Zapraszamy
Zapraszamy na debatę przed drugą turą wyborów z kandydatami na burmistrza Zakopanego Agnieszką Nowak Gąsienicą i Łukaszem Filipowiczem. Czwartek, 18 kwietnia godz. 18.00 Kino Giewont. Relacja wideo LIVE.

Reklama

2024-03-28 17:00:00

Reklama

Gmina Czorsztyn

Ukrywanie audytu utopi wójta

Tadeusz Wach postanowił ukryć wyniki audytu przeprowadzonego w Centrum Kultury Gminy Czorsztyn. Tuż przed wyborami, to dla niego może być samobójstwo.

Sposób, w jaki Tadeusz Wach postanowił zakomunikować radnym, że wyników audytu, przeprowadzonego w Centrum Kultury Gminy, nie dostaną, zaskoczył wielu mieszkańców gminy. Wybraliśmy tylko kilka zdań, które oburzyły radnych podczas ostatniej sesji rady gminy.

- Nie ma takiego obowiązku, by udostępniać wyniki audytu osobom trzecim. Jeśli macie inne zdanie, wskażcie podstawę prawną. Powiedziałem, co mam na ten temat do powiedzenia. Sam zleciłem firmie zewnętrznej audyt, to był dla mnie dokument i nie mam obowiązku go pokazywać komukolwiek. Ciekawość to słaby powód do tego, żeby roztrząsać sprawę - to ostatnie zdanie Wacha przelało czarę goryczy. Usłyszał je na sali obrad m.in. Jan Węgrzyniak, który korzystając z prawa do publicznej informacji, wystąpił do wójta o dostęp do audytu. 15 marca odpisano mu, że musi poprawić wniosek. Teraz poczeka na odpowiedź, ale będzie już pewnie po wyborach.  

Na nic się zdały argumenty, że ukrywanie audytu budzi podejrzenia, że może zawierać poważne oskarżenia finansowe dotyczące władz centrum kultury, jak i władz gminy. - Mamy prawo przypuszczać, że ukrywa się przed nami nawet przestępstwo - denerwował się jeden z radnych. - Z perspektywy mieszkańca, jeśli nie ma czegoś wyjaśnionego, to człowiek może podejrzewać różne rzeczy, tworzą się hipotezy. To nakręca wyobraźnię mieszkańców - dodała inna radna.    

Spór dotyczący Centrum Kultury Gminy Czorsztyn trwa już ponad rok. Komisja rewizyjna, po przeprowadzeniu kontroli, zwróciła uwagę wójtowi na nieprawidłowości. Dyrektorem CKGC był wówczas Artur Majerczak. - To kolega wójta - mówi nam w zaufaniu jeden z radnych. - Gdy komisja rewizyjna ogłosiła wyniki kontroli, zrobiła się awantura. W marcu zeszłego roku dyrektor zarzucił radnym brak rzetelności.

W sprawie pojawia się też inny wątek, który zadaniem radcy prawnego, obecnego na tej feralnej sesji, powoduje, że wyniki audytu nie zostały przekazane komisji rewizyjnej. Jak się okazuje, członkowie KR podczas kontroli poprosili o wsparcie eksperta. Miała nim być Agnieszka Klag, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Czorsztyn. Tymczasem, zdaniem prawnika, zgodnie z przepisami, funkcji eksperckich nie może pełnić ani przewodniczący, ani zastępca przewodniczącego rady gminy. - A czy taka nasza interpretacja jest słuszna, zapytamy wojewodę - mówił zdumionym radnym radca prawny.
- A ten odpowie, ale po wyborach - dorzucił ktoś z sali. 

- To był pokaz buty, arogancji i jawnego kpienia z prawa - napisał nazajutrz do naszej redakcji mieszkaniec Czorsztyna, który obserwował obrady na kanale YouTube.

Jurek Jurecki

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Jan Węgrzyniak 2024-03-29 15:48:45
Lucek
Tu nie chodzi tylko o ostatnią ankietę. Proszę sprawdzić wcześniejsze: o rekonstrukcji zagrody góralskiej, budowie amfiteatru, wyjaśnieniu zdarzeń na sesji 23 marca 2023 roku. Według mnie zawiodła współpraca z mieszkańcami i przejrzystość działań. W tej kadencji ludzie mieli możliwość oglądania sesji. Wielu dzięki tym sesjom wyrobiło sobie swoje zdanie.
Czytelnik 2024-03-29 15:34:20
Pan Tadeusz nie przez przypadek ma tytuł naukowy przed nazwiskiem. Przez dwie kadencję inteligętnie  rozgrywał radnych gminych i sołeckich w tym sołtysów. Dopiero w trzeciej coś zaczęło do nich docierać że nie halo bo wykorzystuje stanowisko do prywaty. Tylko wiedźcie jedno, dokumenty zostały i jak nowa władza je upublicznoi to może Wam być łyso, dotyczy to też pracowników UG.
Kolega 2024-03-29 14:40:00
Po trupach do celu byle kolejny raz wygrać wybory, szczuć, kłamać, kombinować, niszczyć drugiego, a jak to się ma do wiary, do klęczenia w pierwszej ławce w kościele codziennie, do codziennego przyjmowania komunii świętej, czy nie ma granic, czy nie ma strachu przed konsekwencjami, czy aż tak można się zapędzić, gdzie podziała się miłość bliźniego, gdzie przebacz nie 7 a 77 razy. Nie mieści się to w mojej prostej głowie, że nawet wiara jest na pokaz, a jeśli się mylę to jak rozumieć słowa "w lutym damy się im (przeciwnikom) wygadać w marcu ich zniszczymy" niech Zmartwychwstały Jezus będzie wzorem do naśladowania, do opamiętania się. Wesołych świąt.
Lucek 2024-03-29 12:48:50
'To skąd takie wyniki ankiet na Forum'.
Z prostej przyczyny. Zrobiło się tam kółko wzajemnej adoracji. I trochę słup ogłoszeniowy jednej kandydatki. Większość umiarkowanych uciekło z tego forum. Nie ma dyskusji, gdzie jest stosunek 1 : 10. Są tam tylko przygany. Nawet średnio z konkretami promowanej tam kandydatki i jej świty. Widzę dużo populizmu i zapewnień, że na to czy na tamto jest pomysł. Jaki? Nie wiadomo.
Jan Węgrzyniak 2024-03-29 09:50:58
ff
Kompletnie nie rozumiem o co Panu/Pani chodzi. Nie jestem człowiekiem, któremu wszystko nie pasuje. Zawsze uważałem i dalej uważam, że to nie ludzie są źli tylko niektóre czyny, które robią. Człowiek, który był pomysłodawcą kandydatury Tadeusza na wójta Gminy Czorsztyn napisał do mnie ostatnio: "Panie Janie, ,,wchodze'' co jakiś czas na strone Forum dyskusyjne Gminy Czorsztyn i widzę że Ty jesteś jak ojciec.Umiejętnie podpowiadasz, prostujesz starasz się wyjaśniać niektóre wypowiedzi.Brawo tak trzymać." Jak zawsze podkreślałem: nie mam ambicji bycia radnym gminnym czy wójtem. Obserwuję i komentuję to co się dzieje w nas w gminie. Są sprawy gdzie możemy być przykładem dla innych gmin, są też te wymagające poprawy. Nigdy nie było, nie jest i nie będzie, że wszystko jest złe lub wszystko jest dobre.
Panowie/Panie czy tylko ja jako jeden z nielicznych mam takie uwagi ? To skąd takie wyniki ankiet na Forum ? Dlaczego tak wiele osób nie popiera obecnie rządzącego ? Dlaczego tak wiele osób rok temu nie wierzyło, że wójt wyjaśni sprawę kontroli CKGC ?
Sposób rozwiązywania problemów przez wójta i jego klakierów jest nie do zaakceptowania. Zamiast skupiać się na problemie to atakują tych odważnych, którzy mówią o danym problemie. To metody z czasów komuny lub powszechne w przypadku władzy autorytarnej.
ff 2024-03-29 07:22:29
Temu Węgrzyniakowi to wszystko nie pasuje. Od zawsze tak z nim było. Na początku super współpraca, potem zaczyna szukać dziury w całym. A to mu się to nie podoba, a to tamto. Jeszcze, żeby podczas głosowania miał jakąś większość, to ok. Ale zazwyczaj jest, że jest sam albo z kilkoma kolegami. Nie ma poparcia innych przedstawicieli. A podburza mieszkańców pokazując tylko swoje argumenty. Ani słowa jakie padły argumenty przeciw. I po internetach się żali, że go nikt nie słucha.
Przecież startować na wójta może każdy. Proponuję założyć komitet wyborczy i wystartować, wtedy będzie można realizować swoje pomysły, które większość gminy będzie też negować. Ciekawe czy wtedy będzie się wsłuchiwał w głos mieszkańców. Ale nie założy komitetu, bo przecież mieszkańcy pozostałych miejscowości go nie poprą. Kompletnie nie wie co się dzieje w innych wsiach. Tylko tyle co wyczyta z oficjalnych pism, raportów i zasłyszy gdzieś pokątnie.
Ech 2024-03-29 00:26:49
Nicki co jakiś czas zmieniane, a za klawiaturą ci sami fani Tadka.

Głosowania na radzie sołeckiej nie są w sprawie popierania wójta.

Wojt natomiast ma w nosie radę sołecką, jeśli ta nie głosuje po jego myśli. No to trudno się dziwić radnym sołeckim, że mają w nosie wójta.
Jan Węgrzyniak 2024-03-28 22:30:31
Zainteresowany
Tak, jestem członkiem Rady Sołeckiej. Rada Sołecka jest pomocniczym organem opiniodawczo-doradczym. Sołtys jest organem wykonawczym sołectwa a Zebranie Wiejskie jest organem uchwałodawczym sołectwa. Rada Sołecka nie ma kompetencji decyzyjnych. Doradza, opiniuje a sołtys czy Zebranie Wiejskie mogą się z tym zgadzać lub nie. Jakie ma Pan/Pani na myśli głosowania samorządu wiejskiego wspierające wójta ? Czy były w ogóle takie ?
Zainteresowany 2024-03-28 21:46:31
Panie Janie, z tego co się orientuję to nie jest Pan tylko obserwatorem samorządu ale jego przedstawicielem - członek Rady Sołeckiej i niestety uczestniczył Pan w głosowaniach samorządu wiejskiego wspierających wójta, a teraz taka zmiana ?
obcy 2024-03-28 20:44:41
A czy wójt za ten audyt to płacił z własnej kieszeni, czy z publicznej kasy ?
Jan Węgrzyniak 2024-03-28 20:42:03
Pisorz wiejski
W mojej ocenie zmienił się od jakiegoś czasu styl sprawowania władzy.
Dla mnie jako obserwatora samorządu ważne są: partnerska współpraca oraz przejrzystość działań.
Kiedyś wójt słuchał dobrych rad, teraz jest głuchy na nie.
Pisorz wiejski 2024-03-28 20:13:07
Ja tylko nadmienię, że Pan Jan był największym orędownikiem obecnego Wójta na początku jego kariery samorządowej oraz jego nadwornym fotografem kreującym mu wizerunek na zewnątrz. Co to się podziało, należałoby spytć Pana Jana. Wiem że ludzie zmieniają poglądy ale to była wielka przyjaźń, która winna przetrwać pomimo odmięnnych poglądów. No chyba, że pszło o coś naprawdę istotnego.
Ino 2024-03-28 18:01:00
Cza się uwijać za fcasu
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ KRÓTKIE TERMINY GWARANCJA NA WYKONANE ROBOTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane sprzedam wydzielone udziały w kamienicy na Krupówkach. tel 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane - DOM na ulicy Grunwaldzkiej. 660 797 241
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane -sprzedam dom na ulicy Stachonie 660797241 b12.pl.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni POKOJOWE - 666378357
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 1.6 HA i 42 AR. 505 429 375.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-18 09:01 Wichrówka pełna tajemnic (WIDEO) 2024-04-18 08:30 Wiosenne wianki w Zawoi 2024-04-18 08:00 Dlaczego Urząd Miasta chroni skazaną naczelnik 1 2024-04-17 22:27 Kocha Tatry, teraz potrzebuje Waszej pomocy 2024-04-17 21:41 Piękne widoki i niesamowity podjazd rowerowy. Z tego słynie Gliczarów (WIDEO) 2024-04-17 21:12 Debata przed drugą turą wyborów w Zakopanem 17 2024-04-17 21:00 Dziadek wiedział, że będę lotnikiem 2024-04-17 20:26 Góralscy studenci mogą starać się o stypendium 2024-04-17 20:00 Nowe strony internetowe parków narodowych 1 2024-04-17 19:30 Przy cmentarzu na Olczy wycięto drzewa 6 2024-04-17 18:44 Dramatyczna walka o życie mężczyzny w Jurgowie 2024-04-17 18:00 Sushi na dowóz w Krakowie - Najlepsze propozycje dla różnych gustów 2024-04-17 18:00 Miasto Dzieci Świata zaprasza całą Polskę do sprzątania świata 1 2024-04-17 17:31 Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji Biegu po Oddech 2024-04-17 17:30 Tradycyjny pogrzeb na Podhalu - jak wygląda? 2024-04-17 17:20 Tradycja jest naszą godnością 2024-04-17 17:15 Utrudnienia w ruchu podczas Pieniny Ultra-Trail 2024 2024-04-17 17:00 Oświetlenie LED - czy warto w nie inwestować i ile można zaoszczędzić 2024-04-17 16:32 Znamy trenerów reprezentacji Polski w skokach na sezon 2024/25 (WIDEO) 2024-04-17 16:30 Biżuteria premium - czym się cechuje, czy warto w nią inwestować 2024-04-17 16:23 Takie spojrzenie na piłkę nożną w Zakopanem. Bitwa o stadion (WIDEO) 4 2024-04-17 16:00 Suknia ślubna - jaką wybrać na ślub na Podhalu 2024-04-17 15:46 Zrobiło się nam trochę zimowo w Zakopanem (WIDEO) 2024-04-17 15:30 Kolejny Prolog Wiosny Jazzowej w Stacji Kultura Zakopane 2024-04-17 15:07 Ostry zakręt w Hyrnym 2024-04-17 14:59 Jutro nie wejdziesz do Wąwozu Kraków 2024-04-17 14:30 Teatr "Rabcio" wznawia "Małego Księcia" 2024-04-17 14:08 Samochód utknął pod mostem 2024-04-17 13:47 Radni w Bukowinie o planach zagospodarowania przestrzennego (WIDEO) 1 2024-04-17 13:09 Montaż pasm świetlnych - jak się do tego przygotować? 2024-04-17 13:02 Z czym nosić bomberkę damską? 2024-04-17 13:00 Kto zadał sobie tyle trudu, by śmieci upchać w takim miejscu? 5 2024-04-17 13:00 Sposoby na pięknie wyglądające paznokcie! 2024-04-17 12:55 Dom na wąskiej działce - jak wybrać odpowiedni projekt? 2024-04-17 12:15 Uważajcie przed majówką! Oszuści nie śpią! 2024-04-17 11:34 Był przymrozek, teraz trochę cieplej 2024-04-17 11:30 Oszczędzaj na rachunkach dzięki pompom ciepła w Krakowie 2024-04-17 10:42 Kolej uszkodziła wodociąg w Rabce 7 2024-04-17 10:34 Fotowoltaika - poznaj jej największe zalety w 2024 roku! 2024-04-17 10:33 Modne sukienki damskie na co dzień i na wesele - co wybrać? 2024-04-17 10:20 Przygotuj się na sezon wiosna-lato. Polecane produkty w Alpin Sport 2024-04-17 10:14 Kolagen - podstawowe białko budulcowe organizmu człowieka 2024-04-17 09:59 Pędził fordem przez wieś, a na liczniku miał ponad 120 kilometrów na godzinę 1 2024-04-17 09:31 "Zemsta" na archiwalnym nagraniu 2024-04-17 08:57 W Poroninie po zakopiance biega owczarek podhalański 2 2024-04-17 08:00 Czy ktoś widział w Tatrach cietrzewia? 10 2024-04-16 21:45 Patrycja, która ukrywa się w wierszach (WIDEO) 2024-04-16 21:00 Między przyczajonym krokodylem, głodnym lwem i spłoszonym słoniem 2024-04-16 20:00 Moje kierpce podrygujom, czyli plastyczny plon tatrzańskiego festiwalu 2024-04-16 19:30 Policja przestrzega przed przymrozkami w Zakopanem i okolicy, w Tatrach sypnie śnieg 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-18 08:42 1. Pytanie do Pani Nowak czy zareaguje jak obejmie fotel burmistrza skoro do dziś tego nie zrobiła 2024-04-18 08:05 2. To w końcu dobrze że "wycięto", czy źle? 2024-04-18 08:02 3. A po co nowe strony? Za chwilę parki wytniecie, będą rozjechane przez zwolenników cross country a zwierzęta są przez dyrekcje mordowane w ramach higienizacji. 2024-04-18 07:31 4. no, no! ale oni mocno wyceniają te swoje nieruchomości :) w tej wycenie pomagał im pewnie sołtys z Białki :) 2024-04-17 23:28 5. Jakie elity polityczne Zakopanego tacy kandydaci (od pierwszej tury), jacy kandydaci takie będą elity i niestety Zakopane też. To przykre że nie było ani komitetu, ani partii żeby wystawić dobrego kandydata, który uzyskałby wyraźną większość. Jednym słowem "pasztet" mamy i "pasztet" zjemy wszyscy. 2024-04-17 23:02 6. Księgowa super. To już teraz wiadomo o co walka. Koperski chciał się ustawić,ale przegrał to zakłada Stowarzyszenie, aby długi wypłacić. Filipowicz nabrał od ludzi,ale będzie mógł brać wypłatę , bo za rok spłaci sponsoring z pensji jak wygra. ANG ma pracować charytatywnie ? Coś to nierówno te rachunki wychodzą. 2024-04-17 22:50 7. W kampanię Agniesi ktoś ładuje dużą kasę. Już nie silna i skuteczna tylko kichający Zakopane jak swoją rodzinę? :))) dobre. Całą rodzinę desperatka wyciągnęła, nawet psa. Wszystko na sprzedaż. Nic z tego. Fałsz. 2024-04-17 22:41 8. Jak tak patrzycie po oświadczenie majatkowych to zachęcam to sprawdzenia Grzegorza Józkiewcza Firma budowlana a dochód roczny niewiele ponad 30 tys emeryt więcej ma dochodu Czyżby wszystko szło na lewo ... Oglodnijcie oświadczenie sprawdzie kto wpłaca podatki większość radnych nie płaci nic .... Czyli 0 do kasy miasta ... 2024-04-17 22:23 9. Podstawa to umieć korzystać ze znaków interpunkcyjnych. 2024-04-17 22:13 10. "ile wypłaty bierze burmistrz co tak walczą o posadę" Pani Agnieszka w oświadczeniu majątkowym za 2022 wykazała 219 532,44 brutto dochodu z umowy o prace w Urzędzie. Czyli 18 294,37 miesięcznie. Trochę skromniej od Pana Leszka ale chyba bez dużej krzywdy. Tym bardziej że za 2023 nie mamy jeszcze oświadczeń a mogą być naprawdę ciekawe bo pisowcom się po prostu należy. Niemniej jednak obecnie stawką w grze jest niebagatelne 29 118,63 brutto miesięcznie (zgodnie z ostatnim oświadczeniem Burmistrza Leszka Doruli za styczeń i luty 2024). Piechotą nie chodzi, schylić się warto. Tym bardziej że nikt nie rozlicza, nikt nie wymaga, nikt nie patrzy na ręce... Wystarczy kochać swój stołek jak swoją rodzinę. 2022 Nowak - https://bip.zakopane.eu/zalacznik/50150 2024 Dorula - https://bip.zakopane.eu/zalacznik/52259
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP