Reklama

2024-01-30 18:31:29

Reklama

Krościenko nad Dunajcem

Jan Dyda ogłosił swój start w wyborach

Wójt Krościenka nad Dunajcem powalczy o następną kadencję.

O swych planach wyborczych wójt poinformował w lakonicznym komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych. - Drodzy Mieszkańcy. Jak już wiecie, będę ponownie kandydował na urząd wójta gminy Krościenko nad Dunajcem. Dlaczego? Aby kontynuować skuteczną pracę dla naszej gminy. Bo jestem jednym z was. Staram się każdego dnia mojej pracy rozumieć wasze potrzeby. Żeby dać gwarancję, że Gmina Krościenko nad Dunajcem dalej będzie zmieniać się tak, jak tego ode mnie oczekujecie. By z optymizmem być za, a nie przeciw. Za naszą wspólną, jeszcze lepszą przyszłością - napisał włodarz Krościenka.

mk

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Oczywiście 2024-02-04 12:30:32
Wszyscy wspierający Januszka boją się że utracą korzyści, ale jest ich niewielu i niewiele stracą bo on jest tak nieudolny, nic nie potrafi zrobić nawet jakby chciał, tylko szkodzić, psuć, jest złośliwy, zazdrosny i przede wszystkim nieodpowiedzialny.
Brawo 2024-02-03 23:35:28
Kicia jest dokładnie tak jak napisałeś. Każdy normalny mieszkaniec boi się Dydy żeby nie był wójtem kolejną kadencję bo wtedy już zniszczy tą naszą biedną gminę do końca. Bohater z niego też wyjątkowy taki w stylu wójta z Żelazkowa. Wybitna postać znana z gondoli, wyciągów, tężni i basenów które nigdy nie powstały.
Do Kicia 2024-02-03 22:43:33
No jak się kogoś rzekomo boją to chyba nie jest to najlepsza rekomendacja na wójta? Wójt jest od tego żeby się go bać? Jak sądzisz? I jeszcze jedno, jeśli bohaterem jest ktoś kto przez 10 lat zmarnował potencjał rozwojowy naszej gminy, to chyba inaczej rozumiemy słowo bohater.
Kicia 2024-02-03 19:29:07
Janek popatrz jak się Ciebie boją już zrobili z Ciebie bohatera a do wyborów jeszcze daleko
król Jan Kazimierz 2024-02-03 13:34:07
Do Kucharza. Zgoda z Tobą w 100%. Historia pokazuje, że na 1-szej Radzie po wyborach "opozycja" zdradza swojego kandydata i przechodzi na stronę Wójta i od razu podnoszą sobie nawzajem diety, wypłaty itp (połowę z nich można w Rynku zobaczyć, to ci wszyscy co nie mają lustra w domu). Dziura z Krościenka faktycznie zabita dechami jak ta rudera na Mickiewicza, tam wiem że gościowi sąsiedzi cały czas blokują i zgłaszają i ma teraz dość "poważną sprawę" co już nie jest tajemnicą. Zgadza się że Szefem musi być ktoś naprawdę odpowiedni ale też musi mieć co bardzo ważne odpowiednią czyli mądrą Radę. Ale co tam, wszystko wina Kingi, znów będzie na kogo zwalić...
Kucharz 2024-02-03 11:08:41
Do steka, co ty chopie bredzisz, jaki komitet, jaka strategia, to się robi tak, opieka z jednej i drugiej strony tak długo w zależności od tego czy ktoś woli dobrze lub słabo wysmażony, a Ty siedziałeś jak ten kołek na sesji, nic się nie odzywałeś tylko podnosiłeś rękę jak ci Dyda kazał, no to wyszedł taki zakalec, że wszyscy przez was musimy to teraz przełykać a z trudnością przez gardło przechodzi, takie niestrawne potrawy nam zaserwował Jan Dyda z ósemką wspierających go radnych. Robili co chcieli i nikogo nie słuchali. Efekty widzimy, zrobili z Krościenka dziurę zabitą dechami dosłownie i to wchodząc do rynku adres Mickiewicza 10, tak wygląda gmina po 10 latach rządów pana Dydy i jego ekipy. Czas to zmienić. Szefem kuchni musi być ktoś kto się zna na gotowaniu, nie potruje ludzi, a nie tylko na jedzeniu do tego chochlą, kierowca wożący ludzi musi posiadać prawojazdy, które mu nie zabrali za jazdę po pijanemu, a gminą nie powinien zarządzać 66 letni emerytowany nauczyciel WFu który nie ma pojęcia o niczym.
stsek 2024-02-03 09:44:36
"Trudno żeby przewodniczący rady, organ kolegialny, w której większość była tak mądra jak wójt..." oczywiście potwierdzom słowa kolegi, w toku konstruktywnej rozmowy na temat strategi działania naszego komitetu ustalilimy że wszyscy w radzie byli tacy mądrzy jak wójt. Jo zaś odwrotnie ino nikomu tego nie godołem, żeby sie przed wyborami nie paczyli na mnie krzywo, chyba że sami sie zorientowaliście zem był mondrzejszy.
