Reklama

2024-02-17 12:00:18

Reklama

Zakopane

Zakopane przestało sobie stawiać wymagania. Spotkanie z kandydatem na burmistrza

O narciarskiej przyszłości Zakopanego, perspektywach rozwoju w czasie coraz cieplejszych zim, promocji miasta, rozmowach z mieszkańcami, budowie sali koncertowej i kolejki gondolowej z dworca do Kuźnic - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Mariusz Koperski, jeden z trzech kandydatów na burmistrza Zakopanego.

W czasie spotkania w kawiarni Kmicic Mariusz Koperski, były wiceburmistrz Zakopanego, obecnie sekretarz w gminie Kościelisko mówił, że powinniśmy od nowa zdefiniować sytuację Zakopanego. Jego zdaniem pod Giewontem mamy już wiele inwestycji, ale tak naprawdę nie wiadomo do kogo skierowana jest oferta Zakopanego. Kandydat zapowiedział, że chce rozmawiać z mieszkańcami na temat opracowania nowej strategii miasta. 

Chcemy zwrócić Zakopane mieszkańcom

- Odeszliśmy od myślenia o mieszkańcach, chcemy zwrócić Zakopane mieszkańcom, żeby stało się rzeczywiście ich własnością. Druga sprawa to powrót do myślenia strategicznego. Te ostatnie 10 lat pokazało, że takiego myślenia nie ma. Wiele rzeczy dzieje się na zasadzie administrowania, a inwestycje są bardzo przypadkowe, nie są ze sobą powiązane. Blokuje nas to na przyszłość i będzie kosztować Zakopane ogromne pieniądze, bo pewnych rzeczy nie da się odwrócić. Powinniśmy wziąć na siebie rolę lidera całego regionu, a czujemy abdykację z tej roli - stwierdził Mariusz Koperski. 

Złoty środek

Dodał, że trzeba zadać mieszkańcom pytanie, jakiego Zakopanego tak naprawdę chcą. Stwierdził, że musimy się zastanowić, jak zagospodarować narciarsko Nosal, czy nie trzeba stworzyć sztucznego naśnieżania Goryczkowej. Trzeba się jednak zastanowić, jaką drogę wybrać, czy tę bardziej narciarską, czy też chroniącą przyrodę, bo zdania na ten temat są różne i należy szukać kompromisu, "złotego środka". - Z drugiej strony musimy zdawać sobie sprawę z tego, że takie jak ta zima mogą się powtarzać, że być może w styczniu będziemy jeździć na rowerach - mówił Mariusz Koperski.

Jeden z mieszkańców z branży narciarskiej wskazywał, że Zakopane powinno budować różne atrakcje typu trasy rowerowe wzdłuż Drogi pod Reglami, czy trasy biegowe na zachód od Wielkiej Krokwi, a powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że wielkich narciarskich inwestycji po prostu nie ma tu gdzie budować.
 
A może gondola

Mariusz Koperski zaznaczył, że pieniądze, które wydano na budowę "stacji przesiadkowej" w Kuźnicach można było wydać bardziej racjonalnie. Być może na budowę kolejki gondolowej z dworca do Kuźnic wzdłuż potoku Bystra, o takim projekcie mówi się pod Giewontem od wielu lat.

Kolejne z pytań dotyczyło roli kultury i sztuki wysokiej w Zakopanem. Mariusz Koperski odpowiedział, że przez ostatnią dekadę stworzono wizerunek przaśnego, kiczowatego miasta, a wielce przyczynił się do tego Sylwester Marzeń.  - To impreza na beznadziejnym poziomie, nie wiadomo dla kogo przeznaczona, nie wiadomo jak jest finansowaną, nikt nie zbadał czy przynosi jakieś korzyści Zakopanemu - stwierdził Koperski. Zastanawiał się, czy najważniejszą inwestycją na najbliższe 5 lat nie powinna być budowa sali widowisko-koncertowej.

Nie ma promocji jest biuro festiwalowe

Skrytykował też promocję, a jego zdaniem tak naprawdę brak promocji Zakopanego. - Ktoś wymyślił, że promocją Zakopanego jest organizacja imprez. To jest jedna rzecz, a promocja strategiczna, skierowana do określonych odbiorców, budująca publiczność, budująca wymagającego gościa, który przyjedzie do nas to zupełnie inna historia. Zakopiańskie Centrum Kultury nie zajmuje się promocją, a jest czymś na kształty biura festiwalowego i samo organizuje promocji - mówił kandydat na burmistrza.

Młodzieżowy budżet obywatelski

Jego zdaniem Zakopane "przestało sobie stawiać wymagania", a władze zamiast planować, myśleć o mieszkańcach tylko zarządzają miastem. Dodał, że chce też w Zakopanem zrealizować jeden z pomysłów z gminy Kościelisko, czyli tzw. młodzieżowy budżet obywatelski, w ramach którego to młodzi decydują co chcą, aby powstało w ich miejscu zamieszkania.
Przypomnijmy, że oprócz Mariusz Koperskiego start w wyborach na burmistrza Zakopanego jak na razie zadeklarowali wiceburmistrz Agnieszka Nowak Gąsienica popierana przez PiS i były radny Łukasz Filipowicz, popierany przez radnych z ugrupowania Zakopane jest Jedno.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
cepr 2024-02-18 16:29:49
dopiero jedno wciskanie Ludziom KITU się skończyło,a już zaczęło się następne,a jak to się skończy,to do walki o koryta w brukseli przystąpią następni,z podwiniętymi rękawami i w rozpiętych białych koszulach.HOUK!!!!!
Arystokrata pucokowy 2024-02-18 09:57:09
Brakuje jeszcze naplucia w ręce, jak to niektórzy robią. Mój dziadek mówił na to" kto pluje w ręce ten s** na robotę"
SlynnaPraczka 2024-02-18 09:11:43
Wybierajcie humanistów, to będziecie wiecznie słuchać bajki i inne opowieści z mchu i paproci.
doradca wizerunkowy 2024-02-18 08:16:05
Rozpięta koszula, podwinięte rękawy- jak u Tuska. Ma to oznaczać , że będę ciężko pracował. Ktoś się na to jeszcze nabiera
lukud 2024-02-18 07:08:41
Prawda jest taka ze plujecie żółcią a wiemy dobrze jak będzie. Koperski rządził wiele lat, Nowakowa jeszcze więcej. Kazdy wie ze będą powielać ciągle te same partyjne schematy. Możecie pluć na Filipowicza ze słaby kandydat ale na ten moment to jedyna szansa na jakieś zmiany. No chyba ze sie zglosi jakiś czwarty idealny kandydat...
Polo 2024-02-17 21:55:03
Prawda jest taka zenikt z tych kandydatów nie nadaje się na burmistrza takiego miasta i to żadnego nie mają programu jak zadziała Koperski mówi że może kolejka gondolowa może nie trasy narciarskie niech może pisze książki bo platforma wystawiając takiego kandydata ośmiesza Tuska tosamo Gąsienica Agniszka góralka z Bydgoszczy pisior pełna gębą i Filipowicz 9 lat temu wchodzący do dupy Doruli
Stasek 2024-02-17 21:16:52
Tych blokowcow to już całkiem pogięło
Najlepiej wysprzątać klatki schodowe
Pozbierać śmieci które sami wyrzucają przez okno
Żaden blokos nigdy nie był zadowolony nigdy z tego co dostają
Umieją tylko żądać
sajcho 2024-02-17 21:15:15
Taternik, wytrzyj sie bo Ci sie jad ulał nawet nosem. Glosuj na Koperskiego i nie zawracaj gitary.
Łajt 2024-02-17 20:19:31
Co by tu jeszcze sprzedać panowie, co by tu jeszcze sprzedać ! No może Kasprowy jeszcze raz, może Kasprowy. Nie chcieliśmy Majchrosika i jego towarzyszy i nadal nie chcemy ! Ale też broń Panie Boże sołtysianek !
Taternik 2024-02-17 19:02:04
Filipowicz umaczany jest po pachy z 3 radnymi
Tam gdzie szedł wszechwiedzący nic grześ ,staś i bartus
Obiecanki cacanki a reszcie załatwimy
Gogo 2024-02-17 17:46:03
Tylko P.Filipowicz mnie przekonuje
xxx 2024-02-17 17:34:33
Wystarczyło "trzymać poziom"... Na kwatery teraz każdy może sobie pozwolić, skoro wynajmują nawet za 35-40 zł, a reszta idzie na alkohol!. Takie są efekty, jak idzie się na ilość, a nie na jakość!. Gdzie się nie obejrzysz to domki i tanie pensjonaty, a to one generują syf,śmieci i turystyczną patologię, która przyjeżdza w góry się wyszaleć a przy okazji wszystko zniszczyć zaszczać i obrzygać!.... Niestety już nigdy nie wrócą czasy, kiedy Zakopane było szanowanym kurortem i tylko zostało nam się przyzwyczaić do "turystów marzeń" i chińskiego rękodzieła na każdym straganie....
Iiioj 2024-02-17 17:29:07
Kandydatka na burmistrza ciągle jest viceburmistrzem. To niech chwyci za miotłę i zabierze się do sprzątania!!! Rządzić to nie znaczy nos zadzierać, błyszczeć, tylko służba tymże ludziom. Gdzie poprawa jakości życia mieszkańców? Toniemy w brudzie, syfie, smogu.
WCPICKER 2024-02-17 16:15:51
TYMCZASEM NOWE MIKROSKOPIJNE WC NADAL NIE DZIALAJA CO SKUTKUJE JESZCZE WIEKSZA ILOSCIIA ODCHODOW LUDZKICH W SCISLYM CENTRUM
NIE RADZICIE SOBIE Z WC!!!
Z ZAKOPANEGO I ICH MIESZKANCOW DERULO ZROBIL ZAKLADNIKOW NAJWIEKSZEJ DARMOWEJ LIBACJI W EUROPIE
A TERAZ STRACH BO CO ZROBIC Z ELEMENTEM KTORY MA ZAKODOWANE ZE W ZAKOPANEM CZEKA DARMOWA IMPREZA I BEZKARNOSC, MOZNA WSZYSTKO
W SWIETA GOSC BIEGAL Z SIEKIERA W SCISLYM CENTRUM, ATAKOWAL LUDZI, PODOBNO POMOC PRZYBYLA Z NOWEGO TARGU........................
DWEULO LUBI REKORDY TAK NA 1000 000 JEDEN POLICJANT HEJ HO UMPA UMPA
ROWIEN DO TEJ PORY NIEWYSPRZATANA Z FLASZEK LAJNA
Olo 2024-02-17 15:15:58
Kościelisko a Zakopane to jedno przez 2 kadencję pis jeden wielki burdel jak w Polsce obiecanki dla sportu turystyki a budują dla wsioków którzy jeżdżą busami chamow którzy nie potrafią być grzeczni dla turystów parking w Kuznicach 2 lata do kolejki na narty trzeba chodzić na nogach teraz Pani kandydat obiecuje Nosal bo już nie Gubalowke i znowu Sylwester Marzen i deweloperzy jak to Gluc powiedział że to przyszłość Zakopanego teraz promuje Ledy Agnieszkę za obitice stanowiska vice burmistrza stop dla pisiorow
Grzegorz 2024-02-17 13:43:49
Mieszkaniec Kościeliska chce zostać Burmistrzem Zakopanego ludzie wybierzcie człowieka który będzie dbał o interesy Zakopanego a nie gminy przyległej już to przerabialiśmy gdy był wiceburmistrzem ludzie wybierzcie mieszkańca Zakopanego.
Pamiętamy 2024-02-17 12:56:06
"Koalicja Obywatelska szła do ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych z programem zatytułowanym "100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów". Jego realizację deklarował także, już po wyborze na premiera Donald Tusk.Czas mija i 100 dni rządów koalicji 13 grudnia nadchodzi wielkimi krokami, a zrealizowanych "konkretów" - jak na lekarstwo.Tu przypomina się jednak znane motto w kręgach Platformy Obywatelskiej - że przecież dwa razy obiecać, do jak raz dotrzymać.
Z wyjaśnieniem wszystkim tym, którzy myśleli, że 100 konkretów ma się zrealizować w 100 dni i nie zrozumieli, że to tylko metaforma, pospieszył senator Adam Szejnfeld z KO. W rozmowie z dziennikarzem Polsat News, pytany o realizację zapowiedzianych obietnic, odparł:
- Nigdy w życiu bym nie pomyślał, że 100 tak gigantycznych często rzeczy ktoś odbierze, że nie będą realizowane w ciągu kadencji, czyli 4 lat, tylko w ciągu kilkunastu tygodni, to absolutnie niemożliwe, ale tego nie deklarowaliśmy.
100 dni to zatem tak właściwie ok. 1460 dni." Koniec cytowania, przeczytane w intetnecie.
franek 2024-02-17 12:41:18
Coś w tym jest, Zakopane stawia na chaos, po prostu.
Efekty, a raczej skutki, widać coraz bardziej. Taka jarmarczna mieścina, z górami w tle.
Szarlotka 2024-02-17 12:33:18
W Zakopanem jest brudno. Brudno to mało powiedziane. Śniegu nie ma od dłuższego czasu a chodniki i trawniki są zasyfione. W dużej mierze przyczyniają się do tego turyści./ wielka szkoda że nie ma skupu butelek poczynając od małpek. /Ale sprzątać miasto się powinno beż względu na porę roku a o to nie dba nikt. Polecam internetową wycieczkę po miasteczkach jak powinna czystość w mieście wyglądać .
Maria 2024-02-17 12:32:57
A gdzie są mieszkańcy? Bo widzę tylko radych i kandydatów na radnych
Stasek K 2024-02-17 12:32:07
Sala koncertowa jest potrzebna bardzo
Świat zwariował
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-22 23:08 Dramatyczna akcja GOPR na Maciejowej 2024-04-22 22:00 W środę pogrzeb Józefa Krzeptowskiego, gospodarza tatrzańskich schronisk i ratownika TOPR 2024-04-22 21:00 11 edycja Pieniny Ultra-Trail za nami! (ZDJĘCIA) 2024-04-22 20:00 Kolejny etap zabezpieczania osuwiska. Kiedy droga będzie przejezdna? 2024-04-22 18:59 Radość ze sztandaru! (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-22 17:59 Rozmawiamy z Łukaszem Filipowiczem, nowym burmistrzem Zakopanego (WIDEO) 17 2024-04-22 17:30 Festiwal Nowe Horyzonty tournée 2024 tylko w nowotarskim kinie MCK 2024-04-22 16:59 Podjeżdżają ciężarówki i zrzucają ziemię 15 2024-04-22 16:30 Mistrz i uczeń wspólnie na scenie 2024-04-22 16:06 Czy to przez zmianę władzy, czy przez fatalną pogodę wszystko na Cyrhli stoi? 4 2024-04-22 15:59 W Zakopanem sypie śnieg, ale to już raczej ostatni zimowy dzień (WIDEO) 2024-04-22 15:30 Dziecięce super moce. Warsztaty 2024-04-22 15:00 Nowy burmistrz Szczawnicy Bogdan Szewczyk w ogniu pytań Jurka Jureckiego (WIDEO) 6 2024-04-22 14:05 Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji? 2024-04-22 13:59 Ratownik GOPR zginął pod lawiną w Tatrach 1 2024-04-22 13:32 Tych przystanków nie obsługujemy, na razie do połowy maja 3 2024-04-22 12:54 Korek: wszechstronność i trwałość zastosowań 2024-04-22 12:25 Nie żyje twórca Blachotrapezu 3 2024-04-22 12:15 Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? 2024-04-22 12:11 Nowa definicja podróży globalnych dzięki World Tourism Portal 2024-04-22 11:33 Miał za szafą plantację marihuany 1 2024-04-22 11:30 Szokująca historia dwudziestowiecznych sierocińców. Mamy dla Was książki 2024-04-22 11:30 Do czego wykorzystać wodę ze zbiornika na deszczówkę? 2024-04-22 11:01 Znamy szczegóły akcji TOPR, nocą ruszyli na lawinisko po ciało turysty 2024-04-22 10:00 Roman Giertych kpi z wyników wyborczych PiS na Podhalu i puszcza Jarosławowi przebój Sławomira 35 2024-04-22 09:35 Kto pospieszył się z wymianą zimówek na letnie opony, ten może mieć problem 2 2024-04-22 08:59 Od rana w sercu Zakopanego wielki korek, znamy dobrze jego powód 4 2024-04-22 08:00 Wiosna dla zdrowia w nowotarskiej uczelni 2024-04-22 05:55 Grzegorz Watycha burmistrzem Nowego Targu - to już oficjalne wyniki! 3 2024-04-22 05:47 Tadeusz Królczyk wygrywa wybory w Ochotnicy Dolnej 2 2024-04-21 23:45 Oficjalne wyniki w Krościenku. Wójt Dyda przegrywa 7 2024-04-21 23:35 Andrzej Dziwisz odchodzi 1 2024-04-21 23:27 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego. Wyniki ze wszystkich komisji 26 2024-04-21 23:00 Zacięta walka w Ochotnicy Dolnej. Jurkowski już bez przewagi AKTUALIZACJA 2024-04-21 22:48 W Jabłonce wygrywa Stanisław Kasprzak 2024-04-21 22:40 W Krościenku prowadzi Stanisław Tkaczyk 1 2024-04-21 22:32 Ratułowski pozostaje burmistrzem 7 2024-04-21 22:14 Tak w sztabie Łukasza Filipowicza cieszą się z wygranej (WIDEO) 18 2024-04-21 22:12 Leszek Świder pozostaje na stanowisku burmistrza Rabki 12 2024-04-21 22:10 Agnieszka Nowak-Gąsienica pogratulowała nowemu burmistrzowi Zakopanego 15 2024-04-21 22:10 Bartosz Leksander nowym wójtem Spytkowic 2 2024-04-21 22:09 Szewczyk, burmistrzem Szczawnicy 2 2024-04-21 22:05 Nowy Targ z niską frekwencją i słabym parciem na zmianę. Grzegorz Watycha wygrał 1 2024-04-21 21:45 Pierwsze wyniki: Wygrana Dziubka, wygrana Ratułowskiego 1 2024-04-21 21:20 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego (WIDEO, ZDJĘCIA) 10 2024-04-21 21:15 Parlamentarzyści na Podhalu 2 2024-04-21 20:15 W mieście jest jeszcze szansa na poprawę fatalnej frekwencji 2024-04-21 19:14 W dwóch gminach o godz. 17 zdecydowanie najwyższa frekwencja. Nowy Targ zadziwia 9 2024-04-21 18:15 Kolejny wielkokubaturowy obiekt wyrośnie pod Giewontem, tym razem tuż przy kościele 5 2024-04-21 17:30 Co w tej urnie widać? 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-22 23:46 1. Naprawdę nie ma nic piękniejszego na świecie niż skowyt bezsilności fanatyków pisowskich. Zagubionych, bezradnych, zdezorientowanych co to się dzieje? :) Jak czytam te wasze lamenty to uśmiech nie schodzi mi z twarzy:))))) Piszcie więcej, proszę, bo to sama radość dla mnie:))))))) 2024-04-22 23:18 2. Szczawnica jest przereklamowana a za tym nie idzie nic. Brak jakiejkolwiek wizji po roku 1989 ma nieodwracalne skutki a miejscowość staje się zaściankiem. Zgadzam sie z komentarzem @Niby 2024-04-22 23:00 3. @układ zakopiański no doczekas się oświadczenia majątkowego-rower i to z komunii (po to te ścieżki) reszta nie moja mamy,żony, sąsiada..... 2024-04-22 22:52 4. Panie Giertych Zakopane pokazało czerwoną kartkę PiS ale też przede wszystkim PO, które to odpadło w pierwszej turze więc może nie cieszcie się tak z nieswojego sukcesu bo wielka polityka nie ma tu nic do rzeczy. Ludzie w miastach takich jak Zakopane głosują na kandydata a nie na partię więc po co te wasze komentarze od rana: "upadł bastion PiS". Jak zepsuta płyta. Proszę napisać wespół "upadł też bastion PO". Wtedy będzie to sprawiedliwe. 2024-04-22 22:38 5. Do czego to doszlo zeby wlasciciel musial sie spowiadac wszystkim ciekawskim . Jego to robi a wam nic do tego 2024-04-22 21:43 6. Szanowni Państwo. Zmiana władzy nastąpi dopiero po 7 maja 2024 roku. Do tego czasu będzie nam umilać czas stara ekipa w taki właśnie sposób. 2024-04-22 21:37 7. Ale w sobotę zapieprzali jak dzicy. Ludzie się nawet tego nie spodziewali i trzeba było objazdy przez Olczę i Bystre robić. To był przysłowiowy gwoźdź do trumny myszki - po błocie z Hrubego i Zoniówki nikomu się nie chciało do urn iść 2024-04-22 21:26 8. Przecież on w żywe oczy kłamie, nawet nie mrugnie. Ale Was łysy zrobił w lolo. Teraz to będzie dopiero układ zakopiański. To mieszkanko w Hiszpanii będzie w oświadczeniu majątkowym, czy nie ? 2024-04-22 21:20 9. Zgnitego drzewa nie potraficie wyciąć, bo sracie w gacie!!, a teraz bierzecie się za prawo budowlane???.... Co jest z wami nie tak???!!!. Taka zwykła katolicka zawiść, zazdrość i nienawiść do innych?, czy co?, może przez ciężarówki mało mleka w łoscyku? i się odszkodowanie należy!?... 2024-04-22 21:16 10. "Hrabiatka" chcieliby przejąć niemal całą Szczawnicę tylko efekt tego byłby jak na Zdrojowej która może posłużyc za scenografię do filmów wojennych lub horroru.Na prawo ruina na lewo ruina.A takich ruin i pustostanów mają chyba z 8,ale będzie ....fontanna.p Szewczyk tyle co powiedział w wywiadzie to ze chce promocji miasta i będzie rozmawiał.No "sporo".
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP