało, a nawet nie próbował, nagle teraz wstąpi energia w 70 letniego dziadka i pokaże co potrafi. Śmiechu warte. Z Optymizmem Jan Dyda patrzy na reelekcję i nie jest przeciwny temu żeby dalej szkodzić naszej wspólnocie, jeszcze bardziej pogrążyć w przyszłości gminę. Odważne deklaracje i pełna żenada kandydata na wójta.
kolka 2024-01-30 20:15:12
I tak trzymać.
Zdziwiony 2024-01-30 20:05:31
Komunikat lakoniczny podobnie jak dokonania Dydy, bardzo mizerne, nie ma czym się pochwalić. Wszystkie deklaracje i słowa jak zawsze nieprawdziwe, fałsz i obłuda. Żadnych merytorycznych konkretów. Jan Dyda jest osobą niewiarygodną, nie przedstawił żadnego sprawozdania z realizacji poprzednich programów, które powtarza przy okazji kolejnych wyborów i nigdy nie dotrzymuje składanych obietnic. Panie Dyda z czym do ludzi, 66 lat, zero kompetencji,, doświadczenia, wiedzy a do tego arogancka postawa ił lekceważenie mieszkańców. Jan Dyda jest skompromitowanym i kompromituje się dalej takimi ogłoszeniami, które nie zawierają grama prawdy w swojej treści poza tym, że w kółko powtarza - ja chcem, dajcie mi pensje, chętnie przytulę i święty spokój, bardzo rzeczowe podejście, koza by się uśmiała.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  KOZA DOJNA - 783 575 415
 • PRACA | dam
  REMONT DACHU. Zlecę wykonanie remontu dachu polegającego na wymianie gontu drewnianego na blachę imitującą gont (np. Janosik) wraz z obróbkami. Powierzchnia dachu to około 3000 m2. Celem ustalenia szczegółów i złożenia oferty proszę o kontakt na numer 502732604
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię na stanowisko fryzjer, pełne świadczenia, wysokie zarobki. 600050535 dorotakolasaa@gmail.com
  Tel.: 600050535
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 53.5 m2, również PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Lokal handlowo usługowy 48 m2 -Aleje 3 maja Zakopane Sprzedam 660797241 b12.pl.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam nowego Forda connecta LII kolor szary 3 miejsca z przodu ,hak,bagażnik.Faktura VaT /pełny odpis netto oraz Vat w jednym miesiącu/.Cena 82000 zł /netto/. 601592780 jan_kaczor@wp.pl
  Tel.: 601592780
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Biedronka w Nowym Targu poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Kierownik Sklepu i Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/63639/. 222051033 Jeronimo Martins Polska S.A. Biuro Główne ul. Doln klaudia.soja@jeronimo-martins.com
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Jabłonce poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/12517/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Lipnicy Wielkiej poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/49546/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Zakopanem poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/39069/. Infolinia 222051033 www.pracawbiedronce.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | budowlane
  KLIMATYZACJA. Oferuje dobór i montaż klimatyzacji a także automatykę kotłowni, ogrzewania. Zapraszam do skorzystania z darmowej wyceny. 504163439 biuro@majerczyk.pl
  Tel.: 504163439
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam 2 HEKTARY POLA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty-Wykończenia/Hydroizolacje budynków. 794 964 176 kacper.piczura@gmail.com
  Tel.: 794
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-07-19 19:35 Szlak Wokół Tatr - będą nowe odcinki kultowej trasy rowerowej! 2024-07-19 18:35 Tragedia w Tatrach. Nie żyje 61-letni turysta 2024-07-19 17:59 Budowa przy Drodze do Walczaków wstrzymana przez nadzór budowlany 2 2024-07-19 16:59 Większe boisko na Orkana mało realne. Będą rozmowy z COS, są pomysły na inne lokalizacje 3 2024-07-19 16:39 Zamknięta droga na Cyrhli 2024-07-19 16:00 Uwaga na przejeździe kolejowym - wszystko się nagrywa 2024-07-19 15:30 Niedzielny koncert na tarasie MCK 2024-07-19 15:00 Krzysztof Przybyła nadleśniczym 2024-07-19 14:33 Kolizja na Alejach 3 Maja w Zakopanem 2024-07-19 14:20 Co robić w weekend w Zakopanem? 2024-07-19 13:38 W Sromowcach flisacy mają pełne ręce roboty (WIDEO) 5 2024-07-19 12:59 Zdjęcia z wypadku, w którym ucierpiała zakopiańska łyżwiarka szybka w Niemczech 2024-07-19 11:59 Napadł na młodą kobietę, był już karany za rozbój. Jest na wolności 14 2024-07-19 10:59 Muzyczna podróż z Szymanowskim przez Zakopane 2024-07-19 10:45 Zapalenie przyzębia - przyczyny, objawy i sposoby leczenia 2024-07-19 10:30 "Wolni". Podróż do enklawy ciszy. Mamy dla Was bilety 2024-07-19 10:00 Giń rowerzysto, kto z rozpędem w łańcuch wjedzie, ten może fiknąć kozła 6 2024-07-19 09:11 Tragiczny finał wypadku w Bustryku. Nie żyje nastolatek (WIDEO) 11 2024-07-19 09:00 Ta kawiarnia Was zadziwi. Jedyne takie miejsce w Zakopanem, a może i w Polsce (ZDJĘCIA) 2024-07-19 08:18 Samochód potrącił nastolatka na hulajnodze. Chłopiec nie przeżył (WIDEO) 1 2024-07-19 08:00 Będzie skarga na dyrektora i może ruszy Korpus Wsparcia Seniora 8 2024-07-18 22:59 Posłanka z Podhala z nominacją na wiceszefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych w PE 30 2024-07-18 21:47 Fatalny wypadek z udziałem polskich panczenistów, poszkodowana zakopianka 1 2024-07-18 21:40 Znamy nowego szefa centrum sportu i rekreacji. Znane nazwisko 1 2024-07-18 21:00 Błoto i koleiny. Równia Krupowa zdewastowana po koncercie (WIDEO) 18 2024-07-18 20:34 Zamknięta ulica Przewodników Tatrzańskich, zmiana kursów autobusów 2024-07-18 20:20 Uraz podudzia i ukąszenie, na ratunek ruszyli ratownicy GOPR, poszkodowana ewakuowana 2024-07-18 19:30 Góralski plus latynoski żywioł i mamy nowy wideoklip Basi Giewont (WIDEO) 2024-07-18 19:00 Kto stoi za kradzieżą drogocennego dzieła? Celina Stefańska na tropie. Mamy dla Was książki 2024-07-18 18:30 Kilka miejskich toalet już otwartych. Jedna zdewastowana 4 2024-07-18 18:03 Największa hurtownia stolarska na Podhalu - gdzie ją znaleźć? 2024-07-18 17:30 Welcome to Gubałówka (WIDEO) 6 2024-07-18 16:28 Policja zatrzymała nocnego napastnika, Onet pisze o niedoszłym linczu 2 2024-07-18 15:30 Superbohaterowie w szczytnym celu 2024-07-18 15:30 Zawężony chodnik. Trudno tędy przejść latem, a co dopiero zimą 2 2024-07-18 14:49 Czy ktoś widział tego kotka? 2024-07-18 14:41 Groźny wypadek na Waksmundzkiej 2024-07-18 14:09 Napadł na dwóch mężczyzn, kastetem wymusił pieniądze i już siedzi 7 2024-07-18 14:00 Lustro Historii w rocznicę Bitwy Warszawskiej 2024-07-18 13:33 Uziomy w instalacjach odgromowych - krótki, ale praktyczny przegląd 2024-07-18 13:00 Podwójny sukces Stanisława Apostoła (WIDEO) 2024-07-18 12:59 Najczęstsze błędy przy sporządzaniu testamentu i jak ich unikać 2024-07-18 12:30 Kluszkowce zapraszają do wspólnego świętowania 3 2024-07-18 12:00 w Łopusznej w szranki staną Koła Gospodyń Wiejskich z nowotarskiej gminy 2 2024-07-18 11:10 Na krawędzi wspinania Jana Muskata 2024-07-18 10:30 Moc biegania, to moc pomagania 2024-07-18 10:01 Duże korki na zakopiance 2 2024-07-18 09:00 Warsztaty edukacyjne Artolingua, czyli jak łączyć muzykę ludową z nowoczesną 4 2024-07-18 08:00 Rozmawiamy z Karoliną napadniętą w Nowym Targu. Cały tekst na naszym Patronite 2 2024-07-17 21:30 Przybywajcie na Poroniańskie Lato
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-07-19 19:47 1. ten @xxx, we wszystkim zmyśla i konfabuluje jak każdy pisuar czy konfederata każdy może to w internecie przeczytać. Polska od 01. 05 .2004 do grudnia 2023 r. po odliczeniu składek otrzymała 245 mld euro 2024-07-19 19:26 2. O ile na początku po wejściu jakaś logika była to teraz jedno wariatkowo. Przecież wszystkiego te dyrektywy to sen pijanego wariata. Zakaz palenia węglem, drzewem, gazem. Dopłaty do złomów elektrycznych typu rower i samochody. Kary za segregację śmieci dla prostego człowieka, a wielkie korporacje produkują śmieci na potęgę. Zakaz wszystkiego. Ja ich wszystkich p .ę. Jak mi przyjdą z kontrolą to poszczuję psami Trzeba wyjść z tego eurożymskokraińskiego kołchozu 2024-07-19 19:11 3. pewne jest to, że to ty STOCZYŁEŚ SIĘ i wypisujesz jakieś brednie JEDEN WIELKI SŁOWOTOK 2024-07-19 19:07 4. Faktycznie, dużo idzie tego materiału związanego ze spływem. Ja myślałam, że im więcej spłyną w ciągu dnia to mają większy zysk a tu pomyśleć że charytatywnie. 2024-07-19 19:04 5. Niech radny Karp zapyta swojego kolegę z koalicji radnego solika co można było tam pobudować jak on z kolegami uchwalili plany , niech dziękują że niema tera w tym miejscu planu bo mieliby wieżowiec z 50 mieszkaniami minimum . Jeszcze jedno do radnego Karpa , tak walczy z wielką zabudową a sam ma wydaną wzetkę na największą budowę w Zakopanem Brutal x 4 dlamnie to hipokryta 2024-07-19 18:59 6. Zgadzam się co piszą w komentarzach. Tylko czy ten Pan co robił zdjęcia ujął w nim znak koniec i początek ścieżki rowerowej. ?. 2024-07-19 18:39 7. Dajcie już spokój z tą piłką, idąc myśleniem działaczy KS Zakopane reszta klubów też powinna dreptać do Urzędu i dajcie też nam bo - dużo płacimy za wynajem stoków jak dzieci chcą jeździć na nartach... a inni muszą płacić za wstęp na basen - to może niech miasto wybuduje dla nas basen.... 2024-07-19 18:36 8. Jak czytam wypociny tych celebrytow korpieli ,syckich ,ło transporcie końmi ,to mnie slak trafio ,cy jeden z drugim i jasiek ,kosili psioro ,susyli siano, mieli dobytek zywy ,ch...wiedzą ło życiu i niek se grajkuja po Warszawie, 2024-07-19 18:19 9. #tak jest - 161 mld E netto. Czyli ze 650 mld zł. A Ty oczywiście zapominasz, że komunę opuściliśmy w 89, a do 2004 było "parę spraw" do ogarnięcia i całość rozwoju PL po komunie przypisujesz UE. A to jest brednia. UE przyczyniła się do rozwoju PL w jakimś %. PKB Polski rośnie gdzieś od 93/94 roku liniowo. Nie ma jakiegoś extra skoku po wejściu do UE. Ale raczej mało kto zaprzeczy, że wejście do UE nie było korzystne. Dalej nie potrafisz zrozumieć jak zmieniła się UE od 2004 i jak zaczęła się staczać przez ostatnie 10 lat. A właśnie, dobrze, że wódz swoją strasse zaprojektował szeroko i mamy 2x 200m ścieżki rowerowej na Kościuszki. Czy to już komunie mam dziękować ? No, bo UE dziękuję za 2 wiadra farby :):):) 2024-07-19 18:06 10. Mój brat miał taki przypadek - wyjeżdżał z domu, z małą prędkością ponieważ wyjazd mocno zniszczony podczas robót ziemnych. Zbliża się do chodnika dla pieszych i widzi, że nikt nie nadchodzi. Wjeżdża na ten chodnik a tu z całą prędkością chłopak z góry na hulajnodze. Wjechał z równoległej, od razu na chodnik, ledwo brat się usunął. Doszłoby do wypadku. Drugi podobny przypadek miał w Zakopanem. Chłopak z komórką, z całą prędkością wjeżdża na pasy. A brat przepuścił ludzi i ruszył. Dobrze, że nic się nie stało. Ja się boję rowerów i hulajnóg. Jako kierowca i pieszy. Bardzo. Na rower siadam tylko na ścieżkach rowerowych w polach bo na drodze czuję się jak intruz, z całym szacunkiem dla rowerzystów.
2024-07-15 15:01 1. Pan prezes Zubek jak zwykle w pierwszym szeregu. Parcie na szkło jest... 2024-07-13 22:34 2. Giewont nawet gdyby nie miał foto, to i tak jest najpiękniejszy. 2024-07-13 20:45 3. Jaguś bedzie łolimpiade robić. Toć dośfiadcenie mo. 2024-07-08 21:41 4. Nt to wioska jest przecież 2024-06-22 16:50 5. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 6. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 7. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 8. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 9. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 10. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę"
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania