Reklama

2024-10-16 18:30:15

Reklama

Czytamy

Przy tym tytule naprawdę można się wyłączyć. Mamy dla Was książki

Reklama

"Wakacyjny switch-off" to najnowsza książka autorki przebojowej serii "The Kissing Booth" Beth Reekles.

Beth Reekles, choć skończyła studia licencjackie na wydziale fizyki uniwersytetu w Exeter, pisze powieści dla młodzieży. Najgłośniejszą spośród nich jest "The Kissing Booth", którą w 2010 roku, w wieku piętnastu lat, rozdział po rozdziale, zamieszczała na platformie Wattpad, wywołując przy tym burzę w sieci. Pierwszą częścią zyskała milion czytelników, a w kulminacyjnym momencie ich liczba wzrosła do 19 milionów. Z bohaterami serii przyszło im się jednak pożegnać w 2021 roku, choć w tzw. międzyczasie Netflix ożywił ich na ekranach, produkując trzy filmy na podstawie książek Beth.

Najnowszy tytuł spod pióra Beth Reekles, „Wakacyjny switch-off”, to historia, której bohaterkami są trzy różne, obce sobie dziewczyny – Luna, Rory i Jodie. Każda z nich próbuje uciec od czegoś w swoim życiu, a zupełnie przypadkowo przyjdzie im spędzić wspólnie wakacje.

Luna rozstała się właśnie ze swoją miłością życia - Liamem.
„Wiedziałam, że Liam jest tym jedynym, gdy tylko go spotkałam. Poznaliśmy się przez przyjaciół kilka lat temu. Chodziliśmy do różnych szkół, ale odkąd skończyliśmy piętnaście lat, każdą wolną chwile spędzaliśmy razem. Tak bardzo się cieszyłam, kiedy przyjęto nas na Newcastle University, bo to oznaczało, że nie czeka nas związek na odległość. Byłam przekonana, że odtąd będzie już tylko lepiej.
Zazwyczaj jestem zbyt pragmatyczna, żeby wierzyć w miłość od pierwszego wejrzenia, ale Liam spełniał wszystkie moje kryteria: inteligentny, lubiany przez rówieśników i nauczycieli, a także mocno związany ze swoją rodziną. To mi się w nim najbardziej podobało.
(…) I kochał mnie.
Bez problemu mogłam sobie wyobrazić naszą przyszłość: wspólne ukończenie studiów, znalezienie pracy blisko siebie, wynajęcie mieszkania i oszczędzanie na wkład własny. Dzielilibyśmy ubezpieczenie samochodowe i konto na Netfliksie, kłócilibyśmy się o imię dla kota. Liam się śmiał, kiedy mówiłam, że chcę wyjść za mąż w wieku dwudziestu pięciu lat i mieć dzieci przed trzydziestką, a potem szybko dawał mi całusa, odpowiadając, że dobrze o tym wiedzieć, że będzie to miał na uwadze i zapisze w kalendarzu, by kupić pierścionek na czas”.

Pierwszy rok na uniwerku chcieli spędzić razem, zamieszkali więc wspólnie. Jednak w końcu ich drogi się rozeszły, to Luna zakończyła ten związek. Tęskniła za Liamem i żeby wreszcie wyrwać się z tego stanu zafundowała sobie tygodniowy wypad na Majorkę.

Rory, a właściwie Aurora, również obrała ten kierunek. Tyle, że ona wycieczkę dostała w prezencie od rodziny. Nie mogli patrzeć, jak bardzo jest przygnębiona, mimo, iż zdała na studia prawnicze. W ogóle się o nią martwili, sugerując, że może powinna wrócić na terapię. Zwłaszcza siostry, które z tego powodu zabrały ją na interwencyjny lunch. Rory jednak zapewniała, że nie ma depresji, po prostu denerwuje się życiowymi zmianami.

„Albo byłam bardzo przekonywująca, albo zrobiło im się mnie żal – w każdym razie stwierdziły, że potrzebuje wakacji. I to z cyfrowym detoksem w pakiecie, bo rzekomo na okrągło siedzę z nosem w telefonie. Co jest zarzutem absurdalnym, choć równocześnie prawdziwym. A potem wielkodusznie opłaciły mój pobyt, ponieważ na koncie oszczędnościowym miałam mniej niż pięćdziesiąt funtów”.

Rory tak naprawdę nie chciała studiować prawa, za nic na świecie, wolała karierę w branży kreatywnej. Jednak liczba jej followersów ostatnio coraz bardziej spadała, co również wprowadzało ją w stan coraz większego przygnębienia. Na Majorce miała zatem odpocząć, wyłączyć telefon i spróbować poukładać sobie życiowe priorytety.

Jodie była trochę inna od Luny i Rory. Ona już studiowała, zaliczyła drugi rok, lato zamierzała spędzić w domu dorabiając w kawiarni. Mama z babcią uznały, że czas przed rozpoczęciem pracy powinna poświęcić na podróż, bo kupienie płaszcza z Zary czy ciastka to tylko drobne, materialne przyjemności, a jej należało się coś więcej. I tak również ona znalazła się w samolocie lecącym na Majorkę, zagadywana przez nieznaną wówczas jeszcze Lunę, która pomogła jej przetrwać stresujący start, a potem i lądowanie.

Najpierw mignęły sobie na lotnisku, a na miejscu okazało się, że wszystkie trzy mają wykupiony pobyt w tym samym kurorcie. Co się wydarzy, kiedy ich ścieżki przetną się pod gorącym hiszpańskim słońcem? Czy te wakacje okażą się dla nich niezapomniane?

Nowa książka Beth Reekles z powrotem zabierze Was w gorące, letnie dni, serwując opowieść, w której w równych proporcjach humor miesza się z romansem.

UWAGA, KSIĄŻKA!
Od wydawnictwa STORYLIGHT (by Insignis) mamy dla Was 2 egzemplarze książki. Po jednym otrzymają osoby, które jako pierwsze wyślą do nas mail w czwartek 17.10 o godzinie 15 na adres: konkurs@24tp.pl. W treści prosimy podać imię, nazwisko i adres. Tytuł maila: Wakacje.

an




Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
  • PRACA | dam
    Willa Zarębek w Łopusznej poszukuje osoby do pracy w kuchni. Zakres obowiązków: przygotowanie obiadów i pieczenie ciast. Tel. 507 549 659, e-mail: willazarebek@outlook.com
  • KOMUNIKATY
    INFORMACJA: Wójt Gminy Poronin informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Poronin oraz na stronie BIP w dniach od 08.12.2025 r. do 30.12.2025 r. Zarządzenia Nr 78/2025 Wójta Gminy Poronin z dnia 08.12.2025 r. w sprawie: wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy dot. części działki ewid. nr 15105/17 obręb 0502 Nowe Bystre.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    Szukamy dziennikarza dziennikarki do publikowania treści na Pieknesny.pl Rozwijamy serwis Pieknesny.pl, poświęcony tematyce zdrowego snu, regeneracji i dobrego samopoczucia. Szukamy osoby, która potrafi pisać rzetelnie, lekko i z myślą o czytelniku. https://pieknesny.pl/ magda@pieknesny.pl
  • USŁUGI | budowlane
    ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
  • PRACA | dam
    Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
    Tel.: 609097999
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-28 15:16 Pan Marek, Biały Miś z Krupówek o Sylwestrze i pogodzie (WIDEO) 2025-12-28 14:35 Jest mały, zmarznięty i skomli uwiązany na łańcuchu (WIDEO) 2025-12-28 14:00 Halny, który budzi Babią Górę 1 2025-12-28 13:54 Poranna kolizja w Kościelisku. Apelujemy do kierowców o ostrożność (WIDEO) 2025-12-28 13:32 Drzewo zwaliło się na samochód turysty 2025-12-28 13:14 Jakie badania wykonać przed operacją zaćmy 2025-12-28 13:00 Niebawem upływa termin składania wniosków o przyznanie znaku Marki Tatrzańskiej 2025 2025-12-28 12:28 Wspólny program ze Słowakami dla ochrony kozicy i świstaka 2 2025-12-28 12:00 Szopka autorstwa rodziny Herczaków wróciła do Maruszyny 2025-12-28 11:24 Tatrzański park otworzył popularny szlak 2025-12-28 11:00 Pierwsza edycja wyjazdowej wystawy "Pociąg do Zakopanego" 3 2025-12-28 09:59 Mniejsze opady śniegu niż zapowiadano. Zakopane budzi się w niedzielny poranek (WIDEO) 1 2025-12-28 09:00 Skandal zamierzony 5 2025-12-27 22:33 Trzy osoby ranne w wypadku w Suchem 2025-12-27 21:00 Nagroda Amicus Hominum dla Marii Lambrecht, wyróżnienie dla PSONI 2025-12-27 20:00 Kolędowanie z gwiazdorem 2025-12-27 19:00 Na Boże Narodzenie do Sieniawy wróciły bobry (WIDEO) 4 2025-12-27 18:00 Pies uwiązany na długim łańcuchu, bułka na śniegu, jakieś wiadro i buda (WIDEO) 15 2025-12-27 17:00 TPN apeluje - można bawić się bez fajerwerków, kolejna prośba o ciszę 16 2025-12-27 16:00 Krupówki zapełnione od rana do wieczora 7 2025-12-27 15:52 Trasy biegowe zamknięte dla narciarzy, zbyt mało śniegu do biegania 2025-12-27 15:04 Najlepszy start w karierze Maryny Gąsienicy Daniel. Fantastyczny drugi przejazd 1 2025-12-27 14:00 Gubałówka oblężona. Długa kolejka do kolejki (WIDEO) 2025-12-27 13:25 Centrum Zakopanego kompletnie zakorkowane (WIDEO) 6 2025-12-27 12:37 Korek do Zakopanego już w Nowym Targu, drogi wjazdowe na czerwono, masakra z parkowaniem 3 2025-12-27 12:00 W Tatrach cieplej niż w Zakopanem. Tak było o poranku na Nosalu 2025-12-27 11:00 Gasili pożary, jeździli do wypadków, prowadzili poszukiwania czyli pracowite Święta Bożego Narodzenia 1 2025-12-27 10:00 Lawinowa jedynka, oblodzenia i świeże warstwy na ubitym, zmrożonym śniegu 2025-12-27 09:00 Jan Guńka liderem polskiego biathlonu 1 2025-12-27 08:00 Spore szanse na przejaśnienia, a nocą kolejne dostawy śniegu 1 2025-12-26 22:27 Pożar biura przy strzelnicy w Nowem Bystrem (WIDEO) 7 2025-12-26 22:03 Dwa kolejne pożary. Domek w Zakopanem i strzelnica w Nowem Bystrem (WIDEO) 2025-12-26 21:19 Mamy piękną zimę (ZDJĘCIA) 3 2025-12-26 20:10 Pożar altany w Białym Dunajcu i domu w Witowie 2 2025-12-26 19:59 Ruchoma szopka z podhalańską duszą w kościele na Bystrem 2025-12-26 18:59 Na Krupówkach tłumy turystów, a to dopiero początek (WIDEO) 4 2025-12-26 18:00 Spotkanie poświęcone stworzeniu koalicji NGO 3 2025-12-26 17:00 Bystry Potok i Kacwińskie Borówecki świętują jubileusz 2025-12-26 15:59 Niezapomniane widoki na Hali Gąsienicowej (WIDEO) 2025-12-26 14:59 W Zakopanem coraz więcej turystów 4 2025-12-26 14:00 Przeorany Biały Potok 27 2025-12-26 13:00 Śpiewamy naturalnie, z serducha (WIDEO) 2025-12-26 11:59 Dłuuuga kolejka do kolejki na Kasprowy (WIDEO) 2025-12-26 11:00 Wielka inwestycja w Białce z pozwoleniem na budowę. Są protesty mieszkańców 11 2025-12-26 10:11 Czołowe zderzenie na zakopiance. Szosa zablokowana 6 2025-12-26 10:00 Wieczór Sylwestrowy z Aurorą B. 1 2025-12-26 09:35 Zakopane - sprzedam PIĘKNY DREWNIANY KOMPLET 2025-12-26 09:00 Koncert kolęd w nowotarskim MCK 2025-12-25 22:59 Zakopane - sprzedam tanio różne BIURKA 2025-12-25 21:00 Sprawiedliwi - owoc miłości i miłosierdzia
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-12-28 14:09 1. Jak halny duje to piszę więcej komentarzy tutaj i napić też się muszę 2025-12-28 14:08 2. Ochrona przyrody to najważniejsza rzecz, jaką robimy dla przyszłych pokoleń. Zielona energia że źródeł odnawialnych, zmniejszone emisje spalin i zielony ład to przyszłość i odejście od szkodzenia środowisku. Matka Ziemia będzie nam wdzięczna. 2025-12-28 13:57 3. Cóż,pies jak wiejski kundel,zaniedbany i brudny. Bułkę ma ale myślę że pod tym brudnym futrem skóra i kości. Taka tradycja nie tylko na Podhalu ale innych polskich wsiach też. Batyr to popiera bo kocha wsiowych. 2025-12-28 13:46 4. ten peron na fotce zdecydowanie lepiej wygląda niż ten tuż po kapitalnym pisowskim remoncie 2025-12-28 13:26 5. To akurat standard, że ludzie komentują coś czego nie obejrzeli czy nie przeczytali... Takim mądralom wystarczy tytuł :D Tutaj też ich nie brakuje... 2025-12-28 13:19 6. Nasuwa się pytanie - czy zagrożeniem dla kozicy i świstaka nie jest czasem będący również pod ochroną niedźwiedź? 2025-12-28 13:12 7. Do "kustosz". Pomogę ci rozwinąć wiedzę jaką masz po nowej maturze: Muzeum Stylu Zakopiańskiego "Koliba", Muzeum Karola Szymanowskiego "Atma", Muzeum Jana Kasprowicza, Muzeum "Palace", Muzeum Kornela Makuszyńskiego, a nawet Muzeum "Oscypka". Nie dziękuj. Ot, taka mała przysługa. 2025-12-28 13:05 8. Fotomontaże na tle starych widoków? Coś co w czasach AI każdy średnio rozgarnięty licealista przesyła znajomym przez media społecznościowe? Dwójka snobów na tle Luxtorpedy to "twórczość artystyczna"? "Uchwycanie ducha miejsca"? Pewnie z naszych podatków? 2025-12-28 12:58 9. Sehr gut mein Jożin z Bażin 2025-12-28 12:52 10. Pani Karinko Ukrainko, może pozwolić ludziom mieć własne zdanie na temat tego co pokazaliście w swoim teledysku. Pani babcia nie jest wyrocznią, zapewniam, że przekroczone zostały granice dobrego smaku. I nie chodzi o obrażanie Świętego biskupa, ani o zdrady małżeńskie. Sceny w tym marnym " przedstawieniu" są po prostu obleśne . Intymne sytuacje można pokazać pięknie, radośnie, a przede wszystkim z klasą!!!! Ale, żeby pokazać coś z klasą trzeba samemu mieć osobistą kulturę i wrodzoną inteligencję i godność.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama