Reklama

2018-02-28 19:47:43

Sport

W Białce na nartach ścigały się służby mundurowe

Reklama

W dniach 23-25 lutego 2018 roku Region IPA Zakopane zorganizował Pierwsze Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Przewodniczącego IPA Region Zakopane.

Zarząd Regionu IPA w Zakopanem na jesiennym posiedzeniu w 2017 roku postanowił zorganizować zimą 2018 roku zawody w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Dyrektorem Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw został Edward Kwak – przewodniczący IPA Region Zakopane - a członkami: Janusz Szymański, Piotr Dziekanowski, Robert Trychta, Grzegorz Skrzypek, Jurek Drabik, Jurek Kaszczuk, Darek Kostańczuk i Maciek Kwak. Od tego czasu rozpoczęliśmy intensywne przygotowania. Dzięki przychylności kierownictwa i właścicieli Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej uzgodniliśmy, że zawody odbędą się na trasie FIS I - właśnie w tym ośrodku. Na bazę noclegową wybraliśmy Ośrodek Wypoczynkowy Limba w Poroninie na ul. Kośne Hamry. Mieliśmy pewność, że gościnność pani Halinki i Piotra Rzadkoszów – właścicieli ośrodka - pozwoli nam godnie przyjąć zawodników i gości. Za pośrednictwem poczty elektronicznej  rozpoczęliśmy dystrybucję informacji o zawodach i z ciekawością czekaliśmy, czy nasz pomysł zorganizowania takiej imprezy trafi na podatny grunt. Wkrótce zaczęły spływać pierwsze zgłoszenia i już wtedy wiedzieliśmy, że zawody się odbędą. Do uczestnictwa zgłosili się członkowie IPA z wielu regionów z całej Polski (Kraków, Wrocław, Kielce, Opatów Powiśle, Przeworsk, Strzelin, Piła, Wadowice, Limanowa, Tarnów, Cieszyn, Trzebinia, SG Bieszczady, Nowy Targ, Nowy Sącz, Legionowo, Podkarpacie, Nowy Dwór Mazowiecki ) oraz Słowacji  (regiony Koszyce i Poprad), a ponadto policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz sympatycy naszego stowarzyszenia. 
Patronatem Honorowym objął mistrzostwa Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie – nadinsp. dr Krzysztof Pobuta oraz Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska – Stanisław Łukaszczyk.
W dniu 23 lutego 2018 roku w godzinach popołudniowych rozpoczęły się przyjazdy uczestników zawodów do Limby. W recepcji Limba Grand & Resort przygotowaliśmy Biuro Zawodów i przyjeżdzającym zawodnikom i gościom wydaliśmy pakiety startowe oraz wylosowane numery. Wszyscy mieli okazję się spotkać, poznać i zacieśnić kontakty. Niektórzy ruszyli na okoliczne stoki przeprowadzić ostatni trening przed zawodami.  Można było również skorzystać z dobrodziejstw Limby jak basen i spa.  Zaproszenie na zawody przyjął prezydent Sekcji Polskiej IPA – Fryderyk Orepuk oraz prezes Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA – Aleksander Szymański.
Od rana w sobotę rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do przeprowadzenia konkurencji sportowych. Zgodnie z regulaminem zawody odbywały się w konkurencji slalomu giganta. Zaplanowaliśmy dwa przejazdy. Zawodników podzieliliśmy na kategorie: narty – mężczyźni, narty – kobiety oraz snowboard. Do końcowej klasyfikacji liczyła się suma czasów dwóch przejazdów. Organizacją techniczną slalomu zajął się  -zaprzyjaźniony z naszym regionem - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane, a kierownikiem zawodów i głównym sędzią był nieoceniony pan Heniu Radźko. Obsługę medyczną zawodów zapewniło Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. O godzinie dziesiątej zaplanowaliśmy niespodziankę – na trasę naszych zawodów przybył prosto z Igrzysk Olimpijskich w Pjongchang nasz najlepszy alpejczyk – Michał Kłusak – ze swoim trenerem i ojcem – Mariuszem Kłusakiem. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie a następnie przystąpiliśmy do wspólnego oglądania trasy. Michał Kłusak przekazywał swoje uwagi do slalomu oraz instruował, jak najszybciej pokonać trasę. Potem jako pierwszy wystartował na trasę – wszyscy mieli okazję zobaczyć, jak zjeżdża olimpijczyk. Następnie już rozpoczęła się nasza rywalizacja sportowa. W międzyczasie w Karczmie Widokowej na Kotelnicy Białczańskiej funkcjonowała specjalnie dla nas przygotowana strefa gastronomiczna, gdzie można było spróbować regionalnych specjałów. Po zawodach można było korzystać z najlepszego chyba w Polsce ośrodka narciarskiego.
W godzinach wieczornych w Sali Kominkowej Limba Grand Resort rozpoczął się Pierwszy Wielki Bal Narciarski. Po uroczystej kolacji przystąpiliśmy do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Nagrody wręczał prezydent Sekcji Polskiej IPA – Fryderyk Orepuk, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji, Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem – insp. Piotr Dziekanowski, prezes MGW – Aleksander Szymański oraz przedstawiciele sponsorów. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali pamiątkowe puchary oraz cenne nagrody rzeczowe i upominki. W poszczególnych kategoriach pierwsze 3 miejsca zajęli :
Kategoria kobiety- narty
1. Magdalena Zmarz - KPP Zakopane
2. Małgorzata Dawiec - KP Grybów
3. Bernadeta Grzybacz  - IPA Kraków

Kategoria mężczyżni- narty
1. Oliwier Martyna -IPA Nowy Sącz
2. Damian Marek - IPA Wadowice
3. Paweł Cudek - IPA Tarnów

Kategoria snowbord
1. Robert Chruściel  -  KPP Zakopane
2. Daniel Anyszek  -  IPA Zakopane
3. Aleksander Babiarz  - IPA Zakopane

Oliwier Martyna został również zwycięzcą kategorii ''open'', za co otrzymał główną nagrodę  - voucher na weekendowy pobyt z osobą towarzyszącą w Hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa w Zakopanem.
Po części oficjalnej na salę z hukiem „wpadli” Zbójnicy i rozpoczęła się część artystyczna wieczoru, czyli „Góralskie śpasy”. W trakcie „śpasów”, przy dźwiękach góralskiej muzyki poznaliśmy tajniki zbójowania, wybraliśmy „gazdę” i „gaździnę” wieczoru oraz dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje „góralskiej herbaty” – kto nie był niech żałuje. Imprezę zakończyliśmy dyskoteką, która trwała do białego rana, a królował Sławomir i jego „Miłość w Zakopanem”.
Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i partnerom, bez których ta impreza nie odbyłaby się tj:

• Ośrodek Narciarski - Kotelnica Białczańska
• Nosalowy Dwór Resort & Spa Zakopane
• Grupa Kęty S.A.
• Ośrodek Wypoczynkowy „Limba” Poronin
• Resort Bukovina
• Grupa Autoremo
• PSS Społem - Zakopane
• Trans-Bus Bukowina Tatrzańska
• FHU Rutkowski Nowa Biała
• Schronisko Smaków Magdy Gessler - Bukowina Tatrzańska
• FH Balser  - Wróblówka
• Karczma Szymaszkowa  - Zakopane
• KIA Wadowski 
• Firma Przewozowa Żegleń -  Ratułów
• Napoje Energetyczne Oshee
• Domapol Zakopane 
• Tatra Group – Imprezy Tematyczne
• Orawskie Centrum Kultury Jabłonka
• Stacja Narciarska Małe Ciche
• TOPR Zakopane
• MOSiR Zakopane

Zamierzamy nasze mistrzostwa wprowadzić do kalendarza imprez cyklicznych IPA. Chcemy również zaprosić członków IPA z innych krajów, aby drugie mistrzostwa mogły nosić oficjalnie miano „Międzynarodowych”. Wprawdzie już pierwsze można nazwać „Międzynarodowymi”, ponieważ gościliśmy naszych przyjaciół ze Słowacji.
Zapraszamy wszystkich na nasz funpage na Facebooku oraz na naszą stronę internetową:

www.ipa-seirpzakopane.pl/
https://www.facebook.com/IPA-Zakopane-557401227939970/

Zarząd Regionu IPA w Zakopanem dziękuje, wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w zawodach, za sportową rywalizację w duchu  „fair play” , a uczestnikom imprezy za to, że mogliśmy ich gościć pod Tatrami.

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
odścigany 2018-02-26 15:15:00
nedy marzec fnet !!!

Reklama
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI PIEKARZA. Na stałe, umowa. 602 759 709
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    OWCZARKI PODHALAŃSKIE - szczenięta - 506 368 311.
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    Restauracja w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na sezon letni. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka/Chłabówka - 601 50 44 86
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • USŁUGI | budowlane
    ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2026-01-02 21:00 Znamy już harmonogram Parad Gazdowskich na rok 2026 2026-01-02 20:00 Zamiast lodowej stajenki - prezenty ważące 1,3 tony 2026-01-02 19:00 Wielki Sylwester w Szczawnicy (WIDEO) 2026-01-02 18:00 Strażacy podliczyli ile razy wyjeżdżali do akcji i ile alarmów było fałszywych 2026-01-02 17:28 Ukradł samochód. Trafił wprost do więziennej celi (WIDEO) 2026-01-02 17:00 Rzadko zdarza się, aby ten parking był pełny 1 2026-01-02 16:15 Poszukiwania z happy endem 2026-01-02 16:00 Okradał sklepy. W Jordanowie wpadł w ręce policji 1 2026-01-02 15:13 Pożar w Nowym Targu 1 2026-01-02 15:03 W Poroninie przy ulicy Tatrzańskiej błąka się taki psiak 1 2026-01-02 15:00 Spory tłok na dworcu PKP w Zakopanem. Bilety sprzedane (WIDEO) 2026-01-02 14:00 Wszczął burdę w sanatorium 2026-01-02 13:00 Pierwsze wyjazdy po sylwestrze. Wielki korek do Nowego Targu. Jak go ominąć? 6 2026-01-02 12:33 Jest ostrzeżenie przed silnym wiatrem i zawiejami śnieżnymi 2026-01-02 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2026-01-02 10:59 Trójka pijanych kierowców zatrzymana przez tatrzańskich policjantów 2026-01-02 10:30 Najnowsza część "Avatara" Jamesa Camerona na ekranach kin. Mamy dla Was bilety 2026-01-02 10:00 Powiat chce ronda 1 2026-01-02 09:00 Dzień z chmurami na niebie, uwaga na silny wiatr i zamiecie 2026-01-02 08:00 Trasy biegowe na Chotarzu i wokół stadionu biathlonowego otwarte dla narciarzy 2 2026-01-01 21:00 Budżet (nie)inwestycyjny, wójt o najważniejszych zadaniach, opozycja chce więcej (WIDEO) 2 2026-01-01 20:00 Najpiękniejsze pienińskie i polskie kolędy (WIDEO) 2026-01-01 19:00 Święta noc. Koncert bożonarodzeniowy 2026-01-01 18:33 SPRZEDAM MIESZKANIE w Krakowie, świetna lokalizacja 2026-01-01 18:00 Oczyszczalnia ścieków w Spytkowicach gruntownie zmodernizowana 2026-01-01 17:59 Zakopane - sprzedam tanio różne BIURKA 2026-01-01 17:04 Sylwester w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2 2026-01-01 16:53 Kacper Tomasiak najlepszym z Polaków w Garmisch-Partenkirchen 1 2026-01-01 16:30 Coś do poczytania w zimowe wieczory. Mamy dla Was książki 2026-01-01 16:24 Czy te skutery mogą wjeżdżać na polany na Bachledzkim Wierchu? 23 2026-01-01 16:12 Apel o pomoc w odnalezieniu zguby 2026-01-01 16:00 Święto Trzech Króli pod Giewontem 2026-01-01 15:42 Zakopianka prawie pusta. Nie ma korków 2026-01-01 14:58 Sylwester marzeń czy sylwester regionalny? 14 2026-01-01 14:26 Sylwestrowy pożar w Lipnicy Małej 2026-01-01 13:59 Tajemnicza Aurora B. Świetny koncert Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej (ZDJĘCIA, WIDEO) 2026-01-01 13:28 Plecak zagubiony na Gubałówce 2026-01-01 13:00 Kolędowy wieczór w Czerwonym Dworze 2026-01-01 12:29 Sylwestrowe wyjazdy szczawnickich druhów 2026-01-01 12:00 Pendolino za 450 zł! A może lepiej przylecieć samolotem? 2 2026-01-01 11:00 Koncert Noworoczny w Miejskim Centrum Kultury 2026-01-01 10:48 Polka utknęła na Babiej Górze w sylwestrową noc 7 2026-01-01 09:58 Równia Krupowa wysprzątana po sylwestrowym koncercie (WIDEO) 10 2026-01-01 08:46 Spokojny sylwester. 10 tys. osób na Równi Krupowej. Pojedyncze bójki i awantury 4 2026-01-01 01:02 W Krośnicy znaleziono młodego pieska 2026-01-01 00:41 Petardy nad centrum Zakopanego. Tak mieszkańcy powitali Nowy Rok 18 2026-01-01 00:23 Tak Zakopane przywitało 1 stycznia. Szczęśliwego Nowego Roku (WIDEO) 6 2025-12-31 23:33 Pół godziny przed północą. Na Krupówkach tłumów brak 3 2025-12-31 23:27 Piesek znaleziony w Zakopanem 2025-12-31 22:52 De Mono na sylwestrowej scenie w Zakopanem (WIDEO) 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-01-02 20:48 1. Butter nie którzy są całe życie ślepi i głusi widzę że ty należysz do tej grupy ,a tak przy okazji zapytam czy dzwonił do ciebie lekarz 2026-01-02 20:41 2. Pomysł super. Korzystałem dzisiaj i dwie uwagi-pierwsza: na wjeździe przy pobieraniu biletu z automatu nie ma szans pobrać go przez okno z samochodu bo okienko wydające bilet znajduje się na wysokości ok. 40 cm, a druga uwaga to parking zupełnie nieodśnieżony. 2026-01-02 20:10 3. @ Jachira w Budzie bezpeszta, oho! zmanipulowaniec odwraca kota ogonem :) aaaa! niech ci będzie! :) napisz może ty! gdzie jest tych sto tysięcy mieszkań, które obiecał morawiecki wybudować? lub ta fabryka samochodów elektrycznych, z której miała wychodzić Izera i śmigać po polskich drogach? :) :) :) 2026-01-02 18:52 4. no to można obstawiać- ile ta ruina będzie straszyć przy rondzie Tischnera?Pobije rekord tej z Na Róni róg Kopernika? 2026-01-02 17:08 5. Butter kiedy przestaniesz wierzyć w bajki tuska napisz które że stu konkretów zostały spełnione 2026-01-02 16:47 6. ROG się powinien nim zająć! 2026-01-02 16:41 7. Za ten syf i obsr...kwatery to nie ma takiej ceny żeby była za wysoka 2026-01-02 15:59 8. za driftowanie można dostać do 5 tysiaków a w sądzie do 30 tysiaków , 10pkt i nawet na 3 miesiące odpocząć od kierownicy , zatem na przyszłą zimę powinna być gotowa ustawa na te poczynania , i po problemie tak walczy się z plagą, bo prośby to nie pomogą . 2026-01-02 15:13 9. To pewnie tzw. podrzut, ceprom jak się znudzi to je zostawiają u nas. 2026-01-02 14:42 10. DO SIEGO ROKU :)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama