(ALS - objawami są zaniki mięśniowe dotyczące krótkich mięśni rąk, spastyczny niedowład kończyn dolnych oraz niekiedy cechy zespołu opuszkowego. W dalszym przebiegu pojawiają się zaniki kolejnych grup mięśniowych z charakterystycznymi drżeniami pęczkowymi oraz progresją objawów spastycznych. U pacjentów w toku rozwoju choroby dochodzi do powolnego, ale systematycznego pogarszania się sprawności ruchowej, a w późniejszych etapach do całkowitego paraliżu i ostatecznie śmierci poprzez zatrzymanie pracy mięśni oddechowych.
Ogólnie przyjmuje się, że ALS prowadzi do śmierci w ciągu 3–5 lat; najczęściej śmierć z powodu ALS następuje wskutek niewydolności oddechowej (paraliż mięśni oddechowych). Poza nielicznymi przypadkami ALS nie dotyka sfery intelektualnej człowieka, przykładem może być astrofizyk Stephen Hawking, który walczył z chorobą przez ponad 50 lat, oraz amerykański gitarzysta Jason Becker, który podczas choroby wydał dwie płyty, walcząc z chorobą od dwudziestego roku życia.
W Zakopanem zrodził się pomysł aby zebrać pieniądze z pomocą lokalnych zespołów, które zagrają za darmo. Do wydarzenia dołączył również zespół ze śląska, który również nie oczekuje wynagrodzenia.
Koncert odbywać się będzie w "Dworcu" ul. Krupówki 12 w Zakopanem, 23.08.2019 od godziny 18.30.
Wstęp na imprezę będzie biletowany, cena wejścia wyniesie 19.99 zł. (Cały dochód zostanie przekazany na ręce osoby, dla której koncert jest organizowany).
Partnerami oraz patronami medialnymi są:
- Tygodnik Podhalański
- Portal internetowy "Wiara Rocka"
- Bungee Jumping Zakopane
- "Widmo"- drukarnia, pracownia reklamowa
Zagrają zespoły:
EGR -
Podhalański zespół rapcorowy powstały w wyniku kolaboracji chłopaków z różnych kręgów muzycznych. W sumie 5 osób każda w odrębnym stylu. Powstały na jesień w 2018 roku. Tematem przewodnim miał być hip-hop na żywych instrumentach. Jednak poszedł w cięższa stronę - zarówno warstwa liryczna jak i Muzyczna. Ogólne Tematy przewodnie Państwowe patologie, horror, czarny humor.
Frozen Night -
Polska grupa grająca heavy metal dodając coś od siebie, stąd przypis "alternative". Zespół pochodzi z Zakopanego i jego okolic i wzoruje się na brzmieniu większości gatunków metalu, po swojemu go unowocześniając.
Silent Vault -
powstał pod koniec 2012 roku. W 2013 zespół wypuścił pierwsze demo pt "The Primal Storm". W 2016 roku, zarejestrowali kolejne utwory, tym razem w szerszym instrumentarium, gdyż oprócz tradycyjnych instrumentów kompozycje zostały wzbogacone o klawisze. Utwory te są dostępne na Youtube (w tym cover Tiamat - "The Sleeping Beauty"). Obecny skład zespołu to. Damian Groblicki-gitara, Szymon Filas-bass, Oscar Schwenk-perkusja i vocal.
Asylum -
thrashmetalowy zespół z Zakopanego. Grupa pojawiła się na podziemnej metalowej scenie w 2004 roku pod nazwą Louis Cypher. Dwa lata potem formacja zmieniła nazwę na Guardian Of Soul. Założyli ją Maciek, Paweł i Mateusz. Tak jak w przypadku wielu zespołów w początkowym okresie działalności miały miejsce liczne przetasowania personalne. Po trzech latach wraz ze zmianą nazwy zespołu ustabilizował się jego skład. Pod nowym szyldem - już jako Asylum - w listopadzie 2007 roku zespół nagrał debiutancką EPkę pod tytułem „Beyond Beliefs”.
Po kolejnych dwóch latach zespół ponownie dokonał zmian personalnych, co zaowocowało nagraniem LP pod tytułem „Independent”.
W tym samym roku, po kilku koncertach zespół rozwiązał działalność, a jego członkowie dołączyli do innych kapel, lub stworzyli nowe projekty.
W składzie obecnym zagrają pierwszy raz, jako że do Asylum dołączył nowy gitarzysta Marcin.
Asylum tworzą :
Mateusz „Matt” Lipik – gitara ( „Beyond Beliefs” , „Independent”)
Marcin Nowobilski – gitara
Paweł „Zły” Kiedziuch – bass ( „Beyond Beliefs” , „Independent”)
Michał „Blair” Barnowski – perkusja ( „Beyond Beliefs”)
Maro Kaszyca – Wokal ( „Beyond Beliefs”)
STYXX heavy metal - Heavy metalowa grupa z zagłębia dąbrowskiego powstała w 2012r . Zespół dzielił scenę z Ceti,, Cochise, Chłopcy z Placu Broni,Lessdress i wieloma innymi kapelami
na licznych koncertach i festach w całej Polsce. Aktualnie promuje album "Wilczy głód" 2018 niedograny do końca ze względu na tragiczną śmierć perkusisty ( Pawła Niedziółki).
Zadania podjął się Radek Smorąg, a kolejną dobrą wiadomością jest powitanie jednej z bardziej charyzmatycznych postaci obsługujących klawisze na Śląsku Justyna Szatny. Justyna Szatny da z nimi czadu na scenie niestety dopiero od września.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.