Zapraszamy
Zapraszamy na debatę przed drugą turą wyborów z kandydatami na burmistrza Zakopanego Agnieszką Nowak Gąsienicą i Łukaszem Filipowiczem. Czwartek, 18 kwietnia godz. 18.00 Kino Giewont. Relacja wideo LIVE.

Reklama

2024-04-02 15:16:13

Reklama

Zakopane

Właściciel drzewa, które zabiło kobietę na Olczy chciał je usunąć

Po tragedii na Olczy, gdzie drzewo zabiło młodą kobietę jadącą autem o sprawę zapytaliśmy Urząd Miasta. Jak się okazuje, właściciel drzewa chciał je usunąć, a urząd nie wyraził sprzeciwu.

Dziś do zakopiańskiego Urzędu Miasta wysłaliśmy dwa pytania - pierwsze o to, kto był właścicielem drzewa, które spadło na samochód na Olczy. Drugie dotyczące braku apeli płynących z Urzędu o niewychodzenie z domów w czasie wczorajszego wiatru. Takie apele kierowała policja, straż pożarna. Urząd Miasta dzień wcześniej przekazał informacje o pierwszym stopniu zagrożenia wiatrem, ale w poniedziałek zabrakło apeli o niewychodzenie z domu.

Jeśli chodzi o kwestię drzewa, UM tłumaczy: "Drzewo, które spadło na samochód na Olczy podczas tragicznej w skutkach wichury
1 kwietnia 2024, nie stanowiło własności Gminy Miasto Zakopane, dlatego Miasto nie odpowiadało za jego usunięcie.
W październiku 2023 r. właściciel drzewa, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, zgłosił do Urzędu Miasta zamiar usunięcia pięciu drzew, w tym powalonego w czasie ostatniej wichury 1 kwietnia 2024. W trakcie oględzin przeprowadzonych przez pracowników Urzędu Miasta Zakopane stwierdzono, że drzewa nadają się do usunięcia. Urząd Miasta Zakopane nie wniósł sprzeciwu do usunięcia tych drzew, w związku z czym właściciel był władny te drzewa wyciąć. Miasto wydaje rocznie ok. 300 pozwoleń na wycinkę drzew i wszystkie one są przeprowadzane według tych samych procedur określonych w ustawie o ochronie przyrody (art. 83-83f)."

Odnośnie sprawy informowania na temat zagrożeń dostaliśmy obszerną odpowiedź:

"Miasto Zakopane z własnej inicjatywy prowadzi stały monitoring sytuacji kryzysowych. Jesteśmy w kontakcie ze służbami takimi jak Policja, Straż Pożarna czy Straż Miejska oraz z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Podobnie rzecz miała się podczas minionego weekendu, kiedy to Urząd Miasta również współpracował ze służbami (Policja, Straż Pożarna, PCZK).
Wobec powyższego na oficjalnym profilu FB Miasta Zakopane od 2019 roku publikowane są ostrzeżenia meteorologiczne wydawane przez IMGW ze stosownymi grafikami.

31 marca 2024 o godz. 23.01 umieszczone zostało ogłoszenie o treści: UWAGA!!! W okresie od godz. 23:00 dnia 31.03.2024 do godz. 18:00 dnia 01.04.2024, w rejonie Zakopanego i okolic, Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Następnie dokonano aktualizacji ogłoszenia z IMGW o treści:

UWAGA!!! Informujemy, że IMGW podniósł stopień ostrzeżenia przed silnym wiatrem do II-go. Zgodnie z ostrzeżeniem w okresie do godz. 20.00 dnia 01.04.2024 r., w rejonie Zakopanego i okolic, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z południa. Prosimy o zachowanie ostrożności, które zamieszczone zostało na FB Miasta Zakopane 1 kwietnia 2024 o godz. 17.50.

Zwracamy uwagę, że w momencie aktualizacji pierwsze ogłoszenie nadal obowiązywało, zmienił się tylko okres jego obowiązywania – wydłużony o dwie godziny i parametry zagrożenia. Pierwszy post został wyświetlony 11.155 razy, a drugi (aktualizacja) 13.289 razy, co świadczy o szerokim zasięgu i dotarciu do dużej grupy odbiorców.

Przypominamy, że Urząd Miasta Zakopane nie jest instytucją powołaną do oceny, interpretacji i wydawania ostrzeżeń meteorologicznych. Bazuje w tym względzie na ostrzeżeniach wydawanych przez IMGW."

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
12345678 sto i tysiąc 2024-04-04 23:53:13
Gg, napisałem w odpowiedzi do Asz, między innymi to, że za alerty RCB, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada Rząd, nie IMGW. Bo wtedy to by był alert IMGW. A RCB podlega Prezesowi Rady Ministrów, czyli.... ??? Ale moderator (nie ) był łaskaw...
Mino wszystko odpowiem jeszcze raz. Nasz, polski Śląsk. Nie niemiecki, podhalański, tym bardziej zakopiański, polski Śląsk. Wystarczy? A ty, może też sprecyzuj ten powiat nowotarski, skoro to ma być takie istotne. W NT kilka lat temu "gosPOdarzyli" PeOwcy, mam rację, czy się mylę,KObicino ?
Mam nadzieję, że platfusowy Tauron zdążył od 13 grudnia przyjechać i usunąć dwa duże drzewa, świerk i sosne...
Gg 2024-04-04 20:07:48
To może przedstaw się 12345678 gdzie mieszkasz. Na jakim Śląsku - Górnym, Dolnym, Zaolziu, Opolskim, Cieszyńskim, Orawskim, Ostrawsko-Morawskim, Austriackim ? Bo Siewierz, Zator, Racibórz to też Śląsk Piastowski do XIV wieku :)
Lubię góry 2024-04-03 18:00:03
"Właściciel drzewa, które zabiło kobietę na Olczy chciał je usunąć ". Ale nie usunął... RIP dla dziewczyny. @12345 uciekaj trolu.
autor 2024-04-03 09:51:12
czym.prompem.zgoda.jest
masta.wcike.dzwa.bore.podnośnik.koszwy.ścinam.nie.zagrzało
ludzom.tym
bardzej.korzenie.zgnite.to.usonić.dzewo.nie
grzało.
Odbiorca 2024-04-03 09:40:27
Taurona to już dawno powinni sprywatyzować ale to jest osobny temat.
KKL 2024-04-03 08:42:57
@Gg. Z urzędem jak z Tauronem, za każdym razem nowy rodzaj sprawy, a gdzie kontynuacja?
Urbx 2024-04-03 07:23:51
Cos w tych przepisach jest nie tak. Niby jestem wlascicielem drzewa, ale musze pytac urzedu czy moge je wyciac. No to nie jestem calkowicie wlascicielem.
Gg 2024-04-02 21:55:24
Z własnego doświadczenia kilka lat temu. Miejsce akcji - powiat nowotarski. Dwa duże drzewa, świerk i sosna, zaczynają zahaczać o linie Taurona. Przyjeżdża Tauron i ścina gałęzie ale tak, że drzewa tracą pion, więc się boję o swój dom i sąsiadów. Dzwonię do UM co robić, Piszę pismo o nazwie "Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew/a", druk na stronie UM. Powtarzam słowo ZGŁOSZENIE a nie prośba, do tego rysunek, jak i gdzie rosną te drzewa ( odręczny, artystką nie jestem), podpis i do urzędu. Za kilka dni przyjeżdża pani, patrzy i stwierdza, że ok, są niestabilne i mogą się złamać. I jeśli do 21 dni nie dostanę DECYZJI odmownej NA ICH PAPIERZE mogę wyciąć. Co też zrobiłam i żyję z czystym sumieniem wobec wszystkich ludzi wokół.
Więc nie filozofujcie.
Dla chcącego to nic trudnego i nie zajmuje więcej czasu niż jojcenie albo niedasie.
I wyrazy współczucia dla wszystkich, którzy od wczoraj płaczą po bliskich.
12345 2024-04-02 20:18:23
do tzw zakopianki. @beato z fakultetami oporotocznymi, skończ z tymi komunałami o nienawiści i pluciu jadem. Dostałaś od Donalda Wspaniałego ostrzeżenie RCB, czy ci zapomniał wysłać i z tego powodu jakieś drzewko upadło ci na główkę? Ja nic takiego nie dostałem, ale mam swój rozum i potrafię się dostosować do aktualnie panującej pogody oraz sytuacji, w związku z czym, jak np wieje taki mocny wiatr, to nie robię sobie fotek pod drzewkami, (choinką na Krupówkach), podobnie jak jest burza, nie chowam się pod nimi. Wszystko dlatego, że nie jestem idiotą, za którego trzeba myśleć. Potrafię sam to robić. A to, że nie kocham tuSSka, zaś lubię prezesa, mam do tego pełne prawo ( ty masz z tym problem? To twój problem). Kto, kiedy i na czyjej śmierci zbijał kapitał, doskonale wiesz, tylko teraz rżniesz głupa!
@Wojtek, mieszkam na Śląsku, i ze Ślaska piszę. Tyle mam wspólnego z władzami oraz urzędnikami Zakopanego, co ty z poprawną ortografią.
I jeszcze jedno @beatko, Świętami sobie "buźki" nie wycieraj, bo nie jesteś godna nawet o nich myśleć, poganko!

Na koniec:
Jeśli gmina nie będzie miała żadnych zastrzeżeń, po prostu wystarczy po złożeniu zgłoszenia (dotyczy drzew o obwodzie do 50cm, niektórych gatunków nawet do 80 cm) odczekać 21 dni i dokonać wycinki, cymbały jedne.
sceptycznie 2024-04-02 19:34:26
Ręka w górę kto z Was po przeczytaniu takiego alertu został w domu? Nie widzieliście relacji z gór? Połamane drzewa a ludzie pełzną w góry! A jak było z burzą na Giewoncie? Ołowiane chmury a ludzie jak mrówki na szczyt! Jak masz coś załatwić to żaden alert Cię nie zatrzyma w domu.
Asz 2024-04-02 19:28:51
@12345 jad ciebie zalewa, ostrzeżenia nie są wydawane przez RCB tylko przez IMGW, no ole ważne przywalić Tuskowi, nie IMGW, które jest przez pis obsadzone
goral4102 2024-04-02 18:32:25
Państwo pozwolą, że przetłumaczę z języka urzędniczego na nasze:"Urząd Miasta Zakopane nie wniósł sprzeciwu do usunięcia tych drzew". Znaczy to, że do dnia dzisiejszego ne wydał pozwolenia na wycinkę. Z jakiego powodu można się tylko domyśleć. No chyba, że się mylę.
Zakopianka 2024-04-02 18:26:32
@12345, były święta a ty jadem plujesz.Nikt nie pyta cię dlaczego kochasz prezesa a dlaczego nienawidzisz jego oponenta a jednak chcesz zbić kapitał na ludzkiej tragedii i szambo z ust wylewasz.
Pomódl się o powrót rozumu bo gdzieś po drodze go straciłeś.
Wojtek 2024-04-02 18:22:11
12345 - o widzę że ręka reke myje , wiemy wiemy że wy nie robice nic przeciwko waszym urzędnikom bo nie o prawdę chodzi, tylko o stolki
12345 2024-04-02 17:57:59
Alerty, jak nazwa -Rządowe Centrum Bezpieczeństwa- wskazuje, wydaje RZĄD, w tym przypadku rząd tuSSka, nie urzędy miast czy gmin. Za poprzedniego rządu (PiS) takich alertów dostawałem przynajmniej dwa trzy na dobę, jak były jakieś zagrożenia. Dzisiaj nic nie dostałem od rudzielca, jedynie podwyżkę paliwa i cen w sklepie.
Po drugie UM nie ma swoich mediów, nawet jakby miał, nie mam obowiązku z nich korzystać, więc co miał zrobić, wysłać do wszystkich mieszkańców imienne powiadomienia za potwierdzeniem odbioru? Bo z fb też nie korzystam, nawet nie mam tam konta a na stronę UM jak zechcę, to zajrzę a jak nie, to mój problem. Ciekawe kiedy idioci zaczną się domagać, aby urząd miasta informował ich o konieczności zabrania parasola z domu, bo właśnie teraz deszcz pada. Weźcie się puknijcie w te puste łby.
Po trzecie, Ciebie @Wojtek już pokarało.
I na koniec, poczytajcie sobie, co pisaliście, jak ktoś wycinał drzewa w Zakopanem.
Andrzej 2024-04-02 17:12:12
Dlatego potrzebna jest zmiana Władzy w Urzędzie Miasta , urzednik zawsze nie winny
Hendrixa 2024-04-02 17:09:17
dajcie juz spokoj wielkie tragedie i tyle drxewa musza byc tez i przestanie tu pitu pitu
normalny inaczej 2024-04-02 17:08:38
Moje drzewo i mogę robić z nim co chcę. Czasy komuny sovieckiej mamy za sobą. Czyżby przyszła w tej gorszej formoe bo europejska?.
Wojtek 2024-04-02 16:46:00
Urząd miasta nich pokarze potwierdzenie wydania zgody na wycinkę tego drzewa, bo gadać każdy może, a liczą się fakty
Aga 2024-04-02 16:27:03
Na mojej posesji w samym centrum miasta , która graniczy bezpośrednio z ruchliwą ulicą przy której znajdują się min dwie szkoły rośnie stary, wysoki drzewostan zagrażający bezpieczeństwu . Współwłaściciel posesji kilkukrotnie nie wyraził zgody na wycinkę tych drzew , pozostało się modlić żeby nie doszło do tragedi i tyle mogę zrobić.
jarząbek 2024-04-02 16:20:58
Do wybielanie - muszę cię rozczarować ale drzewo na Gładkim też było prywatne. W sumie sam się zdziwiłem ale okazuje się że teren gdzie znajdują się schody betonowe należy do osoby prywatnej a nie Kościoła
Rifle 2024-04-02 16:20:00
W obliczu tragedi szuka się winnego ,a winny musi myśleć i mieć swój,,rozum,, tak było jest i bedzie
Moejscowy 2024-04-02 15:56:01
Sprzeciwu żadna gmina nie robi ale żeby wyciąć drzewa w obrebie drogi jakiej kolwiek to trzeba podpisy dziadków pradziadków i wszystkich świętych którzy nie żyją od wieku i tak się kończy
Piotrek 2024-04-02 15:35:32
Właśnie, nie wniesienie sprzeciwu nie oznacza zgody na wycinkę. A żeby wyciąć trzeba mieć pozwolenie.
wybielanie? 2024-04-02 15:34:27
A gdzie trzecie pytanie o właściciela drzewa na Gładkim? Nie po bożemu?
dklo 2024-04-02 15:31:07
nie wydał sprzeciwu, ale czy wydal zgodę!!! mieszkam na Podhalu i alertu nie miałem
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ KRÓTKIE TERMINY GWARANCJA NA WYKONANE ROBOTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane sprzedam wydzielone udziały w kamienicy na Krupówkach. tel 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane - DOM na ulicy Grunwaldzkiej. 660 797 241
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane -sprzedam dom na ulicy Stachonie 660797241 b12.pl.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni POKOJOWE - 666378357
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 1.6 HA i 42 AR. 505 429 375.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-18 10:00 Kolejna akcja pomocy pogorzelcom z Chabówki 2024-04-18 09:30 Chloe Gong wraca do Szanghaju. Finał dylogii o Lady Fortune. Mamy dla Was książki 2024-04-18 09:09 Czy ktoś widział Maksia? 2024-04-18 09:01 Wichrówka pełna tajemnic (WIDEO) 2024-04-18 08:30 Wiosenne wianki w Zawoi 2024-04-18 08:00 Dlaczego Urząd Miasta chroni skazaną naczelnik 5 2024-04-17 22:27 Kocha Tatry, teraz potrzebuje Waszej pomocy 2024-04-17 21:41 Piękne widoki i niesamowity podjazd rowerowy. Z tego słynie Gliczarów (WIDEO) 2024-04-17 21:12 Debata przed drugą turą wyborów w Zakopanem 18 2024-04-17 21:00 Dziadek wiedział, że będę lotnikiem 2024-04-17 20:26 Góralscy studenci mogą starać się o stypendium 2024-04-17 20:00 Nowe strony internetowe parków narodowych 1 2024-04-17 19:30 Przy cmentarzu na Olczy wycięto drzewa 8 2024-04-17 18:44 Dramatyczna walka o życie mężczyzny w Jurgowie 2024-04-17 18:00 Sushi na dowóz w Krakowie - Najlepsze propozycje dla różnych gustów 2024-04-17 18:00 Miasto Dzieci Świata zaprasza całą Polskę do sprzątania świata 1 2024-04-17 17:31 Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji Biegu po Oddech 2024-04-17 17:30 Tradycyjny pogrzeb na Podhalu - jak wygląda? 2024-04-17 17:20 Tradycja jest naszą godnością 2024-04-17 17:15 Utrudnienia w ruchu podczas Pieniny Ultra-Trail 2024 2024-04-17 17:00 Oświetlenie LED - czy warto w nie inwestować i ile można zaoszczędzić 2024-04-17 16:32 Znamy trenerów reprezentacji Polski w skokach na sezon 2024/25 (WIDEO) 2024-04-17 16:30 Biżuteria premium - czym się cechuje, czy warto w nią inwestować 2024-04-17 16:23 Takie spojrzenie na piłkę nożną w Zakopanem. Bitwa o stadion (WIDEO) 4 2024-04-17 16:00 Suknia ślubna - jaką wybrać na ślub na Podhalu 2024-04-17 15:46 Zrobiło się nam trochę zimowo w Zakopanem (WIDEO) 2024-04-17 15:30 Kolejny Prolog Wiosny Jazzowej w Stacji Kultura Zakopane 2024-04-17 15:07 Ostry zakręt w Hyrnym 2024-04-17 14:59 Jutro nie wejdziesz do Wąwozu Kraków 2024-04-17 14:30 Teatr "Rabcio" wznawia "Małego Księcia" 2024-04-17 14:08 Samochód utknął pod mostem 2024-04-17 13:47 Radni w Bukowinie o planach zagospodarowania przestrzennego (WIDEO) 1 2024-04-17 13:09 Montaż pasm świetlnych - jak się do tego przygotować? 2024-04-17 13:02 Z czym nosić bomberkę damską? 2024-04-17 13:00 Kto zadał sobie tyle trudu, by śmieci upchać w takim miejscu? 6 2024-04-17 13:00 Sposoby na pięknie wyglądające paznokcie! 2024-04-17 12:55 Dom na wąskiej działce - jak wybrać odpowiedni projekt? 2024-04-17 12:15 Uważajcie przed majówką! Oszuści nie śpią! 2024-04-17 11:34 Był przymrozek, teraz trochę cieplej 2024-04-17 11:30 Oszczędzaj na rachunkach dzięki pompom ciepła w Krakowie 2024-04-17 10:42 Kolej uszkodziła wodociąg w Rabce 7 2024-04-17 10:34 Fotowoltaika - poznaj jej największe zalety w 2024 roku! 2024-04-17 10:33 Modne sukienki damskie na co dzień i na wesele - co wybrać? 2024-04-17 10:20 Przygotuj się na sezon wiosna-lato. Polecane produkty w Alpin Sport 2024-04-17 09:59 Pędził fordem przez wieś, a na liczniku miał ponad 120 kilometrów na godzinę 1 2024-04-17 09:31 "Zemsta" na archiwalnym nagraniu 2024-04-17 08:57 W Poroninie po zakopiance biega owczarek podhalański 2 2024-04-17 08:00 Czy ktoś widział w Tatrach cietrzewia? 10 2024-04-16 21:45 Patrycja, która ukrywa się w wierszach (WIDEO) 2024-04-16 21:00 Między przyczajonym krokodylem, głodnym lwem i spłoszonym słoniem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-18 09:59 1. @ xyz podstawa to umieć korzystać ze znaków interpunkcyjnych. racja bo @franek napisał "wycięto" a stan faktyczny pokazuje że wycięto faktycznie. A postawienie kropki na końcu zdania czy trzech kropek w moim przypadku nie zmienia stanu faktycznego , Twój wpis dotyczył mojej stylistyki ... a temat artykułu o legalności wycinki ... chyba, to mieszkańcy informowali. ps można się lewą ręką podpisywać ... można nie jest to zabronione . nawet najważniejsze Ustawy w kraju ... 2024-04-18 09:47 2. miernoty też 2024-04-18 09:27 3. W filmiku Wiceburmistrz opowiada, że walczyła w sądzie z deweloperem. Zapomniała dodać, że sprawa dotyczyła pomówienia dewelopera i zakończyła się dla niej niekorzystnie. 2024-04-18 09:26 4. W Zakopanem palenie gałęzi jest legalne ? co na to ochrona środowiska ? 2024-04-18 09:21 5. A Pani Nowak nie jest skazana? Jak zakończyła się sprawa w sądzie z deweloperem? 2024-04-18 09:19 6. @kii, może i ty kiichasz na Zakopane. Nasza, góralska kandydatka na szczęście NIE!
Na szczęście też, w jej kampanię nie ładują NIE!mcy, jak w przypadku dt i jego kl-d... o czym swego czasu mówił Paweł Piskorski, pamiętasz?
@jareczku, wy macie swoci "wycedniaczy", dzięki którym można "kupić" kamienicę za 500zł w Warszawie.
2024-04-18 09:12 7. A co, mieli ją w ślad za rybeńką wysłać do Brukslei? 2024-04-18 09:06 8. "Pytanie do Pani Nowak czy zareaguje jak obejmie fotel burmistrza skoro do dziś tego nie zrobiła" Myślę że jest duża szansa na awans i podwyżkę. Zgodnie z pisoskimi standardami. 2024-04-18 08:42 9. Pytanie do Pani Nowak czy zareaguje jak obejmie fotel burmistrza skoro do dziś tego nie zrobiła 2024-04-18 08:05 10. To w końcu dobrze że "wycięto", czy źle?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP