Reklama

2016-12-30 18:49:09

Tatry

80 turystów znowu "utknęło" nad Morskim Okiem. Gdy przyjechała policja ozdrowieli

Ok. 80 osób prosiło o godz. 18 o pomoc służby. Gdy na miejsce przyjechali policjanci nagle przybyło im sił. Wcześniej tłumaczyli, że przyjechali z miast i nie są przyzwyczajeni do długiego marszu.

Kolejny raz turyści nie pomyśleli, że zimą zmrok zapada szybko, a fiakrzy kursują nad Morskie Oko tylko za dnia.

Na Włosienicy przed Morskim Okiem zebrało się ok. 30 osób. Zadzwonili po pomoc, bo nie mogli sami pokonać niemal 10-kilometrowej trasy do parkingu na Polany Palenicy. Termometry nad Morskim Okiem wskazują - 7 st. C.

Po turystów pojechali strażacy z Bukowiny Tatrzańskiej. 

Gdy inni dowiedzieli się, że prawdopodobnie ktoś przyjedzie po turystów w sumie na transport oczekiwało ok. 80 osób. 

Droga tymczasem świetnie nadaje się do marszu. Jest odśnieżona, nie jest śliska i pokonują ją dziś bez problemu na nogach rodziny z małymi dziećmi.

Na miejsce przyjechał również patrol policyjny. Okazało się, że tak naprawdę transport potrzebny jest tylko jednej starszej osobie. Funkcjonariusze zaczęli legitymować turystów. Wtedy ci przestraszyli się i nagle przybyło im sił. Schodzą na nogach.

Turyści mieli pretensje do fiakrów, że nie jeżdżą po zmroku. Padały też głosy, że przyjechali z miast i nie są przyzwyczajeni do pokonywania takich odległości.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy brak wyobraźni i przewidywania przez turystów kończy się próbami o pomoc na 10-kilometrowej jezdni prowadzącej nad staw.

ag, p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Aga 2017-01-01 09:13:02
Od roku w naszym społeczeństwie przelewa się fala roszczeń. Rozdawnictwo dzielcowpis zbiera żniwo. Wszystkim wszystko się należy. Natychmiast. Gdyby głupota miała skrzydła to 70% turystów przelecialaby trasę W mgnieniu oka.
Edeq 2017-01-01 00:56:49
Do Hamilton:
Co ma do tego polityka deklu ?

Do uorcyk:
Dzien wczesniej bylem na tym szlaku i kiedy ja o godzinie 14 schodzilem w dol, widzialem jak ludzie z malymi dziecmi dopiero sie wybierali na szlak pieszo.
Jest jak byk informacja ze wejscie na gore zajmuje 2 godziny i 20 minut (z dziecmi zapewne dluzej) wiec teraz moje pytanie do Ciebie. Dlaczego probujesz zrzucic wine na tpn ? Kazdy ma rozum i wolna wole. Nie probuj obwiniac innych za swoja glupote i bledy.
Jakim trzeba byc idiota zeby nie wiedziec ze o 16 robi sie juz ciemno w porze zimowej a na szlakach gorskich nie ma oswietlenia.
harrry pottter 2016-12-31 20:12:34
wystawić im rachunek niech zapłaca za swoje bledy
Hamilton 2016-12-31 18:37:15
Jestem ciekawy gdzie byla pani Beata ????
Pati 2016-12-31 16:55:46
To byli zieloni-nie UFO :-) tylko ekolodzy -dziękuję!
A tak na marginesie lalamido politykuje -eh na psa urok !
corvin 2016-12-31 15:26:36
To nie jest smieszne teraz uczniowi 100 metrów do szkoły nie chce sie przejść tylko czeka na autobus szkolny. Żeby w góry pojechac to przerazenie i tylko pytaja czy tam jest zasię.
observer 2016-12-31 14:19:19
Jak widać na filmach telewizyjnych, w roli głównej gówniarstwo wychowane bezstresowo, tudzież w stylu "róbta co chceta", roszczeniowe i bezczelne, potrafiące wymagać tylko od innych - własnej inwencji i myślenia zupełny brak. Policja powinna użyć pałki, może by klepki nieco poprzestawiało na swoje miejsce.
Janek 2016-12-31 13:58:13
Najlepszym rozwiązaniem jakie mogło mieć miejsce to spisanie ich wszystkich i podanie danych osobowych do publicznej wiadomości.... Ostracyzm społeczny jakiemu by byli poddani skutecznie nauczyłby ich rozumu....
Niestety mamy ustawę o ochronie danych i pewnie nie jest to możliwe do zrobienia a szkoda...
Żadne "nagrody" pieniężne nie mogłyby się z tym równać.
Maaa 2016-12-31 12:41:32
Delikatne mieszczuszki. :D
uorcyk 2016-12-31 11:49:07
To jest skutek tego, że ci ludzie zostali wywiezieni transportem konnym na górę za późno aby mogli wrócić przed zmierzchem? Czy TPN nie powinien w ramach nadzoru tego przewidzieć ???
Rafał 2016-12-31 10:45:18
Rozwiązanie jest proste, zaproponować transport za odpowiednią cenę dla osłabionych i nieobeznanych.
Do @Marvin - to nie są dzieci tylko dorośli ludzie. Dorosły ma być odpowiedzialny za siebie i za dzieci, kt?re ma pod opieką, jeżeli gdzieś idzie to ma przewidzieć zagrożenia i sprawnie wrócić do miejsca zamieszkania.
Olek 2016-12-31 08:08:49
A jakiż to problem, przeciez schronisko jest od tego zeby mogli przetrwac noc także tacy "turyści". Nocka na podłodze w MO nauczylaby może odrobiny rozsądku a i schronisko by zarobiło.
vika 2016-12-31 01:35:03
@Blondynka z Suwałk : "Dlaczego nie można na tak krótkiej trasie uruchomić na stałe autobusu lub tramwaju ?"
Proponuję wybudować tam tory kolejowe i puścić Pendolino z kursami co pół godziny - przez całą dobę. Bilety po dwa złote w jedną stronę. Będzie wygoda i radocha .....

A tak serio, to myślę że zebrała się grupa cwaniaków którym nie chciało się schodzić i kombinowali "jak by tu zrobić żeby się nie narobić" .
O czasie potrzebnym na taką wycieczkę nie mieli pojęcia, ale o tym że można zadzwonić po DARMOWĄ pomoc - wiedzieli doskonale. Na taką "wiedzę" wystarczy przecież tylko jedna szara komórka.
Gierpia 2016-12-30 23:27:22
Myślałem że wypas baranów i owiec już dawno się zakończył,a tu informacja w mediach że stado 80 zagubionych sztuk trzeba sprowadzać w asyście ????
Turysta1 2016-12-30 22:59:55
Po pińcet od łebka i znoszę ich na plecach :-).
grazyna 2016-12-30 22:50:30
Słyszałam takie powiedzenie: "Warszawiak bez nawigacji nie trafi do ubikacji" Kiedyś uważałam to za żart, teraz głupota pseudoturystów mnie przeraża.
Szlak do Morskiego Oka (pieszo bez fiakrów), dookoła niego i kawałek pod Czarny Staw zdążyłam w jesieni swobodnie przejść i wrócić przed zmrokiem , z kilkuletnimi wnukami. W Sylwestra też kiedyś byłam i zdążyłam do Poronina na 17. Tylko należało się przygotować i wyjść o odpowiedniej godzinie. Poza tym w plecaku ZAWSZE trzeba mieć latarkę oraz coś do picia i jedzenia. O takich "drobiazgach" jak mapa czy zapasowe ubranie nie wspominam. No i chodzić pieszo a nie tylko jeździć.
Należałoby wprowadzić opłaty za bezpodstawne wzywanie pomocy (jak za karetkę) i nie byłoby problemu. Pcha się jeden z drugim w góry bez zastanowienia, bo jakby co to go zniosą czy zwiozą. W Beskidach jakoś takich turystów mniej.
krzysiek z G. 2016-12-30 22:47:31
Góry n-ty raz sprzedane . Może... tak ...mała galeria nad MO ? /no ,może chociaż bie .., żab.. - bo jak idę w góry to se tanio kupię zgrzewkę i kanapkę ?/
Marvin 2016-12-30 22:02:55
Tak się wszyscy rzuciliście na tych turystów... ja podejrzewam , że duża ich część nie była w ogóle świadoma że nie ma po zmroku transportu i że nie ma oświetlenia. Nie każdy pewnie tam był wcześniej, nie każdy słyszał.. Widać, ile aut jest na ulicach w Zakopcu , miejcie na uwadze, że niektórzy są tutaj pierwszy raz . Efekt 500+ ..tak jak nad morzem w tym roku.. Może warto o jakąś przyzwoitą i dobrze widoczną informację przy wejściu do TPN.. żeby każdy na przyszłość wiedział.
...janłosik... 2016-12-30 21:53:34
Po ostatnim liczeniu kozic brakowało kilkadziesiąt sztuk, a tu nagle się znalazły nad Morskim... Tylko dziwne, że same capy!... Reszta bez komentarza
ktos 2016-12-30 21:51:38
Brawo lalamido!
lalamido 2016-12-30 21:26:03
Pińcet plus w lecie topiło dzieci w Bałtyku, a teraz nocą gubi się na prostej drodze. Dobra zmiana!
miecio_myk 2016-12-30 21:07:02
hahaha:) dostali szwungu
blondynka z suwałk / 18 lat 2016-12-30 20:57:05
Dlaczego nie można na tak krótkiej trasie uruchomić na stałe autobusu lub tramwaju ?
cynamon48 2016-12-30 20:49:26
80 latarek to mozna jednym autem zawiesc i sprzedac kazemu potrzebujacemu po 100 zl np i juz nie bedzie takich problemiow
Odchody w Zakopanem 2016-12-30 20:34:32
Zgaduję ,to wyborcy PO i .N bo gdyby to byli kodowcy to wiadomo oni maja kondycję.
matematyk 2016-12-30 20:30:08
A redaktorzy skąd są, że podają nieprawdziwe informacje?
Droga z Włosienicy do Palenicy Białczańskiej ma 7 km a skrótami o 1 km mniej czyli 6 km.
Mowa o 10 km to dwukrotna przesada!
Magda 2016-12-30 20:21:56
ZLIKWIDOWAĆ TRANSPORT KONNY, to on przyciąga pseudoturystów. Myślą, że onie pracują do ostatniego klienta, albo przynajmniej tak jak galeria handlowa. Mój 5 latek pokonuje tę trasę pieszo, więc da się! A jeśli nie, to lepiej pojechać mad morze, albo do sanatorium.
art123 2016-12-30 20:02:48
1) Gdybym mieszkał pod Tatrami i miał tresowanego niedźwiedzia, wiedząc o takiej akcji napuścił bym tego niedźwiedzia na uczestników zamieszania.
2) Na dole zorganizował komitet powitalny z przedstawicieli TPN i policji. Każdy "ocalały" by dostał mandacik 200 zł za zakłócanie spokoju w TPN.
3) W dobrze znanym medium opublikowałbym imiona i nazwiska wszystkich winnych zamieszania. Niech cała Polska ma z ich ubaw!
WK. 2016-12-30 19:50:58
Było nie przyjeżdżać rok temu po tamtych palantów. Jak się raz przyjechało to teraz trzeba będzie za każdym razem. Pisałem o tym w zeszłym roku. No i mam satysfakcję, że trafiłem z 'prognozą' zachowań pseudoturystów. A wystarczy użyć w rozmowie z takimi krótkiego słowa - nie!
stes 2016-12-30 19:36:07
Idioci.
Brak słów na ludzką głupotę.
Barany z "miasta" którym się nie chce chodzić
karo 2016-12-30 19:33:29
jak fiakrzy jeżdżą to źle, bo biedne konie, jak nie jeżdżą to też źle bo biedni turyści z morskiego nie zejdą...
wsiok 2016-12-30 19:32:46
"Padały też głosy, że przyjechali z miast..."
ani chybi - młodzi, wykształceni, z wielkich miast.
niech TP rzuci na główną zdjęcia tych zdobywców MOKa w warunkach zimowych. Szkoda byłoby, żeby pamieć o nich zaginęła.
staryormowiec 2016-12-30 19:31:41
Powinni ich pałami po tyłkach wygrzmocić jak za dawnych dobrych czasów. Nikt już więcej by niepotrzebnie nie wzywał pomocy za roki jak i za 10lat.
qaz 2016-12-30 19:29:06
"przyjechali z miast i nie są przyzwyczajeni do 10-kilometrowego marszu" - padłem :):):):)
Tom 2016-12-30 19:28:17
Nie no jeebłem ????
ktoś 2016-12-30 19:28:08
Zgaduję: byli z warszawy!
goralka 2016-12-30 19:25:25
Co za debile!!!!! Jo byk ich bicyskiem wyonacyła to by sie od razu inacyj nieśli na dół.
adf 2016-12-30 19:17:58
Oby ich tylko busy potem nie zawiozly do Zakopanego Powinni na nogach przejść caly odcinek Wyjątek dzieci bo szkoda żeby cierpialy za głupotę rodzicow

Reklama
  • USŁUGI | budowlane
    WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • PRACA | szukam
    PRZERÓBKI - KOŻUCHÓW, FUTER, NA PILOTKI NOWEGO KROJU. NIEDROGO, PROFSJONALNIE. 606989935.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    Sprzedam Toyotę Rav4 , z niezawodnym silnikiem 2.0 benzyna , 151 KM, rocznik 2015. Auto z polskiego salonu. Dwa komplety opon, opony zimowe po jednym sezonie. Więcej info pod numerem telefonu. 880869664 telka.mirabelka@gmail.com
    Tel.: 880869664
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam POŁOWĘ DOMU W SPYTKOWICACH (piętro z tarasem). 608 35 83 95.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • PRACA | dam
    Sprzątanie apartamentów, pokojowa, Zatrudnie do sprzątania apartamentów w okolicy ul. Strążyskiej w Zakopanem (wskazane auto w celu dojechania do apartamentów). Praca na stałe, 3-4 dni w tygodniu (gdy są wyjazdy w weekendy również) w godzinach 9-15.. 609097999
    Tel.: 609097999
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Zakopane centrum - MAŁY POKÓJ Z BALKONEM NA DŁUŻEJ - TANIO - 502 879 648.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER ŚNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • MOTORYZACJA | inne
    PELLET!!! W sprzedaży posiadamy pellet olczyk i barlinek w najlepszej cenie na Podhalu!!!. 607695394 romar.zakopane@wp.pl
    Tel.: 607695394
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Karczma "Czarci Jar" poszukuje osoby na stanowisko POMOC KUCHENNA. Tel. 602 366 750.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788 63 36 33
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-16 22:26 Awaria ciężarówki na zakopiance - w komorze silnika pojawił się dym 2025-12-16 21:48 W centrum Zakopanego 0 stopni, a w Kuźnicach... 2025-12-16 21:00 Nowotarski Jarmark Bożonarodzeniowy oficjalnie otwarty 2025-12-16 20:00 Awantura o Kolejową 2025-12-16 19:00 Po groźnym wypadku w Zębie szykują się zmiany na drogach 9 2025-12-16 18:00 Dzień, w którym tatrzańskie hale przemówiły głosem pasterzy 2025-12-16 17:00 Bez uprawnień, za to z promilami za kierownicą 2025-12-16 16:30 Przed nami Slalom Maraton Zakopane 2025-12-16 16:00 90 milionów złotych na inwestycje. Więcej pieniędzy na kulturę i sport 1 2025-12-16 15:30 Zmasowane policyjne kontrole na drogach powiatu nowtarskiego 4 2025-12-16 15:00 Pierwsze prognozy na Święta. Dziś inwersja i wysoka temperatura w Tatrach (WIDEO) 2025-12-16 14:00 Nowa tablica przy stacji meteo na Hali Gąsienicowej. Ciekawe dane meteo 2025-12-16 13:40 Anioły są bliżej, niż myślisz. Mamy dla Was książki 2025-12-16 13:33 SPRZEDAM MIESZKANIE w Krakowie, świetna lokalizacja 2025-12-16 13:30 Tatrzańskie szlaki są oblodzone i śliskie 2025-12-16 13:00 Fenomenalny debiut Grzegorza Galicy 2025-12-16 12:54 Zakopane - sprzedam PIĘKNY DREWNIANY KOMPLET 2025-12-16 12:30 Zakopiański Salon Muzyczny. Pieśni Mieczysława Karłowicza 2025-12-16 12:00 Święto ludzi o wielkim sercu. Powiatowe Obchody Dnia Wolontariusza w Teatrze Witkacego 2025-12-16 11:00 Pół miliona na spór z wykonawcą. Zakopane szykuje się na proces 4 2025-12-16 10:43 Najbardziej nietypowe języki świata - jak nowoczesna technologia radzi sobie z ich tłumaczeniem? 2025-12-16 10:30 Heródkowe gnotki - sztuka prostoty 2025-12-16 10:00 Czarnodunajecki Jarmark Bożonarodzeniowy już 21 grudnia 1 2025-12-16 09:30 Komunikat o zmianach w datach odbioru odpadów na święta 2025-12-16 09:00 Nowa atrakcja sportowa w Zakopanem. Tor Ninja Warrior już otwarty 5 2025-12-16 08:00 Mędrole w Ratuszu czyli Stanisława Apostoła interpretacja filozofii księdza Tischnera 2025-12-16 06:59 Zakopane - sprzedam tanio różne BIURKA 2025-12-16 06:20 Zakopane - oddam za darmo BIEŻNIĘ TC-140 2025-12-15 21:46 Wigilia w Mieście na nowotarskim Rynku 2025-12-15 21:00 Miejsc na Sylwestra ubywa 11 2025-12-15 20:29 VI Jarmark Świąteczny w Poroninie 1 2025-12-15 19:57 Poważny wypadek na zakopiance 2025-12-15 19:30 Ludźmierskie spotkanie ze słowem 2025-12-15 19:00 Wolni od nałogów, silni w życiu 2025-12-15 18:21 Strażak z Lipnicy wyruszy na Rysy w umundurowaniu. Cel jest jeden: pomóc małej Darii 1 2025-12-15 17:46 Burmistrz Zakopanego i przewodniczący Rady Miasta w Cortina d'Ampezzo 22 2025-12-15 17:42 Oblodzone chodniki na ul. Broniewskiego w Zakopanem. Piesi muszą uważać 6 2025-12-15 17:19 Tragiczny wypadek na Orlej Perci. Nie żyje 20-letni turysta 5 2025-12-15 16:29 Utrudnienia drogowe w ruchu tunelem w ciągu zakopianki 2025-12-15 15:54 Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Dostał wysoki mandat 2025-12-15 15:45 Lodowisko na Rynku w Nowym Targu już otwarte 1 2025-12-15 14:59 Czy deptak może zmienić górską miejscowość w zimowy raj? 2 2025-12-15 13:58 Atak bezpańskich psów na hodowlę danieli 10 2025-12-15 13:55 Przerwy w dostawie wody w Poroninie w związku z modernizacją sieci wodociągowej 2025-12-15 13:48 Zarzuty za posiadanie narkotyków 1 2025-12-15 13:00 W Nowym Targu zimniej niż w Zakopanem, a najcieplej na Gubałówce i w Tatrach (WIDEO) 2025-12-15 12:00 Quady zatrzymane na Bachledzkim Wierchu. Interwencja Straży Miejskiej 9 2025-12-15 11:30 "Idzie na ziemię Jezusek". Koncert kolęd 2025-12-15 10:58 Znamy szczegóły wypadku na Kozim Wierchu 3 2025-12-15 09:43 Turystka uniknęła śmierci. Spadła z Koziego Wierchu 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-12-16 22:34 1. @rondel - wszystko mamy :) 2025-12-16 22:29 2. Ale po co progi. Niech debilne dzieci się wyzabijają. Proste jak budowa cepa. 2025-12-16 22:11 3. Od dzisiaj w każdej wsi na Mazurach próg . A na opolczyźnie dwa progi . 2025-12-16 21:24 4. Myślę że wasze gdybania nie pomogą kierowcy jak kierowcy a piesi którzy też w większości są kierowcami mają tak wyprany mózg że mają bezwzględne pierwszeństwo gdzie by się nie znajdowali i nie mosza uważać czy się rozglądać a tu nie pieszy ma pierwszeństwo tyło w dwóch sytuacjach. Byłoby fajnie jakby wszyscy uważali 2025-12-16 20:35 5. Zapraszam zakopiańską Policje na dr Oswalda Balzera,niemal codziennie mniej więcej od godz. 22:00 zaczynają sie rajdy przygłupków ,podrasowane wsianskie pseudo rajdowki głównie na rejestracjach KNT robią sobie wyścig od Nosala do Wierch Poronca,mieszkańcy dzwonią na Policje, ja również ,oczywiście zanim patrol sie pojawi wsioki ulatniają sie prędziutko 2025-12-16 20:26 6. Inwestor ma już 4 nielegalne budynki 2 drewniane i dwa murowane w stanie surowym wbudowane jesienią tego roku oczywiście nie zapomnijmy o saunie idealnie widać je odemnie z hrubego lub od cmentarza 2025-12-16 20:16 7. No cóż w wypowiedzi jest podane że są sprzeciwy w sprawie progów tylko szkoda że nie napisane ile osób się sprzeciwiło(2) natomiast podpisów pod petycja było(ponad 500) ale ważniejsze są dwa niz 500. Ciekawe ile osób z tego rejonu by przyszło na wizję gdyby o tej wizji wiedzieli bo wzmianki o tym niestety nigdzie nie było. A na wizji z Panią Wójt byli tylko Ci którzy akurat zobaczyli że coś się dzieje na drodze. Radni też o niczym nie informują mieszkańców- w sumie można zrobić oficjalne spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie i zobaczymy ile będzie za a ile przeciw. No a może po niedzielnym wypadku osoby które były przeciw zmieniły już zdanie? Szkoda że te wszystkie rozmowy pytania i komentarze pojawiają się tylko po jakiejś tragedii a nie są załatwiane od razu może by to komuś życie uratowało. 2025-12-16 20:09 8. i tak to ciągnie się smród pisiowej ekonomiji 2025-12-16 20:02 9. i bardzo dobrze! tępić tych kierowców bolidów 1.9 tdi 2025-12-16 19:49 10. "To nieprawda, że gmina nic nie robi po wrześniowym wypadku przy szkole - zaprzecza Anita Żegleń." Kto wierzy, ręka w górę!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama