Reklama

2024-06-14 14:30:02

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

W ten weekend wygospodarujcie sobie trochę wolnego czasu, bo będzie okazja spotkać ciekawych autorów, posłuchać muzyki, czy pospacerować po Zakopanem słuchając barwnej o nim opowieści. Jeśli zaś kochacie góry, a do tego lubicie spędzać czas rodzinnie, koniecznie zerknijcie na program Tatra Fest - Festiwalu Sportów Tatrzańskich. Tyle w ramach zapowiedzi naszego cotygodniowego tekstu, w którym zbieramy dla Was wszystko, co wydarzy się w Zakopanem w piątek, sobotę i niedzielę. Szczegóły niżej.

PROMOCJA KSIĄŻKI: "160. rocznica Objawienia Maryjnego na Wiktorówkach”
Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka, Al. Przewodników Tatrzańskich 2
Piątek 14.06, godzina 17

Na spotkanie, które wpisuje się w obchody Dni Zakopanego, zaprasza Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

W KRAINIE GHIBLI: Spirited Away
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 14.06 – niedziela 16.06, godzina 17.30

„Spirited Away” to kolejny film, który obejrzymy w ramach przeglądu filmów kultowego japońskiego Studia Ghibli. I bodaj najbardziej rozpoznawalny na całym świecie, ponieważ był uhonorowany został w 2002 roku Oscarem w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”.

Reżyserem tego tytułu jest sam Hayao Miyazaki, a bohaterką Chihiro. Jej rodzina przeprowadza się do nowego domu, ale kiedy zatrzymują się w drodze na zwiedzanie opuszczonej wioski, rodzice Chihiro przechodzą tajemniczą przemianę, a dziewczynka zostaje przeniesiona do świata fantastycznych duchów rządzonych przez czarodziejkę Yubabę. Przydzielona do pracy w magicznej łaźni dla duchów i demonów, musi wykorzystać cały swój spryt, aby przetrwać w tym dziwnym nowym miejscu, a do tego znaleźć sposób na uwolnienie rodziców i powrót do normalnego świata.

SPOTKANIE PRZY PIANINIE z Jerzym Chruścińskim
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Piątek 14.06, godzina 18

Za kawiarnianym pianinem zasiądzie znany i lubiany kompozytor Teatru Witkacego, czyli Jerzy Chruściński, by uraczyć zebranych przebojami zarówno z przedwojnia, jak i bardziej współczesnymi - z lat 50., 60. czy 70 XX wieku.

KONCERT: Ahaju Fusion Bolivia
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Piątek 14.06, godzina 19

Grupa pochodzi z Boliwii. Prezentuje nie tylko indiańską muzykę etniczną z Ameryki Północnej i Południowej, ale też znane i lubiane melodie ballad i przebojów światowych, w tym polskich, w aranżacji na fletnię pana oraz inne instrumenty, takie jak np. Quena, Zampoña, Toyo czy Charango.

TATRA FEST 2024 – FESTIWAL SPORTóW TATRZAŃSKICH
Piątek 14.06 – niedziela 16.06

Tatra Fest to oczywiście przede wszystkim święto biegaczy, które co roku przyciąga fanów sportu i gór z całego świata. Mają oni do wyboru trzy trasy: TATRA FEST BIEG z dystansem 65 km i TATRA FEST RUN z dystansem 25 km oraz 12 km.

W trakcie tegorocznej edycji festiwalu premierowo wystartował TATRA FEST BIKE powered by Pętelka Tatrzańska, czyli dwudniowy przejazd legendarną Pętlą Wokół Tatr. Chętni wyruszyli z GuGU Parku w Zakopanem dziś o godzinie 8.

Tradycją Tatra Fest jest także sportowo-edukacyjno-charytatywna impreza, czyli TATRA FEST KIDS z atrakcjami dla całych rodzin. W tym roku będzie to sobota (15.06) pełna przygód w GuGu Parku i niedziela (16.06) sportowych wyzwań przy restauracji Gwarno. W sobotnim programie m.in.: zabawy biegowe dla dzieci, warsztaty plastyczno-przyrodnicze z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, pokazy strażackie, spotkanie z psem policyjnym, warsztaty i pokazy capoeiry. Sportowa niedziela to dla przykładu: Tatra Fest Kids, czyli biegi dla dzieci na dystansach 400 m i 1500 m, pierwszy bieg na Gubałówkę, Wioska Decathlon - warsztaty z bushcraftu dla najmłodszych oraz przestrzeń aktywności sportowej czy też trening piłki nożnej i zabawy.

W sobotę 15.06 odbędzie się także TATRA FEST CLIMB, czyli Puchar Polski Dzieci i Dzieci Młodszych w konkurencji Bouldering, a w niedzielę 16.06 Meeting Wspinaczkowy na Ściance Czysta Forma. Na weekend zaplanowano również wycieczki edukacyjne TATRA FEST HIKE. To idealna propozycja dla rodzin, które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, ucząc się o ochronie środowiska i zasadach bezpiecznej turystyki górskiej.

W trakcie festiwalu będzie trwała charytatywna zbiórka na budowę domu marzeń dla Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Zakopane.
Więcej szczegółów i zapisy na: tatrafest.org.

PROGRAM:
14.06 (piątek) TATRA FEST BIKE / RUN / CLIMB:
8.00 TATRA FEST BIKE powered by Pętelka Tatrzańska na 2 dni (100 km x 2) - start, GuguPark;
15.00-22.00 TATRA FEST RUN – biuro, GuguPark

15.06 (sobota) TATRA FEST BIKE / RUN / HIKE / KIDS:
5.00 TATRA FEST BIEG (65km) - start, GuguPark;
8.00-20.00 TATRA FEST CLIMB - ścianka wspinaczkowa Czysta Forma, ul. Nowotarska,
10.00-20.00 TATRA FEST BIKE powered by Pętelka Tatrzańska strefa mety, TATRA FEST BIEG – strefa mety, GuguPark,
10.00-15.00 TATRA FEST KIDS - impreza sportowo-edukacyjna, GuguPark - ATRAKCJE TATRA FEST KIDS: RESTAURACJA GuguPark 10.00-15.00, PSONI Zakopane - kiermasz rękodzieła i sprzedaż cegiełek na „Dom marzeń”, PSONI Zakopane - warsztaty artystyczne „Koralikowy zawrót głowy”, Tatra Fest Kids - zabawy biegowe dla dzieci, Tatrzański Park Narodowy - warsztaty plastyczno-przyrodnicze „Kto tędy przebiegał”, Muzeum Tatrzańskie - warsztaty artystyczne „Pejzaże tatrzańskie na drewnianych krążkach (magnesy)”, Chochołowskie Termy - warsztat pierwszej pomocy, straż pożarna Zakopane - pokazy strażackie, policja Zakopane - warsztaty edukacyjne dla dzieci: pokaz quada, auta policyjnego i spotkanie z psem policyjnym, Capoeira Pont Zakopane - warsztaty i pokazy Capoeira, Octenisept - „Żyj bez obaw o rany!” Warsztaty medyczne, pokaz motocykli - mistrz Europy Robert Sługocki - pokaz samochodu rajdowego, Joy Ride MTB Academy - wycieczki i szkolenia rowerowe MTB dla dzieci;
15.00-22.00 TATRA FEST RUN 12tka, 25tka, biuro zawodów, GuguPark,
17.00 TATRA FEST BIEG - ceremonia wręczenia nagród, GuguPark;
15.00 / 19.30 TATRA FEST CLIMB - ceremonia wręczenia nagród, ścianka Czysta Forma, ul. Nowowtarska

16.06 (niedziela) TATRA FEST RUN / HIKE / KIDS:
6.00-7.30 TATRA FEST RUN - Biuro zawodów, Plac przed restauracją Gwarno;
7.00 TATRA FEST RUN - start 25tka, Plac przed restauracją Gwarno,
8.00 TATRA FEST RUN - start 12tka, Plac przed restauracją Gwarno;
10.00-15.00 TATRA FEST KIDS imprezy sportowe dla dzieci i zawody biegowe 400 m i 1500 m. Plac przy restauracji Gwarno - ATRAKCJE TATRA FEST KIDS: RESTAURACJA GWARNO 10.00-15.00, PSONI Zakopane - kiermasz rękodzieła i sprzedaż cegiełek na „Dom marzeń”, PSONI Zakopane - warsztaty „Koralikowy zawrót głowy”, Tatra Fest Kids - biegi dla dzieci 400 m i 1500 m - pierwszy bieg na Gubałówkę, Wioska Decathlon - Tatra Fest Bushcraft by Decathlon - warsztaty z bushcraftu dla najmłodszych, Wioska Decathlon - przestrzeń aktywności sportowej - slackline, ekologiczny tor przeszkód, kosz, badminton, piłka nożna, pingpong, siatkówka, SNPTT - otwarty trening „Aktywnie i zdrowo z SNPTT”, KS Frajda - wszechstronny trening sportowy z Frajdą, KS Zakopane - „Piłka nożna bez tajemnic” - trening i zabawy, Restauracja Gwarno - warsztaty kulinarne z misiem Gwarkiem;
15.00 TATRA FEST RUN - ceremonia wręczenia nagród - 25tka i 12tka, Plac przed restauracją Gwarno;
6:00 TATRA FEST HIKE powered by Alpinus x Tatrologia, start Kiry;
9.00 TATRA FEST HIKE powered by TPN, wycieczka przyrodnicza z edukatorem TPN, start Kuźnice - fontanna,
9.00 TATRA FEST BUSHCRAFT by DECATHLON, Plac przed Restauracją Gwarno

WIDZIMY SIĘ U RZĄSóW: Spacer po Zakopanem śladami Antoniego Rząsy oraz oprowadzanie po Galerii
Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego
Sobota 15.06, godzina 11

Spacer po Zakopanem śladami Antoniego Rząsy oraz oprowadzanie po Galerii poprowadzi Marcin Rząsa - rzeźbiarz, przewodnik tatrzański, syn Antoniego Rząsy. Będzie to opowieść o dawnym, artystycznym Zakopanem, życiu i twórczości Antoniego Rząsy. Miejscach i zwyczajach środowiska artystycznego w Zakopanem drugiej połowy XX wieku/ ilość miejsc ograniczona, zapisy: galeria@antonirzasa.pl, tel. 695482204

222. WIECZóR NA HARENDZIE: Krystyna Dąbrowska
Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie
Sobota 15.06, godzina 17

w Muzeum Jana Kasprowicza spotkamy się z Krystyną Dąbrowską - poetką, eseistką i tłumaczką. Autorką pięciu zbiorów wierszy, z których najnowszy to „Miasto z indu” (2022). Laureatką Nagrody Kościelskich (2013), Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2013), Nagrody Literackiej m. st. Warszawy (2019) oraz Nagrody Poetyckiej im. Kazimierza Hoffmana „Kos” (2023). Jej wiersze były tłumaczone na ponad dwadzieścia języków; za wiersz „Biuro podróży”/”Travel Agency” w przekładzie Antonii Lloyd Jones otrzymała Pushcart Prize (2024). Książkowe wybory jej wierszy ukazały się po włosku, niemiecku, szwedzku, portugalsku i angielsku; książka w angielskim przekładzie, ”Tideline” (Zephyr Press 2022), była nominowana do Derek Walcott Poetry Prize i National Translation Award in Poetry. Dąbrowska tłumaczyła m.in. poezję Louise Glück, Nuali Ní Dhomhnaill, W. C. Williamsa, Thoma Gunna, Charlesa Simica i Kim Moore. Jesienią 2022 brała udział w International Writing Program na University of Iowa. W czerwcu ukaże się „Dziki irys” Louise Gluck w jej przekładzie.
Spotkanie poprowadzi Eliza Kącka - pisarka, literaturoznawczyni, krytyczka.

W BLISKOŚCI. KOSMOS - wernisaż trzeciej wystawy z cyklu "Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego"
Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b
Sobota 15.06, godzina 18

Na trzecią z cyklu ekspozycję złożą się prace Małgorzaty Markiewiecz, dla których inspirację stanowiły elementy ubioru górali z zasobów etnograficznych Muzeum Tatrzańskiego. Niemnie, jak podają organizatorzy, wystawa przygotowana przez artystkę jest "(...) procesem twórczym, w którym brały udział także lokalne rzemieślniczki oraz inni artyści. Inspirowana tym, co naturalne, organiczne stała się przestrzenią wspólnej pracy i spotkań".

ROCKUS PARTY - impreza wspominkowa i charytatywna
Cafe Piano, Krupówki 63
Sobota 15.06, godzina 18

Impreza inspirowana legendarnym zakopiańskim Klubem Muzycznym Rockus. Jak dodają tu organizatorzy: "W trakcie wydarzenia przeprowadzimy zbiórkę charytatywną dla naszego kolegi Kuby Klimka, który obecnie toczy najtrudniejszą walkę swojego życia poza matą. Kuba potrzebuje naszego wsparcia, zarówno w postaci dobrych słów, jak i konkretnych środków, które pozwolą mu skupić się na walce z ciężką chorobą. Przyjdźcie, bawcie się, skaczcie jak za dawnych lat i sprawcie, by z tego wydarzenia wynikło coś naprawdę dobrego.”

KONCERT: Reinis Jaunais 
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 15.06, godzina 19

Artysta pochodzi w Rygi na Łotwie, ale od wielu lat podróżuje po świecie prezentując swoją twórczość. W muzyce, którą tworzy, łączy m.in. różne techniki gry na gitarze - w tym fingerstyle, steping, perkusje i live looting.

GRY BEZ PRĄDU - otwarte spotkania przy grach planszowych, bitewnych i karcianych
Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo Zakopane, ul. Orkana 2a
Niedziela 16.06, godzina 17

"Gry bez prądu" to cykliczne, otwarte spotkania przy grach planszowych, bitewnych i karcianych, odbywające się dwa razy w tygodniu - w każdą niedzielę od godziny 17 i w środę od godziny 18.30. Organizatorzy zachęcają do udziału w nich oraz śledzenia relacji ze spotkań na profilu FB Zakopiański Klub Fantastyki.

SPOTKANIE Z CYKLU "CZARNE NA BIAŁYM" z udziałem Aleksandry Wojtaszek
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Niedziela 16.06, godzina 18

Gościem Macieja Krupy, który również poprowadzi rozmowę, będzie Aleksandra Wojtaszek - bałkanistka, dziennikarka i tłumaczka, autorka m.in. książki "Fjaka. Sezon na Chorwację", za którą otrzymała Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka oraz która znalazła się w finale konkursu Grand Press na Książkę Reporterską Roku 2023. To ona będzie motywem przewodnim niedzielnego spotkania.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- TATRY WIELKOFORMATOWO. MAREK KOWALSKI. STRH Bistro Art Cafe, ul. Krupówki 4A (do 28.06)
- DZIATKI/DZIADKI. Maciej Wirmański i Natalia Wirmańska - malarstwo olejne, rysunek, fotografia, obiekty, sound design, nagrania terenowe. Muzeum Kornela Makuszyńskiego (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Tetmajera 15 (do 29.06)
- REALIZM ARTYSTYCZNY MICHAŁA GĄSIENICY-SZOSTAKA. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27 (do 31.07)
- TRYUMF W CZASIE. NAJSTARSZE UBRANIA Z PODHALA. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10
- ZAMOYSCY – SPICHLERZ WARTOŚCI. Spichlerz w Kuźnicach, poniżej budynku Dyrekcji TPN (do końca roku)
- MŁODE ZAKOPANE 2024. Pierwszy przegląd sztuki współczesnej. Galeria Stacja Kultura Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury, ul. Chramcówki 35
- FUNDATOR - HRABIA WŁADYSŁAW ZAMOYSKI. Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41
- KRAJOBRAZY - akwarele Grażyny Orłowskiej. Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

anZostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHARZA oraz POMOC KUCHENNĄ. 606 208 503.
 • PRACA | dam
  NIEMCY: MURARZ, CIEŚLA, MALARZ, OCIEPLENIA, ELEKTRYK, SPAWACZ, OPERATOR KOPARKI, DŹWIGOWY. Umowy na warunkach niemieckich. 0048 575-001-116
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia PLAC 48 arów, uzbrojony, sąsiadujący z ścieżką rowerową - Harklowa/Dębno. Idealny pod biznes. 510 177 772.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM JEDNORODZINNY - centrum Nowego Targu. 575 567 874.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy REZYDENTA/REZYDENTKI do obsługi nowoczesnych apartamentów w Zakopanem. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 666 522 367.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Szczeniaki Shih tzu z rodowodem. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Renesans w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko KELNER/BARMAN. Stabilna praca w nowo otwartym Obiekcie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: restauracja@renesans.pl lub tel. 573676102.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  KOZA DOJNA - 783 575 415
 • PRACA | dam
  REMONT DACHU. Zlecę wykonanie remontu dachu polegającego na wymianie gontu drewnianego na blachę imitującą gont (np. Janosik) wraz z obróbkami. Powierzchnia dachu to około 3000 m2. Celem ustalenia szczegółów i złożenia oferty proszę o kontakt na numer 502732604
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 53.5 m2, również PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam nowego Forda connecta LII kolor szary 3 miejsca z przodu ,hak,bagażnik.Faktura VaT /pełny odpis netto oraz Vat w jednym miesiącu/.Cena 82000 zł /netto/. 601592780 jan_kaczor@wp.pl
  Tel.: 601592780
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Biedronka w Jabłonce poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/12517/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Lipnicy Wielkiej poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/49546/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Zakopanem poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/39069/. Infolinia 222051033 www.pracawbiedronce.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | budowlane
  KLIMATYZACJA. Oferuje dobór i montaż klimatyzacji a także automatykę kotłowni, ogrzewania. Zapraszam do skorzystania z darmowej wyceny. 504163439 biuro@majerczyk.pl
  Tel.: 504163439
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam 2 HEKTARY POLA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-07-25 21:00 Jak gmina nic nie zrobi, to weźmie siekierę i ruszy usunąć wizerunek posła Mularczyka 2024-07-25 20:00 Dwie samowolki. Chcemy, aby wszystko było legalne - mówi właścicielka 2024-07-25 19:00 Martwo urodzeni (WIDEO) 2024-07-25 18:00 Kto zapłaci za szkody po koncercie na Równi Krupowej? 6 2024-07-25 17:45 Stacja Wakacje! Gwarno w całym Zakopanem! 2024-07-25 17:00 TPN apeluje: Nie dokarmiaj dzikich zwierząt 2024-07-25 16:00 Sylwestra Marzeń nie będzie, a co w zamian? 9 2024-07-25 15:00 Nie tylko arabscy turyści w Zakopanem deszczu się nie boją 2 2024-07-25 14:30 Dzień ze Świętą Kingą 2024-07-25 14:00 Oszukała seniorkę w Nowym Targu, wpadła w ręce policji w Krakowie 3 2024-07-25 13:00 Złodziejka - uzdrowicielka 2 2024-07-25 12:37 Studia pielęgniarskie: Dlaczego warto wybrać pielęgniarstwo jako ścieżkę kariery? 2024-07-25 12:00 Leszek Behounek żegna się z MOSIR-em ale nie ze sportem, wystartuje w Goeteborgu 3 2024-07-25 11:30 Wieczór pełen regionalnej muzyki 1 2024-07-25 11:28 Jadalnia w salonie - jakie krzesła wybrać? 2024-07-25 11:26 Podstawowy zestaw do manicure - co powinien zawierać? 2024-07-25 11:00 Najważniejsze są Krupówki 21 2024-07-25 10:30 Szczęście mnie opuściło. Podpisanie cyrografu może być jedynym wyjściem. Mamy dla Was książki 2024-07-25 10:00 Sznurki i szmatki na szczycie Babiej Góry 2024-07-25 10:00 10 LAT MEDICAL CLINIC PODHALE - WAKSMUND 2024-07-25 09:00 Znów posmakujemy zubrzyckiej borówki (wideo) 2024-07-25 08:30 Koncert Kwartetu Śląskiego i Łukasza Chrzęszczyka 2024-07-25 08:13 Duże opóźnienie pociągu relacji Szczecin Główny - Zakopane. Zerwana trakcja kolejowa 3 2024-07-25 08:12 Zasady opodatkowania w Polsce 2024-07-25 08:00 Turystyczne piekło. Cały tekst na naszym Patronite 3 2024-07-24 21:33 Gmina Spytkowice zarosła (WIDEO) 1 2024-07-24 20:44 Turysta z Kuwejtu wjechał autem do Doliny Chochołowskiej 13 2024-07-24 20:24 Arabskie lato w Zakopanem 15 2024-07-24 19:24 Biełase serce Orawy (ZDJĘCIA) 2024-07-24 19:08 Piesek błąkał się po Witowie 2024-07-24 19:00 Retropiątek przed Urzędem Miasta 1 2024-07-24 18:24 XVI Góralska Pielgrzymka Rowerowa dotarła na Ziemię Łódzką 2024-07-24 18:00 Przeboje Guns N`Roses w piątek na scenie Kultury na Bani 2 2024-07-24 17:45 Silna ulewa przeszła przez Podhale. Strażacy pracują w kilku miejscach 2024-07-24 17:20 Lutnik i muzykant Kazimierz Karpiel został pasowany na prymistę 2024-07-24 17:17 Wszystko, co musisz wiedzieć o klimatyzacji domowej! 2024-07-24 17:11 Kto zgubił portfel, a kto pieniądze? 2024-07-24 17:01 Szczegółowy przewodnik po montażu gruntowych pomp ciepła 2024-07-24 17:00 Bałkańskie ścieżki w muzyce kameralnej 2024-07-24 16:23 Tatrzański Sky Tower nadal w zawieszeniu (WIDEO) 6 2024-07-24 16:00 Dzieci Gór w Szczawnicy 2024-07-24 15:55 Kolejne wyjazd strażaków. Gaz na Krupówkach, monitoring na Zamoyskiego 2024-07-24 15:30 Burza im niestraszna, kosiarze pracują pełną parą na Równi Krupowej 7 2024-07-24 15:19 Detoks alkoholowy w Warszawie - na czym polega ta usługa? 2024-07-24 14:30 Nowe ostrzeżenie meteorologiczne. Najwyższy stopień! 1 2024-07-24 14:00 Shih tzu, owczarki, jamniki... Psie piękności zaprezentują się w Nowym Targu 2024-07-24 13:38 Strażacka akcja na ul. Żeromskiego. Część Zakopanego bez prądu i internetu 2024-07-24 13:28 Nad Tatrami przechodzi burza, a turyści spacerują po Kasprowym 3 2024-07-24 13:20 Mamy czterech nowych honielników, wiecie może co taki honielnik robi? 2024-07-24 12:24 Prognozy się sprawdziły. Leje i grzmi (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-07-25 20:41 1. @swój, skąd masz to info. bo ja z tv. republika i mówił Rachoń 6 mln 2024-07-25 19:54 2. zakopane ma giewont, koncert giga jest potrzebny w rybniku, nowym targu itp. miastach taki jest sens organizacji, a wy drzewo do lasu zwozicie na co nam dziki tłum darmowy tłum bub bum stasiek maty specjalne a w domu masz specjalne maty a moze na ogrodzie -pewnie nie masz bo nikt normalny nie organizuje dzikich spedów i nie bierze za nie odpowiedzialności Rowien krupowa nie jest po to zeby jezdzic po niej tirem ogarnijcie sie stasiek z nizin 2024-07-25 19:43 3. wbijaj PIn 2024-07-25 19:29 4. Panie Radny, plotka głosi ze ten Wasz "darmowy" Sywlester Marzen kosztowal mieszkancow prawie 2 miliony zlotych. Moze Pan to nam potwierdzisz? 2024-07-25 19:23 5. Ja tylko wspomnę że już w poprzedniej kadencji mówiłem że Dorula wyszkolił sobie godnego następcę co bedzię dbał o rozwój Zakopanego 2024-07-25 19:03 6. Burmistrz z radnymi po skończonej imprezie od samego rana powinni tam równać grabiami , bo obiecywali wyborcom ciężką pracę. 2024-07-25 19:01 7. BYRAKI SIĘ TU WYPOWIADAJĄCE SA BURAKAMI BO NIE WIEDZĄ,ŻE MOZNA ZROBIC PŁATNY KONCERT I JESZCZE NA TYM ZAROBIĆ.GODOM WOM WSIAKI. 2024-07-25 18:16 8. Niesamowite. To jest chyba kłamstwo. Telewizja Tuskowa za jakies zniszczenia odpowiada....przecież to tylko tvppis mógł być do tego zdolny. Nie wierzę w tą informację 2024-07-25 18:14 9. Tylko lotnego fotoreportera nie ima się deszcz ani pieruny. 2024-07-25 18:12 10. Radni którzy w czasach sylwestra marzeń nabierali szampana w usta a ręce same im klaskały w takt Zenka zaczęli zadawać niewygodne pytania.. ..i bardzo dobrze ! Każda władza musi być transparentną i kontrolowała przez opozycję.
2024-07-21 10:33 1. Wieszczu, starosto, góralu honorny, byłeś u steru te wu Andrzeju, starosto tatrzański umiłowany tyś władał nami wyborcami. Niech socjalizmu płomień zapłonie i Polska nigdy niech nie utonie. Już Philipowitz finansów pilnuje i Zakopane nie zbankrutuje. Władza ach władza jak deprawuje. Motłoch dziś władzę u nas sprawuje. Podatki w górę doda zaśpiewa tego kolektyw dziś potrzebuje. 2024-07-15 15:01 2. Pan prezes Zubek jak zwykle w pierwszym szeregu. Parcie na szkło jest... 2024-07-13 22:34 3. Giewont nawet gdyby nie miał foto, to i tak jest najpiękniejszy. 2024-07-13 20:45 4. Jaguś bedzie łolimpiade robić. Toć dośfiadcenie mo. 2024-07-08 21:41 5. Nt to wioska jest przecież 2024-06-22 16:50 6. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 7. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 8. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 9. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 10. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP