2019-03-06 20:52:29
Produkt górski
Postaraj się o znak jakości
Chcesz kupić prawdziwy miód lub sok owocowy bez konserwantów - szukaj na nich opatentowanego znaku "Produkt Górski".
Taki znak mogą otrzymać nowi producenci. Ci, którzy chcą otrzymać znak jakości "Produkt Górski", powinni złożyć do 20 marca wniosek o przyznanie znaku i przesłać go na adres siedziby Towarzystwa Produktu Górskiego lub mailowo na adres: agmtatry@op.pl. Szczegóły w zakładce dokumenty prawne na stronie internetowej: www.produktgorski.pl.
W tym roku odbędą się IV Dni Produktu Górskiego, które rozpoczną się wraz z sezonem pasterskim. Zainauguruje je kiermasz w czasie tradycyjnego Święta Bacowskiego w Ludźmierzu. W tym roku odbędzie się ono 28 kwietnia. Później swoje wyroby, które posiadają certyfikat, producenci będą oferować m.in. na kilku kiermaszach w sezonie. Można je również nabywać bezpośrednio u producentów, tam, gdzie je wytwarzają.
Obecnie stowarzyszenie skupia kilkudziesięciu producentów spożywczych produktów górskich z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. Dołączają do nich firmy z innych regionów polskich Karpat - Podkarpacia oraz Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Towarzystwo opracowało wspólny znak towarowy "Produkt Górski", który został zarejestrowany w urzędzie patentowym i będzie chroniony przez najbliższe 10 lat.
Towarzystwo Produktu Górskiego zamierza przygotować folder z informacjami o produktach i producentach, którzy uzyskali już certyfikat. Wśród produktów są miody, sery, wędliny, soki, dżemy, zioła, wina, owoce, jagnięcina. W tym roku produkty górskie pojawią się na zagranicznych targach, organizowanych przez województwo małopolskie.
jof


oglądaj filmiki na YouTube i głęboko w nie wierz a będziesz jeszcze mądrzejszy"
"Jarosław Kaczyński do przyjaciół Rosjan yt" -pamiętasz prymitywie, ile razy polecałeś ten film na youtubie??????
A filmiki o dwóch wierzach??
2025-09-16 19:56 5. No nie, jaja jak balony. Słyszę w TV, że to nasza rakieta trafiław ten dom. Nie Ruskie, nie burza ale nasza rakieta, wszystko wyjaśni prokuratura. Oczywiście, wina Ruskich, tłumaczenie jak w przedszkolu: "gdyby babcia miała wąsy ...." Polacy powinni mieć oprucz broni krótkiej to antyrakiety. 2025-09-16 19:55 6. Gratulujemy zwycięzcom strażakom z Czarnej Góry to chyba pierwsze w historii powiatu Tatrzańskiego żeby na pierwszym miejscu podium staneli śpisoki z gminy Bukowina Tatrzańska. 2025-09-16 19:11 7. 15 września 2025 https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pendolino-pojedzie-z-Gdyni-do-Zakopanego-n208137.html "Pendolino pojedzie z Gdyni do Zakopanego. Obecne połączenie Premium na trasie z Gdyni do Krakowa zostanie wydłużone w nowym rozkładzie aż do stolicy Tatr. Podróż z Gdyni potrwa 7 godzin i 28 minut." 2025-09-16 19:01 8. Nie ruski dron tylko polska (produkcji amerykańskiej) rakieta uszkodziła dom w Wyrykach. Komu należy wypowiedzieć wojnę? 2025-09-16 17:59 9. a hitler austriakiem. I co w związku z tym? putin jest cacy, bo morduje tylko detalicznie?
@jaja kobyły, nie może ci przejść słowo PO? 2025-09-16 17:53 10. niech platfusy rozdają. Będziemy rozliczać