Kasia 2024-02-03 08:39:41
No to będzie, pożyjemy zobaczymy, chętnych na pewno nie braknie, jestem przekonany, że Jan Dyda jako najbardziej skompromitowany kandydat odpadnie w 1 turze, nie stoją za nim żadne wyniki, wręcz same porażki, nie zrobił nic co by pozytywnie wpisało się w pamięć, same buble i fuszerki, cofnął Krościenko w rozwoju, jest społecznie nieakceptowalny, większość ma już tego dosyć, nastąpiło zmęczenie materiału i ludziom otworzyły się oczy, wiedzą czyją to jest wina, w czym tkwi przyczyna. Dlatego każdy będzie lepszy od Dydy, nikt nie chce więcej rujnowania Krościenka, czas na zmiany i powrót do normalności na uczciwego, rzetelnego, pracowitego i przede wszystkim skutecznego Wójta.
Qwerty 2024-02-03 07:52:57
Obecny wójt nieatety wygra w 1 turze, przewodniczący nie ma najmniejszych szans. Szansą na zmiany byłby tylko kandydat z Grywałdu lub Krośnicy.
Wolf 2024-02-01 21:29:04
Odnosząc się do ostatniego komentarza, w pełni zgadzam się z przedmówcą, że odpowiedzialność za sytuację w gminie ponosi wójt Jan Dyda wraz z grupą radnych go wspierających i dlatego pragnę zamieścić listę osób publicznych zaangażowanych w działania wójta Jana Dydy na szkode wielkich rozmiarów, wyrządzonej gminie poprzez działanie lub zaniechanie zmierzające do zatrzymania rozwoju we wszystkich obszarach aktywności i realizacji zadań własnych gminy. W kolejności alfabetycznej są to radni Błażusiak Józef, Chrobak Jan, Kołek Paweł , Kubik Natalia, Nowaczyk Edward, Opoka Krzysztof, Plewa Franciszek, Skubisz Gerwazy i
Śniegoń Barbara oraz zastępca wójta Tadeusz Topolski. Jest to niewątpliwe grupa osób, która powinna zniknąć z lokalnej sceny publicznej za swoje dokonania na rzecz zatrzymania rozwoju i marnotrawstwa majątku gminy. Przewodniczący mimo starań nie miał możliwości wpływania na ich decyzje i chociażby dlatego zasługuje na szacunek i szanse, bo należał do tych nielicznych, którzy przeciwstawiali się irracjonalnej polityce Jana Dydy i jego akolitów.
Gal 2024-02-01 21:10:32
Trudno Gabrysia porównywać z Dydą. Pełną odpowiedzialność za stan Gminy ponosi wójt jako organ wykonawczy, do tego jednoosobowy, tak stanowi ustawa o samorządzie gminnym. Trudno żeby przewodniczący rady, organ kolegialny, w której większość była tak mądra jak wójt i głosowała jak Dyda chciał ponosił odpowiedzialność za skutki nie swoich decyzji. Ale dobrze, że się zgadzamy, że Dyda nic nie zrobił pożytecznego dla gminy przy udziale większości rady i trzeba to zmienić. Pełna zgoda z anty (nie wiem czego lub kogo) jak rozumiem z oceną polityki gminy, że rozliczyć trzeba nie tylko Dydę ale również jego 8 radnych, którzy wspólnie i w porozumieniu przy kierownictwie sprawczym Dydy działali na szkodę gminy. Jak ktoś nie wie kto należy do tej zorganizowanej grupy to mogę wymienić z nazwiska jednym tchem, nie będąc anty tyko za zmianami i poprawą warunków życia w Krościenku.
Kot 2024-02-01 20:52:20
No w tym lepszy, że ma rozum, a co mógł zrobić jak Dyda skorumpował i miał większość w radzie do robienia różnych kombinacji i szkód. Starał się tłumaczyć się wójtowi i radnym, ale gadał chłop do obrazu a obraz ani razu.
Anty 2024-02-01 19:51:47
Ciekawe w czym Gabryś lepszy od Dydy? Jako przewodniczący rady czego nie zrobił dla turystyki i mieszkańców z niej żyjących, a rozwój infrastruktury widać wyraźnie przez ostatnie lata.
jaś 2024-02-01 14:23:42
Topolski ty też już domki wybudowałeś nosisz się jak Hrabia "Cyceron powiedział żę Tad... to zadufany w sobie......"
koryto 2024-02-01 13:37:13
Jeden wart drugiego czekam na trzeciego
Esteta 2024-02-01 12:55:39
Dodam, że most na Dunajcu pomiędzy ulicą Kingi i Kozłeczyzna jest za wysoki i psuje krajobraz. Jak z jednej, tak i z drugiej strony. Ten kto na to pozwolił, był bez wyobraźni i pozwolił na nowotwór architektoniczny.
Gość 2024-01-31 23:12:05
Każdy będzie lepszy byle nie Dyda, jakby wazon postawić to będzie już lepiej bo nie będzie nikt szkodził. Tyle co ten Dyda szkód narobił to się nie da opisać. Wyrzucił turystów, zniszczył jedyna przewagę konkurencyjną jaką Krościenko zdobyło staraniem wpływowych Osób którym leży na sercu dobro gminy i niektórych radnych. Uważa, że turystyka jest niepotrzebna w Krościenku, podobnie jak sport, rekreacja czy wypoczynek, bo według Dydy nie ma na to warunków a prawda jest taka że nic nie potrafi i nie chce się mu nic robić, do tego nie proponując żadnej innej polityki sektorowej. Nie wiadomo zatem z czego ludzie mają żyć i utrzymać rodziny, wykształcić dzieci, pewnie z powietrze i drewnianych pomysłów Dydy bo on żyje, całkiem dobrze z pensji 20 tys zł miesięcznej wypłacanej mu z naszych podatków i subwencji państwa, które utrzymuje nas jak najgorszych dziadów. Dyda tylko kopie dziury i topi w ziemi pieniądze śmiejąc się nam w oczy. Myślę , że w Krościenku będzie wystarczająca liczba dobrych kandydatów, że wymienię tylko Przewodniczącego Rady, który właśnie złożył akces udziału w wyborach i ubieganie się o stanowisko wójta. Nie da się porównać tych osób, to jest przepaść w każdym obszarze, kultury osobistej, wiedzy, komunikacji, relacji interpersonalnych, umiejętności, potencjału intelektualnego. Naprawdę Dyda nie jest żadną alternatywą, tylko zwykłym uzurpatorem który zniszczył Krościenko.
niźnion 2024-01-31 21:55:39
Na dolibóg, czy macie innego kandydata? podobnie jak w Szczawnicy.
Marcin W. 2024-01-31 16:49:20
Panie Dyda o takich zamiarach nie podaje się lakonicznych komunikatów pewnie jeszcze spisanych i zamieszczonych na stronie przez pana urzędników do tego często wykonujący te czynności w godzinach pracy jak zauważono, bo to jest przejaw lekceważenia wyborców, tylko przedstawia rzetelną prezentację. Dlatego proszę o przekonanie mnie do słuszności pańskiej decyzji panie Dyda pokazując pańskie dokonania i kompetencje. Ja ich nie zauważam. Gmina wygląda fatalnie, zatrzymał pan skutecznie rozwój i nigdy nie słyszałem żadnych kierowanych z pana strony komunikatów o zamierzeniach mających na celu zmianę tego stanu, poza pustymi słowami. Proszę podać chociaż 3 spośród 17 cech kompetencji, które pan spełnia w sposób dostateczny do powierzenia panu panie Dyda tak odpowiedzialnego zadania jakim jest kierowanie gminą z odpowiedzialnością za los bez pana ponad 6 tys. mieszkańców, przedstawiając argumenty merytoryczne, konkretne dane, plany, działania pozwalające na weryfikację twierdzeń, które na tym etapie traktuję jako aforyzmy wyborcze, który każdy, na każdą okazję i w każdym miejscu może sobie wygłaszać, nic nieznacząca nowomowa, czyli retoryka którą pan Dyda posługuje się od 10 lat nie ponosząc do tej pory żadnej odpowiedzialności za nabieranie nas. To powinno się skończyć, oczekujemy efektów i realnej poprawy warunków życia w gminie Krościenko nad Dunajcem a nie malowanego wójta na tle warunków naturalnych i inwestycji zrealizowanych przez inne jednostki, których Jan Dyda nawet nie potrafi wykorzystać tylko niszczy gminę.
Śpilok 2024-01-31 14:24:26
Ludzie, dajcie spokój wójtowi, że niekompetentny... może choć na autobusach się zna, przecież nimi na pewno jeździł, powinien się znać... A jak się nie zna, to poduczy go Anna Paluch "pierwsza" obywatelka Krościenka, "specjalistka" od autobusów - jeździła, to się zna... i co? - spora pensyjka za zasiadanie w zarządzie Małopolskich Dworców Autobusowych już wpływa na konto eks - posłanki.
Gallech 2024-01-31 12:50:15
Januszek w zachwycie nad samym sobą się rozpędził i już do kasy pędzi, myśli że kolejny milion zgarnie i ludzi dalej będzie miał w pogardzie. Kieszenie sobie tylko napełni i będzie smiał się z ziomali, że kolejny raz dzięki naszej naiwności bank rozwalił. Tymczasem Jan Dyda Swoimi opowieściami ludzi czaruje, na litość bierze i cały czas niestworzone rzeczy obiecuje, a prawda jest taka, ze swoją niekompetencją inteligencję mieszkańców obraża, krzyczy, rękami wymachuje, płacze i udając swojaka żebra, dajcie mi posadę wójta chociaż w gminie panuje nędza, bo nikt wam tyle nie da co Dyda wam obieca.
Obiektywny 2024-01-31 11:57:53
Powinni zostać jak najszybciej odsunięci od decydowania o czymkolwiek, ten Januszek i Tadeuszek, dwaj najwięksi szkodnicy w gminie. Odpowiednio jeden biegał całe życie z gwizdkiem a drugiego wywalili nawet z OHP więc jak ktoś taki jest zdolny do kierowania gminą. Nigdy nie zapłacili za sobie ani jednej składki ZUS, nie martwili się o wypłatę dla pracowników, jak zarobić, zapłacić podatki, całe życie co miesiąc dostawali pieniądze z budżetu państwa czyli z naszych podatków,. To my składałyśmy się na to żeby ich utrzymywać, nie przejmowali się niczym i dalej nie liczą się z ludźmi, mieszkańcami którzy ich utrzymują, nie dbają o gminę i jej warunki funkcjonowania, możliwości rozwoju, prowadzenia działalności. Utrzymywanie takiego stanu oznacza agonię którą zafundowali nam w ostatniej kadencji która została przedłużona i trwała aż 6 lat, dlatego należy się ich pozbyć , żeby coś można było zmienić i godnie żyć w Krościenku. Dziwię się, trzeba nie mieć ambicji i godności żeby ogłaszać publicznie panie Januszku, że dalej chce pan kontynuować proceder pobierania wysokiej pensji, 20.000 zł w każdym miesiącu, tj 240.000 zł rocznie, czyli chce pan panie Dyda zgarnąć jeszcze 1.200.000 zł za nic nie robienie. Jest to nieprzyzwoite żeby pan zarabiał miliony złoty a mieszkańcy musieli każdą złotówkę zarabiać i szukać pracy poza gminą.
jaś 2024-01-31 10:51:16
To może Panu i Panu Topolski już podziękujemy.
Wojtek 2024-01-31 10:27:42
Ale wiadomość wysłał Januszek Dyda do mieszkańców, szok, dobrze że nie ogłosił, że leci w kosmos, to byłoby też w jego stylu i niech zabierze ze sobą swoje zastępcę Jana Topolskiego. Takiego duetu kosmonautów zazdrości nam cały region, NASA by się nie powstydziła ich osiągnięć, dokonań i umiejętności, tak zaorać gminę nie potrafiłby nikt inny. Miała być kosmiczna komunikacja publiczna. Mieliśmy latać gondolami nad Grywałdem i Krośnicą przez Piaski i Szczawnicę do Sromowiec a później na sam szczyt Trzech Koron, skąd jak Andrzej Bargiel zjeżdżałoby się na nartach do kurortu w Krościenku z 3 hotelami 5 gwiazdkowymi, termami, tężniami, licznymi kawiarniami i restauracjami, pijalnią wód mineralnych w pięknie odrestaurowanym zabytkowym ratuszu z salą koncertową jak w Dworze Gościnnym, płytą tynku i deptakiem granitowym oraz promenadą wzdłuż Dunajca pełną turystów , którzy mogliby skorzystać po drodze z licznych atrakcji, miejsc wypoczynku i rekreacji. Takie wizje snuł i opowieści serwował Jan Dyda. Literatura Stanisława Lema to przy tym betka. I co, nic, pogadać sobie chłop nie mógł, tak mu napisali to chodził i rozwieszał te plakaty z bajkami. Teraz powtarza te same bajki i chce kontynuować, zebrał się w sobie dziadek i pokaże w wieku 70 lat co mu się nie udało przez ostatnie 10. Akurat panie Dyda, idź pan skąd przyszedłeś czyli na emeryturę, tam jest pana miejsce, nie wiem po co pan się wyrwał wtedy i wyrywa teraz jak nic pan nie ma do zaoferowania panie Dyda, a bajki to niech pan wnukom opowiada jeżeli będą chciały słuchać, w co wątpię bo żadne dziecko powyżej 10 roku życia w te brednie nie uwierzy, no może jeszcze kilku pana radnych i ich rodziny, ake niech pan nie liczy na więcej niż 300 głosów w Krościenku a w sołectwach na wsiach jeszcze mniej . Powodzenia panie w powrocie na górę kontemplować nad zmarnowanym czasem i życiem wielu mieszkańców .
Michał 2024-01-31 09:02:10
No przyznam, że trudno aż uwierzyć, wychodzić z komunikatem który wszystkim jest znany i mało pożądany. Przy okazji takiego wystąpienia należałoby podać uzasadnienie merytoryczne, którego brak, jakiś program panie Dyda, a przede wszystkim rozliczenie się z poprzednich obietnic i chociaż próba wyjaśnienia dlaczego pan nic nie zrealizował z tych buńczucznych zapowiedzi. Doprowadził Jan Dyda Krościenko do ruiny i zacofania, jedyne przedsięwzięcia jakie powstały to realizowane przez jednostki zewnętrzne, jak droga powiatowa do Szczawnicy na Kozleczyźnie, województwo zafundowało nam kładki które tak ochoczo fotografuje wójt, naprawę drogi wojewódzkiej czili ul Jagiellońska i dalej do Krośnicy oraz Grywałdu, ul Słoneczna i al Dziewolskich, ścieżka pod Księży las czy nad Dunajcem w kierunku Krasu, z budżetu centralnego z rezerwy premiera parking publiczny dla zwiększenia atrakcyjności i ruchu turystycznego. Wszystko staraniem mieszkańców którym leży dobra gminy na sercu, lista tych osób jest znana ale nie ma wśród na pewno Jana Dydy nie było w tym żadnego udziału Jana Dydy, jedynie przeszkadzal bo mówił po co mu to. Teraz robi sobie zdjęcia. Dostał wszystko podanie na tacy i nie potrafił wykorzystać, wszystko potarasił, zepsuł, zniszczył. No i najważniejsze nie powiedział czy zgoli wąsy, jedyna obietnica jaką dotrzymał, ale też nie on to zrobił tylko Mistrz Mikołajczyk, Jan Dyda nawet nie potrafi już się ogolić, a ten performer też był żenującym przedstawieniem, poza tym on ma tyle do powiedzenia z wąsem co i bez wąsa. Podsumowując nie wiadomo czy osoba która w stopniu dostatecznym nie opanowała sztuki komunikacji, czytania i pisania, spełnia kryteria zarządzania, ocena będzie należała do wyborców i jest nadzieja, że największy nieudacznik zostanie właściwie oceniony i zweryfikowany.
Głos Krościenka 2024-01-30 20:37:20
Drogi Panie Wójcie (nawet bardzo drogi - 20.000,00 zł miesięcznie), już wiemy, że będzie pan kandydował na wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem - dlaczego?
Aby kontynuować pobieranie bardzo wysokiej pensji 20.000,00 zł miesięcznie.
Bo ma pan 66 lat i nic do zaoferowania na rynku pracy, jedyna alternatywa to powrót na emeryturę, a potrzeby przez 10 lat wójtowania znacząco wzrosły.
Żeby ograniczać rozwój Gminy Krościenko nad Dunajcem szczególnie względem otoczenia, żeby Krościenko nad Dunajcem nadal systematycznie znikało z mapy turystycznej Polski, a Wyborcy mają już tego dosyć.
By w obawie o utratę apanaży pomimo braku stosownych kompetencji, wiedzy samorządowej, nieznajomości obecnych uwarunkować, braku wizji rozwoju, dla własnej przyszłości, dalej marnotrawić potencjał Gminy Krościenko nad Dunajcem oraz zupełnie nie liczyć się z głosem publicznym.
Dobrej nocy w poniedziałek podczas trwających ferii. Jest przeraźliwie pusto, a zaraz będzie ciemno bo wszystkie lampy zgasi nam pan jeszczewójt. Razem ale tak naprawdę razem (a nie tylko udawanie koncyliacyjnych na potrzeby kampanii)
Gmina Krościenko nad Dunajcem nowe horyzonty. Czas zamknąć ostatnią dekadę, ta obecna incjatywa już zupełnie się zużyła i nie ma nic rozsądnego do zaoferowania. Jeśli czegoś nie potrafiło się zrealizować przez 10 lat albo nawet zacząć, to z pewnością nie uda się tego zrobić za kolejne 5 lat.
Wójt na niby 2024-01-30 20:28:54
Czytam i nie wierzę, jak można być tak cyniczny i zakłamany. Panie Dyda co pan chce kontynuować, nie daj Boże, jak nic pozytywnego pan dla naszej gminy nie zrobił. Zatrzymał pan rozwój gminy, który był słaby a teraz jest żaden, cofamy się w rozwoju. Bo jest pan jednym z nas? Co to za argument, każdy mieszkaniec jest członkiem społeczności lokalnej, z tą różnicą że pan się z nią nie identyfikuje, uważa się za lepszego, jest pan dumny i zarozumiały nie mając do tego żadnych podstaw. Pisze pan, że Staram się każdego dnia mojej pracy rozumieć wasze potrzeby, to słabo sie pan stara, bo po pierwsze pan nie pracuje tylko pozoruje czynności, a potrzeb nie rozumie bo żeby rozumieć to trzeba je najpierw poznać, a pana to nigdy nie interesowało o czym świadczy fakt, że pan ich nie zaspakaja. Jedyna potrzeba pana Dydy to jest branie 20 tys zł co miesiąc pensji. Żeby dać gwarancję to trzeba być panie Dyda wiarogodny. Gmina Krościenko nad Dunajcem dalej będzie zmieniać się tak, jak tego ode mnie oczekujecie, a to ciekawe, że do tej pory przez 10 lat panu Dydzie to się nie udało, a nawet nie próbował, nagle teraz wstąpi energia w 70 letniego dziadka i pokaże co potrafi. Śmiechu warte. Z Optymizmem Jan Dyda patrzy na reelekcję i nie jest przeciwny temu żeby dalej szkodzić naszej wspólnocie, jeszcze bardziej pogrążyć w przyszłości gminę. Odważne deklaracje i pełna żenada kandydata na wójta.
kolka 2024-01-30 20:15:12
I tak trzymać.
Zdziwiony 2024-01-30 20:05:31
Komunikat lakoniczny podobnie jak dokonania Dydy, bardzo mizerne, nie ma czym się pochwalić. Wszystkie deklaracje i słowa jak zawsze nieprawdziwe, fałsz i obłuda. Żadnych merytorycznych konkretów. Jan Dyda jest osobą niewiarygodną, nie przedstawił żadnego sprawozdania z realizacji poprzednich programów, które powtarza przy okazji kolejnych wyborów i nigdy nie dotrzymuje składanych obietnic. Panie Dyda z czym do ludzi, 66 lat, zero kompetencji,, doświadczenia, wiedzy a do tego arogancka postawa ił lekceważenie mieszkańców. Jan Dyda jest skompromitowanym i kompromituje się dalej takimi ogłoszeniami, które nie zawierają grama prawdy w swojej treści poza tym, że w kółko powtarza - ja chcem, dajcie mi pensje, chętnie przytulę i święty spokój, bardzo rzeczowe podejście, koza by się uśmiała.

Reklama
 • SPRZEDAŻ | różne
  OPAŁ SUCHY. 609 053 978
 • KOMUNIKATY
  SOŁTYS SOŁECTWA PORONIN INFORMUJE, ŻE W DNIACH OD 26 LUTEGO 2024 r. DO 1 MARCA 2024 r. W GODZINACH OD 8.00 DO 15.00 BĘDZIE WYDAWAŁ NAKAZY PŁATNICZE I RACHUNKI ZA ODPADY KOMUNALNE ORAZ PRZYJMOWAŁ WPŁATY PODATKÓW W BUDYNKU REMIZY OSP PORONIN. Sołtys Sołectwa Poronin Stanisław Orawiec.
 • PRACA | dam
  Doświadczony deweloper zatrudni na stanowisko KIEROWNIK BUDOWY m. Kluszkowce - instalacje elektryczne oraz niskoprądowe, hydrauliczne, tynki oraz docieplenia, wykończeniowe oraz instalacyjne.
 • SPRZEDAŻ | różne
  PIERZE I PUCH Z GĘSI. 534 122 947.
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy na budowie okolice Bukowiny Tatrzańskiej. 601912296
  Tel.: 601912296
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ ORAZ POMOC DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI. 509 170 212
  Tel.: 509 170 212
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • KUPNO
  Kupię cielęta małe Byczki. Simental i inne płatność przy odbiorze. Proszę dzwonić. Odbiór co 2 tygodnie. 724732680 chybachyba@o2.pl
  Tel.: 724732680
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO MAŁEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w Białym Dunajcu (emerytki, praca co drugi dzień). 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  POSZUKUJĘ DOMU W STYLU GÓRALSKIM, ok. 100 m2, Zakopane, bliskie Kościelisko - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM LUB PENSJONAT POWYŻEJ 200 M2 W ZAKOPANEM ZA GOTÓWKĘ NR KONTAKTOWY 517 340 125 ŁUKASZ luklis86@gmail.com.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: - BARMANKI - POMOCE KUCHENNE - OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ Z SALI Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓKĘ! PODHALE! DZIAŁKA, DOM, MIESZKANIE. +48600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48600404554
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNĄ (kobietę) do pensjonatu w centrum Zakopanego. Na pełny etat, praca zmianowa 7-19, co drugi dzień. Brak zakwaterowania. Dobre warunki finansowe, benefity. 502 716 694
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA POMOC DROGOWĄ KAT C + E. 601 502 208
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Spokojna kobieta szuka KAWALERKI w Zakopanem. Na dłuższy okres. 692 340 991.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR . TEL.182074845
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • RÓŻNE
  PAPI SERVICE - OLEJ OPAŁOWY i OLEJ NAPĘDOWY. BIURO: PORONIN, KASPROWICZA 28 PON.-PIĄT. 08.-17.00 Tel./fax 18 20 74 845, 18 20 74 224 STACJE PALIW: ZAKOPANE, SPYRKÓWKA 4 NOWY TARG, SKŁADOWA 11 CENY HURTOWE. ZAPRASZAMY.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA 1.2 HA - JORDANÓW. 515 459 584.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE na Pardałówce - 607 506 428.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE DOMÓW, MIESZKAŃ. 575 450 977, 739 632 283.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE ORNE. 505 429 375.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-02-23 22:29 Za nami uroczysta ceremonia losowania numerów startowych 2024-02-23 22:00 Zło może uwieść człowieka, ale nie może zostać człowiekiem (WIDEO) 2024-02-23 21:17 Odrapać Krupówki z obrzydlistwa, sprawić by miasto znów stało się silne 4 2024-02-23 20:19 Pożar warsztatu w Murzasichlu. Błyskawiczna akcja strażaków (WIDEO) 2024-02-23 20:00 Dramatyczna akcja ratunkowa przy górnej stacji kolejki na Tobołowie 2024-02-23 19:38 Stare nowe władze wśród pszczelarzy 2024-02-23 19:30 Świat migocący w dziurce od klucza czyli Schulz w Witkacym (WIDEO) 2024-02-23 18:37 Ludźmierskie Czytanie Tetmajera 2024-02-23 18:30 Po pierwszej serii Polacy byli na trzecim miejscu 1 2024-02-23 18:05 Pożar sadzy w Poroninie (WIDEO) 1 2024-02-23 17:30 Demonstracja solidarności z walczącą Ukrainą 7 2024-02-23 17:25 ZAPRASZAMY NA ODLOTOWY SPEKTAKL KOMEDIOWY TEATRU BAGATELA z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn! 2024-02-23 17:21 Jak najem z opcją wykupu zmienia zasady gry na rynku nieruchomości 2024-02-23 16:30 Warto sobie okazywać miłość 2024-02-23 16:30 Kierowca, którego auto dachowało na Salamandrze zniknął 5 2024-02-23 15:35 Turbacz Winter Trail blisko rekordu 2024-02-23 15:30 Charyzmatyczna Słowińska śpiewa Koniecznego (WIDEO) 2024-02-23 14:30 178 rocznica Powstania Chochołowskiego (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2024-02-23 14:01 W jakich sytuacjach może pomóc stomatolog? 2024-02-23 13:30 Wciąż można jeździć na nartach! 1 2024-02-23 13:00 Jurgów Ski czyli narty mimo wszystko 2024-02-23 12:30 Co robić w weekend w Zakopanem? 4 2024-02-23 12:17 Stelaże podtynkowe, dzięki którym zyskasz nowe możliwości aranżacyjne łazienki 2024-02-23 11:30 Wiatr osłabł. Kolejka linowa na Kasprowy kursuje 1 2024-02-23 10:20 To była wzruszająca akcja ratowników GOPR 1 2024-02-23 10:18 Płytki terrazzo i lastryko - co musisz o nich wiedzieć? 2024-02-23 10:16 Poszukiwany właściciel dowodu osobistego i telefonu 1 2024-02-23 10:00 Nocny Wypadek w Klikuszowej 3 2024-02-23 09:30 "Bracia ze stali" ze świetną rolą Zaca Efrona. Mamy dla Was bilety 2024-02-23 09:00 Przerwy w dostawie wody w domach przy ulicy Miłośników Podhala 2024-02-23 08:00 Niedźwiedzie się budzą. Wychodzą z gawr (WIDEO) 2024-02-22 21:45 Pawluśkiewicza i Koniecznego gadka szmatka ...czyli Księgi Nieczyste 2024-02-22 21:15 Ratownicy GOPR znaleźli psa na Babiej Górze 2024-02-22 21:10 W tej formie Sylwestra Marzeń nie będzie, bo nie ma ani Leszka Doruli, ani Jacka Kurskiego 21 2024-02-22 21:00 Pobocze na trasie Kościelisko-Witów zajęte, w ruch poszły koparki i ekipy budowlane 2024-02-22 20:00 Na nagraniu widać jak podchodzi i uderza pięścią. Grozi mu pięć lat odsiadki 2 2024-02-22 19:30 The Paper Dolls. Romans w cieniu morderstwa. Konkurs dla czytelników 2024-02-22 19:25 Dachowanie na Salamandrze w Kościelisku. Droga zablokowana 1 2024-02-22 19:00 Park zamyka szlaki narciarskie na Babiej Górze 2 2024-02-22 18:05 Spotkanie kandydata na burmistrza Zakopanego z mieszkańcami (WIDEO) 14 2024-02-22 17:30 Byłoby wielkie, góralskie szusowanie, gdyby nie ocieplenie 2024-02-22 16:30 Podhalańska gwara w Chicago ma się dobrze 2024-02-22 15:37 Drzewo zwaliło się na zaparkowane samochody 2024-02-22 15:30 Włamania nie było, ale policjanci na pusto do komisariatu nie wrócili 2 2024-02-22 14:28 Drzewo spadło na dom przy ul. Sienkiewicza w Zakopanem 2024-02-22 14:10 Krzyże i Piety w Czerwonym Dworze. Wernisaż 2024-02-22 13:40 Prezydent Andrzej Duda przyjeżdża na narciarski maraton na Kasprowy 19 2024-02-22 13:36 Kurs angielskiego online indywidualny czy w grupie - co wybrać? 2024-02-22 13:07 Coraz mocniejsze podmuchy halnego w Zakopanem. Interwencje strażackie (WIDEO) 2024-02-22 13:01 Najlepsze miejsca na randkę na Podhalu
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-02-23 23:25 1. A mnie interesuje jakie mają poglądy polityczne dani kandydaci? Tzn z jaką opcją polityczna się utożsamiają. Rozumiem, że ten pan to PO? Szkoda, że na tych plakatach nie jest napisane wprost - jestem za tym i za tym tylko widzimy wdzięczne nazwy utożsamiane z daną miejscowością. Jak nie jest ktoś w danym temacie to może go to zmylić. Powiecie - co to ma wspólnego z polityką lokalną? Otóż ma. Dla mnie np. ma to ogromne znaczenie kto jakie reprezentuje wartości. Dziś wszystko związane z tą "dużą" polityką. Jak dla mnie Polska idzie w bardzo złym kierunku obecnie. Wielu ludzi dało się po prostu nabrać, wystarczy zobaczyć co się dzieje i będzie dziać np. na polu edukacji - coraz mniej lektur a z historii wykreślono wielu bohaterów. Obyśmy nie utracili naszej tożsamości za pare lat... 2024-02-23 22:01 2. Protesty rolników to mały pikuś przy tym co szykują KOD-ofile przy oczku wodnym. Zablokują strumyk jak będzie trzeba, taka w nich siła. 2024-02-23 22:01 3. Czy Ukraina może transportować towary ale nie przez Polskę. Jaki to mają być "środki lustrzane" wobec Polski ze strony UA. 2024-02-23 21:50 4. znowu jakiś nieokreślony politycznie komitet, a przecież podział polityczny w polsce jest taki prosty : prawa noga lewa noga i pisiory. 2024-02-23 21:49 5. Nie widać tu propozycji na współpracę Pana Łukasza z mieszkańcami? Można coś o tym przeczytać gdzieś ? 2024-02-23 21:48 6. @ polaki i Polacy. Dlaczego piszesz Tusk przez dwa S. Nie idź tą drogą. 2024-02-23 21:27 7. koszulę zmienił. Rękawy dalej podwinięte. Słabo to wygląda. Brak pomysłu. 2024-02-23 21:26 8. I co nie będzie tych pysznych placków ziemniaczanych na dolnych Krupówkach, a takie smaczne i pachnące. No bez przesady ! Trzeba tylko zrobić porządek z tymi straganami tubylców ! 2024-02-23 20:51 9. Kandydat "niezależny"???? są tacy? bez j..., dopiero po fakcie wychodzi kto od kogo jest zależny! to taka sama śpiewka jak "niezależne media"! (będzie cenzura?) 2024-02-23 20:45 10. @mieszaniec, ale PO co "prezydęt" ma jechać na granicę (i niby z jakiej paki miałby tam jechać, panie????), skoro POjechał płemieł, ( w końcu to jego psi obowiązek, nie prezydenta!!!), zamiast jechać sobie na narty w Dolomity. Tak, na poważnie, był tusk na granicy u protetutjących? NIE!!!! Spie********** w Dolomity, jak się tylko zaczęły protesty rolników!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA