Reklama

2024-04-17 16:32:08

Skoki narciarskie

Znamy trenerów reprezentacji Polski w skokach na sezon 2024/25 (WIDEO)

Za nami spotkanie sztabów szkoleniowych i kierownictwa Polskiego Związku Narciarskiego, na którym ogłoszono sztaby trenerskie kadr narodowych mężczyzn w skokach narciarskich na sezon 2024/25.

Podsumowaliśmy miniony sezon, ale również przygotowaliśmy koncepcję nowych sztabów szkoleniowych na kolejne sezony. Myślę, że to spotkanie było bardzo owocne. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo rzeczy - również w czym tkwił problem, jeśli chodzi o poprzednią zimę. Uważam jednak, że nie ma co się rozwodzić nad tym, co było złe. Najważniejsze jest to, co przed nami - czyli to, co jest dobre - powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Adam Małysz.



Nowi członkowie Kadry Narodowej A
Trenerem głównym Kadry Narodowej A pozostaje Thomas Thurnbichler. Jego asystentem zostanie dotychczasowy Koordynator Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „ORLEN Szukamy Następców Mistrza” - Maciej Maciusiak.
Thomas Thurnbichler przyznał, że w przygotowaniach do kolejnego sezonu nastąpią pewne zmiany względem poprzedniego.
- Wykorzystałem czas po sezonie, aby zastanowić się, jakie zmiany będą potrzebne. To jasne, że ponownie wezmę na siebie pełną odpowiedzialność za przygotowanie fizyczne. Będziemy mieli bardziej efektywny plan obozu - mniej podróży i bardziej efektywny okres jesienny. Zmieniliśmy także ponownie strategię, aby wrócić do tego, co istotne w skokach narciarskich pod względem treningowym. Sztab szkoleniowy kadr będzie wyglądał inaczej. Do mnie, jako głównego trenera, dołączy Maciej Maciusiak, który jest świetnym trenerem i będzie moim asystentem - ogłosił główny szkoleniowiec naszej reprezentacji.
W tym sezonie będę asystentem Thomasa Thurnbichlera w kadrze A. Łączymy razem swoje siły, doświadczenia i zrobimy wszystko, żeby wyniki naszych chłopaków były jak najlepsze. Wy trzymajcie kciuki, a na pewno nam się uda  - powiedział Maciej Maciusiak.
Do sztabu szkoleniowego dołącza Arvid Endler - specjalista odpowiedzialny za wsparcie szkolenia fazy lotu.
Od tego sezonu moją rolą będzie szkolenie w zakresie fazy lotu, a także rozwijanie tego rodzaju treningów wspólnie z trenerem Thomasem - dla kadr A, B oraz dla niektórych zawodników drużyny juniorów. Moje doświadczenie związane jest z wingsuitingiem. Przez ostatnie cztery lata pracowałem w tunelu do lotów w kombinezonie wingsuit w Sztokholmie, edukowałem również drużyny skoczków narciarskich. W zeszłym roku zdobyłem drużynowe mistrzostwo świata w akrobatycznym lataniu w kombinezonie wingsuit. Od tego roku rozpocznę pracę na pełen etat w polskiej kadrze. Przez ostatnie dwa lata pracowałem już razem na kilku małych obozach z Thomasem i dołączałem do nich na skoczni. Od teraz moja baza będzie w Krakowie, za każdym razem będę się pojawiać na skoczni Do tego będziemy powracać do Sztokholmu, by trenować w tunelu aerodynamicznym  - przyznał Arvid Endler.
Wdrożyliśmy w nasz team Arvida Endlera. Jest mistrzem świata w akrobatycznym lataniu w kombinezonie wingsuit. Przez ostatnie lata trenował ze wszystkimi reprezentacjami narodowymi w tunelu aerodynamicznym w Sztokholmie. Współpracował z nami przez ostatnie dwa lata, znamy się. Teraz chcemy zrobić kolejny krok w edukacji dotyczącej lotu. Chcemy włączyć do tego także kadrę B i najbardziej obiecujących juniorów, aby każdy mógł skorzystać z jego doświadczenia  - powiedział trener Thomas Thurnbichler.
Do Thomasa Thurnbichlera dołącza jako asystent Maciej Maciusiak. Myślę, że to niespodzianka. Mamy też kolejną osobę w sztabie. Arvid Endler przychodzi do nas „prosto" z tunelu aerodynamicznego ze Szwecji. Arvid będzie nam pomagał i wspierał naszych zawodników, jeśli chodzi o samą fazę lotu. Czeka go dużo pracy nie tylko w kadrze A, ale również w B i juniorskiej - przyznał Adam Małysz.
Zmiany czekają nas w Kadrze Narodowej B
Stanowisko jej głównego trenera obejmie dotychczasowy asystent Thomasa Thurnbichlera, Wojciech Topór. Asystentem trenera Kadry Narodowej B zostanie Krzysztof Biegun.
Kadra B będzie miała nowego trenera, którym będzie Wojciech Topór. Wojtek w zeszłym roku był moim asystentem, a wcześniej trenerem bazowym. Współpracują od dwóch lat z Krzysztofem Biegunem i z pewnością mogą stworzyć skuteczny team. Generalnie chcemy bardzo blisko współpracować. Chcemy jak najlepiej służyć następnemu pokoleniu. Będziemy mieć młode zespoły, a dla bardziej doświadczonych zawodników stworzone zostaną indywidualne plany. Szczegóły zostaną przedstawione po tym, jak wszystko zostanie potwierdzone przez Ministerstwo Sportu. Warto dodać, że nasi zawodnicy otrzymali już plany treningowe do zrealizowania w domu. A od przyszłego tygodnia zaczynamy już w pełni trenować według planu, który ułożyliśmy ze wszystkimi. Dla nas składy kadr są jasne, ale wciąż musimy poczekać na zatwierdzenie przez Ministerstwo Sportu - zdradził trener Kadry Narodowej A Thomas Thurnbichler.
Krzysztof Biegun i Grzegorz Miętus
Od najbliższego sezonu będę miał przyjemność być trenerem głównym Kadry Narodowej B. Moim asystentem będzie Krzysztof Biegun. Pełny skład kadry poznamy w maju, natomiast już teraz mogę powiedzieć, że nasza kadra będzie współpracowała bardzo blisko z kadrą Thomasa. Pierwsze obozy będziemy mieli wspólne i bardzo cieszę się na tą współpracę. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia nowego sezonu - powiedział Wojciech Topór.
Kadra Juniorów bez zmian
Na stanowisku głównego trenera Kadry Juniorów pozostanie Daniel Kwiatkowski.
Dotychczas byłem trenerem-koordynatorem kadry juniorów. Cieszę się, ponieważ jest mi dane kontynuować pracę na tym samym stanowisku Rozpoczęliśmy w minionym sezonie nowy system szkolenia juniorów we wszystkich dyscyplinach. Ja mogę się wypowiedzieć odnośnie skoków. Mieliśmy powołanych do kadry juniorów wszystkich zawodników ze szkół sportowych oraz ich absolwentów w wieku juniorskim. Ten system dobrze funkcjonował w tym sezonie i postanowiliśmy razem z prezesem, że pozostajemy w tym samym systemie - przyznał Daniel Kwiatkowski.
Informacja o składach zawodników zaprezentowana zostanie w maju po akceptacji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Materiały PZN, opr. p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
  • PRACA | dam
    POMOC KUCHENNA DO PENSJONATU NA OKRES LETNI. 602 534 193.
  • PRACA | szukam
    OPIEKUNKA MEDYCZNA szuka pracy. 883 465 585.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    ŚWINIE WŁASNEGO CHOWU. 788 679 465.
  • PRACA | dam
    Potrzebna osoba na tłusty czwartek 11/12.02 do smażenia i zawijania pączków, dobrze płatne 694357379.
  • PRACA | dam
    PRZYJMĘ W KOŚCIELISKU DO PRAC BIUROWO-RECEPCYJNYCH. 608 806 408
  • PRACA | dam
    ZLECĘ PRACE PORZĄDKOWE, REMONTOWO-BUDOWLANE W KOŚCIELISKU, OD ZARAZ. 608 806 408
  • PRACA | dam
    NAWIĄŻĘ WSPÓŁPRACĘ DO WYKOŃCZENIA TRZECH DOMÓW w ZAKOPANEM (MUROWANIE, INSTALACJE, SUCHE TYNKI, ŁAZIENKI). 608 806 408
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    MERCEDES BENZ 1.5 benzyna, stan bdb. 698 572 263.
  • PRACA | dam
    PRACA DODATKOWA DLA MŁODEJ ENERGICZNEJ OSOBY - Zakopane - 602 441 440.
  • ZDROWIE I URODA
    MOJA PRZESTRZEŃ ZDROWIA - mgr MONIKA ODRZYWOŁEK. Masaż terapeutyczny, powrót do sprawności po kontuzjach i operacjach, praca z napięciami mięśniowymi i przeciążeniami, terapia blizn. WIZYTY DOMOWE: 601 772 831
  • PRACA | dam
    Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupie pilnie działki budowlane w Kościelisku , Zakopane mogą być z budynkami tel 660797241.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA DOM W WITOWIE, w którym do roku 2025 znajdował się Ośrodek Zdrowia. 698 508 796.
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, BARMANA, PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO. Praca na stałe lub dorywczo, CV na: rabka@siwydym.pl, informacje pod numerem: 887 080 004
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • BIZNES
    DO WYNAJĘCIA DZIAŁKA W ZAKOPANEM (w pobliżu "Szymonka") - 886 145 908.
  • PRACA | dam
    Pracownia Projektowa SŁOWIK ARCHITEKTURA z siedzibą w Zakopanem, poszukuje ARCHITEKTA.. 668 309 058 https://slowikarchitektura.pl/ biuro@slowikarchitektura.pl
    Tel.: 668
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-02 19:00 Nowy szef rabczańskich strażaków 2026-02-02 18:00 Policja apeluje: nie bądźmy obojętni w czasie mrozów 1 2026-02-02 18:00 Ten modrzew mógł pamiętać Helenę Modrzejewską. Kto policzy słoje? 2026-02-02 17:00 Zajrzeliśmy dziś do schroniska dla psów w Nowym Targu (WIDEO) 2026-02-02 16:30 Wolnoć, Tomku, w swoim domku? Policja przypomina o ciszy nocnej w Zakopanem 2026-02-02 15:49 Kilka dni temu rozmawialiśmy z Józefem Gąsienicą Sobczakiem. Dziś dotarła do nas tragiczna wiadomość o jego śmierci 2026-02-02 15:00 Kradł alkohol i został złapany na gorącym uczynku. Był poszukiwany przez sąd 1 2026-02-02 14:30 Klub Seniora w Zakopanem otwarty (WIDEO) 6 2026-02-02 13:42 RTX 4070 - porównanie cen i wersji karty graficznej 2026-02-02 13:40 Turysta może mówić o dużym szczęściu. Do nawigacji w Tatrach na zamkniętym szlaku używał Google Maps 3 2026-02-02 13:00 Kontrasty muzyki ludowej (ZDJĘCIA, WIDEO) 2026-02-02 12:01 Podziękowanie za współpracę, gdy odchodzisz z firmy - jak przygotować wiadomość? 2026-02-02 12:00 Promile na urlopie. Kompletnie pijani kierowcy zatrzymani na Podhalu 1 2026-02-02 11:00 Tańsze ferie na stoku dla młodych nowotarżan 2026-02-02 10:00 Jeśli chcecie się ogrzać przyjeżdżajcie do Zakopanego (WIDEO) 2026-02-02 09:00 Policyjne patrole na stokach 1 2026-02-02 08:00 Znamy zwycięzców Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie na Kasprowym 2026-02-01 21:33 Parada Gazdowska w Ludźmierzu (ZDJĘCIA) 2 2026-02-01 21:00 Zakopane. Ostatki kolędowe z Hanką Rybką (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2026-02-01 20:00 Kościelisko to nie wysypisko. Gastronomiczne odpady z Krupówek trafiają do lasów 3 2026-02-01 19:30 Wypadek samochodowy na Stylhynie 2026-02-01 19:19 Pożar garażu w Zakopanem 2026-02-01 19:13 Studniówka maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Balzera w Zakopanem (WIDEO) 3 2026-02-01 18:57 Mroźne kumoterki w Ludźmierzu (ZDJĘCIA, WIDEO) 2026-02-01 17:59 Zakopane najcieplejszym miastem w Polsce, a w Tatrach było jeszcze cieplej 2026-02-01 17:00 Największa tego typu inwestycja pod Giewontem 13 2026-02-01 16:00 Przed nami 54. Góralski Karnawał 2026-02-01 15:00 Nowe wyzwania Strefy Schengen. Polsko-słowacki projekt zainaugurowany w Nowym Targu 1 2026-02-01 14:20 Dwa pieski porzucone w lesie tymczasowo zabezpieczone przez sołtysa 4 2026-02-01 14:00 Opowieść z pogranicza folk horroru i kryminału. Mamy dla Was książki 2026-02-01 13:30 Tatry skąpane w słońcu. Zimowy krajobraz zachwycał na Bachledzkim Wierchu 2 2026-02-01 13:00 Janina Maślanka. Światło sercem na szkle malowane 2026-02-01 12:30 Snowboardzista chciał zjechać z Rysów. Ostatecznie interweniował TOPR 9 2026-02-01 12:03 Ferie na biegówkach w Nowym Targu. Bezpłatny kurs dla najmłodszych 1 2026-02-01 11:30 Uwaga, rodzice maturzystów Liceum im. Balzera 1 2026-02-01 10:59 -15,5 st. C. w Poroninie, kolejne dni będą coraz cieplejsze (WIDEO) 2 2026-02-01 10:33 SPRZEDAM MIESZKANIE w Krakowie, świetna lokalizacja 2026-02-01 10:00 Trzeci sparing, pierwszy remis i pierwszy transfer 1 2026-02-01 09:00 Inwestycja na Kamieńcu coraz bliżej finału 9 2026-01-31 22:00 Nie ma Zakopanego bez Liceum im. Kenara. Wernisaż pełen talentu w Stacji Kultura (WIDEO) 2026-01-31 21:00 Koniec pobłażania dla piratów drogowych. Za chwilę surowsze przepisy i nowe uprawnienia Policji 17 2026-01-31 20:30 Sport w komendzie 1 2026-01-31 20:00 Ferie na Podhalu. Mniej turystów, mniej zdarzeń, wzmożony ruch na zakopiance (WIDEO) 2026-01-31 19:00 Studniówka maturzystów Zespółu Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem (WIDEO) 5 2026-01-31 18:00 Folki Polki, wielki świat mody i smutek w oczach piesków z schroniska na Kokoszkowie 1 2026-01-31 17:16 Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Zakopanem. Czujność strażników zapobiegła zagrożeniu 6 2026-01-31 17:00 Uporczywie nękał kobietę. Już został aresztowany 2026-01-31 16:00 Jest ostrzeżenie przed silnym mrozem 4 2026-01-31 15:30 Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 lutego 2026 roku. Nowa trasa linii 17 6 2026-01-31 15:00 W kolejce do kolejki na Kasprowy nikt nie stoi, a na górze bajka 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-02 18:46 1. ale maja ładną tą Panią Minister 2026-02-02 18:14 2. Nie zgrywajcie sie. Zdajecie sie na milosierdzie gminu, a przeciez wladzom miasta doskonale sa znane miejsca gdzie w taki czas jest tylko krok do tragedii. Ruszyc 4 litery by uratowac ludzkie zycie to ponad sily urzednikow ? Maly objazd to dla was zbyt wiele ? 2026-02-02 17:40 3. No jak k.... będzie dobrze w tym kraju, jak byle gówniany klub seniora z taką pompą otwierany , nie dość że pasożyt za pokropek kasę doi , to te zakichane polityczki kasę podatnika przepalają , przyjeżdżając z Warszawy. 2026-02-02 17:39 4. Klub ma dwie wady: wyklucza - czyli dyskryminuje tych którzy są aktywni zawodowo oraz nie widać tam parytetu - po połowie kobiet i męczyzn. 2026-02-02 17:28 5. Niestety seniorzy są nieprzychylni dzieciom. Zobaczymy jak się im lokalizacja "spodoba". Niektórzy cierpią na szeroki despotyzm. Likwidacja placów zabaw na osiedlach to często ich sprawka ponieważ przeszkadza im hałas dzieci. Czekać tylko na lato gdy jeszcze przedszkole i szkolniaki wyjdą na plac zabaw. 2026-02-02 17:17 6. Niechcemy Goralenvolk w Polsce , niech Trump sobie ich tam zatrzyma. 2026-02-02 17:11 7. Można ? Można ! 2026-02-02 16:47 8. Mozna sie zapisac , ale po co tam czarny sep? 2026-02-02 16:27 9. Kradl alkohol z zamiarem jego unicestwienia dla publicznego dobra . Poswiecal przy tym funkcjonowanie nerek i watroby. Zuch na dzisiejsze czasy. 2026-02-02 14:41 10. Patrzcie ilu ojców sukcesu przecina wstęgę. Nawet zza pleców, z drugiego rzędu jakieś nożyczki atakują... To kiedy otwarcie Gubałówki? Już dawno nie było grane.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama